Ogznet.com

2018 Dünya Kupası Rusya'da başlayacak. Turnuvayı takip etmeye hevesliyseniz, şansın var demektir. Google, futbol fanatiklerinin en yeni etkinliklerden haberdar olmalarına yardımcı olacak yeni bir araç paketi sunmuştur.

Dünyanın en çok izlenen televizyon etkinliği, küresel futbolda en prestijli ödül için 32 ülkenin rekabet ettiği turnuvayı tahminen 3,2 milyar insan izleyecek. Finalin bir milyardan fazla izleyiciyi çekmesi bekleniyor.

Dünya Kupasını Takip Etmek için 5 Faydalı Google Uygulaması

1. Google Arama
Google Arama, birkaç Dünya Kupası ayarı ile desteklenmiştir. Grup tabloları, trend olan oyuncular ve ilgili tweet'ler, resimler ve (konum izinli) video klipler için sonuçlar listesinin en üstünde canlı kartlar görürsünüz.

2. Android'de Canlı Skorları Sabitleyin
Android kullanıcıları oyunları cihazlarının ana ekranına yönlendirebilir. Bir uygulamada olmadıklarında veya turnuva için aktif olarak arama yaparken bile canlı skorları takip etmelerine olanak tanır. Sadece Google uygulamasını kullanın, önem verdiğiniz eşleşmeyi bulun ve üzerine hafifçe dokunup sürükleyin.

3. Google Haberler
Google Haberler, özel bir Dünya Kupası izleyicisine sahip olacak. Canlı skorların, gollerin, sonuçların ve yaklaşan fikstürlerin üzerinde durmak için tek duraklı bir mağaza sunar.

4. Google Asistan
Google Asistan tüm Dünya Kupası sorgularınıza cevap verebilir. Belli bir karşılaşmada skorunu bilmek, en çok gol atan futbolcunun kim olduğunu, ya da hangi takımın savunmasının sıkıntılı olduğunu bilmek istiyorsanız, asistan tüm sorularınızı tanıyacak ve cevapları sağlayacaktır.

5. Google Haritalar
Haritalar, size yakındaki hangi kafe veya restorantın oyunları göstereceğini bildiren yeni bir özellik sunacaktır.