Ogznet.com
Ogznet.com

3D Secure Ne Demek?

3D Secure Ne Demek?

İnternet üzerinden banka kartlarıyla, kredi kartları ile ödeme yapılması sırasında kullanılan 3D Secure ne demek?

Kullanıcıların internet üzerinden ödeme yaparken kart bilgilerinin ve şifrelerinin güvenli bir şekilde tutulması gerekmektedir. Bu esnada saldırganların ciddi kayıplar yaratabilme tehlikesi olduğu için güvenlik önlemleri alınmış ve 3D secure gibi güvenli ödeme yöntemleri kullanıma sunulmuştur. Şu anda internet üzerinden hizmet veren hemen hemen tüm sitelerde bu platform tercih edilerek müşterilerin ödemelerini sorunsuz bir şekilde yapması hedeflenmektedir. Kullanıcılarında ödeme sırasında dikkat ettiği bu özellik sitelere kolaylıkla eklenebilmektedir. 3D Secure kavramını özellikle e ticaret sitelerinden alışveriş yaparken de görebilirsiniz. Alışveriş yaparken güvenliğiniz için sunulan bu adım, son derece önemlidir.

3D Secure Ne Demek Avantajları Neler?

Bankalar tarafından desteklenen bu özellik, kullanıcıların ödeme yaparken seçebileceği seçeneklerden bir tanesi. Bazı internet sitelerinde zorunlu olarak kullanılan ve tercih edilen bu özellikte, kart sahibinin cep telefonu şifresini gireceği ayrı bir ekran açılmaktadır. Kart bilgileri girildikten sonra ekrana gelen bu seçenekte, kullanıcılar banka sisteminde olan kayıtlı telefonu kullanmak zorundadır. Telefonun kullanıcıların yanında olmaması ya da kayıtlı olan telefonun artık aktif olmaması halinde 3D özelliği kullanılmayacaktır. Bu nedenle kişilerin ödeme sırasında bu tip küçük göz önünde bulundurması gerekir. 3D Secure ne demek gibi soru işaretleri olan kişilerin bu alanda yetkin firmalardan destek alması da gerekebilir.

3D Secure Güvenli Mi?

3D sektöre özelliğini kullanacak olan kişilerin belirli bir dakika içerisinde referans numaralı işlem için cep telefonuna gönderilen mesajdaki şifreyi girmesi gerekmektedir. Şifrenin doğru bir şekilde girildikten sonra ödeme, bakiye yeterli ise onaylanacak ve sipariş aktif olacaktır. Aksi halde hata verilecek ve sipariş tamamlanamaz olacaktır.

Çalıntı kartlar ile yapılan ödemelerin önüne geçmek ve kullanıcıların onay kodu sayesinde güvenli bir şekilde ödeme yapmasını sağlamak adına geliştirilen bu yöntem cep telefonlarında ulaşım çok daha zor olduğundan dolayı yüksek bir güvenlik sağlamaktadır. Kullanıcılar kredi kartlarını kaybetse dahi başkalarının bu tip alışverişler yapmasını kolaylıkla önleyebilmektedir. Tüm bu özellikleri, internet sitesinde aktif etmek ve güvenlik bir platform yaratmak istiyorsanız, 3D secure ne demek gibi soru işaretlerini gidermek için Omni Ticaret’i tercih edebilir ve bu internet alt yapısına sizler de sahip olabilirsiniz. Omni Ticaret ile yeni nesil e ticaret çözümlerine ulaşmak için https://www.omnieticaret.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz