6 Muhteşem Truecaller Özelliği

6 Muhteşem Truecaller Özelliği

İster Android'de, ister iOS'ta olun, Truecaller, telefonunuzda sahip olmanız gereken bir uygulamadır. Birçok özelliği, bugün Android'de en iyi rehber ve telefon arama uygulaması yapıyor. Aslında, uygulama bu en iyileri kullanmıyor olabileceğiniz özelliklerle dolu.

Başlamadan önce önemli bir hatırlatma: Truecaller artık Google Play mağazada bulunmuyor. Android telefonunuza yüklemek için .apk dosyasını indirip telefonunuza yüklemeniz gerekir.

Truecaller Nedir?

Bu konuda yeniyseniz, Truecaller'a kısa bir giriş yapacağız.
Özünde, bu sizi kimin aradığını gösteren bir uygulamadır. Bu arayan kimliği, tele pazarları, spam çağrılarını ve sahtekarları engellemek için kullanışlıdır.

Truecaller, gelen aramayı renklendirerek, spam olup olmadığını size söyler. Mavi kartvizitler genellikle güvenlidir, kırmızı renkli bir arama ise açmamanız gerektiği anlamına gelir.
Truecaller, kullanıcıların telefon defterlerini ve kullanıcı girdisini kullanarak kimin aradığını öğreniyor. Bu, daha sonra tartışacağımız bir gizlilik sorunudur. Ancak, kişi listenizde bulunmayan kişileri tanımlamanın temel amacı için Truecaller en iyisidir.

Bununla birlikte, uygulama bunun ötesine geçti ve onu daha da iyi hale getiren birkaç özellik ekledi.

 • İndir: Android veya iOS için Truecaller (Ücretsiz, abonelik mevcut)

1. Telefon Görüşmelerini Kaydetme 

Truecaller kısa bir süre önce tüm Android kullanıcıları için arama kaydını tanıttı ve kullandığım en sorunsuz çağrı kaydı uygulaması.

Seçilen çağrıları manuel olarak kaydetmeyi veya tümünü otomatik olarak kaydetmeyi seçebilirsiniz. Gerekli kayıt alanı için endişelenmeyin; Truecaller normal kayıt sırasında bu kayıtları Google Drive hesabınıza yükler.

Manuel olarak kayıt yapıyorsanız, aramanızdan önce veya çağrı sırasında bir anahtarı çevirmek kadar basittir. Truecaller, sizi aramadan önce veya arama sırasında zaten kaydetme seçeneği sunan birkaç uygulamadan biridir.
Bu, çağrıları kaydetme ile ilgili bazı yasal soruların aşılmasına yardımcı olabilir.

Truecaller’in arama kaydı şu anda yalnızca Android’de mevcut. Ücretsiz sürümün 14 günlük bir deneme sürümü vardır, ancak sınırsız erişim için ücretli sürüme geçmeniz gerekir. iPhone'larda çağrı kaydetmek için ek bir uygulama yüklemeniz gerekir.

2. Kişilerinizi ve Çağrı Listelerinizi Yedekleyin

Bunu birçok kez söyledik: Telefonunuzda otomatik yedeklemeler ayarlamanız gerekiyor. Kaybolması, çalınması veya kırılması durumunda verilerinizi kaybetmezsiniz. Truecaller'in artık kişi defteri hakkındaki her şeyi saklamak için kendi yedek özelliği var.

Uygulama kişileri, çağrı geçmişini, arama günlüklerini, engelleme listesini ve ayar tercihlerini yedekler. Tüm bunlar Google Drive hesabınızda saklanır.

Geri yüklemek için Truecaller'i yeni bir telefona kurun.
Menü> Ayarlar> Yedekleme'ye gidin ve Google Drive hesabınızla oturum açın. Dosyanızı geri yüklemeniz istenecek ve Truecaller tüm bilgilerinizi alacaktır.

Truecaller Truemessenger SMS uygulamasını bütünleştirmiş olsa da, metin mesajlarını yedeklemediğini lütfen unutmayın.
Android'de SMS'i yedeklemek ve kurtarmak için başka bir şey kullanmanız gerekecek.

3. Diğer Uygulamalarla Entegrasyon

Truecaller, sadece Truecaller özelliklerini kullanmayla ilgili değildir. Aynı zamanda diğer uygulamalara bir ağ geçidi görevi görür.

Örneğin, herhangi bir kişiyi açın ve aşağı kaydırın. WhatsApp profillerine geçmeye hazır bulacaksınız, böylece kısa mesaj yerine WhatsApp ile onlarla bir görüşme başlatabilirsiniz.

Yukarıdaki iki özelliğin önerdiği gibi, Truecaller bir Google hesabı ile kullanıldığında en iyisidir. Google Drive, tüm yedekleme ve depolama ihtiyaçlarınız için kullanışlıdır, ancak Truecaller ayrıca Google Duo'yu da entegre etmiştir.
Siz ve bağlantınız hem görüntülü görüşmeler için Google Duo'yu kullanıyorsa, doğrudan Truecaller'den bir görüntülü görüşme başlatabilirsiniz. Elbette sizi Google Duo uygulamasına götürecek. Ama, hem Android hem de iOS üzerinde çalışır, böylece platformlar arasında kullanabilirsiniz.

4. Kameranız ile Numaralara Bakın

Truecaller'ın havalı olmayan en ünlü özelliklerinden biri de kamera aramasıdır. Herhangi bir sayıya rastladığınızda, bir parça kâğıtta veya bir yerdeki dev bir tabelada olsun, Truecaller> Menü> Numara Tarama'ya gidin.

Fotoğraf makinesini menüdeki küçük bir pencerede etkinleştirir. Fotoğraf makinesini numaraya yönlendirin, Truecaller size iletişim bilgilerini gösterecektir.

Normalde sadece gelenleri değil, herhangi bir sayıyı kontrol etmek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Ama bu numarayı yazmanız ve arama yapmak için Truecaller için aramanız gerekiyor. Kamera araması bunu yapmanın daha kolay bir yoludur.

5. Yeşil Nokta, Kırmızı Nokta ve “Beni Arayın”

Bu, Truecaller'ın en basit özelliği, ama belki de en kullanışlı eklentidir. Her Truecaller kullanıcısı otomatik olarak tetiklenen bir durum ayarlamaktadır. Yeşil, kullanılabilir oldukları anlamına gelirken, kırmızı, bir çağrıda oldukları anlamına gelir.
Zaten bir arama yapan birini aramaya çalıştığınızda, Truecaller size bir bilgi verecektir. Yine de aramayı seçebilir veya “Beni Ara” isteğini gönderebilirsiniz. Bu kişi aramayı kapattığında, Truecaller isteğinizle onlara bir bildirim gönderir.

6. Ücretsiz Truecaller Pro alın

Çoğu kişi, Truecaller'in ücretsiz sürümünü kullanmaktan hoşnut olur, ancak uygulamayı düzenli olarak kullanırsanız, Pro sürümünü almaya değer. Bunun için para ödemeye bile gerek yok - ücretsiz olarak almak için zekice küçük bir boşluk var.

Truecaller'ın bir uygulama içi başvuru programı vardır. Truecaller'a sahip olmayan bir arkadaşınıza davetiye gönderin. Onu yüklediklerinde, hem siz hem de arkadaşınız bir hafta boyunca Truecaller Pro'yu ücretsiz olarak alırlar. Eklediğin daha çok arkadaş
bir şey ödemek zorunda kalmadan, Pro'nun avantajlarını ne kadar uzun süre alabilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Truecaller Pro size sınırsız çağrı kaydı verir. Ayrıca, "profilimi görüntüleyen" özelliğini de alıyorsunuz, bu da anlamsız. Ayrıca, Truecaller'den reklamları kaldırır. Reklamlar, pilinizi ve verilerinizi boşaltabilir, bu yüzden bunlardan kaçınmak, değer ekler. Truecaller Pro ayrıca ayda 30 kişi için iletişim isteği sunar.

Karar vermekte yardıma ihtiyacınız varsa Truecaller Free vs. Pro'nun özellik dökümanına göz atın.

Gizlilik: Numaranızı Truecaller Listesinden Nasıl Çıkarırsınız

Truecaller genellikle gizlilik kabusu olmak olan bir uygulamadır. Ve bu bir ölçüde doğrudur. Uygulamanın gizlilik politikası uçuk ve gerçekçi değil. Pro sürümüne geçiş yapmak bile bu ihlallerden kurtulmanıza izin vermez.

Truecaller’in tüm görmeye değer bakışlarından çıkmak için tek seçenek, hesabınızı devre dışı bırakmak, uygulamayı kaldırmak ve daha sonra siteden numaranızı listeden kaldırmaktır.

Numaranızı Truecaller'da nasıl listeleyeceksiniz:

 1. Truecaller'ı yüklediyseniz, ardından uygulamayı başlatın ve Menü> Ayarlar> Gizlilik Merkezi> Devre Dışı Bırak'a gidin.
 2. Devre dışı bırakıldıktan sonra uygulamayı telefonunuzdan kaldırın.
 3. Truecaller listeden çıkma sayfaya gidin, ülkenizi seçin ve ülke kodunuzu kullanarak telefon numaranızı girin. Bilmiyorsanız Google’da ülke kodunuzu arayabilirsiniz. Fakat bunu yaptığınızdan emin olun, çünkü ülke kodu olmadan çalışmayacak. Ardından Telefon numarasını listeden çıkarına tıklayın ve işiniz bitti.

Bu, Truecaller'ın bu tür gizlilik ihlallerine sahip tek uygulama olmadığını söyler. Her arayan kimliği uygulamasında farklı bir gizlilik saldırısı sürümü bulacaksınız.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Diğer Android Uygulamaları
Truecaller, spam çağrıları gibi günlük can sıkıntılarını azaltır ve düzenli olarak yapmanız gereken birçok görevi basitleştirir. İyi teknolojinin faydalı olduğunu örnekleyen bir uygulama: işinizi yapmanıza izin vermenin yolunu bulmak.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.