Ogznet.com
11 Ücretsiz Windows Movie Maker Alternatifi Paylaş:

11 Ücretsiz Windows Movie Maker Alternatifi

11 Ücretsiz Windows Movie Maker Alternatifi

Windows için birçok ücretsiz video düzenleme programı var, bu nedenle artık Movie Maker’a bağlı kalmaya gerek yoktur. Bu en iyi Movie Maker seçeneklerinden biriyle yeni bir video düzenleme programını kullanmaya başlayın.

Windows Movie Maker, Windows ile beraber gelen, yeni başlayanlar için uygun bir video düzenleyicisiydi ve bu, sahip olabileceğiniz herhangi bir video düzenleme işi için ideal bir programdı.

Ancak yıllar içinde, diğer video editörleri de gelişmeye başladı ve Movie Maker yavaş yavaş popüleritesini kaybetmeye başladı. Nihayet 2017'de Microsoft, Windows Movie Maker'ı durdurmaya karar verdi ve onu tüm Windows sürümlerinden kaldırdı.

Diğer daha karmaşık video düzenleyicileri mevcut olmasına rağmen, benzer düzeyde bir kolaylık sunan ücretsiz Movie Maker alternatifleri de mevcuttur. Ayrıca, güncellemesi bırakılmış veya Windows 10 ile uyumlu olmayanların aksine, geliştiriciler tarafından devamlı geliştirilen yazılımlara odaklandık.

Daha profesyonel özellikler de elde edilebilirken, bu araçlar Windows 10'da dakikalar içinde bir film oluşturmanıza izin verecektir.

Peki Windows 10'da Movie Maker'ın yerini ne aldı? Windows 10'da Windows Movie Maker'ın yerini alan Microsoft alternatifi Fotoğraflar uygulamasıdır. Ancak bu, Windows 10'daki en iyi Windows movie maker alternatifi değildir. Dolayısıyla, Windows 10 için bir Windows Movie Maker alternatifi arıyorsanız, o zaman aşağıdaki video düzenleme programları arasından seçim yapabilirsiniz.

Shotcut, birçok standart video düzenleme özelliği sunan, ancak gelişmiş ve ücretli uygulamalarda göreceğiniz bazı özelliklerden yoksun olan açık kaynaklı bir video düzenleyicidir.

Shotcut, Windows, Mac ve Linux için ücretsiz, açık kaynaklı, çapraz platform bir video düzenleyicidir. Başlıca özellikleri arasında çok çeşitli video formatları için destek yer alır. FFmpeg sayesinde yüzlerce ses ve video formatını ve codec bileşenini destekler. İçe aktarma gerekmez; bu, yerel düzenlemenin yanı sıra bir proje içinde çok formatlı zaman çizelgeleri, çözünürlükler ve kare hızları anlamına gelir.

Açık kaynak kodlu olduğu için Shotcut ticari kullanım için ücretsizdir, yani videoları düzenleyebilir ve sorunsuz bir şekilde istediğiniz platforma yükleyebilirsiniz. Ayrıca 4K çözünürlük desteği ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok video filtresi ve efekti içerir. Ancak Shotcut, orta düzeyde becerilere sahip, yani daha önce video düzenleyici kullanmış ve bunları nasıl çalıştıracağını bilen kişiler için tasarlanmış bir video düzenleme yazılımı olduğundan, çok sezgisel olmayan bir arayüze sahiptir.

Endüstri standardı zaman çizelgesi düzenleme aracı ile birlikte, Shotcut ayrıca basit düzeltme, kesme, kopyalama ve yapıştırma, sessizleştirme, gizleme ve kilitleme ve geri alma ve yeniden açma işlemlerini etkinleştirmek için tam geçmişi destekler. Tüm bu düzenleme araçlarına klavye kısayolları eşlik eder.

Dosyalar sabit sürücünüzden, ağ sürücüsünden, kamera SD kartınızdan, bulut depolama alanından içe aktarılabilir. Shotcut ayrıca, solmaya, karıştırma modlarına, video filtrelere (filminize tekdüze bir görünüm sağlamak için harika) ve hız efektleri gibi etkileyici video efektleri sunar.

Windows Movie Maker basit bir araçtı ve Shotcut, video düzenleme becerilerinizi genişletme seçeneği ile aynı basitliği sunuyor.

FilmForth, ücretsizdir ve yeni başlayanlar için ideal bir video düzenleyicidir. Peki, FilmForth'u ideal bir Windows Movie Maker alternatifi yapan şey nedir?

FilmForth bir zaman çizelgesi kullanır, bu yüzden Movie Maker'ın eskiden sahip olduğu gibi çok basit ve sezgisel bir düzeni vardır.

 

FilmForth, Windows 10 için sezgisel ve güçlü bir ücretsiz video düzenleyici, film yapımcısı ve slayt gösterisi video yapımcısıdır. Ücretsiz bir Windows film yapımcısı ve slayt gösterisi yapımcısıdır. Ücretsiz bir video düzenleyici olarak FilmForth, Youtube, Instagram, IGTV, Snapchat, Twitch'i desteklemek için her türlü video formatını dışa aktarabilir. YouTube veya Instagram için kendi filmlerinizi veya slayt gösterilerinizi nasıl kolayca oluşturacağınızı anlamak için bu video düzenleyiciyi deneyebilirsiniz.

FilmForth, yeni başlayan YouTube ve Instagram vlogger'ları için en kolay video düzenleyicidir ve aynı zamanda Twitch için harika bir oyun video düzenleyicisidir. Windows 10 film yapımcısı olarak fotoğraflarınızdan, video kliplerinizden ve müziğinizden filmler yapabilirsiniz. Video ve fotoğrafı kolayca birleştirebilir, müzik, geçişler, metin başlıkları ve resim içinde resim ekleyebilirsiniz.

Listedeki filigran içermeyen birkaç video düzenleyiciden biri olan FilmForth, Microsoft Store'da mevcuttur ve indirmek için tıklayabilirsiniz.

Daha önce video düzenleme programı kullandıysanız, muhtemelen Camtasia'yı duymuşsunuzdur. İlk versiyonu 2002'de piyasaya çıkan Camtasia, video editörleri denince akla gelen bir isim.

Camtasia, çoğu basit olan birçok düzenleme aracıyla birlikte gelir ve bu da onu Movie Maker için iyi bir alternatif yapar. Ancak onu öne çıkaran şey, pek çok video düzenleyicide olmayan bir özellik olan ekran kayıt aracıdır. Ayrıca, Camtasia yeni başlayanlar için uygundur ve 30 günlük bir deneme sunar, ardından düzenleyiciyi kullanmaya devam etmek için satın almanız gerekir.

Adobe Premiere'i Windows Movie Maker'a daha gelişmiş bir alternatif olarak görebilirsiniz. Videolarınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, bu sizin seçiminiz olmalıdır.

Temelden gelişmiş düzenleme araçlarına kadar Premiere, profesyonel bir video yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. 7 günlük bir deneme ile birlikte gelir ve daha sonra, aylık ücretlendirmeden başlayarak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok fiyatlandırma seçeneği sunar.

Bu araç diğerlerinden daha zor bir öğrenme eğrisine sahiptir, bu nedenle denemeye karar verirseniz ve bir video düzenleyiciyi ilk kez kullanıyorsanız, Youtube eğitimlerini izleyerek saatler harcamaya hazır olun. Daha basit bir program arıyorsanız, bu listedeki diğer seçeneklere bakmalısınız.

Filmora, çok sayıda filtre, metin aracı ve video düzenleme özelliklerine sahip, yeni başlayanlar için uygun bir video düzenleyicidir. Ancak Filmora'yı Windows Movie Maker'a iyi bir alternatif yapan şey, pek çok editörde olmayan kullanıcı arayüzüdür. Ayrıca Filmora, diğer editörlere kıyasla daha kısa bir öğrenme eğrisine sahipken, daha yüksek fiyatlı video düzenleme uygulamalarında göreceğiniz birçok gelişmiş özelliğe sahip bir editördür ve bu da onu harika bir video düzenleme aracı yapar.

Filmora'yı ücretsiz deneme sürümüyle deneyebilirsiniz, ancak yaptığınız (ve dışa aktardığınız) her çıktıda bir filigran olacağını göz önünde bulundurun. Bununla birlikte, ürünün tamamını almaya karar verirseniz, Filmora'nın 3 aylık veya tam lisans için çeşitli fiyatlandırma planları vardır.

Genel olarak, biraz para harcamaktan çekinmiyorsanız ve ekranınızı kaydetmeniz gerekmiyorsa, Filmora'yı Windows Movie Maker'a harika bir alternatif kullanabilirsiniz.

VSDC, diğer ücretsiz video düzenleyicilerde bulamayacağınız birçok seçenek, efekt ve birçok özellikle birlikte gelen ücretsiz bir video düzenleyicidir, ancak kullanıcı dostu bir arayüzden yoksundur ve bu da kullanmayı zorlaştırır. Tüm popüler video ve ses formatlarını destekler ve özellikle ücretsiz editörler kullanıldığında çok sayıda video efekti, filtre ve geçişe sahiptir.

Ayrıca yeşil arka planı kaldırmak için bir Chroma Key aracı, 360 video düzenleme, renk düzeltme, video sabitleme ve daha fazlası gibi gelişmiş seçeneklerle birlikte gelir. VSDC ücretsiz bir video düzenleyicidir, ancak aynı zamanda daha gelişmiş seçenekler ve birinci sınıf teknik destek ile gelen Pro ücretli bir sürümü de vardır.

Video dosyalarını kesin, birleştirin, görsel ve işitsel efektler uygulayın, filtreleme ve görüntü düzeltme kullanın, slayt gösterileri yapın ve uygun bir film müziği ekleyin. Videonuza profesyonel bir görünüm kazandırmak için çok renkli Chroma Key ve gelişmiş parametre ayarlarını kullanın. Tüm popüler video ve ses formatları desteklenir.

OpenShot, Windows, Mac ve Linux için kullanılabilen açık kaynaklı bir video düzenleme programıdır ve kullanımı tamamen ücretsizdir. Bununla videolarınızda kırpma, metin, resim, video ve ses ve hatta 3D metin ekleme dahil her türlü düzenlemeyi yapabilirsiniz. Ayrıca, kullanımı ve ustalaşmayı kolaylaştıran basit bir arayüze sahiptir.

Ücretsiz bir araç olmasına rağmen OpenShot, profesyoneller için kullanışlı bir araç olabilirken, yeni başlayanlar için nispeten kolay bir araç olabilir. Genel olarak, Windows Movie Maker'ın eskiden sahip olduğu düzene çok benzeyen bir açık kaynaklı düzenleyici istiyorsanız, OpenShot iyi bir seçimdir.

VideoPad, piyasadaki en popüler video editörlerinden biridir ve özellikle Youtuber'lar olmak üzere gelişmiş video editörleri için çok kullanılan bir seçim olduğu için bu listede yer almıştır.

VideoPad, dik bir öğrenme eğrisine sahip bir programdır, ancak aynı zamanda, daha sezgisel bir arayüze sahip olduğu için Adobe Premiere gibi bu listedeki diğer gelişmiş editörlere göre kullanımı daha kolaydır. Youtube'da öğrenmek için birçok öğretici var.

VideoPad, temel düzenlemelerden filmlere kadar, profesyonel düzenlemeler yapmak için ihtiyaç duyacağınız tüm araçlara sahiptir.

VideoPad, Windows Movie Maker için ücretli alternatiflerden biridir.

Window Store mağazasında çok sayıda ücretsiz video düzenleme aracı bulunmaktadır. Ne yazık ki, neredeyse hepsi, kötü bir kullanıcı arayüzü, hatalar veya aşırı reklamlarla yüklüler. İşi sorunsuz bir şekilde yapmak için denediğimiz bir uygulama Story'dir. Story, resimlerinizden bir slayt gösterisi videosu oluşturmak için çok basit bir arayüze sahip güçlü bir uygulamadır.

Bu listedeki diğer araçlardan farklı olarak, Story'nin amacı fotoğraf, video ve müzikten film oluşturmaktır. Bu açıdan Google Fotoğraflar'ın bir Windows sürümü gibi bir şey. Tek yapmanız gereken, video dosyaları için bilgisayarınıza göz atmak, gerekirse bazı fotoğraflar bulmak ve listeden bir film müziği eklemek.

Projenize bir video eklediğinizde, bitmiş projede görünecek kısmını seçmek için Düzenle'yi tıklayın. Bu, tüm videolar için yapıldıktan ve herhangi bir resim eklendikten sonra, Müzik Ekleme de yapabilirsiniz. Bir başlık da ayarlanabilir ve video kolaylıkla dışa aktarılabilir.

iSkySoft ile sunulan Filmora Video Editor, bu listedeki diğer bir ücretli çözümdür, ancak video düzenleme konusundaki yalın ve kolay olmayan yaklaşımı nedeniyle denemeye değer.

Uygulama ücretli olmasına rağmen, denemeniz için ücretsiz bir deneme sürümü de mevcuttur. Video düzenlemek bu programla basittir ve kullanıcı arayüzü yeterince sezgiseldir.

Beklediğiniz gibi, videolar, fotoğraflar ve sesler kolaylıkla zaman çizelgesine aktarılabilir. Ayrıca, videoları standart olarak döndürme ve kırpma, beklenen standart düzenleme araçlarıyla birlikte kaplamalar, efektler ve geçişler ekleme seçeneği de vardır. Bitmiş videonuz daha sonra uygun bir formatta oluşturulabilir ve dışa aktarılabilir ve hatta doğrudan YouTube, Facebook veya Vimeo'ya yüklenebilir.

Kontrol edilmeye değer başka bir Windows Mağazası uygulaması olan Animotica, dokunmatik ekran cihazlarından harika bir şekilde yararlanıyor. Ancak masaüstleri ve hibrid olmayan dizüstü bilgisayarlar için de mükemmeldir.

Videolar ve fotoğraflar beklendiği gibi geçişlerle birlikte düzenlenebilir, ancak birkaç efekt dahil edilir. Örneğin renk ayarlanabilir ve video yavaşlatılır veya hızlandırılır. Bulanık arka plan, videolara da eklenebilir. Ayrıca, fotoğraflar üzerindeki etki için sesi ayarlayabilir ve yapılandırılabilir bir kaydırma hareketi ekleyebilirsiniz.

Animotica, kullanıcılarına video ve fotoğrafları birleştirme, kırpma, karıştırma, müzik ekleme, video sesini değiştirme, dublaj ve geçişler ekleme, ölçeklendirme, döndürme, görüntü ve renk ayarlama, çıkartmalar, metinler, kaplama olarak kullanabileceğiniz fotoğraf ve videolar ekleme, harika animasyonlar içeren özel logolar ekleme, videolar için Arka Plan Bulanıklaştırma efekti uygulama, hızlı ya da yavaş çekim videolar oluşturma, Instagram için kare ve IGTV için dikey videolar düzenleme ve benzeri daha birçok imkân sunar.

Sonuç, mevcut en başarılı Windows Mağazası uygulamalarından biriyle üretilmiş bir videodur. Bu, Windows Movie Maker'a en iyi ücretsiz alternatif olabilir. Animotica ile video oluşturmak çok kolay ve zahmetsiz.

İlginizi çekebilir

En İyi 13 Video Düzenleme Programı

Windows Movie Maker, hiç şüphesiz, video düzenleme ve video oluşturma işlemleri için temel programdı. Ancak daha ileri düzenlemeler için yetersizdi. Ekstra bile..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!