2018'in En İyi Para Transferi Uygulamaları

2018'in En İyi Para Transferi Uygulamaları

A'dan B'ye nakit almanın en iyi yolları. Pazarda rekabet eden bir çok para transferi uygulamasıyla, uluslararası transferlere kadar yeni başlayanlar pek çok alternatif var. İşte bu yüzden en iyileri topladık, yemek masasında kişiler arası ödemeyi, dünyanın diğer tarafına yapılacak döviz transferlerini ve aradaki her şeyi hesaba katarak.

Mobil cihazlarımızın sürekli genişleyen yetenekleri, finans endüstrisinin toptan satışa geçişi ile birleştiğinde, para ödeme başvurularının çeşitlenmesine neden oldu.

Geleneksel bankalar ve para transferi kuruluşları, kullanıcı tabanlarını korumak için cazip akıllı telefon ve tablet dostu uygulamalar oluşturmak zorunda kalmıştır. Daha önce finans hizmetleriyle ilgili olmayan teknoloji şirketleri de hızla değişmekte olan bir manzara karşısında giderek kârlı bir iş kolu buldular.

2018'in en iyi ödeme uygulamaları aşağıda gösterdik.

venmo

1. Venmo

 • Hızlı ve kolay
 • Eklenen sosyal özellikler
 • Güvenli ve güvenilir

Venmo, hem bireysel kullanıcıların hem de işletmelerin para transfer uygulamalarından kazanmaya çaışıyor.

Şu anda, Venmo’nun itibarı eski kategoride biraz daha güçlüyken, ana şirket PayPal iş dünyasındaki hakimiyetini sürdürüyor. Hizmetin "dijital cüzdan" niteliği, arkadaşlarla hızlı eşler arası aktarım yapmak isteyen mobil kullanıcılara hitap ediyor.
Venmo yayınlarındaki satın alma işlemlerini paylaşma ve kişilerin kendi paylaşılan satın almalarına yorum ve emojiyi ekleme yeteneği ile geliştirilmiş deneyim.

Nasıl çalışır? Kullanıcılar, banka hesaplarını veya banka kartlarını doğrudan uygulama yoluyla veya Venmo hesabında saklanan parayı aktararak ödeme yaparlar. Bu transferler daha sonra kullanılmak üzere bir Venmo bakiyesi olarak veya hemen bir banka hesabına nakde çevrilebilir.

Genç pazara dokunmak isteyen işletmeler, Venmo'yu ödeme sistemlerinde kullanmayı giderek daha fazla düşünecekler ve bunu, maksimum güvenlik için şifreleme ile ödeme verilerinin koruduğu bilgisi ile yapabilirler.

Banka kartı işlemleri için Venmo uygulaması ücretsizdir. Hizmeti kabul etmek isteyen satıcılar burada daha fazla bilgi edinebilir.

Western Union

2. Western Union

Bir para transfer şirketinden uygun mobil ödeme.

 • Kullanışlı kısayollar
 • Birden çok ödeme yöntemi
 • İzlenebilir işlemler

Muhtemelen Western Union, para transferlerini düşündüğünüzde akla ilk gelen isimlerden biridir.
Bu yüzden şirketin global hizmetini cep telefonunuza götürmek için çok kullanışlı bir uygulama geliştirmesi çok sürpriz olmamalı.

WU, telefonunuzda Touch ID varsa kart tarama özelliği, kurulum sırasında 16 basamaklı giriş külfetini ortadan kaldırırken, aktarım işleminin baş parmağınızla basılmasını sağlayabilirsiniz.

Banka hesabınızdan doğrudan kart veya nakit olarak ödeme seçeneği, Apple Pay ile entegrasyon gibi uygunluk faktörüne eklenir.
Aktarımınızı takip etmek de uygulama aracılığıyla mümkündür - ne zaman işlendiğini, toplandığını ve tamamlandığını görmek için takip numaranızı (MTCN) girin.

Western Union, $5 (£4) ücret karşılığında $500'a kadar (£376) para göndermenizi sağlar, ancak uygulamayı indirmeniz ücretsizdir.

WorldRemit

3. WorldRemit

140 ülkeye güvenli transfer.

 • Kullanımı kolay
 • Hızlı ve güvenli
 • Öngörülemeyen ücretler

WorldRemit ayrıca, mobil para transferleri söz konusu olduğunda hızlı bir oyuncudur ve iOS ve Android uygulaması sayesinde mobil cihazınızdan "kısa mesaj olarak hızlı bir şekilde para göndermenizi sağladığını" iddia ediyor.
WorldRemit ile 140'ın üzerinde farklı ülkedeki kişilere para gönderebilirsiniz ve transferler banka havalesi, nakit alma, mobil kredi ya da bir saat başı teslimat olarak alınabilir. Hepsinden iyisi, işlem süresi sadece bir dakikadır ve diğer uçta anında kullanılabilirlik sağlar.

Aktarım tamamlandığında, hem gönderen hem de alıcı, paranın güvenli bir şekilde ulaştığına emin olarak bir SMS veya e-posta bildirimi alır. Hizmet ayrıca, “endüstri lideri” teknoloji ve dünya çapındaki hükümetlerle lisanslar sayesinde “mümkün olan en yüksek standartların” para korumasını vaat ediyor.
Transferinizdeki ücretler, paranın toplamına ve aynı zamanda hedefe bağlıdır. Burada sabit bir oran yoktur, bu nedenle kaydolmadan önce aklınıza gelen ülkeye gönderme tarifesini kontrol etmeye değer olabilir. Bu, WorldRemit ile ilk transferinizin ücretsiz olduğunu söyledi, o yüzden neden kullan muyorsunuz?

Azimo

4. Azimo

Güvenebileceğiniz uluslararası transferler.

 • Transferlerde hızlı güncellemeler
 • Dünya çapında 200.000'den fazla pick-up noktası
 • Destek için telefon numarası yok

Azimo, Google Play ve Apple’ın App Store'daki uluslararası para transfer hizmeti uygulamalarında bulunan bir uygulama.

Transferinizde toplama noktasına gönderdiğiniz andan itibaren, Azimo uygulamanızla işleminizin durumunu tam olarak güncel tutar. Ancak para transferi hizmetlerinde teknoloji genellikle kendi kendine ilgilenirken, diğer ülkelerdeki banka ve nakit ödemelerini toplayan bürokrasi basit olmaktan uzak olabilir.

Hedefe bağlı olmasına rağmen, ücretler çok makul ve hizmet dünya çapında 200.000'den fazla pick-up noktasına güvenebilir. Müşteri hizmetleri de telefondan ziyade e-postayla sınırlı olsa bile güçlüdür.

paypal

5. PayPal

 • İşlemlerde gevşek limit
 • Alıcıyı seçmenin basit yolu
 • Banka kartı transferlerinde ücretlendirme

Hizmet, e-ticarette her yerde yaygınlaşmıştır, ancak şirketin yukarıda bahsedilen Venmo'yu satın alması, eşler arası transferler için kendisini popüler bir uygulama olarak kurmak için yapılması gereken bir iş olduğunu göstermiştir.

Vemno, kendini daha genç bir pazara açarak, PayPal'ın uygulaması daha fazla kurumsal görünüm ve his sağlıyor.
Sıkı güvenlik önlemleri, uygulamayı her açtığınızda şifrenizi girmenizi sağlar. Bu, hafif bir rahatsızlık hissi yaratsa da, kesinlikle akıllıca bir güvenlik önlemi.

PayPal’ın mobil aktarımları, alanın geri kalanıyla hız açısından eşleşiyor. Ancak, banka kartı işlemlerinde ücret alıyor. Bu dezavantaj, daha fazla harcama yapılması ile karşılanmakta olup, bireysel işlemler $10,000'a kadar çıkabilmektedir.
Ödemenizi yönlendirmek için yalnızca bir e-posta adresi veya telefon numarası girmenin kolaylığı, PayPal platformunu her zaman en iyiye taşıyacak.

Diğer Transfer Uygulamaları
Google, bir süredir eşler arası ödeme pazarındaki varlığını artırıyor ve Google Play Send, para transferi uygulamasının son yinelemesini yapıyor. Şu anda yalnızca ABD'de mevcut olmasına rağmen, süper hızlı işlevselliği ve uygun komisyon özelliği, kullanılması gereken bir uygulama olduğunu gösteriyor.
Facebook da bu eylemde yer almak istiyor ve böylece Messenger uygulamasında eşler arası ödemeler planladı. Banka bilgilerinizi girdikten sonra, bir düğmeye hafifçe dokunduğunuzda $2,500'a kadar Facebook iletilebilir.

Apple'ın Apple Pay'i var. Platform, mağazalarda, uygulamalarda ve web'de güvenli alışverişler yapmanıza olanak tanır ve artık Mesajlar'da da potansiyel bir oyun değiştirici olarak para gönderebilir ve alabilirsiniz.

Önceki üç ile aynı teknik süper ligden değil, Square’s Cash App bu alanda önemli bir oyuncu. İlk önce anlık eşler arası ödeme geldi, daha sonra hizmete iş dostu bir uzantı geldi ve şimdi Bitcoin ticaretini bile destekliyor.

Uluslararası uzmanlara geri dönersek, işimizi OFX ile bitiriyoruz. Cep telefonunuzdan hızlı uluslararası transferlere ek olarak,
uygulama, piyasa fiyatları hakkında canlı bilgiler ve yorumlar sunuyor ve Avustralya, ABD, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda, Hong Kong ve Singapur'daki destek ekipleri sayesinde müşteri hizmetlerine güvenebiliyor.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 984 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" 2018'in En İyi Para Transferi Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere 2018'in En İyi Para Transferi Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2018'in En İyi Para Transferi Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "