2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi

2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi

/ Okuma süresi: 8 dk, 13 sn / Yorum (0)
A A A

İster işiniz için ister kişisel amaçlara yönelik olarak barındırılan bir WordPress web sitesi çalıştırıyor olun, sitenizden en iyi performansı almak ve ziyaretçilere tam olarak aradıkları şeyi vermek için en yeni ve en iyi eklentileri kullanmak her zaman en mantıklı iş olacaktır.

Bir CMS eklentisi, WordPress web sitenizin işlevselliğini geliştirmek veya işlevsellik eklemek için tasarlanmış bir yazılım parçasıdır. Hem WordPress.org'dan hem de geliştiricilerin web sitelerinden .ZIP dosyaları olarak indirebileceğiniz ve sitenize yükleyebileceğiniz ücretsiz ve premium eklentiler mevcuttur. Başarıyla yüklendikten sonra, eklentiniz kullanıma hazırdır.
Şimdi, WordPress web sitenizde biraz bakım yapmanın ve 2018 için aşağıdaki eklentileri indirerek ve yükleyerek iyi bir yükseltme yapmanın zamanı geldi.

01. Jetpack: Sitenizi Güvenli Hale Getirin, Trafiği Artırın

Jetpack: Secure Your Site, Increase Traffic and Engage Your Visitors
Jetpack güçlü bir all-in-one paketidir. Web sitenizi, trafik oluşturma, SEO, güvenlik, site yedeklemeleri, içerik oluşturma ve topluluk oluşturma / etkileşim gibi işlevlerle donatan bir eklentidir. Bir bakışta site istatistiklerinizi görün, yeni yayınları sosyal medyaya otomatik olarak paylaşın, sitenizi saldırılara ve daha fazlasına karşı koruyun.

Artıları: Eklentinin, WordPress'e yeni başlayanlar için bile kullanması kolaydır. Ayrıca, her bir özel işlev için özel bir eklenti aramak ve indirmek zorunda kalmamanız için, bir çok yararlı fonksiyona sahip harika bir eklenti.

Eksileri: Diğer site faktörleri (kullandığınız ek eklentiler, barındırma planınız ve temanız gibi) ile birlikte etkinleştirdiğiniz işlevlere bağlı olarak, yüklenme sürelerinin Jetpack'i kullanarak arttığını görebilirsiniz.

Fiyat: Kişisel, Profesyonel veya Premium üyeliğe yükseltme seçenekleriyle ücretsizdir.

02. Yoast SEO: Arama Motorlarında Bulun

WordPress için Yoast SEO ekran görüntüsü

Arama motoru optimizasyonu konusunu gerçekten ciddiye alıyorsanız ve Google'daki tüm hedeflenmiş arama terimleriniz için en üst sıralarda yer almaya çalışıyorsanız, Yoast sitenize yüklemek isteyeceğiniz SEO eklentisidir. Yoast ile başlık, görsellere alt etiketi, anahtar kelimeler ekleme, meta açıklaması ve sitenizin arama sıralamalarını iyileştirmek ile alakalı diğer ayrıntıları görebilirsiniz.

Artıları: Google arama sonuçlarınızın tam olarak neye benzediğini ve bu sayede SEO'nuzu daha da iyi hale getirmek için net önerilerle oluşturulan ayrıntılı analizleri gösteren önizlemesini seviyoruz.

Eksileri: Premium sürüme yükseltme yapmadığınız sürece destek sunulmaz.

Fiyat: Premium'a yükseltme seçeneği ile ücretsiz (site başına bir Premium lisans).

03. WordPress için MailChimp: E-posta Listenizi Oluşturun

WordPress için MailChimp ekran görüntüsü

MailChimp, e-posta abonelerini toplamak ve e-posta kampanyalarını yönetmek için en popüler e-posta listesi yönetim sağlayıcılarından biridir. Bir işletme sitesi çalıştırıyorsanız, müşterileri elde tutmak ve onlarla bağlantı kurmak için bir e-posta listesi oluşturmak çok önemlidir.

MailChimp'in WordPress eklentisi, sitenizde çok sayıda iyi e-posta listesi yönetim sağlayıcısı olmasına rağmen, sitenize hızlı ve sorunsuz bir şekilde eklenebilecek kullanıcı dostu e-posta formları için bir zorunluluktur.
Formlar doğrudan MailChimp hesabınıza bağlanır, böylece e-posta bilgilerini giren herkes doğrudan hesabınızdaki listenize eklenir.

Artıları: Kayıt formları, formun herhangi bir temaya iyi bir şekilde uyum sağlamasına izin veren özelleştirilebilir seçeneklere sahiptir ve ayrıca seçim yapmak için farklı kayıt formları da vardır. Ayrıca WordPress yorum formu ve Contact Form 7 gibi diğer popüler form eklentileri ile sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Eksileri: İşi halleder, ancak kayıt formlarınızın görünümü ve işlevselliği üzerinde daha fazla kontrol ve kişiselleştirme istiyorsanız en iyi seçim olmayabilir.

Fiyat: Birkaç ekstra araç için Premium'a yükseltme seçeneği ile ücretsiz.

04. WP Smush: Görüntüleri Sıkıştır ve Optimize Et

WordPress için WP Smush ekran görüntüsü
Resimlerinizin boyutu sitenizin yüklenmesinin ne kadar sürdüğünü büyük ölçüde etkileyebilir ve bu nedenle WP Smush'a ihtiyacınız vardır. Bu eklenti resimleri otomatik olarak yeniden boyutlandırılıyor. Görüntülerinizi sıkıştırır ve sitenize yükledikçe optimize eder, böylece daha önce manuel olarak yaptığınız işi kolaylaştırır.

Artıları: Otomatik "smushing" seçeneği kendi başına bir hayat kurtarıcısıdır, ancak kütüphanenizdeki mevcut görüntüleri toplu olarak (bir seferde en fazla 50 resim) seçebileceğinizi bilmek daha da güzel.

Eksileri: 1 MB'nin üzerindeki görüntüler atlanacak. Boyutu 32MB'a kadar olan görüntüleri sıkıştırmak için, WP Smush Pro'ya yükseltmeniz gerekir.

Fiyat: WP Smush Pro'nun 30 günlük deneme sürümü ile ücretsiz.

05. Akismet: Spam'i Otomatik Olarak Ortadan Kaldır

WordPress'in ekran görüntüsü
Kendi WordPress sitesini kurmuş olan herkes, spambotların onu bulması ve otomatik spam yorumları göndermesinin uzun sürmeyeceğini bilir. Akismet bu sorunu, spam'leri otomatik olarak filtreleyerek çözüyor, bununla başa çıkmak zorunda kalmıyorsunuz.

Artıları: Her yorumun kendi spam mesajlarına otomatik olarak gönderildiği, hangisinin otomatik olarak silindiğini ve hangi kullanıcıların bir moderatör tarafından spam edilmediğini veya spam edilmediğini gösteren kendi durum geçmişinin olduğunu bilmek güzel.

Eksileri: Eklentiyi işe almak için bir API anahtarı almak için kaydolma işlemine girmelisiniz.
Bir API anahtarı elde etmek zor ya da büyük bir iş değil; bu, yapılması gereken bir adım.

Fiyat: Daha fazlası ve Kurumsal planlara yükseltme seçenekleri ile ücretsiz.

06. Wordfence Güvenlik: Gelişmiş Güvenlik Koruması Alın

WordPress için Wordfence Güvenlik ekran görüntüsü
Her WordPress sitesi sahibi, saldırganların güvenli olmayan siteleri hacklemesine veya bu sitelere bulaşmalarının ne kadar kolay olduğu konusunda güvenliklerini ciddiye almalıdır, bu yüzden Wordfence Security gibi gelişmiş bir eklenti gereklidir. Bu eklenti, güvenlik duvarı, saldırı koruması, kötü amaçlı yazılım taraması, güvenlik uyarıları gibi çeşitli güçlü güvenlik özellikleri sunar.
Kendi tehdit savunma feed'iniz, giriş güvenliği seçenekleriniz ve daha fazlası.

Artıları: Web güvenliği, birçok yeni nesil için kafa karıştırıcı ve korkutucu olabilir, bu yüzden Wordfence ekibinin hem ücretsiz hem de premium kullanıcılara destek ve mükemmel müşteri hizmeti sunmasının çok yararlı olduğunu düşünüyoruz.

Eksileri: Tekrar, Web güvenliği, yeni başlayanlar için çok kafa karıştırıcı ve korkutucu olabileceğinden, eklenti içindeki bir ayarın gözden kaçırılmasının kolay olması ve sonuç olarak bir saldırıya maruz kalması kolay olabilir. Kullanıcılar, WordPress güvenliğini en az temel bir anlayışa kavuşturmak için Wordfence'ın Öğrenim Merkezini kontrol etmek için fazladan zaman ayırmalıdır.

Fiyat: Premium'a yükseltme seçeneği ile ücretsiz.

07. WP Fastest Cache: Web Sitenizi Hızlandırın

WordPress için WP En Hızlı Önbellek Ekran Görüntüsü
WordPress temanızın kalitesi ve resimlerinizin boyutu sitenizin ne kadar hızlı yüklendiği konusunda bir fark yaratmak için kontrol edebileceğiniz iki ana bileşendir. Ancak yapabileceğiniz bir başka hızlı ve hemen hemen zahmetsiz şey, site hızına yardımcı olmak için WP Fastest Cache gibi bir önbellek eklentisi kurmaktır. En basit ve en hızlı WordPress önbellek sistemi olmasıyla gurur duyuyor,
Bu eklenti, bir yayın veya sayfa yayınlandığında tüm önbellek dosyalarını siler ve size belirli yayınların veya sayfaların önbelleğe alınmasını engelleme seçeneği sunar.

Artıları: Eklenti, W3 Total Cache ve WP Super Cache gibi diğer popüler önbellekleme eklentilerinden daha hızlı web sitesi yüklemesi yaptığını kanıtlıyor.

Eksileri: En basit önbellek eklentisi olduğunu iddia etmesine rağmen, WordPress kullanıcıları önbelleğe alma işleminin nasıl yapıldığına dair bir anlayışa sahip olmaksızın, tüm ayarları en iyi şekilde nasıl yapılandıracaklarını bilmeleri zordur.

Fiyat: Premium'a yükseltme seçeneği ile ücretsiz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1050 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" 2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere 2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.