7 Ücretsiz Özgeçmiş Uygulaması

7 Ücretsiz Özgeçmiş Uygulaması

/ Okuma süresi: 10 dk, 53 sn / Yorum (0)
A A A

Rekabetçi bir iş piyasasında, cazip ve kapsamlı bir özgeçmiş, mülakat için kapı aralamak veya fırsatı kaçırmak arasında bir fark yaratabilir. Bir özgeçmiş oluşturmak için genellikle bilgisayarınızda Microsoft Word'de birbirine benzer şeyler hazırlamak anlamına geliyordu. Artık böyle değil.

Neden mi? Çünkü günümüzde birçok önemli görevde olduğu gibi bunun için de bir uygulama var. Aslında, bir özgeçmiş oluşturmanıza yardımcı olabilecek birkaç uygulama var ve aşağıda en iyilerden bazılarını listeledik.

1. VisualCV Resume Builder

VisualCV Resume Builder

VisualCV Resume Builder, birden fazla platformda bir milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip son derece özelleştirilebilir bir uygulama olup, teknik destekten, hemşireye kadar değişen popüler alanlardan alınan on şablondan birini içeren çeşitli başlangıç ​​noktaları sunmaktadır. Aynı zamanda, mevcut bir özgeçmişinizi, Dropbox gibi bulut hizmetinden alabilir ve Word veya PDF formatında değiştirmenize izin verir.

Ayrıca, Temel veya Görsel Editör'ü seçerek sıfırdan başlayabilirsiniz. Basic ile, iş tecrübesi ve eğitim gibi kategoriye özgü bilgileri girersiniz ve VisualCV, seçtiğiniz şablonu buna göre doldurur. Visual Editor ile çalışırken, gerçek şablonun her bir bölümünü anında doldurursunuz. Renkler, yazı tipi boyutları ve kenar boşlukları kolayca değiştirilebilir. Hangi editörü seçerseniz seçin, önizleme özelliği ilerlemiş ve tamamlanmış sürümünüzün bir kez paylaşıldıktan sonra nasıl görüneceğini görmenizi sağlar.

Uygulama aynı zamanda LinkedIn profiliniz ile entegre edilerek, varolan devam ettirme bilgilerini birkaç fare tıklamasıyla içe aktarabilirsiniz. Nihai üründen memnun olduğunuzda, VisualCV Resume Builder, birkaç düğmeye basarak PDF formatında hızlı şekilde paylaşmanızı sağlar. Yeterli olmazasa özgeçmişinizin bulunduğu özel bir URL (visualcv.com/adınız) oluşturabilirsiniz. Bu ücretsiz web sayfası arama motorları tarafından genel veya indekslenebilir hale getirilebilir veya yalnızca doğrudan adresinizi bilen kişilerin görebileceği özel adres olabilir.

Paylaşılan özgeçmişinizin kaç kez görüntüleme ve yüklemenin yapıldığını ayrıntılarıyla anlatan ve altı ücretsiz özgeçmişe veya Özgeçmiş için metrikleri ücretsiz izleyebilmenize olanak tanıyan istatistikler gösterge tablosu dahildir.

Kişisel bir alan adı, gelişmiş istatistikler, şirket markası oluşturma, ek şablonlar ve birden çok dosya formatında dışa aktarma kabiliyeti içeren 3 aylık bir asgari taahhüt ile profesyonel bir sürüm aylık 12 ABD Doları için mevcuttur. Şirket, VisualCV Pro üzerinde 30 günlük bir para iadesi garantisi sunuyor.

Desteklenen sistemler:

2. Resume Star

Resume Star

Çalışanlarınızın ve eğitim geçmişinizin diğer ilgili ayrıntılarla birlikte bir şablona uydurulması ile mücadele etmek yerine, Resume Star, bu bilgileri sizin için kategorilere ayrılmış olarak en başta isteyen bir kullanımı ve kolay arayüzü sağlar. Güncellenmiş özgeçmişini, işlemler sırasında herhangi bir noktada görebilir ve girişlerinizin nihai sürümünde nasıl görüneceğini net bir şekilde görebilirsiniz. Uygulama birkaç yılda güncellenmemiş olmasına rağmen, zaman testi yapmıştır.

Özgeçmiş biçimlendirmesi yalnızca bir dizgi şablonu ile sınırlı olmakla birlikte, sözlü ifade ile ilgili ilham almanız gerekebileceği için çeşitli çalışma satırlarından birkaç örnek alınmıştır. Qrayon.com aracılığıyla bir iş arama motoruyla entegre olan Resume Star, bir iş unvanı ve yeri girerek uygulamanın kendi içindeki iş aramaya devam etmenizi sağlar.

Özgeçmişiniz PDF biçiminde oluşturulur ve iOS uygulamasının üçüncü taraf hizmetleri ile e-postayla gönderilebilir veya paylaşılabilir veya tarayıcı tabanlı sürümünde yerel sabit sürücüye yüklenebilir. İstediğiniz sayıda şirkete göre özelleştirilmiş kapak mektupları da yazabilirsiniz.

Resume Star'ın geliştiricileri, ücret karşılığı olarak ücretlendirme yerine onur sistemine güveniyor. Ücretsiz dilekçe ile birçok özgeçmiş oluşturup göndermenize izin verilirken, yeni oluşturulan özgeçmişiniz bir kazançlı istihdam yaratmaya yardımcı oluyorsa ödeme talep etmenizi isterler. Tamamıyla isteğe bağlı olan önerilen ücret, kullandığınız platforma (iOS ve web arasındaki fark) ve uygulamanın bir sonucu olarak gerçekten iş bulmuş iseniz yeni saatlik maaşınıza göre değişir.

Desteklenen sistemler:

3. Resume Maker - Pro CV Designer

Resume Maker - Pro CV Designer

Bu listeyi yapmak için daha cilalanmış uygulamalardan biri olan Resume Maker, özgeçmiş şablonu için on adet temiz görünümlü varyasyon sunar ve ilgili bilgileri kategoriye göre girmenizi isteyen düzenli bir arayüz sağlar. Yalnızca iPad, iPhone ve iPod touch kullanıcıları için mevcuttur; hızlı ve kolay gezinme için iOS 3D Touch işlevini kullanır ve cihazınızın kitaplığından veya doğrudan kameranın kendisinden bir fotoğraf eklemenizi sağlar.

Uygulama, kendi el yazısı imzanızla süslenmiş bir kapak mektubunu özelleştirmenizi sağlar ve tamamlanmış özgeçmişinizle birlikte sadece bir düğmeye basarak onu kapsar. Apple Mail, Dropbox, Evernote, Box, Google Drive ve daha fazlasına entegre olan Resume Maker'ın maliyeti genellikle 4,99 ABD dolarıdır, ancak ara sıra App Store'da 2,99 ABD dolarına satılmaktadır.

Desteklenen sistemler:

4. Resume Builder - CV Designer & Pro Templates

Resume Builder - CV Designer & Pro Templates

Özgeçmiş Oluşturucu'nun yaratıcı arayüzü, objektif ve iş tecrübesi gibi standart bölümlerle birlikte gelir ancak ayrıca özel bölümler eklemenize izin verir. Uygulama dokuz farklı şablon sunuyor, ancak klasik seçenek yalnızca ücretsiz. Diğer sekiz cvnin kilidini açmak için 2.99 USD'ya mal olacak ve özgeçmişinize eşlik etmek için hedeflenen bir kapak mektubu oluşturma özelliğini de aktif hale getirecektir. Bu ücret aynı zamanda, video klipleri ve tam ekran görüntüleri oldukça sık görüntülemek zorunda olduğunuzdan oluşturma sürecinde adım attığınızda sinir bozucu olma eğiliminde olan tüm reklamları kaldırır.

Özgeçmiş Oluşturucu üç farklı yazı tipi içerir (Arial, Calibri, Georgia) ve kayan araç çubuklarıyla hem yatay hem de dikey kenar boşluklarını genişletebilir veya daraltabilirsiniz. Uygulamada cv tamamlandıktan sonra, Apple'ın varsayılan Mail istemcisine eklenmiş PDF biçiminde özgeçmişinizle birlikte bir e-posta hazırlar.

Desteklenen sistemler:

5. My Resume Builder/CV Free Jobs

My Resume Builder/CV Free Jobs

Android'e özgü olan Resume Builder, kullanım kolaylığı ve ücretsiz olarak kullanıma sunulması nedeniyle bir milyondan fazla indirmeyi içeren oldukça geniş bir kullanıcı tabanına sahip. Bu güncellenmiş uygulama, farklı potansiyel işverenler için birden çok varyasyon depolayabileceğiniz on benzersiz şablon arasından seçim yapmanıza izin verir.

Özgeçmiş Oluşturucusu, dahil etmek istemeyebileceğiniz belirli kategoriler gerektirmesi gibi bazı küçük sakıncalar sunuyor, ancak sonunda, seçtiğiniz yere dağıtmak için profesyonel görünümlü bir PDF dosyası bırakıyorsunuz. Uygulama, tamamladığınız belgelerinize daha kişisel bir dokunuş ekleyerek özel imzanızı ve fotoğrafınızı ekleme olanağını destekler.

Desteklenen sistemler:

6. Apple Pages

Apple Pages

Apple'ın iPad ve iPhone için ücretsiz kelime işlemci uygulaması olan Pages, şaşırtıcı olmayan bir şekilde özgeçmiş oluşturmasıda ustalık uyandırıyor. Biraz özelleştirilebilen önceden tanımlanmış altı şablon ile Pages, tamamladığınız özgeçmişini PDF, Word, RTF ve ePub gibi farklı formatlarda göndermenize izin verir. IWork paketinin bir parçası olan uygulama, dokümanınızdaki diğer kullanıcılar ile işbirliği yapmanıza ve arkadaşlarınızdan ve meslektaşlarınıza geri bildirim ve yardım almayı kolaylaştırırken, dağıtım özgeçmişinizi tamamlamanıza de olanak tanır.

Varsayılan şablonlardan memnun değilseniz, düzinelerce teklif sunan üçüncü taraf geliştiricilerin ücretli uygulamaları vardır. Böyle bir teklif, 24,99 dolarlık bir fiyat etiketi taşır, ancak özgeçmişler de dahil olmak üzere tüm belge türleri için neredeyse 3.000 farklı şablon içeren Pages Şablonlarıdır.

Desteklenen sistemler:

7. CV Writer: Professional Resume Builder

CV Writer: Professional Resume Builder

Google Play Store'da Özgeçmiş Uzmanı olarak bilinen CV Writer uygulaması, 16 farklı özgeçmiş şablonu ve yerleşik bir yazım denetimi özelliği içermektedir. Ayrıca rakiplerinin çoğunun aksine düzinelerce farklı yazı tipinden seçim yapmanıza izin verir. CV Writer, bir kapak mektubu oluşturma olanağı sağlar ve faydalı içerikli görüşme ipuçlarının yanı sıra özgeçmiş içeriği üzerine öneriler de sunar.

Başlangıçta ücretsiz olduğu görülen önemli bir dezavantaj fiyat yapısında yatmaktadır; ancak bir kez özgeçmişinizi oluşturmaya devam ederseniz, durum böyle değildir öğreneceksiniz. Uygulamayı kurabilir ve özgeçmişinizi kuruş ödemeden yapabilir, ancak bir kez tamamlanmış sürümü e-postayla göndermeyi denediğinizde veya DropBox'a, iCloud'a, Google Drive'a veya OneDrive'a gönderirseniz, devam etmek için 4.99 dolar ödemeniz istenir.

Şablon formatlarından veya uygulamanın arabiriminden ve belirli entegrasyon seçeneklerinden birine kısaca uymuyorsanız, CV Writer satın alınmaya değer olmayabilir. Parlak taraf, tüm özelliklerine, herhangi bir para vermeden özgeçmişinizi paylaşmaya çalıştığı noktaya erişebildiğiniz noktaya erişebilmenizdir, bu nedenle bir test kullanışı uygulanabilir bir seçenektir.

Desteklenen sistemler:

8. Diğer seçenekler

cv

Yukarıda listelenen seçeneklere ek olarak, Microsoft ve Google hem ücretsiz tarayıcı tabanlı web çözümleri hem de Android ve iOS platformlarında yer alan ve bir özgeçmiş veya kapak yazısı hazırlarken kullanışlı uygulamalar sunarlar. Her ikisi de özellikle bu amaca yönelik olarak tasarlanmış bir arabirimin yolunu sunmamasına rağmen, Word Online'ın yanı sıra Google Play'de veya App Store'da bulunan Microsoft Word App de, serbest biçimli bir şekilde düzenlenebilen çok sayıda farklı özgeçmiş şablonu çeşidi sunuyor.

Cihazınızın türüne bağlı olarak, Word mobil uygulamalarıyla ilgili bazı önemli sınırlamalar olabilir. Aynı kavram, erişilebilir yeniden başlatma şablonlarının yanı sıra Android ve iOS uygulamalarıyla birlikte tarayıcı aracılığıyla erişilebilen ortak bir kelime işlemci olan Google Dokümanlar için de geçerlidir.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1033 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" 7 Ücretsiz Özgeçmiş Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere 7 Ücretsiz Özgeçmiş Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda 7 Ücretsiz Özgeçmiş Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.