Tinder'da Eşleşme Oldu Ama Nasıl Devam Edeceksiniz?

Tinder'da Eşleşme Oldu Ama Nasıl Devam Edeceksiniz?

Harika haber! Tinder'da gerçek bir kişiyle eşleştirildiniz! Ama çok heyecanlanmadan önce, güvenli bir şekilde nasıl ilerleyeceğinizi öğrenmelisiniz. Potansiyel partnerinizin fake olmadığından emin olmanız gerekir. Dikkatli bir şekilde, ilerlemeniz gerekir. İşte bizim tavsiyemiz.

Tinder'de Takip Mesajları

Bu ilk adım, ama ne yapacaksın?

Gerçekçi ol
Tinder, tahmini 50 milyon kullanıcıya sahiptir. Bu, ya gerçek aşkı arayan ya da hızlı bir bağlantı arayan birçok insan. Tinder kullanıcılarının yüzde 54'ü bekar, yani yüzde 46'sı değil. Hangisi geldi.

Yani herhangi bir ilişkiye başlamadan önce ilşki tercihinin uzun soluklu, sadece bir gönül eğlendirme ya da sadece birkaç kısa mesaj için kayıt olmuş birini bulmanızın mümkün olduduğunu unutmayın.

Evet, çok bakmadan doğruca kaydırdılar, gördüklerini beğendiler. Sen de yap. Ancak, her gün 26 milyon eşleşme var. Şimdi sakin bir kafa ve gerçekçi beklentiler ile devam zamanı.

Sohbete başlatmak
Tinder'daki Chat fonksiyonu sadece birisiyle eşleştiğinde kullanılabilir. Peki, açılış oyunun ne olmalı?

Klasik bir şekilde, “Merhaba” ile başlamayın ve orada bırakın.

Normal bir insan gibi bir konuşma başlatın. Fotoğraflarına ve biyolarına bak ve sormaya değer bir şey bul. Profil resminde tatil yapıyorlarsa nereye gittiklerini ve neler yaptığını öğrenin. İlginç hobi mi? Aynı okul? Nerede çalışıyorlar? Daha fazlasını bul.
Sadece eşleştirdiğiniz kişi hakkında neler yapabileceğinizi öğrenin. Bu kadar basit. Kendinizi bu konuya yormayın: Yaptığınız çok büyük bir anlaşma değil. Eğer işler iyi giderse, sadece bir kaç soru sormalısınız, bunlardan biri de bir araya gelmekle ilgili olabilir.

Başka Bir Mesajlaşma Uygulamasına Geçme
Tinder'ın kendi Sohbet işlevine sahip olmasına rağmen, farklı bir mesajlaşma uygulamasına geçmeniz istenebilir. Bu makul bir istektir, ancak aklınızda bulundurmanız gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Niyetler

Tinder'ın bir parçası olan makul bir anlık mesajlaşma olmasına rağmen, başka bir platformda neden mesajlaşma istemiş olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Niyetlerini sorgulamak zorundasınız, ancak çoğu durumda, bu yeterince adil bir taleptir.

Neden? Bir çok insan mesajlaşma alışkanlığını tek bir uygulamada toplamanızı daha kolay buluyor. Ancak, her iki tarafın da ilişkiyle ilerlemek istediği bir işarettir. İlk buluşmanın ve selamlamanın ötesine geçti; şimdi telefon numaralarını isteyin.

Ve burası dikkatli olman gereken yer. Bütün niyet ve amaçlar için, geri dönüşü olmayan bir noktadır. Tinder'da biriyle sohbet ediyor ve bir tuhaflık olduğunu hissediyorsanız, benzersiz olabilirsiniz. Telefon numaralarınızı aldıktan sonra geri çekilmeniz biraz daha zordur.

Emin ol, ama imkansız değil. Sadece telefon numaralarını nasıl engelleyeceğinizi öğrenmelisiniz. Diğer anlık habercilerin bir başka avantajı da fotoğraf alışverişi yapabilmenizdir.

Fotoğraf ve Videolar Hakkında Uyarı
Yeni Tinder eşleşmenizde sadece köpeğinizin fotoğraflarını veya son tatilinizi görmek isteyebilirler... ya da biraz daha yetişkin bir şeyler isteyebilir.

Kimseye çıplak içerik göndermeyin!

Cinsiyetçilik - cinsel materyal yoluyla karşı tarafı tehdit etme (ör. utanç verici görüntülerin size karşı tehdit olarak kullanılması) - “Fappening” olarak adlandırılan korkunç bir felakettir. Bu olayda, sayısız ünlülerin iCloud hesaplarını, özellikle Jennifer Lawrence, Kate Upton ve Vanessa Hudgens gibi insanların NSFW fotoğraflarını sızdırıyordu.

Bu sadece ünlü insanlar için geçerli değildir. Bu sana da olabilir. Aileniz ve arkadaşlarınız tarafından böyle bir durum görüldüğünde nasıl hissettiğinizi hayal edin. Bu görüntüler daha fazla resim veya video istemek için kullanılabilir, hatta para bile istenebilir.

Göndermekte olduğunuz resmin sıkıntılı olup olmadığını bilmiyorsanız, kendinize en yakın arkadaşınız ya da kardeşinize mutlaka bu resim hakkında danışın. Cevapları hayır ise göndermeyin.

O zaman tekrar etmeye değer: Yeni Tinder eşleşmeniz ne kadar güvenilir olursa olsun, herhangi bir müstehcenlik olabilecek içeriği hiç kimseye göndermeyin.

Bağlantılara Güvenme
Artık PC'nize veya akıllı telefonunuza zararlı yazılımlar yükleyerek hayatınızın tamamına hükmedebilirler.
Size karşı tehdit olarak kullanmak yeterince kötü. Şimdi siber suçluların tüm irtibat listenize erişebildiğini hayal edin.

Bu tür yazılımlar linkler aracılığıyla indirilebilir. Tinder'de WhatsApp uygulamasını indirmenizi önerdiğini varsayalım. Kolaylık için, App Store'a veya resmi bir siteye bağlantı gönderir. Üzerine tıklamayın.
Onların bağlantısına ihtiyacınız yok: App Store'da kendiniz arayabilirsiniz. Size gönderilen bir bağlantıyı tıklayarak kendi güvenliğinizi riske atıyorsunuz.

Ne yazık ki, Tinder'deki herkes sevgiyi aramıyor. Bazı Tinder kullanıcıları scammers ve bazı Tinder kullanıcıları pazarlamacılar.
Sahte bir profil için düşmek, insanların Tinder'de yaptığı yaygın hatalardan biridir.

Hangi Uygulamaları Güvenebilirim?
En çok kullanılan anlık mesajlaşmaları kullanın.
Eşleştirdiğiniz kişi, arkadaş grubunuzdaki hiç kimsenin duymadığı bir platforma taşınmayı önerdiğinde hemen şüphelenin.

WhatsApp'a bazı katı alternatifler var. Ancak, çoğumuz WhatsApp'ı kullanmak isteriz. Milyonlarca insan buna güveniyor ve bu kısmen WhatsApp’ın gizlilik ayarlarından kaynaklanıyor. Telegram benzer bir arayüzü var, bu da başka bir seçenek.

Yeni bir uygulamayı indirmeden önce, kesinlikle biraz araştırma yapmalısın. App Store'dan uzaktaki incelemelere göz atın (bunlardan bazıları yanlış olabilir) ve her bir servisin olumsuz etkilerini hesaba katın. Vikipedi bile tarihler, itibar ve indirme sayıları hakkında size tavsiyelerde yardımcı olabilir.

Sosyal medya

Görüştüğümüz üç anlık mesajlaşma var: Facebook, Twitter ve Snapchat. Gerçek anlamlı konuşmalar, ikincisine ulaşmak için daha zordur, ancak Tinder eşleşmelerini diğer iki platformda bolca ekler.

Evet, Twitter karakterlerinizi sınırlar, ancak bu çok büyük bir sorun olmamalıdır. Birçok mesaj arasında daha uzun sohbetler yapabilirsiniz. Sadece özel olarak yaptığınızdan emin olun - çamaşırlarınızı tüm takipçilerinizin önünde havalandırmanıza gerek yoktur. Aynı şey Facebook için de geçerlidir.

Peki, bunların artıları ve eksileri neler?

En önemlisi, diğer kişinin aslında nasıl olduğunu görebilirsin. Tinder'deki resimleri unutun: Sosyal medyada, etiketli fotoğraflara göz gezdirebilir, beğendiklerini keşfedebilir ve geçmiş durumlardan geçebilirsiniz. Saplantılı olmayın ve unutmayın ki, kendimizin de sahte bir versiyonunu sık sık online olarak yansıtıyoruz.

Yine de, bu Tinder'den biraz daha hassas bir göstergedir - ki bu iyi bir şey demek değildir.

Öyleyse, onları sosyal medyaya ekleyerek, sizin hakkınızda daha fazla şey öğrenebilirler. Bu iki yönlü bir sokak. Bununla ilgili bir hata yapmayın, mahremiyetinizi de teslim ediyorsunuz. Öyleyse sadece diğer kişi hakkında emin olduktan sonra bu adımı atın. Aslında,
muhtemelen sadece bir ya da iki randevuya gittikten sonra bunu yapmalısınız.

Tinder Eşleşmesiyle Buluşma

Muhtemelen erken görüşmelerde ortaya çıkacaktır. Twitter'dan neler yapabileceğinizi öğrenmek için zaman harcamanıza gerek yok, bunun yerine sadece yüz yüze görüşebilirsiniz. Merak ve heyecan olabilir ancak yine de, bu Tinder'e katılmanın nihai sonucu olmalı, bu yüzden nerede buluşacaksınız?

Elbette konuşabileceğin bir yere git. Sinema iyi bir seçim değil.

Önemli olan şudur: Halka açık bir yer olduğundan emin olun.

Bu konuda paranoyak olmamalı; bu sadece standart bir önlemdir. Bu kişi bir yabancı. Onlarla eşleşmen veya bir süredir sohbet etmen önemli değil. Bu bireyi zaten iyi biri gibi düşünmen önemli değil. Onlar bir yabancı. Göremeyeceğin bir yerde bir yabancıyla tanışamazsın, değil mi? Sağduyu önemlidir, Tinder veya no Tinder.

Sonraki tarihlerin buluşma yeri gelince, bu size bağlı. Sadece, özellikle de baskı uygulandığında kendinizi rahatsız eden bir şey yapmayın. Olayları kamuya açık tutmak da bizi güvende tutar.

İnsanlara nerede olacağınızı söyleyin. Ve eğer işler plana göre gitmezse, akılda bir kaçış rotası var, sadece ön kapı olsa bile.

Aşkı bulan bir eşleşme mi?
Aşkı bulmak önemlidir, ancak güvenliğiniz daima bir numaralı önceliğiniz olmalıdır.

Pek çok kişi flört uygulamalarına girdikten sonra ilişkilere giriyor. Ve birisiyle eşleştirdiğinizden mutlu olmanız gerekirken, aklınızı kaybetmemeye dikkat edin. En iyi niyetle Tinder'e kaydolmuş olabilirsiniz. Ne yazık ki herkes öyle değil. Teknoloji değiştikçe, siber suçlular da ve Tinder dolandırıcılarla dolu.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1139 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Tinder'da Eşleşme Oldu Ama Nasıl Devam Edeceksiniz? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Tinder'da Eşleşme Oldu Ama Nasıl Devam Edeceksiniz? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tinder'da Eşleşme Oldu Ama Nasıl Devam Edeceksiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir?

21 Oca 2019 / Web Araçları & Script İndir
İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

21 Oca 2019 / Program İndir & İnceleme
Migren Profiliniz Nedir?

Migren Profiliniz Nedir?

19 Oca 2019 / Genel & Yaşam
Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı

19 Oca 2019 / Site Tanıtım
Vuubi Kadın