Ogznet.com
Ailece Herkesin Oynayabileceği En İyi 2D Oyunlar Paylaş:

Ailece Herkesin Oynayabileceği En İyi 2D Oyunlar

Ailece Herkesin Oynayabileceği En İyi 2D Oyunlar

En İyi 2D Platform Oyunları

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

2D platform oyunları, uzun yıllardır piyasada kendine yer bulan basit bir oyun türüdür. Bu oyunları internette çoğu yerde bulabilirsiniz. Ama bu oyunlardan heps iaynı aynı kalitede olmuyor. Acaba hangileri oynamaya değer?

Bilgisayar veya oyun konsollarında oynayabileceğiniz en üst düzey 2D platform oyunlarına bir göz atalım.

1. Rayman Legends

 

Rayman, Globox ve Teensies bir dizi büyüleyici resimle dolu gizemli bir çadırı keşfettiklerinde büyülü bir ormanda dolaşırlar. Daha yakından baktıklarında, her resmin efsanevi bir dünyanın hikayesini anlattığını fark ederler. Bir ortaçağ diyarını gösteren bir resme odaklanırken, aniden resmin içine çekilir, dünyaya girer ve macera başlar. Ekip, günü kurtarmak ve her efsanevi resmin sırlarını keşfetmek için her dünyada koşmalı, zıplamalı ve savaşmalı.

 • 4 oyuncuya kadar oynayabilirsiniz.
 • Koşun, zıplayın ve 100'den fazla haritada ilerleyin.
 • Çılgın müzikal seviyeleri geçmek için ritmi yakalayın ve partiyi sallayın.

2. Donkey Kong Country: Tropical Freeze

 

Orijinal oyunda klasik Kongs olarak platform mükemmelliği ve kesintisiz aksiyonla dolu adaları dolaşın ya da hikayeyi yeni Funky Modunda Funky Kong olarak oynayarak işleri karıştırın!

Arktik işgalciler Donkey Kong Adası'nı kendi kişisel donmuş kalelerine dönüştürdüler ve günü kurtarmak size kalmış. Orijinal Modda Donkey Kong olarak oynayın ve platform zorluklarının ve donmuş düşmanların üstesinden gelmek için her biri benzersiz yeteneklere sahip Diddy Kong, Dixie Kong ve Cranky Kong ile birlikte çalışın.

Daha erişilebilir bir deneyim için, çeşitli oyun güncellemelerinin ve yeni bir ana karakter seçeneğinin, muhteşem sörf simülasyonu Funky Kong'un tadını çıkarmak için Funky Mode'da bir oyuna başlayın! Ekstra kalpleri ve benzersiz yetenekleri daha rahat bir oyun deneyimi sağlar. Hangi modu seçerseniz seçin, çok sayıda koleksiyon ve iki oyunculu oyun modu, eğlenceyi tamamlıyor!

3. Super Meat Boy

 

Super Meat Boy, bir kavanoz içinde bir smokin giyen kötü bir fetustan kız arkadaşını (bandajlardan oluşmuş) kurtarmaya çalışan, etten oluşan hareketli bir küp olarak oynadığınız zorlu bir platform oyunudur.

Etli kahramanımız duvarlardan atlayacak, daire testerelerden oluşan denizleri kat edecek, parçalanan mağaralardan ve iğne havuzlarından geçecek. Tehlike içindeki genç kızı kurtarmak için kendi benliğini feda edecek. Super Meat Boy klasik yapımların eski tarz zorluğunu ve refleks gereken platform yapısını akıcı bir oynanışla sunuyor.

Can yakan bir zorluk seviyesine sahip SMB, Meat boy'u perili hastanelere, tuz fabrikalarına ve hatta cehennemin ta kendisine çekecek. Ve eğer 300'den fazla tek oyunculu bölüm yeterli olmazsa SMB size ayrıca epik şef dövüşleri, bir sürü kilidi açılabilir gizem, geçit bölgeleri ve hatta gizli karakterler sunacak.

4. Shovel Knight: Treasure Trove

 

Shovel Knight: Treasure Trove, bu müthiş destanın 5 oyununu birden içeren eksiksiz bir Shovel Knight koleksiyonudur! 8-bit ile yaratılmış piksellerin, unutulmaz karakterlerin ve birinci sınıf bir aksiyon-macera oyununun fantastik, mükemmel dünyasında kazarak, keserek ve vurarak yolunu bul.

Shovel Kılıcının hükümdarı Shovel Knight ol ve kayıp sevdiklerin için koş, zıpla ve savaş. Acımasızlar Düzeninin alçak şövalyelerini ve tehditkar liderleri Büyücü Kadını yenilgiye uğrat. Ama bu hepsi değil! Shovel Knight: Treasure Trove’da kendi başlarına oyun da diyebileceğimiz üç ekstra kampanya da içerilecektir! Her birinin kendi macerası olan Veba Şövalyesi ve Tayf Şövalyesi ile daha sonra ücretsiz bir güncelleme olarak katılacak Kral Şövalyesini sen yönet! Hepsi birlikte büyük ve nefes kesici efsane oluştururlar! Takım halinde oynayabilme, tam donanımlı mücadele modu, vücut takas modu ve 4 oyunculu bir savaş modu (Çok yakında!) ile oyundan kendini uzun süre alamayacaksın. Shovel Knight: Treasure Trove ile her şeyi elde edeceksin. Şövalye erdemlerine bağlı kal, yadigarlar ve servetler kazan ve kürek adaletinin gerçek anlamını keşfet!

5. Super Mario Maker 2

 

Mario hayranları, birleşin! Artık yalnızca Nintendo Switch™ sisteminde bulunan Super Mario Maker™ 2 oyununda Super Mario™ oynayabilir, oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. Tek oyunculu Hikaye Moduna dalın ve Princess Peach’in kalesini yeniden inşa etmek için yerleşik etapları oynayın. Tek başınıza veya birlikte kendi etaplarınızı oluşturun. Ve bir Nintendo Switch Online üyeliğiyle oyunlarınızı paylaşın, başkaları tarafından yapılan neredeyse sonsuz kaynağa erişin, çevrimiçi çok oyunculu oyunun tadını çıkarın ve daha fazlasını yapın!

100'den fazla yerleşik etap içeren Hikaye Modunda Super Mario Maker 2'nin yaratıcı potansiyelini açığa çıkaran yeni bir yandan kaydırmalı Mario macerası sizi bekliyor. Ve Course Maker'da, kendi oyunlarınızı oluşturabilmeniz için çok çeşitli parçalar, araçlar ve daha fazlası mevcuttur.

6. Sonic Mania

 

Sonic Mania; Sonic, Tails ve Knuckles ile oynayacağınız ve benzersiz patronlar, engebeli 2D manzaralar ve eğlenceli klasik oynayış dolu yepyeni bir macera sunuyor. Göz alıcı HD grafiklere sahip yepyeni 2D Sonic Mania ile geçmiş ve geleceği en iyi şekilde kutlayın. Sonic olarak hızlı koşun, Tails olarak yükseklere uçun ve Knuckles'ın vahşi gücüyle engelleri aşın. Yeni patronlar ve Dr. Eggman'in robotlarıyla savaşırken eski Sonic macerasını yeniden yaşayın. Yarışma Modunda başa baş mücadele edin veya İş Birliği Modunda arkadaşınızla oynayın. Geliştirenler: Sonic Team iş birliğiyle Christian Whitehead, Headcannon ve PagodaWest Games. Sonic Mania'ya Hoş Geldiniz!

7. Celeste

 

TowerFall’un yaratıcıları tarafından üretilmiş bu süper ötesi platform oyununda Madeline’in Celeste Dağı’nın zirvesine yaptığı yolculuğunda içindeki şeytanlarla savaşmasına yardımcı ol. Elle üretilmiş yüzlerce mücadeleyi geç, çetrefilli sırları gün yüzüne çıkar ve dağın gizemini gözler önüne ser.

 • Sürükleyici bir öykü, sevimli karakter kadrosu ve kendini keşfetme konusunda dokunaklı bir hikaye
 • 700’ün üzerinde aşırı zorlu platform mücadelesi ekranıyla ve çetrefilli sırlarla dolu kocaman bir dağ
 • Sadece en cesur dağcılar için tasarlanmış, kilidinin açılmasını bekleyen amansız diğer taraf bölümleri
 • Büyüleyici canlı piyano ve insanı içine alan ritimleriyle 2 saatin üzerinde, IGF “Seste Mükemmellik” finalisti bir müzik
 • Çok basit

Kontroller gayet basit ve erişilebilir. Sadece atla, havada depar at ve tırman. Fakat ustalaşmak için derinlemesine katmanlarıyla her ölüm ayrı bir ders. Şimşek gibi yeniden doğma sayesinde dağın gizemlerini gün yüzüne çıkarırken tırmanmaya devam edecek ve dağın tehlikelerine meydan okuyabileceksin.

8. N++

 

Bu, her yönden daha büyük, daha iyi ve daha güzel olması için sıfırdan yeniden yazılmış efsanevi N+ 'nın uzun zamandır beklenen devamıdır.

N++, güzel minimalist bir manzarada engellerin etrafından dolaşmak, düşmanlardan kaçmak ve altın toplamakla ilgili hızlı tempolu, ivmeye dayalı bir platform oyunudur.

N++, seviyeleri tamamlamak ve yüksek puanlar almak için ivmenizi kullanmakla ilgilidir, ancak bu bilim kurgu dünyasında, hedefinizi tamamlamanızı engellemeye çalışan, farkında olmadan katliam yapan düşman robotları var.

El yapımı seviyeler aracılığıyla, platform deneyimini en yoğun şekilde yaşayacaksınız. Sadece sıvı hareketinizi kullanarak, her seviyeyi "çözmeniz" ve çıkışa gitmeniz gerekir.

Uzun ve zorlu tek oyunculu mücadeleye ek olarak, N serisinin bu son girişine aşağıdakiler dahil olmak üzere bir sürü özellik eklenmiş:

 • 4340 el yapımı seviye
 • Özel Seviyeler, Seviye Düzenleyici ve Global Seviye Paylaşımı
 • Her seviye için liderlik tabloları ve tekrarlar (sizin oluşturduklarınız bile)
 • Yerel İşbirliği Modu (4 oyuncuya kadar)
 • Yerel Rekabetçi Mod (4 Oyuncuya kadar)
 • Zorlu Mod, yalnızca en iyi ninjaların hayatta kalacağı yoğun bir tek oyunculu mücadele
 • Keşfedilecek yoğun, gizli zorluklar
 • En iyi elektronik sanatçılardan 63 parça
 • 119 farklı renk paleti, oyunun görünümünü özelleştirmenize ve her oynadığınızda yeni kalmasına olanak tanır

ve dahası!

Biraz veya çok oynayın, beceri sınırı yoktur, böylece her zaman daha iyi ve daha iyi olabilirsiniz. N++, bir ömür boyu sürecek büyüklükte bir oyundur.

9. Yooka-Laylee And The Impossible Lair

 

Yooka ve Laylee, yepyeni bir platform macerası ile geri dönüyor! Kahramanlarımız koşarak, zıplayarak ve yuvarlanarak zorlu 2D bölümleri geçmeli, karmaşık Gök Diyarında yolunu bulmalı ve Kraliyet Muhafız Arıları ile birlikte Capital B'nin Çıkmaz Sığınağını yok etmeli!

Her bölüm etkileyici, ayrıntılı zengin görseller sunmaktadır. Göz alıcı 2.5D görseller ile Yooka, Laylee ve birçok renkli karaktere (iyi ve kötü) hayat verilmiştir

Gök Diyarı yalnızca bir merkez değil ayrı bir oyun deneyimidir! Görevler ve bulmacaları tamamlayarak keşfedeceğin daha fazla 2D bölümü aç, Kraliyet Muhafız Arılarını kurtar ve toplanabilir öğeleri bul.

Farklı Bölüm Düzenleri! Bir bölümü çözdüğünü mü düşünüyorsun? O zaman bölümün alternatif düzenini dene! Yeni düzenler oluşturmak için gök diyarındaki düğmeleri kullan.

Çıkmaz Sığınağı Yen! Oyuncular istedikleri zaman Capital B'nin Çıkmaz Sığınağına girebilir ama Kraliyet Muhafız Arılarının yardımı olmadan oldukça zorlanacaklardır.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!