Ogznet.com
İlk 12 Ay Bebek Bakım Ürünlerini Nasıl Seçmelisiniz? Paylaş:

İlk 12 Ay Bebek Bakım Ürünlerini Nasıl Seçmelisiniz?

İlk 12 Ay Bebek Bakım Ürünlerini Nasıl Seçmelisiniz?

Bebeklerin gündelik bakımlarını daha konforlu ve güvenilir hale getirebilen bebek ürünleri arasında bebeklerin cildine uyum sağlayabilecek seçenekler vardır. Yeni doğan ve büyümeye devam eden bebekler için doğal bir şekilde tasarlanan bu ürünler, bebeklerin bakımı için gereklidir.

Bebek Bakım Setleri Güvenilir mi?

Bebek şampuanı, nemlendirici, pişik kremi, pudra, bebe yağı ve bebek bezi gibi ürünlerin seçimine ilk 12 aylık süreçte dikkat edilmelidir. Çeşitli ürünlerin bir arada  yer aldığı set şeklindeki alternatifleri de bu süreçte değerlendirebilirsiniz. Saç fırçası, tırnak makası, biberon ve emzik gibi ürünlerin bir araya getirildiği özel paketler farklı gereksinimlerin en iyi şekilde karşılanabilmesini sağlar.

Dünyaca ünlü markalar tarafından dizayn edilen bebek bakım ürünlerini satın alırken bu ürünlerin bebeğinizin cildine temas edecek olduğunu unutmamalısınız. Bebek bakım ürünlerinin herhangi bir şekilde katkı maddesi veya kimyasal madde içermemesi önemlidir. Gerekli klinik testlerden geçen ve güvenilir markalar tarafından piyasaya sürülen ürünlere öncelik tanımalısınız.

Güvenilirliği yüksek olan bebek bakım ürünü markalarının ürettiği doğal malzemelere sahip ürünleri veya setleri tercih edebilirsiniz. Ürünler içerisinde alkol ve koruyucu maddeler de bulunmamalıdır. Hipoalerjenik olan ürünler sayesinde bebeğinizin en kritik dönemi olan ilk 12 aylık süreci keyifli bir şekilde atlatabilirsiniz.

Bebek Bezleri Nasıl Seçilmeli?

Farklı ürün setleri tasarlayan markalar sayesinde ihtiyaçlarınızı tek bir ürün satın alarak karşılayabilirsiniz. Bebek şampuanı, yağ, losyon, alt açma bezi ve ıslak mendil gibi özel malzemeleri barındıran bu setler arasında bebek bezi bulunan alternatifler de görebilirsiniz. Bebek bezi seçimine ise ekstra özen göstermelisiniz.

Bebek bezleri en fazla kullanılan ve ihtiyaç duyulan bebek bakım ürünleri arasındadır. Bebek bezi Prima markası tarafından farklı şekillerde üretilir. Prima gibi ünlü markaların ürünleri arasından seçim yapacağınız zaman bebeğinizin cildinin yapısına uygun olan modellere yönelmelisiniz. Böylelikle herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşmamış olursunuz.

Bebek bakım ürünlerinin fiyatları da satın alım sırasında dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Fiyat seçenekleri ürünlerin markasına, ürünün üretim materyallerine ve içeriğine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak seçim sırasında sadece fiyatlara bakarak hareket etmemelisiniz. Ürün fiyatlarını karşılaştırırken bütçenize uyum sağlayabilecek kaliteli ürünleri ortaya çıkarmalısınız.

Uygun fiyatlı olarak sizlere sunulan kalitesiz üretime sahip bebek bakım ürünleri yüzünden ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Birbirinden farklı şekillerde dizayn edilerek sizlere sunulan bebek bakım ürünlerinin içeriğine mutlaka bakmalısınız. Bebeğinizin cildi ve sağlığı için bu adımı atlamamalısınız.

Bebek Bakım Ürünleri ve Özellikleri

Bebek bakım ürünleri bebeğinizin cildi ise temas halinde olacağından dolayı en saf içeriğe sahip olanları tercih etmelisiniz. Sodyum ve sülfat gibi köpürebilen içeriğe sahip maddelerin ürünler içerisinde barındırılmaması gerekir. Bitkisel katkılı ve saf ürünler de tercih sebebi olmalıdır. pH oranları da dikkate alınmalıdır. Satın alacağınız ürünlerin mikrobiyolojik kontrollerinin yapılmış olması ve antialerjik yapısın da ispatlanmış olması gerekir.

Eğer ürünlerin içerisinde organik maddeler olduğuna dair bilgiler bulunuyorsa sertifikası olmasına da dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin narin cildini dış etkenlerden koruyabilmek için doğru ürünleri tercih ederseniz bu süreci mümkün olabilecek en konforlu şekilde geçirebilirsiniz. Bebekler için güneşin zararlı etkilerine karşı savunma geliştirebilecekleri özel SPF’li güneş kremlerini de tercih edebilirsiniz. Bu tür kremler ile beraber bebeğin cildindeki nem kapasitesini artırabilmek için nemlendirici kremleri de kullanabilirsiniz.

Nemlendirici ve güneşe karşı etkili olan kremler güneş yanıklarının oluşmasının önüne geçebilmenizi sağlar. Bu sayede bebeğinizin cildinin kurumasını ve tahriş olmasını da engellemiş olursunuz. Bebek bakım ürünlerinin kullanımının da önemli olduğunu bilmelisiniz. Doğru ürün seçimi kadar uygulama sırasında takip edilmesi gereken doğru adımlar da vardır.

Bebek cildi yumuşak ve hassas olduğu için ürünlerin dozunda ve uygun şekilde kullanılması tavsiye edilir. Bunun için bilginiz olmadığınızı düşünüyorsanız ve tereddüt ettiğiniz ürünler söz konusuysa profesyonel bir destek alabilirsiniz. Bazı bakım ürünlerinin tamamen doktor kontrolünde kullanılması gerekebilir.

Çevresel faktörlere karşı savunmasız kalabilen bebek cildini en iyi şekilde koruyabilmeniz için doğru ürünleri seçmeniz önemlidir. Bebek bezi gibi cildi tahriş edebilecek ürünlere ek hassasiyet gösterilmesi gerekir. Bunun için bebek bezi Prima gibi ünlü markalar tarafından üretilmiş olmalıdır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!