2018'in En İyi Uygulamaları iOS ve Android

2018'in En İyi Uygulamaları iOS ve Android

2018 sona ermek üzere ve fotoğraflardan ve videolara kadar düzenleme yapmanızı sağlayan uygulamalar ile henüz yüklemeyemediğiniz oyunlara kadar, geliştiriciler 2018'de bizi şaşırtmanın ve sevindirmenin yeni yollarını bulmayı başardı. İşte bu yazıda bazı favori uygulamaları inceledik ve indirme linklerini listeledik.

Ancak son zamanlarda çoğu uygulamanın para kazanmak için abonelik ve uygulama içi satın aldırma yaptığından dolayı, her “ücretsiz”e şüphe ile bakabilirsiniz.

Adobe Premiere Rush CC

İstediğiniz yer ve cihazda, video düzenleme konusunda Adobe Premiere Rush'tan daha iyi bir uygulama bulamayabilirsiniz. Uygulama, çoklu klipleri kolaylıkla yönetir ve işleri karmaşık hale getirmeden, profesyonel bir video düzenleyiciden beklediğiniz tüm ayarları sizin için daha da kolaylaştırır. Ve düşündüğünüzün tam aksine, mobil uygulamayı kullanmak için masaüstü uygulamasına gerek yoktur. Ancak çalışmalarınız tüm cihazlarınızda senkronize olur ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Alto's Odyssey

2018, en sevilen mobil oyun kahramanlarımızdan birinin, 2015 Alto's Adventure’nin uzun zamandır beklenen devamı olan with Alto's Odyssey olarak dönüşünü gördü. Uzun bekleyişe rağmen, yeni oyunun her bir biti orijinali kadar büyüleyici. Oyundaki karakterleri koruyor, yeni numaralar ekliyor ve devamların çok nadir başarabildiği bir şeyi başarıyor: başka bir sıkıcı devam oyunu gibi hissetirmeden yeni öğeler ekleyip orijinalin sihrini koruyor.

Asphalt 9 Legends

Muhtemelen daha önce arcade tarzı yarış oyunları oynamışsınızdır, ancak Asfalt 9 Legends kadar iyi bir oyun bulmakta zorlanırsınız. Kullanımı kolay denetimler ve şaşırtıcı derecede gerçekçi bir program ile Asfalt 9’un rotalarının bir çok köşesinde savrularak eğlenmemek imkansız. Ve grafikler o kadar yumuşak ve pürüzsüz ki, bir konsol oyununda oynadığınızı unutablirsiniz.

Donut County

Yerde bir delik olarak oyuna başlayın, bu bir oyun için tuhaf görünebilir, ancak Donut County bunun aksini kanıtlar. Delik olarak göreviniz bir sonraki seviyeye çıkabilmek için görebildiğiniz her şeyi yemek. Ancak oyunun, parmağınızı ekranda sürüklemek dışında çok daha fazla ayrıntı içerdiğini göreceksiniz. Aynı zamanda oyunda kendine has karakterleri olan sevimli bir arkaplan hikayesi var ve her şeyin yutulmaya aynı şekilde tepki göstermediğini anlayacaksınız. Oyunun hem beklenmeyecek kadar sakinleştirici bir etkisi var, hem de bırakmak neredeyse imkansız.

Enlight Pixaloop

Enlight Pixaloop uygulamasını anlamanın en kolay yolu, fotoğrafçıların yarattığı hareketli imajları kontrol etmektir. Uygulama, resmin geri kalanını sabit tutarken fotoğraflarınızın istediğiniz kısımlarına hareket eklemenizi sağlar. Bunu etkili bir şekilde yapmayı öğrenmek biraz pratik gerektirir, ancak başardığınızda sonuçlar gerçekten büyüleyici olabilir.

Filto

Instagram videoları öne çıkmak istiyorsanız, Filto size yardımcı olabilir. Video düzenleyici aşırı basit kontrolleriyle kliplerinize bir dizi filtre ve efekt uygulamanıza olanak tanır. Hemen anlaşılmayan filtreleri veya büyük, parlak renk ve ışık parlamaları gibi göz alıcı efektleri tercih edebilirsiniz. Görünümünüzü detaylıca ayarladıktan sonra, çektiğiniz orana bağlı kalmayarak videoyu tercih ettiğiniz en boy oranına göre kolayca yeniden boyutlandırabilirsiniz. 

Fortnite

Fortnite, battle royale oyununun iOS versiyonunun Epic tarafından piyasaya sürülmesinden önce çok popülerdi, sadece ilk 90 gününde 100 milyon dolar ciro yaptı. Daha sonra gelen Android sürümü, Epic'in Google Play Store'u pas geçmeye karar vermesi nedeniyle tartışmalı hale geldi.

Ancak Fortnite’ın bu listede yer almamasının nedeni satışlarda ezici üstünlük sağlaması veya Google’a gerek kalmadan kurulum yapmak isteyen tanınmış geliştiricilere öncü olması değildir. Bu listede yer alıyor, çünkü büyük, çok büyük bir başarı; ancak indirmelisiniz. Ve hem bir konsol oyununu telefonlara getirip, hem de kullanıcıların sevdikleri özelliklerini yok etmeyerek bir örnek oluşturmasıdır.

Google Lens

Google Lens belki de gelecekte mobil aramanın en iyi yolu olacak. Bu özellik aslında Google Fotoğraflar’ın bir parçası olarak geçen yıl tanıtılsa da, Haziran ayında bağımsız bir uygulama olarak piyasaya sürüldü.

Akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak, etrafınızda bitki, hayvan ve yer işaretlerine bakarak ya da moda ile ilgili ilham verici bilgileri arayabilirsiniz. Ayrıca çevirisine bakmak, takviminize etkinlik eklemek veya yalnızca daha basit bir şekilde kopyalayıp yapıştırmak için metin tarayabilirsiniz.

Google Haberler

2018 yılında okunacak çok fazla haber vardı ve teknoloji şirketlerinin kullanıcılarını bilgilendirmek (ve yanlış bilgilendirmemek) konusunda ne gibi sorumluluklar taşıdığı konusunda çok fazla yazı yazıldı. Ancak Google’ın gecikmiş olan News uygulaması, kişisel ilgi ve titizliğin doğru dengesine dikkat çekerek, sizi ilgilendiren her konuya derinlemesine dalma ve aynı zamanda size farklı bakış açıları gösterme fırsatı sunar.

Otter Voice Notes

Sesleri kopyalamak oldukça sıkıcı olsa da, Otter Voice Notes bunun böyle olması gerekmediğini kanıtlıyor. Uygulama, sesinizi öğrenmek ve şaşırtıcı derecede doğru kayıtlar kopyalamak için AI kullanır. Geçmiş toplantılarınızı ve sohbetlerinize yeniden bakmanızı daha da kolaylaştırmak için kendi notlarınızı ve fotoğraflarınızı da ekleyebilirsiniz.

Shortcuts

Apple'ın yayınladığı en kullanıcı dostu uygulama olmayabilir, ancak Shortcuts (eski adıyla Workflow) Siri için başka bir önemli dönüm noktasıdır. iOS 12'nin bir parçası olarak piyasaya sürülen uygulama, Siri'yi daha birçok uygulamayla uyumlu hale getiriyor. Shortcuts, her gün kullandığınız uygulamalar için özel Siri komutları oluşturmanıza olanak sağlar. Ayrıca, daha gelişmiş olarak kullanmak istiyorsanız, birkaç uygulamadaki eylemleri otomatikleştirmek için tek bir komut oluşturabilirsiniz.

TikTok

Aslında TikTok bu yıl için yeni bir uygulama değildi. Ancak, Musical.ly'yi aldığı için bir istisna yapıyoruz. Her ne kadar bu hareket başlangıçta karaoke uygulamasının bazı hayranları için bir sürpriz olmuş olsa da, sonuçta TikTok'u App Store ve Google Play'deki grafiklerin üzerine getirmeye yardımcı oldu. Bir felaket olabilirdi, ama TikTok, Musical.ly hayranlarının, bazı değişik filtreler ekleyerek sevgisini kazandı.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.