2018 FIFA Dünya Kupası’nı İnternetten İzlemenin 6 Yolu

2018 FIFA Dünya Kupası’nı İnternetten İzlemenin 6 Yolu

Rusya'daki FIFA Dünya Kupası 14 Haziran'da başlıyor. Ancak herkes evindeki televizyondan bunu takip edemeyebilir. İnternet üzerinden canlı maç yayını yapan web siteler aracılığı ile maçları izleyebilirsiniz. Kupadaki tüm maçları gösterecek 6 web sitesini bulduk.

Yılın en çok beklenen futbol etkinliği başlamak üzere. Maçları televizyondan izlemenin yanısıra online olarak internetten de takip edebilir ve bu heyecanı yaşayabilirsiniz.

Ancak, internet üzerinde her isteyen site canlı yayın yapamıyor. 80 ülke yayın haklarını FIFA’ya devrediyor ancak bu ülkelerin tümünde canlı yayın için bir web sitesi bulunmuyor. Canlı yayın için web sitesi bulunan yerlerde ise içeriklerin çoğu coğrafi olarak engellenecektir. Bu durumda coğrafi engelleri atlatmak için bir VPN’e ihtiyacınız olacaktır.

Burada FIFA Dünya Kupası'nı canlı yayınlayan tüm web sitelerini inceledik ve bunlara nasıl erişeceğinizi gösterdik. Size doğru bilgi verebilmek için, hangi web sitelerinin sadece kısmi olarak yayın yapacağını da belirttik.

Dünya Kupasını İstediğiniz Tüm Ülkelerden İzleyin
80’den fazla ülke maçları canlı yayınlayacak olsa da, televizyona o an erişim imkanı bulunmayanlar maçları seyretmek konusunda daha fazla zorlanacak. İnternetten online yayın yapan web sitelerinin kullanışlı olduğu nokta burasıdır. Canlı yayın yapan web siteleri internetten yayın hizmeti sunarken, içeriği belirli bölgelerle sınırlar veya engeller.

Bu coğrafi engelleri atlatmak için bir VPN’e ihtiyacınız olacaktır. Yayınları izleyebilmek için güvenilir ve hızlı bir VPN kullanmanız önemlidir. Sitemizde arama yapmanız durumunda ücretli veya ücretsiz birçok Vpn programına ulaşacaksınız.

2018 FIFA Dünya Kupası'nı Canlı İzlemek için En İyi 6 Web Sitesi

Aşağıdaki liste, her maçı canlı olarak izleyebileceğiniz web sitelerini kapsamaktadır.

1. BBC iPlayer
BBC, Birleşik Krallık ve çevresi için en ünlü yayın kuruluşudur. Bu turnuva boyunca BBC, maçların 33 tanesine ev sahipliği yapacak. Bu maçları BBC iPlayer uygulaması ile bu maçları izleyebilirsiniz.

Eğer maçları izlemede sıkıntı yaşıyorsanız tek yapmanız gereken, VPN’inizi Birleşik Krallık’taki bir sunucuya getirmek, iPlayer uygulamasını indirmek ve ayarlamaktır. BBC iPlayer sadece bir VPN’iniz varsa çalışır.

2. Sky Go
Bir başka popüler uygulama da SkyGo’dur. Sky, Yeni Zelanda, Almanya, Karayipler ve Güney Amerika’da yayın haklarına sahiptir.

SkyGo, 64 maçın hepsini canlı olarak yayınlayacaktır.Her maçı izlemek için tek yapmanız gereken VPN’inizi Yeni Zelanda, Meksika veya Almanya’daki bir sunucuya getirmektir. Ardından, SkyGo uygulamasını indirip yükledikten sonra, her maça canlı olarak erişebilir ve izleyebilirsiniz.

3. RTP
RTP, Portekiz’in en popüler yayın sitesidir ve FIFA Dünya Kupası’ndaki tüm maçlar burada yayınlanacak. Maçları izlemek için VPN ayarlarını Portekiz’e getirmeniz gerekecek.

4. TF1
Anlamsız olsada Fransızca olarak maç izlemek istiyorsanız ihtiyacınız olan site TF1’dir. Ancak, sadece en iyi 28 maçı yayınlayacaklar. TF1’in yayınlarını canlı olarak yayınlayacak pek çok bağımsız site bulunmaktadır, internet üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz.

5. FOX
FOX, 2018 FIFA Dünya Kupası için Amerika'da ana yayıncı konumundadır ve 64 maçın tamamını yayınlayacaktır. FOX, FOX Sports GO üzerinden canlı yayın seçeneğine sahiptir, ancak içerik ABD’de bulunmayanlar için sınırlıdır. Bu en son düşünülmesi gereken seçenek gibi duruyor.

6. beIN
Daha önce Al Jazeera Sports olarak bilinen beIN, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde 64 maçın tamamını canlı olarak yayınlayacak. FIFA Dünya Kupası’nı izlemek için özel bir pakete sahiptir. Kaydolduktan sonra, IP adresinizi beINsports’a erişebileceğiniz bir konuma değiştirmek için bir VPN kullanmanız gerekecektir.

FIFA 2018 Dünya Kupasını Canlı Yayınlamayacak 6 Web Sitesi

1. Eurosport
Eurosport, tüm spor branşlarından haberler sunan güzel bir web sitesi ve uygulamadır. Ancak, Dünya Kupası maçlarını canlı olarak yayınlamayacaklar. Web sitelerinde ve uygulamalarında maçların tekrarlarını ve önemli anlarını izleyebilirsiniz.

2. CBS
CBS’de de Dünya Kupası canlı olarak yayınlanmayacaktır. Sitelerine giderseniz, sizi FOX kanalına yönlendirecektir. CBS güncel bilgiler ve bazı tekrar yayınları sunacaktır, ancak canlı yayın olmayacak.

3. ESPN
ESPN, futbol için ayrı bir kanala sahiptir – ESPN FC. Web sitesindeDünya Kupasıyla ilgili önemli anlar ve videolar mevcuttur. ESPN maçları canlı yayınlamasada, tüm maçların önemli anlarını web sitelerinden inceleyebilirsiniz.

4. YouTube
Yalnızca önemli anları izlemek isteyen kullanıcılar için, FIFA’nın kendi YouTube kanalı mevcuttur. Tekrarları, önemli anları ve bazı röportajları izleyebilirsiniz, ancak buradan canlı yayınları takip edemezsiniz.

2018 Dünya Kupası İlk Maçı Ne Zaman?
Dünya kupasının ilk açılış maçı, Rusya – Suudi Arabistan arasında 14 Haziran saat 18:00'de oynanacaktır.

FIFA Dünya Kupası 2018 Takvimi
İşte Dünya Kupası grup maçları programı.

14 Haziran 2018Rusya - Suudi Arabistan
15 Haziran 2018

Mısır - Uruguay

Fas - İran

Portekiz - İspanya

16 Haziran 2018

Fransa - Avustralya

Arjantin - İzlanda

Peru ve Danimarka

17 Haziran 2018

Hırvatistan - Nijerya

Kosta Rika - Sırbistan

Almanya - Meksika

Brezilya - İsviçre

18 Haziran 2018

İsveç - Güney Kore

Belçika - Panama

İngiltere - Tunus

19 Haziran 2018

Kolombiya - Japonya

Polonya - Senegal

Rusya - Mısır

20 Haziran 2018

Uruguary - Suudi Arabistan

Portekiz - Fas

İspanya - İran

21 Haziran 2018

Avustralya - Danimarka

Fransa - Peru

Arjantin - Hırvatistan

22 Haziran 2018

Brezilya - Kosta Rika

Nijerya - İzlanda

Sırbistan - İsviçre

23 Haziran 2018

Belçika - Tunus

Meksika - Güney Kore

Almanya - İsveç

24 Haziran 2018

İngiltere - Panama

Meksika - Güney Kore

Almanya - İsveç

25 Haziran 2018

Suudi Arabistan - Mısır

Rusya - Uruguay

Portekiz - İran

İspanya - Fas

26 Haziran 2018

Avustralya cs. Peru

Fransa - Danimarka

Arjantin - Nijerya

İzlanda - Hırvatistan

27 Haziran 2018

Kore Cumhuriyeti - Almanya

Meksika - İsveç

Sırbistan - Brezilya

İsviçre - Kosta Rika

28 Haziran 2018

Japonya - Polonya

Senegal - Kolombiya

İngiltere - Belçika

Panama - Tunus

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile