2019 için En İyi Dijital Pazarlama Trendleri

2019 için En İyi Dijital Pazarlama Trendleri

Dijital pazarlama, modern iş ortamının çok kritik bir parçasıdır. Her gün ortaya çıkan yeni araç ve teknolojilerle de hızla gelişiyor. Artık mevcut dijital pazarlama yöntemlerine ayak uydurmak yeterli değil. Gelecekte neler olacağını tahmin ederek ve o yönde olumlu adımlar atarak, işinizi yarın olması gereken yere götürebilirsiniz. 2018'in üçte ikisi bitti, şimdi 2019 için en olası dijital pazarlama eğilimlerini incelemek ve değerlendirme zamanı.

2019 için En İyi Dijital Pazarlama Eğilimleri

Yapay Zeka Powered Çözümleri:

2018'de, makine öğrenimi (ML) ve yapay zeka (AI) uygulamalarını denemede ilk tereddütlü adımların atıldığı görünsede, 2019 onları daha da hassaslaştıracak ve düzeltecektir. Operasyonel verimliliğin artırılmasında, verimliliğin artırılmasında ve müşteri memnuniyetinin artırılmasında AI'nın değeri gün geçtikçe belirginleşmektedir. 

Önümüzdeki yıl, müşteri odaklı dijital pazarlamanın AI destekli teknolojilerle yeni boyutlara ulaştığını görecek. Daha iyi müşteri profili, özel son teknoloji kişiselleştirme stratejileri ve optimize edilmiş trend analizi yapılacaktır. 

Pazarlamacılar, bir müşterinin odaklandığı ve pazarlama oluşturup oluşturmadığını, kullanıcı tarafından oluşturulan veya desteklenip desteklenmediğini ve teknik dokümanları içeren müşteri davranışlarını anlamak için AI'yı kullanacaktır. Bu özellik, pazarlamacıların daha önce hiç görülmemiş bir doğrulukla hedef kitleye ulaşmasını sağlayacaktır. 

İşleyişlerinde teknolojiyi en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen işletmeler, AI'nın en büyük kullanıcıları olacak, çünkü dijital iş akışı daha akıcı ve kullanımı kolay olacak. Örneğin, dijital pazarlamacılar, kampanyalarının verimliliğini gerçek zamanlı olarak değerlendirmek için akıllı algoritmalar kullanarak müşteriler için ücretli reklam kampanyalarını en üst düzeye çıkarabilir. 

Otomatik olarak güncellenen algoritmalarla otomatik A / B testi yapılacaktır. Pazarlamacıların kampanyaları hareket halindeyken değiştirmesini sağlayarak, müşterilere yönelik pazarlama harcamaları için YG'yi artırır.

Etkili Pazarlama:

Geleneksel olarak, pazarlama, gazete, radyo ve televizyondaki reklamlar aracılığıyla marka bilinirliğini artırma süreci olmuştur. Bu rotalar hala yaygın olarak kullanılsa da, odak yavaş yavaş çevrimiçi dijital pazarlama kampanyalarına dönüşüyor. 

Günümüzün internet çağında, pazarlamacıların mesajlarını iletmek için çevrimiçi segmente girmeleri doğaldır.  Ciro pazarlamanın başka bir yönüdür. Bu kavram büyük ölçüde insanların taklit etmek istedikleri ünlülerin kullandığı ürünleri satın alacağı gerçeğine dayanır. Çevrimiçi pazarlama stratejileri ünlülerin onayı ile birleştirildiğinde, net sonuç etkileyici pazarlamadır. Bu sebeple, etki alanı pazarlamacılığının iki segmenti vardır - çevrimiçi kampanyalar ve ürün onayları için ünlüleri kullanma. 

Çevrimiçi bölümde, en önemli etken muhtemelen Instagram, ürünlerini sergilemek ve yeni lansmanları duyurmak için kullanılan resim tabanlı bir platformdur. Bir “ünlü olmayan” statüye sahip ancak büyük bir takipçiye sahip bireyleri, insalar yaptıkları şeyi yakından takip ettikleri için yönlendirilir. 

Pazarlamacılar, Instagram'a fotoğraf gönderecek ve yayınlayacaklarını umuyorlar ve ürünlerini onlara örnek göndererek sıklıkla reklam veriyorlar. 

Facebook ve YouTube, ürünlerin ve hizmetlerin optimize edilmiş pazarlamasını da sağlayan iki yoldur. Onay bölümünde, sosyal medyada çok fazla takip edilen birinin doğru etkiye sahip olduğu konusunda sıklıkla bir yanlış anlama vardır. 

Gerçekte, bir etkiye sahip kişi, başkalarının geleneksel karar verme sürecini değiştirme ve farklı bir şey yapmalarını sağlama yeteneğine sahip olan kişidir. Bu pazarlama biçiminin 2019 yılında bir gerçek olması bekleniyor.

Pazarlama İçin Blog Kullanma:

Blogging sadece takipçiler için şirketinizin ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi vermekten ibaret değildir, pazarlamacılar tarafından doğru yapıldığında, sizi bu alanda bir otorite olarak kullanabilir, SEO'yu güçlendirebilir ve daha yüksek potansiyel müşteri elde edebilir. 

Pazarlamacılar, sektörünüz hakkında eğitici olan bloglar oluşturduğunda, müşterilerinizin ve kitlenizin gözünde kendinizi bir kaynak olarak konumlandırabilirsiniz. Bu özellik, sitenizde yayınlanan sayfaların değerini artırır ve Google ile diğer büyük arama motorlarında olumlu bir etki yaratır. 

Arama sonuçları sayfalarındaki sıralamasındaki artış, daha fazla ziyaretçi çekerek daha yüksek dönüşümlere ve satışlara yol açar.  Müşteriler sitenizi ziyaret ettiğinde, ömür boyu para kazanmanız gerekir. Bu, kişisel bilgilerini paylaşan bloglar aracılığıyla başlatılan bir süreçtir. 

2019 için trend belirleyicileri olacak olan daha etkili pazarlama üretim yöntemlerinden bazıları, blog metninde harekete geçirici mesajlar, bir sayfayı kapsayan ve bir CTA içeren ve benzersiz içerik sunan "Merhaba" çubuğu. E-ticaret siteleri, bunun için indirimler sunuyor. 

Pazarlamacılar ayrıca, "hoş geldiniz yönlendirmesi" ve blog yayınına ulaşabilmeleri için ziyaretçileri bir potansiyel müşteriye yönlendirecek bir WordPress eklentisi de kullanacak.

SEO Stratejisi Olarak Sesli Arama:

Tahminlere göre, 2020 yılına kadar, tüm arama sorgularının yarısı ses temelli olacak, 2018'de yakalanan ve 2019'da daha da güçlenecek bir eğilime sahip olan bir trend. Tüketiciler de bu zeki sesli aramaya hoş geldiniz. Dijital pazarlamacılar SEO stratejileri tasarlarken gelecek sene sesli aramaya adapte olacaklar. Arama yapanların ne yazacağını düşünmek yerine, şimdi, araştırmacıların konuşacaklarını düşünmek zorunda kalacaklar. 

Yazılı metinden sözlü dile bu geçiş, bir SEO kampanyasında anahtar kelimeleri seçmek için belirleyici faktör olacaktır. Web sayfası içeriğinin, sesli aramayla iyi bir şekilde hizalanan daha konuşkan bir tonda olması gerekir.  Sesli aramanın önümüzdeki yıllarda akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılması öngörülüyor. Bu nedenle, pazarlamacıların önceliği, müşterileri için mobil uyumlu yanıt veren siteleri yapılandırmak olacaktır.

Dijital'de Blockchain Kullanımı:

Blockchain'in arkasındaki teknoloji çok yenidir ve Bitcoin gibi şifreli para birimleri buna dayanır. Eşler arası ağda şifrelenmiş dağıtılmış bir veritabanıdır. Herhangi bir işlem, ağın tüm kullanıcıları tarafından onaylanması gereken bir "blok" ile temsil edilir. Bu nedenle, tüm işlemler tamamen güvenli ve herhangi bir harici manipülasyondan korunur. 

Blockchain teknolojisi, 2019'daki dijital pazarlama senaryosunda devrim yaratacak. Blockchain'de, aracın hiçbir rolü yok - finansta bankalar ve reklamcılıkta, rollerini gereksiz bulabilecek. 

Geleneksel bir reklam kampanyası genellikle Google’da (veya diğer arama motorlarında) Görüntülü Reklam Ağı ve PPC hizmetlerinde yapılır. Bununla birlikte, Blockchain pazarlama sahibi, reklamların ve hizmetlerin Blockchain'de onaylandığını ve her tıklamanın adil bir şekilde ödeneceğini garanti eder. 

Blockchain pazarlamasının bir avantajı, kampanyaların etkinliğinin gerçek zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde izlenmesidir ve bu, reklam kampanyalarını ve reklam sıklığını en üst düzeye çıkarmak için kullanılabilir. Piyasa harcamasıyla ilgili en iyi YG'yi elde etmek ve dönüşüm oranlarını artırmak için gerekirse herhangi bir kampanya değişikliği yapılabilir. 

Bu teknolojiyi kendi stratejilerine dahil etmek için sistemlerini düzenleyen pazarlama ajansları, hiç şüphesiz 2019'da rakipler üzerinde bir sıçrama gerçekleştirecekler. Bugün Blockchain pazarlamacılığında bir lider, Avustralya'nın Melbourne şehrinde yerleşik bir kurum olan One Stop Media'dır.

Video Pazarlama:

Yıllar önce, Washington Post, videoların 2019'a kadar tüm İnternet trafiğinin neredeyse %80'ini alacağını öngörmüştü. Bu tahmin bugün anlamlıdır çünkü ortalama dikkat süresi kısadır ve insanlar bir blog yazısı okumaktan ziyade videoları izlemeyi tercih ederler. 

Bu eğilimi fark eden pazarlamacılar, canlı ürün lansmanlarından, organizasyonel bilginin arka planındaki heyecan verici öğelerine kadar, web sitelerinde müşterileri adına videoları etkin bir şekilde yayınlamaktadır. 

Sosyal medya platformlarındaki videolara aktif olarak katılarak, müşteriler erişim ve marka bilinirlik manifoldlarını arttırabilecektir. Ek olarak, çok uygun maliyetli bir ortamdır. Herhangi bir zamanda ve yerde, akıllı telefonunuzu açabilir ve canlı videoları Facebook'ta izleyebilirsiniz. Bu durumlarda kapsama neredeyse sınırsızdır. 

Pazarlamacılar, müşterinin ne bilmek istediğini sunacağı için, video pazarlama yararlı bir araç haline gelecektir. İyi yapıldığında, video pazarlama etkileyici sonuçlar doğurur. Çalışmalar, bir e-postadaki bir videonun tıklama oranını yüzde 200 ila 300 oranında artırdığını ve bir açılış sayfasında birinin dönüşüm oranlarını %80 artırdığını gösterdi. 2019 yılında pazarlamacıların düşünmesi için iyi bir argüman.

Pazarlama Aracı Olarak Chatbot:

Chatbotlar ve pazarlama otomasyonu geleceğin teknolojisidir. Halen yeni aşamalarda olmasına rağmen, IBM, 2018 yılının sonunda, Chatbot'ların tüm müşteri hizmetleri etkileşimlerinin neredeyse %85'ini kullanacağını tahmin ediyor. 

Bu otomatik pazarlama teknolojisinin uygulanması, 2019'da katlanarak büyüyecek ve müşteriler, istedikleri saatte istedikleri bilgileri alabilecekler. 

Chatbotların geliştirilmesiyle, pazarlamacılar konuşma arayüzlerinin geliştirilmesinde ayrışmaktadır. Bu, SSS'leri hemen yanıtlamaya yardımcı olur ve kullanıcıların genel sorgular için uzun formları doldurması gerekmez.

Mobil Pazarlama Kanalları:

Cep telefonu kullanıcıları son yıllarda gittikçe artmıştır ve bu nedenle kuruluşların ve pazarlamacıların akıllı telefon kullanıcılarını pazarlama stratejilerinde nasıl bağlayacağını anlamaları doğaldır. Pazarlamacıların, hedef kitlenizin sitenizi bulmasına yardımcı olacak planlar oluşturmaları için mobil pazarlamanın en iyi kanalları. 

Organik arama:

2019'da, halihazırda olduğu gibi, mobil çoğu çevrimiçi aramanın ortak noktası olacaktır. Bir Google araştırması, bugün aramaların %65'inin bir akıllı telefondan geldiğini ve çevrimiçi alışveriş veya bilgi almak için olup olmadığına bakılmaksızın bu yüzdelerin çoğaldığını göstermiştir. Bu nedenle, pazarlamacıların odak noktası, tüm ekran boyutlarında eşit olarak uyumlu olan duyarlı web siteleri oluşturmak olacaktır. 

İçerik pazarlama:

İçeriğin, esas olarak kullanacağı cihaza göre planlanması gerekir. Örneğin, aynı Google araştırması, PC'lerin öncelikli olarak finansları ve diğer karmaşık iş faaliyetlerini yönetmek için kullanıldığını, akıllı telefonların ise eğlence etkinlikleri ve iletişim için daha fazla kullanıldığını göstermektedir. Pazarlamacılar, 2019'da içerik oluştururken bu hususu akılda tutmalıdır. 

Mobil Uygulama Mağazası:

Mobil kullanıcılar, genel olarak, mobil uygulamalarda mobil web'e göre yaklaşık %10 daha fazla zaman harcar. Bu nedenle, 2019'daki pazarlamacılar, bu son derece etkileşimli kanaldan tam olarak yararlanmak isteyen işletmeler için mobil uygulama geliştirmenin muazzam potansiyeline daha fazla odaklanmaya eğilimlidir. Yalnızca güçlü bir mobil uygulama stratejisi harika içerikle oluşturulduysa, Apple App Store gibi platformlarda bir uygulama bulunur. Mobil arama, bugün diğer cihazlardan gelen aramaları üstlenmiştir ve bu nedenle pazarlamacılar gelecekte bu segmente odaklanacaklardır.

Sosyal medya pazarlamacılığı:

Sosyal medya pazarlaması yeni bir pazarlama aracı değildir, ancak akıllı telefon kullanımındaki artış ve internete sınırsız erişim sayesinde, sağ tuşa basarak herhangi bir hizmete çevrimiçi olarak bağlanabilirsiniz. Pazarlamacılar, 2019'da daha fazla hizmetle bütünleştirilecek olan marka bilinirliği yaratmak için sosyal medya platformlarını giderek daha fazla kullanıyor. Sosyal medya uygulamalarının tahmini %90'ı, tüm kullanıcı verilerini kitleleriyle paylaşacaktır. 

Tüm üçüncü taraf uygulamalarında kusursuz ve sorunsuz bir deneyim yaratacak, pazarlamacıların daha iyi hizmet sunması için mükemmel bir fırsat.

Görsel Arama:

Pinterest Lens ve Google Lens'in gelişimi görsel arama motoru üstünlüğü için savaşı başlattı. E-ticarette yeni sınırlar açmak dışında, görsel arama 2019'da tüketici satın alma kararlarını tamamen değiştirecek. 

Görsel arama henüz emekleme aşamasındadır, ancak web sitesinin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için daha yüksek dönüşüm oranlarına ve daha fazla trafiğe yol açacağı tahmin edilmektedir. Gelecekte, SEO tabanlı ve SEM için, metin tabanlı araştırmanın ve anahtar kelimelerin kullanımının önemini ve yerini değiştirmeyecek olsa da, yıkıcı bir güç olarak görülmektedir. 

Bu görsel arama teknolojisinin neyle ilgili olduğunu birkaç örnek gösterecektir. Sadece bir restoranın resmini çekmeyi düşünün ve bir arama motoru, adı, konumu, menüsü ve yoğun talep süreleriyle ilgili tüm bilgileri size verir. Ya da sokaklarda bir yabancı tarafından taşınan bir çantanın fotoğrafını çekersiniz ve teknoloji size bir tane sipariş vermenize yardımcı olur. 

Arama motorları, kullanıcı deneyimini geliştirmek için makine öğrenimine güvenir. Google Lens, resimlerdeki nesneleri tanımlayabilir ve bunlarla ilgili birçok bilgi verebilir. Bu teknoloji, pazar stratejileri tarafından optimize edilmiş pazarlama stratejileri oluşturmak için 2019'da yaygın olarak kullanılacaktır.

Blog Sitesi ile Para Kazanmak için 5 Yol
İlginizi Çekebilir

Blog Sitesi ile Para Kazanmak için 5 Yol

Online Para Kazanmak için Yapabileceğiniz Tam Zamanlı İşler
İlginizi Çekebilir

Online Para Kazanmak için Yapabileceğiniz Tam Zamanlı İşler

Bunlar, 2019'da güç optimizasyonlu dijital pazarlama stratejileri için beklenen trendlerden bazıları. Ancak, teknoloji sürekli gelişiyor ve 2018'in son çeyreğinde daha fazla yenileri eklenebilir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile