2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı

2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı

Bilgisayarınızı, ücretsiz bir virüsten koruma programı ile koruyun. İyi bir antivirüs programı, güvenli bir sistem için gereklidir ancak bunun için bir ödeme yapmanız gerekmez. Aşağıda, bilgisayarınız için yükleyebileceğiniz en iyi beş ücretsiz antivirüs programının listesi yer almaktadır.

Tüm bu programlar veritabanı güncellemelerini otomatik olarak gerçekleştirir, dosyalarınızın kötü amaçlı yazılımlardan korunduğundan ve kişisel bilgilerinizin özel kaldığından emin olmak için her zaman tetikteler ve ayrıca istediğiniz zaman manuel tarama yapmaya başlayabilirler.

Bununla birlikte, her birinin göze çarpan farklı birkaç belirgin özelliği vardır, bu yüzden hangisini seçmek istediğinize karar verirken dikkat edin.

1. Avira Free Security Suite

 Avira Free Antivirus
Avira'nın sunduğu ücretsiz yazılım paketinin ana bileşeni, koruma bulutu olarak adlandırılan isteğe bağlı "bulut içinde algılama" özelliğidir. Bu tarama yöntemi, Avira'nın antivirüs aracının tehditleri sisteme bulaşmadan tespit edip durdurmasını sağlar.

Nasıl çalışır: Avira'nın yüklü olduğu bir bilgisayarda şüpheli bir dosya tespit edildiğinde, bu dosyanın bir parmak izi oluşturulur ve Avira'ya anonim olarak yüklenir, böylece tarama yapabilir ve durumunu (güvenli veya tehlikeli olup olmadığını) her Avira kullanıcısına geri döndürebilir, böylece program uygun eylemi gerçekleştirebilir.

Avira, mevcut tehditleri tarayabilir ve kaldırabilir, yeni olanları otomatik olarak algılayabilir ve durdurabilir. Ransomware, Truva atları, casus yazılım ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korur. Hatta hangilerinin aktif olarak izleneceğini seçebilir ve dialers, jokes, adware vb. gibi başkalarını da devre dışı bırakabilirsiniz.

Avira Free Antivirus ayrıca şunları da yapabilir:

 • Zamanlı tarama
 • Dosyaları herhangi bir dosya uzantısıyla veya yalnızca seçtiklerini kontrol edin
 • Aktif taramaları durdurma özelliğini devre dışı bırakın (böylece virüslerin programı bulmasını engeller)
 • Taramanın öncelik düzeyini ayarlayın
 • Ana önyükleme sektörlerini tara
 • Gerçek dosyaları taramak için sembolik linkleri takip edin
 • Taramayı başlatmadan önce rootkit'leri arayın
 • Windows Kayıt Defterini Tara
 • Ağ sürücülerindeki dosyaları yoksay
 • Bulunduklarında tehditleri otomatik olarak onarabilir, yeniden adlandırabilir, karantinaya alabilir, silebilir veya yoksayabilirsiniz.
 • Sezgisel tarama kullan
 • Yok sayma listesine dosya, klasör ve süreç ekleme
 • Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını yönetin
 • Şifre programının ayarlarını korur
 • Çıkarılabilir cihazlarda otomatik çalıştırmayı engelleme
 • Hosts dosyasını salt okunur yap

Avira Ücretsiz Güvenlik Paketini İndirin

Avira paketi çok kapsamlı bir antivirüs uygulaması sunuyor. Otomatik olarak yüklenen birkaç başka güvenlik katmanı içerir. Bu yüzden indirme işlemi biraz zaman alabilir. Ancak, bunları kullanmak zorunda değilsiniz ve bunları açmazsanız sizi rahatsız etmeyeceklerdir.

Bu ayrı modüller, tüm trafiğinizi şifreleyen bir VPN içerir (her ay 500 MB'a kadar); karmaşık şifreleri güvenli bir şekilde saklamak için şifre yöneticisi ve güncel olmayan programları tanımlayan ve bunları güncellemek için indirme linklerini veren yazılım güncellemesi.
Bunlara ek olarak, Avira bilgisayarınızı hızlandırabilir ve ayarlama aracıyla açılış süresini kısaltabilir, çevrimiçi alışveriş yaparken en iyi fırsatları bulmanıza yardımcı olabilir ve bunları indirmeden önce kötü amaçlı web siteleri veya yazılım paketleri hakkında sizi uyarır (Güvenli Arama eklentisi).

Bu ekstra özellikler, bir virüsten koruma çözümünden sonra kesinlikle rahatsız edici olabilir ama yine de, onları kullanmak zorunda değilsiniz.

Avira Free Security Suite, Windows 7 SP1 ve Windows 10 ve Windows 8 dahil olmak üzere yeni bilgisayarlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

2. Bitdefender Antivirus Free Edition

 Bitdefender Antivirus Free Edition
Sadece ücretsiz değil, kullanımı kolay ve çok sayıda düğme ve menü ile karmaşası olmayan bir virüsten koruma programı istiyorsanız, Bitdefender Antivirus yazılımının ücretsiz sürümünü kesinlikle denemelisiniz.

Virüslere, solucanlara, rootkit'lere, casus yazılımlara vb. karşı sadece anında koruma ile aynı zamanda anti-phishing ve internette gezinirken ve şifrelerinizi girdiğinizde güvenlik için dolandırıcılık koruması sağlar.

Aslında minimal tasarımına rağmen Bitdefender'ın ne kadar iyi çalıştığı ile dikkat çekiyor. Klasör ve dosyaları doğrudan programa sürükleyip bırakabilirsiniz, böylece anında tarama yapabilirsiniz. Tam olarak bir sistem taraması başlatmaya veya sağ tıklama içerik menüsünden nesneleri taramaya başlamanın yanı sıra hepsi aynı anda çalışabilir.

Nasıl başlatıldığına veya aynı anda kaç tane tarama yapıldığına bakılmaksızın, bu taramaların geçmişi, programın ana penceresinde ve ayarların Etkinlikler alanında da sizin için kaydedilir.

Bitdefender Antivirus Free Edition'ı İndir

Birçok özelleştirme seçeneğinden yoksun bir programın bariz dezavantajı, bu konuda değiştirebileceğiniz fazla bir şey olmamasıdır.
İstediğiniz bir şey olabilir, ancak bu menüde mevcut olmayabilir. Bu nedenle, Bitdefender'ın bu baskısıyla yapabileceğiniz tek şeyin, taramaları başlattığını ve durduracağını unutmayın.

Bu yazılımın diğer bir dezavantajı, kullanıma hazır olmasının uzun sürmesi. Bitdefender için ilk yükleyici oldukça küçüktür, ancak daha sonra yüzlerce megabayt olan ve yavaş bir internet bağlantınız varsa biraz zaman alabilen bir program.

Ayrıca taramaları duraklatamayacağınız veya AV programlarının izin verdiği gibi tarama işlemine başlamadan önce dosya ve klasör dışlamalarını ayarlayamamanız da talihsiz bir durumdur. Bitdefender ile, dosyaları veya web sitelerini yalnızca zararlı olarak tanımlandıktan sonra güvenli olarak işaretleyebilirsiniz.

Bitdefender Antivirus Free Edition, Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 üzerinde çalışır.

3. Adaware Antivirus Free

Adaware Antivirus Free
Adaware Antivirus birkaç dakika içinde kurulur, sistem kaynakları üzerinde hafiftir ve iki şekilde kullanılabilir. Birincisi, tehditleri olduğu gibi kontrol ettiği normal moddur, diğeri, "ana" antivirüs programınıza ek olarak (yani Bitdefender veya Avira ile birlikte) kullanmanıza izin verir.

Neden böyle?
"İkinci savunma hattı" olarak adlandırılan, gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırakır ancak yine de varolan tehditleri el ile taramak için Adaware Antivirüs'ü kullanmanıza izin verir. Birincil AV yazılımınız, bilgisayarınıza bulaştığını bildiğiniz kötü amaçlı yazılımları bulmuyorsa, bu faydalıdır.

Hangi yolu kullanırsanız kullanın, Adaware Antivirus, casus yazılımlar, virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılım biçimleri ile fidye yazılımlarına karşı bir savunma sağlar. Bu tehditleri hızlı, eksiksiz veya özel bir tarama ile bulabilirsiniz.

Günlük, haftalık ve aylık zamanlanmış taramalar desteklenir ve hatta sadece rootkit gibi bazı şeyleri kontrol etmek veya sadece çerezleri ve önyükleme sektörü virüslerini izlemek için bir tarama da çalıştırabilirsiniz.
Adaware Antivirus ayrıca, taramayı çalıştırmak (daha hızlı yapmak için), dosyaları / klasörleri / dosya uzantılarını taramalardan hariç tutmak ve daha fazla sistem kaynağı kullanmak için özel bir performans ayarı seçmenize ve yeni tanım güncellemelerini ne sıklıkta kontrol edeceğinize karar verir (her 1/3/6/12/24 saat).

Gerçek zamanlı koruma söz konusu olduğunda, aşağıdaki seçenekleri açabilir veya kapatabilirsiniz:

 • Arşiv dosyalarını tara
 • E-posta veritabanlarını tara
 • CHM dosyalarını ve yürütülebilir dosyaları kontrol eden derin tarama
 • Daha önce kontrol edilen dosyaları atlayan akıllı tarama
 • Önyükleme sektörlerini tara
 • Ağ boyunca hareket ettikçe dosyaları tarayın
 • Özel bir dosya boyutunu aşan dosyaları tara (örn. Video dosyalarını atlamak için 10 MB, vb.)
 • Ayrıca, programın ayarlarını bir PIN ile koruyabilir, ayrıca oyunların / sessiz modun bildirimleri bastırmasını sağlayabilirsiniz.

Adaware Antivirüs'ü Ücretsiz İndir

Adware Antivirüs'ün kesinlikle avantajları vardır, ancak yükseltme yapamayacağınız ücretsiz bir sürüm olduğu için birçok ek seçenek desteklenmez.

Örneğin, ebeveyn denetimleri ve gelişmiş ağ, web ve e-posta koruması yalnızca Adaware Antivirus Pro'da kullanılabilir. Bu seçenekler ücretsiz sürümde görülebilir, ancak bir Adaware Antivirus Pro lisans anahtarını girene kadar aslında tıklanabilir / kullanılabilir değildir.

Adaware Antivirus Free, Windows'un tüm sürümleriyle çalışır.

4. Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus

Avast, yüz milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve antivirüs programlarının hemen hemen her "en iyi listesinde" yüksek puanlar alıyor. Yeni tehditleri engelleyeceğiniz ve özelleştirilebilecek kadar sağlam bir program istiyorsanız, kullanmayı deneyin.
Avast Free Antivirus, yukarıda bahsettiğimiz Avira'ya benzer; güvenlik ve gizlilikle ilgili ek hizmetler sağlayan virüs kalkanı ile birlikte yükleyebileceğiniz çok sayıda bileşen var.
Virüsten koruma bölümü, değiştirebileceğiniz birçok seçeneğe sahiptir, ancak herkesin kullanabileceği kadar kolaydır, çünkü çoğu öğenin yanında açıklaması vardır, böylece onları etkinleştirirseniz ne olacağını merak etmeyeceksiniz.

Ayrıca, hem tanım hem de program güncellemeleri otomatik olarak gerçekleştirilir (manuel seçenek de mevcuttur),

Avast son derece özelleştirilebilir ve tehditler tespit edildiğinde ve ekranda ne kadar süreyle bildirimlerin kalması gerektiğinden ses çıkarılıp çıkmamasına, taranması gereken dosya uzantılarına kadar her şeyi değiştirebilmenizi sağlar.

Avast Free Antivirus'da desteklenen bazı diğer özellikler şunlardır:

 • Zamanlanmış taramalar
 • Yalnızca hafızayı, rootkit'leri, otomatik başlangıç ​​programlarını vb. kontrol edilebilen özel taramalar.
 • Tüm dosyaları veya sadece belirli dosya uzantılarını kontrol etme
 • Dosyaları kendi eklerine değil, içeriklerine göre belirleme
 • İnce-ayarlanmış sezgisel duyarlılık
 • Potansiyel olarak istenmeyen programlar için tarama
 • Gerçek dosyayı taramak için kısayolları takip eder
 • Kendi kendine ayıklanan DOS ve Win32 yürütülebilir dosyaları, CHM, ACE, 7Z, RAR, TNEF akışları, Mac arşivleri, ISO ve daha fazlası gibi birçok arşiv dosya formatı içinde tarayabilir
 • Windows Explorer bağlam menüsü entegrasyonu
 • Klasörler, HDD'ler ve URL'ler (ancak belirli dosyalar değil) taramalardan hariç tutulabilir
 • Özel taramaların gelecekte kullanılmak üzere kaydedilmesi kolaydır
 • Bilgisayarınızı başlatamasanız bile Avast tarayıcıyı kullanmanızı sağlayan bir Kurtarma Diski oluşturulabilir.
 • Programın belirli alanları bir şifre ile korunabilir

Avast Ücretsiz Antivirüs İndir

Avast kurulmadan önce, bir düzine farklı araç eklemek için seçeneğiniz vardır: dosya, davranış, web ve posta kalkanları; yazılım güncelleyici, tarayıcı temizleyici, kurtarma diski, Wi-Fi denetçisi, güvenlik ve SafePrice tarayıcı uzantıları; VPN istemcisi; şifre yöneticisi; önemsiz dosya temizleyici ve oyun modu.

Teknik olarak, sadece zararlı yazılım korumasını istiyorsanız bu kurulum listenin başlangıcından sadece kalkanları yükleyebilirsiniz; diğerleri gerekli olmayan eklentilerdir ancak bir noktada yardımcı olabilirler.

Örneğin, yazılım güncelleyici, sadece güncel olmayan yazılımı kontrol etmek ve raporlamakla kalmayacak, aynı zamanda sizin için daha yeni sürümleri de (toplu olarak) yükleyecek güzel bir araçtır. Bu, programlarınızın en son güvenlik yamaları ve özellikleriyle güncel olduğundan emin olmanın harika bir yoludur.

Wi-Fi Inspector, ataklara karşı savunmasız olabilecek cihazlar için ağı tarar. Örneğin, bir bilgisayarın belirli bir solucanın yayılmasını kolaylaştırdığı bilinen bir dosya paylaşım servisi çalıştırdığını belirleyebilir.

Bu araçları kurabilir (beş dakikadan az sürer) ve daha sonra bunları devre dışı bırakabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz. Ya da, kurulum sırasında bunları yok sayabilir ve daha sonra bunları yükleyebilir veya hiç yüklemeyebilirsiniz.

Bununla birlikte, şifre yöneticisi, SecureLine VPN ve Temizleme araçlarının yalnızca birkaç günden sonra sona erecek olan deneme sürümleri olduğunu lütfen unutmayın.
Bu ücretsiz sürümde kullanılamayan bir güvenlik duvarı, dosya öğütücü ve sanal alan özelliği de bulunmaktadır.

Avast Free Antivirus, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP ile uyumludur.

5. Panda Dome

Panda Dome
Panda Security'nin ücretsiz antivirüs programı Panda Dome (daha önce Panda Free Antivirus) dakikalar içinde yüklenir ve yukarıda belirtilen Bitdefender gibi minimal bir tasarıma sahiptir. Ancak, bir CPU veya bellek kıskacı olmasa ve özelleştirilebilir gibi görünmese de, pek çok seçeneğin tümü ayarlarda saklanır.

Otomatik, kalıcı tarayıcı, davranışsal ve analiz tarama seçenekleri, virüsleri etkisiz hale getirmeden önce size sorma ve dosyaların çalışmasını engelleme gibi bazı ek seçenekler de içerir.

Buluttan güvenli mi yoksa zararlı mı olduğu sonucu kadar birkaç saniyede sonuçlanır.

Tarayıcı çerezleri, işlemler ve halihazırda belleğe yüklenen şeyler gibi aktif olarak çalışan tehditleri kontrol etmek istiyorsanız, sadece birkaç dakika içinde taramayı tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte, elbette, tam sistem taraması veya özel tarama için bir seçenek de vardır.

Panda Dome ile yapabileceğiniz diğer şeyler şunlardır:

 • Tüm uygulamalar için şifre koruması
 • Karantinayı her üç günde bir, her hafta, her ay veya hiç boşaltmayın.
 • Tam ekran uygulama kullanıyorsanız, bir oyun / multimedya seçeneği tüm bildirimleri devre dışı bırakır
 • Seçtiğiniz belirli dosya uzantılarının yanı sıra belirli dosya ve klasörleri taramalardan hariç tutun
 • USB koruması, bilgisayara takılmadığından emin olmak için çıkarılabilir cihazları her zaman ekli olarak taramak için etkinleştirilebilir
 • Çalışan süreçleri ve onların eriştiği tüm URL'leri izleyin ve Panda Dome onları bir tehdit olarak değerlendirdiyse sonlandırın
 • Etkinlik raporlarında, bir TXT veya CSV dosyasına göz atabileceğiniz, hatta yazdırabileceğiniz veya verebileceğiniz her şeyi kaydedin
 • Kötü amaçlı web sitelerine karşı sizi korumak için kurulum sırasında Panda Safe Web'i isteğe bağlı olarak yükleyebilir

Panda Dome İndir

Panda Dome antivirüs yazılımı, önemli butonları ön planda tutmak ve menülerdeki ek seçenekleri saklamak için gerçekten iyi bir iş yapıyor, böylece sürekli olarak seçenekler veya uyarılar ile uğraşmıyorsunuz.

Ancak, program ana sayfanızı ve arama sağlayıcınızı web tarayıcınızda değiştirecektir. İlk kurulum sırasında bu seçeneklerin işaretini kaldırmazsanız tabi.

Panda Dome, Windows 10'dan Windows XP'ye tüm Windows sürümlerinde çalışır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 673 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" 2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere 2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al