10 Ücretsiz Sürücü Güncelleme Programı

10 Ücretsiz Sürücü Güncelleme Programı

Bu ücretsiz programlarla donanımınızın sürücülerini kolayca güncelleyin.

Sürücü güncelleme programları, muhtemelen düşündüğünüz işi yapar - bilgisayarınızın donanımı için Windows'da yüklü olan aygıt sürücülerinin bir kısmını veya tamamını güncellemenize yardımcı olur.

Bu ücretsiz sürücü güncelleme programları, sürücülerinizin güncellenme işini kolaylaştırır. Bu programları kullanmanız durumunda Aygıt Yöneticisi ile o kadar uğraşmanız gerekmez; ayrıca donanım üreticinizden kendiniz doğru sürücüyü bulmanız gerekmez.

Önemli: Bu programlar sadece size kolaylık sağlamak içindir. Windows'da Sürücüleri Nasıl Güncelleştiririm? Donanım sürücülerini manuel olarak güncellemeye ilişkin adımlar için, yapabileceğinden fazla olan bir süreç olabilir.

Driver Booster

Driver Booster

Driver Booster en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programıdır. Tüm Windows sürümleriyle uyumludur ve sürücüleri güncellemeyi basitleştirir.

Driver Booster, eski sürücüleri otomatik olarak bulmak için programlanabilir. Yeni güncellemeler bulunduğunda, onları kolayca indirmeye Driver Booster programından başlayabilirsiniz; böylece driver aramak için bir internet tarayıcısına gitmeniz gerekmez.

Bir sürücüyü yüklemeden önce, yeni sürücü sürümünün, şu anda yüklü olan sürücüyle nasıl karşılaştırıldığını görebilirsiniz. Driver Booster ile yükleme işlemi yanlış giderse bir sürücü yüklemeden önce bir geri yükleme noktası oluşturmak faydalı olacaktır.

Kurulum sihirbazlarını ve diğer açılır pencereleri gizleyen, arka planda sürücüleri güncellemek için bir seçenek sunar. Böylece yeni sürücüler yüklerken pek çok pencereyi açmanız gerekmez. 

Driver Booster, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP'de çalışır.

Free Driver Scout

Free Driver Scout

Free Driver Scout inanılmaz bir sürücü güncelleyicisidir. Çünkü gerçek otomatik güncelleme sağlar. Bu, program gerekli tüm güncellemeleri otomatik olarak tarar, güncellemeleri otomatik olarak indirir ve sizden herhangi bir girdi almadan otomatik olarak yükler.

Free Driver Scout'daki bir diğer önemli özellik de sürücüleri yedekleme ve geri yükleme olanağı. Program, sürücülerinizin bir kısmını veya tamamını yedeklemenize ve ihtiyacınız olursa tekrar kolayca geri yüklemenize izin verir.

Ayrıca Free Driver Scout'da, OS Geçiş Aracı olarak adlandırılan son derece yararlı bir araç vardır. Bu aracı, bilgisayarınıza farklı bir Windows işletim sistemi kurarken çalıştırıp kolayca geri yükleme yapabilirsiniz.

Free Driver Scout çok güzel bir program olmasına rağmen, Driver Booster gibi eski sürücüleri bulamadı.

Free Driver Scout Windows 8, 7, Vista ve XP ile uyumludur. V1.0'ı Windows 10'da da test edildi ve sorunsuz çalışıyor.

DriverPack Solution

DriverPack Solution

DriverPack Solution, bu listede diğer programların çoğundan daha kolay bir kullanıcı arabirimine sahiptir. Sadece birkaç buton var ve kesinlikle kafa karıştırıcı ekranlar veya seçenekler yok.

Bu program toplu yüklemeleri ve otomatik yüklemeleri destekler, böylece yükleme sihirbazları ile uğraşmanıza gerek yoktur.

DriverPack Solution'ı ilk açtığınızda, tüm sürücüleri otomatik olarak indirip yüklemeyi veya hangilerini güncellemek istediğinizi manuel olarak seçebilirsiniz. DriverPack Solution'da bazı temel sistem bilgileri ve bilgisayarınıza bazı önerilen programları yükleyebilen bir yazılım indirme programı bulunmaktadır.

Download DriverPack Solution, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP'yi destekler.

Snappy Driver Installer

Snappy Driver Installer

Snappy Driver Installer, yukarıda listelenen DriverPack Solution'a benzeyen bir başka ücretsiz sürücü güncelleme aracıdır. Birçok farklı aygıt türü için birden çok sürücüyü aynı anda indirebilirsiniz. İndirildikten sonra, program güncellemeleri yüklemek için size anında erişim sağlar. İnternet bağlantısı olsun olmasın.

İndirilen sürücüleri başka bir bilgisayara taşımak ve yüklemek için harici bir sabit sürücü gibi bir şey kullanabilirsiniz anlamına gelir.

Snappy Driver Installer ayrıca indirme hızlarını sınırlamaz ve istediğiniz gibi birçok sürücüyü herhangi bir sınırlama olmaksızın kurabilir.

Bu program, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP'nin 32 bit ve 64 bit sürümleriyle çalışır.

Driver Talent

Driver Talent

Driver Talent (daha önce DriveTheLife olarak anılır), resmi indirme bağlantıları için internette arama yapmanıza gerek kalmadan, bir program aracılığıyla aygıt sürücülerini indirmenize izin veren çok kolay bir sürücü güncelleyici programıdır.

Bu program yalnızca güncel olmayan ve eksik sürücüler güncelleyebilir, aynı zamanda bozuk olanları düzeltebilir ve yüklü tüm sürücülerinizi sizin için yedekleyebilir. Bir sürücünün boyutu ve çıkış tarihi ve sürüm numarası, indirmeden önce sizin için görüntülenir; böylece, sonra ne olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Driver Talent, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP'ye yüklenebilir.

DriverMax

DriverMax

DriverMax, güncel olmayan sürücüleri güncelleyebilen ücretsiz bir Windows programıdır. Ne yazık ki, birkaç alanda sınırlıdır. Eski sürücüleri güncellemenin yanı sıra, DriverMax şu anda yüklü olan sürücülerin bazılarını veya tamamını yedekleyebilir, yedeklenen sürücüleri geri yükleyebilir, sürücüleri geri alabilir ve bilinmeyen donanımları tanımlayabilir.

Not: DriverMax yalnızca günde iki sürücü ve ayda 10 sürücü indirebilir ve yalnızca bir seferde bir sürücü indirebilir.

DriverMax, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP için sürücüleri bulur.

DriversCloud

DriversCloud

DriversCloud (önceden Ma-Config olarak anılır), donanımınız ve yazılımınız hakkında güncel olmayan sürücüler de dahil olmak üzere ayrıntılı bilgi bulan ücretsiz bir web hizmetidir. Bu, bir web tarayıcısının bilgisayarınızdan bilgi toplamasını sağlayan bir program indirerek çalışır.

Web sitesinden, BSOD Analizi, Sürücülerim, Otomatik Çalıştırma, Ağ Yapılandırması ve göz atabileceğiniz diğer alanlar gibi kategorileri bulabilirsiniz.

Bir sürücüyü güncellemeniz gerektiğinde, şu anda yüklü olan sürücüye karşı yeni sürücü ayrıntılarının neler olduğuna ilişkin tüm bilgileri görebilirsiniz. Sürüm numarasını, üreticisini, INF dosyasının adını ve tarihini ve donanım kimliğini görebilirsiniz.

Windows 10, 8, 7, Vista, XP ve Windows 2000 kullanıcıları DriversCloud yükleyebilir.

DriverIdentifier

DriverIdentifier

DriverIdentifier son derece basit, ancak çok kullanışlı ücretsiz bir sürücü güncelleme programıdır. İnternet bağlantınız yoksa, şebeke kartı sürücünüz çalışmıyorsa da sürücüleri tarayabilirsiniz. Tarama tamamlandığında, DriverIdentifier, bir sürücü listesini bir HTML dosyasına kaydettirir. Dosyayı İnternet bağlantısı olan bir bilgisayarda açmanız yeterlidir, böylece DriverIdentifier web sitesi sonuçlarını kendi veritabanlarında çapraz referans yapabilir.

Güncelleştirilmesi gereken sürücülerin yanında bir Güncelle bağlantısı olur. Ayrıca DriverIdentifier'in taşınabilir bir sürümü mevcut.

Not: Sürücü güncellemelerini indirmek için DriverIdentifier yazılımında ücretsiz bir hesap oluşturmalısınız.

DriverIdentifier, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP sürücülerini bulur.

Driver Easy

Driver Easy

Driver Easy Windows'da sürücülerin güncellemelerini bulmak için kullanılan başka bir programdır ve hem kişisel hem de ticari kullanım için ücretsizdir. Eski Sürücüler için bir Sürücü Kolaylığı taraması yapar ve bir güncelleme indirmenizi ister. Taramayı günlük, haftalık, aylık, bilgisayarınız boşta olduğunda veya hatta Windows'a her giriş yaptığınızda planlanabilir.

Harici bir web tarayıcısı açmak zorunda kalmadan programın içinden sürücüleri indirebilirsiniz. Donanım Bilgilerini görüntüleme ve internet bağlantınız olmadığında sürücü güncellemelerini tarama gibi Driver Easy'de de ek özellikler bulunmaktadır.

Not: Driver Easy aracılığıyla güncelleme yapmak için izin verilen indirme hızı çok yavaştı - bu listedeki diğer programlardan çok daha yavaştı.

Driver Easy Windows 10, 8, 7, Vista ve XP'de kullanılabilir.

Device Doctor

Device Doctor

Device Doctor, gerçekten basit ve kullanımı kolay bir sürücü güncelleme programıdır. Normal bir program olarak veya kurulması gerekmeyen taşınabilir bir program olarak indirilebilir.

Eski sürücüler için taramaları zamanlayabilir ve daha sonra bir güncelleme bulunduğunda manuel olarak indirmek için bir web sitesine yönlendirileceksiniz.

Güncellemeleri Device Doctor dışına indirmeniz gerekeceğinden, bazen bunları kullanmadan önce sürücü dosyalarını unzip göndermeniz gerekebilir. Bunu bir dosya sıkıştırma aracı ile yapabilirsiniz.

Device Doctor, günde yalnızca bir sürücüyü indirmekle sınırlıyor.

Windows XP için sürücüleri Windows 10'dan bulmak için tasarlanmıştır.

Ogznet.com