5 Ücretsiz Windows Movie Maker Alternatifi

5 Ücretsiz Windows Movie Maker Alternatifi

Birçok ücretsiz video düzenleme aracı Windows için kullanılabilir, bu nedenle artık Movie Maker'a tutunmaya gerek yoktur. Bu beş en iyi seçenekten biriyle yeni bir düzenleme programına geçin.

Windows Movie Maker nihayet 2017 yılında emekli oldu. Windows ile neredeyse yirmi yıl boyunca ücretsiz olarak kullanıldıktan sonra Microsoft'un video düzenleme aracı artık yok. Üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla yüklemek mümkün olsa da, Microsoft Destek eksikliği bu durumu kötü bir fikir haline getirmektedir.

Diğer daha karmaşık video düzenleyicileri mevcut olmasına rağmen, benzer düzeyde bir kolaylık sunan ücretsiz Movie Maker alternatiflerine odaklandık. Ayrıca, güncellemesi bırakılmış veya Windows 10 ile uyumlu olmayanların aksine, geliştiriciler tarafından korunan araçlara da odaklandık.

Daha karmaşık özellikler dahil edilebilirken, bu araçlar Windows 10'da dakikalar içinde bir film oluşturmanıza izin verecektir.

1. Shotcut

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir video düzenleme çözümü olan Shotcut ayrıca çapraz platformdur - Windows ve Mac veya hatta Linux arasında geçiş yapıyorsanız faydalıdır. Aynı zamanda çapraz platform kullanımını geliştiren kodek bağımsızdır. Projeleri tam anlamıyla işletim sistemleri arasında taşıyabilirsiniz!

Endüstri standardı zaman çizelgesi düzenlemesi ile birlikte, Shotcut ayrıca basit düzeltme, kesme, kopyalama ve yapıştırma, sessizleştirme, gizleme ve kilitleme ve geri alma ve yeniden açma işlemlerini etkinleştirmek için tam geçmişi destekler. Tüm bu düzenleme araçlarına klavye kısayolları eşlik eder.

Dosyalar sabit sürücünüzden, ağ sürücüsünden, kamera SD kartınızdan, bulut depolama alanından içe aktarılabilir ve hatta projenize sürüklenip bırakılabilir. Shotcut ayrıca, solmaya, karıştırma modlarına, video filtrelere (filminize tekdüze bir görünüm sağlamak için harika) ve hız efektleri gibi etkileyici video efektleri sunar.

Burada bir çok şey var ve temel düzenleme araçlarının ötesinde uzmanlık geliştirmek için biraz zaman alabilir. Ama bu alternatifin güzelliği: Windows Movie Maker basit bir araçtı ve Shotcut, video düzenleme becerilerinizi genişletme seçeneği ile aynı basitliği sunuyor.

Siteye başlamanıza yardımcı olacak güzel bir eğitici video seçeneği de bulunabilir.

2. Ezvid

Bu sıra dışı bir seçenektir. Ezvid daha çok ekran yakalama aracı olarak bilinir, bu yüzden bunu bir Movie Maker alternatifi olarak düşünmeyebilirsiniz. Ama aynı zamanda bir video editörü de var. Daha da iyisi, editördeki ekran yakalama video klipleri ile sınırlı değilsiniz!

Başlamak için, zaman çizelgesine resim ve video klip eklemek için film şeridi simgesini tıklayın. Bu, videonuzu birlikte düzenlemenize olanak tanır, ancak klipleri kırpmak için ek bir uygulamaya ihtiyacınız vardır. Ayrıca, ses kaydetme seçeneğinin (ayrı bir ses parçasını içe aktaramazsınız) ve kaydedilen parçanın telefon FX gibi bazı ilginç efektler verebileceğini unutmayın.


Ezvid, başarılı bir video düzenleyici değildir ve Windows Movie Maker'dan daha az işlevseldir. Ancak, sadece ekran kayıtları için ise, etrafta olması yararlı bir araç olmaya devam etmektedir.

3. Story

Window Store mağazasında çok sayıda ücretsiz video düzenleme aracı bulunmaktadır. Ne yazık ki, neredeyse hepsi, kötü bir kullanıcı arayüzü, istikrarsızlık veya aşırı reklamlarla engellendiler. İşi sorunsuz bir şekilde yapmak için denediğimiz bir uygulama Story'dir.

story video ieditörü

Bu listedeki diğer araçlardan farklı olarak, Story'nin amacı fotoğraf, video ve müzikten film oluşturmaktır. Bu açıdan Google Fotoğraflar'ın bir Windows sürümü gibi bir şey. Tek yapmanız gereken, video dosyaları için bilgisayarınıza göz atmak, gerekirse bazı fotoğraflar bulmak ve listeden bir film müziği eklemek.

Hikayeyi kullanmak biraz korkutucu. Projenize bir video eklediğinizde, bitmiş projede görünecek kısmını seçmek için Düzenle'yi tıklayın. Bu, tüm videolar için yapıldıktan ve herhangi bir resim eklendikten sonra, Müzik Ekleme de yapabilirsiniz. Bir başlık da ayarlanabilir ve video kolaylıkla dışa aktarılabilir.

4. Filmora Video Editor

iSkySoft ile sunulan Filmora Video Editor, bu listedeki tek ücretli çözümdür, ancak video düzenleme konusundaki yalın ve kolay olmayan yaklaşımı nedeniyle denemeye değer.

Uygulama $60 (ömür boyu abonelik; $30'lık bir alt teklif de) fiyat etiketine sahip olmasına rağmen, denemeniz için ücretsiz bir deneme sürümü mevcuttur. Başlamak beklediğiniz kadar basittir ve kullanıcı arayüzü yeterince sezgiseldir.

Beklediğiniz gibi, videolar, fotoğraflar ve sesler kolaylıkla zaman çizelgesine aktarılabilir. Ayrıca, videoları standart olarak döndürme ve kırpma, beklenen standart düzenleme araçlarıyla birlikte kaplamalar, efektler ve geçişler ekleme seçeneği de vardır. Bitmiş videonuz daha sonra uygun bir formatta oluşturulabilir ve dışa aktarılabilir ve hatta doğrudan YouTube, Facebook veya Vimeo'ya yüklenebilir.

5. Animotica

Kontrol edilmeye değer başka bir Windows Mağazası uygulaması olan Animotica, dokunmatik ekran cihazlarından harika bir şekilde yararlanıyor. Ancak masaüstleri ve hibrid olmayan dizüstü bilgisayarlar için de mükemmel.

Videolar ve fotoğraflar beklendiği gibi geçişlerle birlikte düzenlenebilir, ancak birkaç efekt dahil edilir. Örneğin renk ayarlanabilir ve video yavaşlatılır veya hızlandırılır. Bulanık arka plan, videolara da eklenebilir. Ayrıca, fotoğraflar üzerindeki etki için sesi ayarlayabilir ve yapılandırılabilir bir kaydırma hareketi ekleyebilir.

Sonuç, mevcut en başarılı Windows Mağazası uygulamalarından biriyle üretilmiş bir videodur. Bu, Windows Movie Maker'a en iyi ücretsiz alternatif olabilir. Animotica ile video oluşturmak çok kolay ve zahmetsiz.

Diğer Seçenekler de Mevcuttur!
Şimdiye kadar baktığımız tüm Windows Movie Maker alternatifleri, indirilen ve yüklenen uygulamalardır. Ancak, video düzenleme için tarayıcı tabanlı araçlar mevcuttur. Bu tür araçlar ilk önce klipleri yüklemeyi, ardından bunları düzenlemeyi içerir.

Çeşitli tarayıcı tabanlı video düzenleme araçları mevcuttur. Gerekli bir indirme olmadığı için neden onları kontrol etmiyorsunuz? İhtiyaçlarınıza kurulu bir uygulamadan daha uygun olabilirler.

Windows'un açık kaynak dünyasından Windows Mağazası'nın kapalı mağazasına ve aradaki her şeye kadar pek çok ücretsiz video düzenleme seçeneği olduğunu görmek güzel.

Bu listeye ekleyebileceğimiz herhangi bir öneriniz var mı? Bize yorumlarda belirtin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1522 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" 5 Ücretsiz Windows Movie Maker Alternatifi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere 5 Ücretsiz Windows Movie Maker Alternatifi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda 5 Ücretsiz Windows Movie Maker Alternatifi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "