Android 5.1 Lollipop Yeni Özellikler ve Hata Düzeltmeleri ile Göründü

Android 5.1 Lollipop Yeni Özellikler ve Hata Düzeltmeleri ile Göründü

Google Android 5.1 Lollipop çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda Android 5.1 Lollipop sistemi Endonezya Android One cihazlarında görülmeye başlandı.

 Bu yeni güncelleme yeni özellikler ve hata düzeltmeleri ile kararlılık düzenlemeleri yer alıyor. Android 5.0 Lollipop ile karşımıza çıkan birçok hata bu versiyonda düzeltilmiş. Bakalım bu yeni versiyonun özellikleri nelermiş?

Android 5.1'in en önemli güncelemelerinden biri cihazlara çift SIM kart desteği getirmesi. Böylece tek telefonda iki SIM kartı kullanabilceksiniz. Ayrıca çalınan cihazınızı cihaz koruma özelliği ile Google hesabınızı kullanarak kilitleyip ve fabrika ayarlarına sıfırlayabilir bilgilerinizin çalınmasını engelleyebilirsiniz.

HD ses desteği ile daha canlı ses aktarımı ve konuşma yapabilceksiniz. Ve son değişiklik ise Quick Settings menü yani Hızlı Ayarlar menüsü. Bu menü ile hızlı bir şekilde Wifi veya Bluetooth ağlara bağlanabilirsiniz.

Tüm bu güncelemelerin önce Nexus marka cihazlara gelmesi bekleniyor tabiki. Öncelikli olarak Nexus 6 veya Nexus 7 modellerine gelmesi bekleniyor ve diğer düşük modellere gelirmi şu an kesin bir bilgi yok.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1162 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android 5.1 Lollipop Yeni Özellikler ve Hata Düzeltmeleri ile Göründü konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android 5.1 Lollipop Yeni Özellikler ve Hata Düzeltmeleri ile Göründü ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android 5.1 Lollipop Yeni Özellikler ve Hata Düzeltmeleri ile Göründü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "