2019'da Dikkat Edilmesi Gereken Arama Motoru Optimizasyonu Teknikleri

2019'da Dikkat Edilmesi Gereken Arama Motoru Optimizasyonu Teknikleri

Bir web sitesi geliştirmek çok önemli değil, ancak yönetme, işletme, benzersiz içerikle güncel tutmak ve bunun da ötesinde iyi bir arama motoru optimizasyonuna ihtiyacınız var. Bu tam zamanlı bir iş haline gelir; bu nedenle çoğu şirket , SEO amaçları için içerik ve web sitelerine bakabilecek farklı firma veya uzmanlar işe alır.

SEO geniş bir terimdir ve şu anda veya daha sonra bu konuda yeni güncellemeler duymaya devam edeceğiz. Ancak, yine de etkili olacak ve her zaman etkili kalacak bazı teknikler vardır.  

Başlıktaki Anahtar Kelime: SEO uygulanacak sayfada en önemli şey, ana anahtar kelimeyi başlığınıza eklemektir. Sayfanın ilk başlığı, genellikle başlık ile aynı birincil anahtar kelimeyi içerir, ancak değiştirilebilir.

Sayfalarınıza Doğru Gezinme Navigasyonu Ekleme: Ne tür içeriğe sahip olduğunuz önemli değildir, iyi bir sıralama elde etmek için web sitesinin diğer sayfalarına bağlantılar eklemeniz gerekir.

Breadcrumb ekle: Breadcrumb, Türkçe adıyla “sayfa işaretleri yolu”, kullanıcıların ve arama motoru botlarının sitenizde yer alan hiyerarşiyi anlamasına ve bu yapı çerçevesinde hareket etmesine yardımcı olan bağlantılar kümesine verilen isimdir. Alt kategorilerden oluşan bir sitenin daha hızlı gezilebilmesini sağlayan bir sistemdir. Bir e-ticaret web siteniz varsa, Breadcrumb eklemeniz gerekir, bunun nedeni sitenizde iyi bir oluşum yakalamaktır.

Resimlerinizi Sıkıştırın: Resimler web sitesini gerçekten ağırlaştırır, bu yüzden yüklenmeden önce sıkıştırılmaları gerekir.

Mobil Dostu Sayfalar Yapma: İnsanlar artık akıllı telefonlar kullandığından, sitenizin mobil uyumlu olması gerekir, bu da akıllı telefonun tarayıcısını çok iyi desteklemesi gerektiği anlamına gelir. Web sitenizin mobil cihazlara uygun olup olmadığını buradan test edebilirsiniz.

Bunlar, kullanılan temel ilkelerdir ve her zaman kullanılacaktır. Şimdi, SEO hakkında 2019’da neler olacak. Web siteleri sesli arama için optimize edilecek, yapılan aramaların yarısı Alexa, Siri veya Google'da olsun, bu yıl bu yıl yapılan aramaların yarısı sesli olacak anlamına gelir. Anahtar kelimeler yerine konu kümeleri olacaktır, çünkü Google içeriğin yapısını kontrol ederken alaka düzeyi daha önemlidir. Google’dan sonra, YouTube ikinci büyük arama motorudur, bu yüzden YouTube SEO web siteniz için kritik öneme sahiptir.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.