Android'de Yinelenen Kişileri Birleştirme ve Kaldırma

Android'de Yinelenen Kişileri Birleştirme ve Kaldırma

Telefon rehberinizde çok sayıda aynı numara veya kişi mi var. Bu sorundan kurtulmak için detaylar yazımda.

Akıllı telefonunuzda olabilecek en kötü şey bu değil, ancak bir sürü yinelenen kartvizitiniz varsa, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmaya çalışırken, muhtemelen mesaj gönderirken veya eski numaraya ulaşmaya çalışırken rahatsızlık verebilir. İyi haber, bunları kolayca yönetilebilir ve organize edebilirsiniz.

Telefonunuzdan Yapabilecekleriniz

Android'in stok telefon uygulaması bu iş için denemeniz gereken ilk şey olmalı. Kişilerinize gidin (bunu LG ve Samsung telefonlarında denedik ancak telefonunuzun markasına bağlı olarak biraz farklılıklar olabilir) uygulamada Menü düğmesine> Kişileri Yönet'e dokunun ve ardından Birleştir'i seçin. Tekrarlı kayıtların hepsini gösteren bir ekran görünür, buradan teker teker birleştirmek istediğiniz kayıtları seçebilirsiniz.

rehber

rehber birleştir

 

Masaüstü tarayıcısından / Google Kişiler'den Yapabilecekleriniz

İkinci bir yöntem, Google Hesabınızdan yapılır. Gmail hesabınıza giriş yapın ve ardından Kişiler klasörüne gidin (veya doğrudan bu bağlantıdan giriş yapın). Sağ kenar çubuğunda, birleştirilecek tüm adayların bulunduğu bir liste gösterecek bir "Kopyala" seçeneği var. Her birinde "Birleştir" i seçin, işlem tamamlanmış demektir.

 

google contactsgoogle contacs

Ek bir uyarı

Yukarıdaki iki alternatif, Google'ın kişileri birleştirmek için sağladığı kolay ve erişilebilir varsayılan seçeneklerdir. Binlerce kişi ve yüzlerce kopyanız yoksa, sizin için en iyi seçeneklerdir. Ancak ek daha fazlası için Play Store'da kişileri birleştirmek için "ücretsiz" bir ton uygulama var. Ancak buradaki sıkıntıda uygulamaların bazıları, otomatik olarak bir tıklama ile kopya kişileri birleşmek için Google hesap kimlik bilgilerini alma izni talep etmekte ve kişisel gizlilik güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Aklınızda bulunsun..

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 2236 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android'de Yinelenen Kişileri Birleştirme ve Kaldırma konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android'de Yinelenen Kişileri Birleştirme ve Kaldırma ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android'de Yinelenen Kişileri Birleştirme ve Kaldırma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın