11 Adet Soru Cevap Scripti

11 Adet Soru Cevap Scripti

Ziyaretçileriniz tarafından kullanılabilecek bir soru ve cevap web sitesi tasarlamak için Q & A Platformu'nu kullanabilirsiniz. Aşağıda gösterdiğimiz Soru-Cevap scriptlerinin bazıları ücretsizdir, bazıları ücretlidir. Gelişmiş, güçlü ve popüler olan soru-cevap scriptlerini bu listeye dahil etmek için çok özen gösterdik.

Her ne kadar Arama Motorları bilgi aramak ve sorularınıza cevap bulmak için bir norm haline gelmiş olsalar da, çevrimiçi bilgi edinmenin tek yolu bumu olmalı? Kesinlikle hayır.

Bilgi paylaşma web sitelerine bakabilirsiniz. Soru ve Cevap web siteleri, güvenilir ve doğru bilgi sağlamak için gün geçtikçe popüler hale geliyor. Kullanıcılar, kendi alanlarında tecrübeli ve uzman kişilerden sorularına cevap almayı bekleyebilir.

Eğer bir web site sahibi iseniz web sitelerine entegre soru cevap scripti elde etmek isteyebilirsiniz veya ayrı bir Soru-Cevap web sitesi başlatmak isteyen girişimci, tüm bunlar için soru-cevap scriptlerinden son derece yararlı bir koleksiyonu bir araya getirdik.

Soru-cevap siteleri ile sorularınıza cevap arayan geniş bir çevrimiçi kullanıcı topluluğu oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar, diğer kullanıcıların gönderdikleri sorulara cevap vermenin yanı sıra soru kendi sorularını da sorabilirler. Kullanıcıların belirli kategorilerde soru yayınlayabilmeleri için sınırsız sayıda kategori ve alt kategori oluşturabilirsiniz.

Soru ve Cevap scriptleri (aşağıda gösterilen) kullanıcı dostu ve kurulumu kolaydır. Özellikler ve işlevleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kapsamlı şekilde özelleştirilebilirler. Bunların oldukça güçlü Yönetici Paneli ile web sitenizi kontrol edebilirsiniz. Yönetici Paneli'ni kullanmak için teknik bir uzman olmanız gerekmez. Kullanıcılar ekleyebilir, silebilir, soru ve cevapları yönetebilirsiniz. Yani soru-cevap web sitesini yönetmek için gereken her türlü faaliyeti gerçekleştirebilirsiniz.

En iyi Soru ve Cevap scriptlerine aşağıdaki listeden bir göz atın. İhtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize uyan uygun Soru ve Cevap scriptini bulacağınızdan eminiz.

11 Soru-Cevap Scripti

1. OSQA

AnswerHub size en hareketli, açık kaynaklı ücretsiz Soru ve Cevap scripti çözümünden birini getiriyor. OSQA, sınırlı ihtiyaçları olan web siteleri için güvenilir ve anlaşılması kolay Soru ve Cevap scriptidir. OSQA, Python'da yazılmıştır ve Django Application Framework tarafından yetkilendirilmiştir. E-posta listelerini ve çevrimiçi sohbet kanalını da destekliyor.

soru-cevap1

2. Question2Answer

Question2Answer bir başka harika açık kaynaklı soru-cevap yazılım çözümüdür. Üstelik, ücretsiz bir Soru-Cevap Platformu olarak geliyor. Question2Answer'u kullanarak, çevrimiçi topluluğunuzun sorular sorabileceği ve aradığı cevapları kolayca alabilmesi için harika bir Soru ve Cevap web sitesi oluşturabilirsiniz.
Kullanıcılar, soru sormaktan başka yorum yapabilir, oy kullanabilir, bildirim yapabilir, puan verebilir ve sıralamaları sağlayabilir. Kurulumu ve kullanımı kolaydır, hızlı ve güvenlidir.

soru-cevap-2

3. LampCMS

LampCMS başka bir çok kullanışlı açık kaynaklı Soru ve Cevaplar web yazılımı çözümüdür. LampCMS etiket tabanlı ve ayrıca kategoriler ve alt kategoriler şeklinde kategori desteği vardır. Birçok yönden, "Yapışkan Konular" ve "Nokta Klasörleri" gibi Forum Yazılımı'nı andırır ve Quora ve StackOverflow'a benzer birçok özelliği vardır. LampCMS PHP ile yazılmıştır ve Facebook, Twitter, Linked-In, Tumblr vb. sitelerle entegre edilmiştir.

lampcms

4. Question Answer Script

Question Answer Script, en popüler PHP scriptlerden biridir. Ziyaretçilere soru sorma ve cevaplama olanağı sağlayan bir platform sağlar. Kolay kuruluma sahiptir ve scriptin Yönetici Paneli'i de oldukça kolay kullanıma sahiptir. Kapalı / Açık modunda tasarlandığından özelliklerinin çoğu yalnızca tek bir tıklama ile kolayca etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Question Answer Script son derece özelleştirilebilir ve kendi gereksinimlerinize göre özellikleri ayarlamanızı sağlar. Bir soru ve cevap yayınlayabilir veya anket sorusu, resim ve videoları dahil edebilirsiniz. Question Answer Script son derece güvenli ve güvenilir bir ortam sağlar.

soru-cevap

5. AskMe Pro

AlstraSoft'un AskMe Pro Script ile, Soru ve Cevap sitesine sahip olabilirsiniz. Script, Yahoo Answers ve StackOverflow'a çok benzeyen bir uzman danışmanlık hizmeti sitesi kurabileceğiniz bir bilgi yönetim sistemi sunar.
Oldukça özelleştirilebilir ve sadece birkaç dakika içinde bir uzman tavsiye sitesi oluşturmanızı sağlar. PayPal Ödeme Sistemi ile entegre olarak gelir.

soru-cevap scripti

6. Stacked

Stacked, StackOverflow'un açık kaynak uygulamasıdır. Forumlar, SSS'ler ve daha pek çok benzer sistem için gelişmiş Sorular ve Cevap yönetim sistemi sağlar.

soru-cevap

7. Coordino

Coordino son derece kullanışlı bir açık kaynaklı Soru ve Yanıt web yazılım çözümüydü. Coordino'yu kullanarak bir bilgi tabanlı çözüm oluşturabilir veya bir soru ve cevap web sitesi oluşturabilirsiniz. Coordino, kullanıcılarınızın güvenliğini tam olarak kontrol edebildiğinden ve verilerinizi sisteminizde koruduğundan kesinlikle güvenlidir. Genellikle yeni özellikler ve işlevler eklenerek güncellenir ve kapsamlı destek de sağlar.

soru-cevap

8. Annova

Annova, Yahoo cevapları gibi bilgi paylaşımı web sitesi oluşturabileceğiniz harika bir Bilgi Paylaşım Sistemi'dir. Soru sormak ve çevrimiçi cevap vermek için mükemmel bir platformdur. Ses ve video yanıtlarını yüklemenize izin veren anlamıyla benzersizdir. Kolayca özelleştirilebilir ve kurulumu kolaydır. Annova, herhangi bir teknik bilgiye gerek duymadan sitenizi kontrol etmenizi sağlayan, kullanımı kolay bir Yönetici Paneli sunar.

soru-cevap

9. Phpancake

Phpancake, mükemmel bir soru ve cevap sistemidir. Phpancake açık kaynaklı bir platformdur ve Stackoverflow ve Digg hatları üzerine inşa edilmiştir. Burada, soruların ve cevapların geçerliliği belirlenebilir. Kullanıcılar topluluğu, bir oylama sistemi aracılığıyla soruların geçerliliğini ve cevaplarını denetleyebilir.

soru-cevap script

10. PHP Questions & Answers Script

Adından da anlaşılacağı gibi, PHP Questions & Answers Script'i, bir soru ve cevap web sitesi açmak için kullanılabilen bir PHP scriptidir. Kullanıcıların sorularını gönderebilecekleri kategoriler oluşturmanıza izin verir. Ayrıca kategorileri ekleyebilir, silebilir veya düzenleyebilirsiniz. Soru ve yanıtlar ile web sitenizin özelliklerini ve işlevlerini denetleyebileceğiniz bir Yönetim Paneli vardır.
Bir soruyu çözülmüş veya çözülmemiş olarak işaretleyebilir ve bu şekilde sayfalandırmayı da işaretleyebilirsiniz. Arama motoru optimize edilmiş ve bir sürü diğer özelliği de destekliyor.

soru cevap php

11. Answer Question Script

Answer Question Script'ini kullanarak kendi soru cevap web sitenizi oluşturabilirsiniz. PHP tabanlı bir bilgi paylaşım sistemidir ve son derece güvenilir, güvenli, güçlü ve esnektir. AQS (Answer Question Script) gelişmiş çok dilli bir sistemi destekler. Sınırsız sayıda kategori ve alt kategori ekleyebilirsiniz.

soru cevap php script

En iyi Soru - Cevap scripti sunumumuzu beğendiğinizi ve faydalı bulduğunuzu umuyoruz. Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Ogznet.com

Yorumlar (1)

Yorum Yaz


yenile