İyi bir gece uykusu ne sıklıkla oluyor? Cevap “her zaman” değilse, kullandığınız cihazların gece uykusu üzerindeki etkisini düşünün. Birçoğumuz için akşamları ekranlara bakıyoruz ve uzmanlar bunun sağlıklı olmadığını söylüyor. Sorun şu ki, ekranlar beynimizi uyanık olmamız gerektiğini düşünmeye iten mavi ışık yayar. Bunun kolay çözümü Android telefonunuzda mavi ışık filtresi kullanmaktır.
Widget'lar uzun zamandır Android'de yer alıyor. Android'i iOS'tan daha iyi yapan özelliklerden biri. Not alma, hava durumu, takvim, yapılacaklar listesi vb. gibi bilgiler için bir widget vardır. İşte Android için en iyi widget'lar.
Cihazınızdan silemediğiniz bir Android uygulaması sizi rahatsız mı ediyor? Kaldırmaya çalıştığınız uygulama muhtemelen cihazınıza önceden yüklenmiş olarak gelmiştir. Üretici, mobil operatörünüz veya Android'in bir parçası olarak gelmiş olabilir. Hemen yılma; hala istenmeyen sistem uygulamalarını Android'den kaldırabilirsiniz. Bu zor, ama imkansız değil. Size nasıl olduğunu göstereceğiz.
Sadece telefonunuza bakarak kilo veremezsiniz. Ancak, kalorilerinizi takip etmenize, bir egzersiz planı hazırlamanıza ve koltuğunuzdan kalkıp harekete geçmenize yardımcı olabilecek bir dizi uygulama ve hatta oyun var. İşte Android için en iyi kilo verme uygulamaları.
Görüntülü görüşme bu günlerde oldukça kolaydır. Bunu bilgisayarlarla, mobil cihazlarla ve hatta tabletlerle yapabilirsiniz. Seçenekleriniz oldukça popüler ve yaygın. Arkadaşlarıyla veya ailenizle görüntülü sohbet etmek isteyenler için birçok seçenek mevcut. İşte Android için en iyi görüntülü sohbet uygulamaları!
Akıllı telefonunuz her yeni mesaj ve bildirimde haberdar olmanızı sağlar. Ancak, bu bildirimlere her zaman anında yanıt veremezsiniz. Bu uzun bir toplantı, bir uçuş ya da sadece meşgul olduğunuz bir an olabilir. Neyse ki, doğru uygulamalarla, telefonunuzun gelen bildirim akışına otomatik olarak yanıt vermesi mümkün oluyor. İşte Android'de aramalar, metinler ve e-postalara otomatik cevap vermek için gereken her uygulamalar.
İngilizce, karmaşık ama popüler bir dildir. Aslında dünyadaki en popüler dillerden biri ve pek çok ülkede yaygın. İngilizce öğrenmek biraz zor, ama ödüllendirici çünkü onu hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. İnsanların İngilizce öğrenmesine yardımcı olacak şaşırtıcı sayıda uygulama vardır. Birkaç farklı kategoriye ayrılırlar. Memrise veya Drops gibi tam öğrenme deneyimleriniz var, HelloTalk veya Tandem gibi uygulamalar ve ardından Simply English (İngilizce Öğren) gibi phrasebook tarzı uygulamalar. Aşağıdaki üçünün de bir karışımı var. Geldiyseniz muhtemelen zaten en azından biraz bilginiz var. Yani burada Android için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları!
Biz insanlar olarak sadece ortak noktalarımız var. Hepimiz yeriz, uyuruz, tuvaleti kullanırız ve genellikle hepimiz uyuduktan sonra uyanırız. Çalar saat, yatak odasındaki her yerde bulunan bir armatürdür ve akıllı telefonlar bir ton insan için bu amaca hizmet eder. Bazen hisse senedi çalar saat uygulaması sadece kesmiyor ve daha iyi bir şeye ihtiyacınız var, ancak cihazınızdaki hisse senedi çalar saat uygulamasını ilk önce iyi bir şekilde denemenizi öneririz. Bu alanda bazı ilginç uygulamalar var, bu yüzden hadi onları kontrol edelim. İşte Android için en iyi çalar saat uygulamaları!
Sosyal ağ çağında 24 saat içinde kaybolan video klipler, profesyonel platformlarda video düzenlemek biraz fazla zor görünebilir. Ancak aynı zamanda video yayınlarınızın öne çıkmasını ve şık animasyonlar göstermesini istiyorsunuz. Neyse ki, bir dizi akıllı telefon uygulaması bu bilmece için kolay bir çözüm sunuyor. Her türlü modern efekti eklemenize izin veriyorlar, ancak kullanımı birkaç dakikadan fazla sürmüyor. İşte Android'de kullanabileceğiniz yedi tane video oluşturma uygulaması.
Bazen meraklı gözleri fotoğraf ve videolarımızdan uzak tutmak isteriz. Bunu yapmanın çeşitli yolları var. Uygulama kilitleme, mahremiyet yollarını hızlı bir şekilde sunar. Ayrıca, dosyaları depolayan ve diğer uygulamalardaki dosyaları gizleyen özel kasa uygulamaları da vardır.
Android Antivirüs uygulamaları, Android'deki en popüler uygulamalardan biri olmaya devam ediyor. aslında dikkatli olursanız bir virüsten koruma uygulamasına ihtiyacınız olmaz, yalnızca Play Store'dan uygulamalar indirin ve güvenlik ayarlarınızı etkin tutun.
TikTok uygulaması videolara son rötuşlar yapılmak istendiğinde kendi kendine yeterlidir. İnce animasyon efektleri eklemekten onları hızlandırmaya kadar, ikincil bir video düzenleyiciye gerek duymadan birçok şey yapabilirsiniz. Bu ayar özellikle tek çekimli videolar yayınlarsanız güzel çalışır. Ancak, birden fazla çekim gerektiren videolar için, yalnızca yerleşik düzenleyiciye güvenmek biraz zor görünüyor. O zaman üçüncü parti video editörleri devreye giriyor.
Bir Android TV cihazı mı aldınız. Güzel! Ama şimdi ne yapacaksınız? YouTube ve Google Play Müzik gibi birkaç uygulama önceden yüklenmiştir. Gerisi size kalmış. En iyi deneyim için video, müzik, verimlilik ve sistem uygulamalarının bir karışımına ihtiyacınız var. Bunu akılda tutarak, hemen yüklemeniz gereken temel uygulamalara bakalım.
Android başlatıcılar, telefonunuzun görünümünü değiştirir. Launcher yardımıyla, cihazınızı tercihinize göre özelleştirebilirsiniz. Simge boyutunu ayarlayarak, simge etiketlerini gizleyerek veya simgenin kendisini değiştirerek, launcherlar çeşitli şeyler yapmanıza izin verir.
İnternet bağlantınız olduğunda çok sayıda harika navigasyon uygulaması olduğunu zaten biliyoruz. Ancak, çevrimdışı olduğunuzda GPS konumunuza ihtiyacınız varsa ne olur? Çevrimdışı GPS, herhangi bir harita uygulaması için hayati bir özelliktir. İşte Android için en iyi ücretsiz çevrimdışı GPS uygulamaları.