TikTok uygulaması videolara son rötuşlar yapılmak istendiğinde kendi kendine yeterlidir. İnce animasyon efektleri eklemekten onları hızlandırmaya kadar, ikincil bir video düzenleyiciye gerek duymadan birçok şey yapabilirsiniz. Bu ayar özellikle tek çekimli videolar yayınlarsanız güzel çalışır. Ancak, birden fazla çekim gerektiren videolar için, yalnızca yerleşik düzenleyiciye güvenmek biraz zor görünüyor. O zaman üçüncü parti video editörleri devreye giriyor.
Bir Android TV cihazı mı aldınız. Güzel! Ama şimdi ne yapacaksınız? YouTube ve Google Play Müzik gibi birkaç uygulama önceden yüklenmiştir. Gerisi size kalmış. En iyi deneyim için video, müzik, verimlilik ve sistem uygulamalarının bir karışımına ihtiyacınız var. Bunu akılda tutarak, hemen yüklemeniz gereken temel uygulamalara bakalım.
Android başlatıcılar, telefonunuzun görünümünü değiştirir. Launcher yardımıyla, cihazınızı tercihinize göre özelleştirebilirsiniz. Simge boyutunu ayarlayarak, simge etiketlerini gizleyerek veya simgenin kendisini değiştirerek, launcherlar çeşitli şeyler yapmanıza izin verir.
İnternet bağlantınız olduğunda çok sayıda harika navigasyon uygulaması olduğunu zaten biliyoruz. Ancak, çevrimdışı olduğunuzda GPS konumunuza ihtiyacınız varsa ne olur? Çevrimdışı GPS, herhangi bir harita uygulaması için hayati bir özelliktir. İşte Android için en iyi ücretsiz çevrimdışı GPS uygulamaları.
Ana ekran, akıllı telefon deneyiminizin en önemli yönlerinden biridir. Android, bu deneyimi istediğiniz gibi kişiselleştirmenizi sağlar. Google Play Store, mükemmel ana ekran özelleştirme uygulamaları ile doludur. Android ana ekranınızı bir profesyonel gibi özelleştirmek için yüklemeniz gereken bazı harika uygulamalar bu makalede.
Bağımlılık yapan oyunları bu kadar bağımlı yapan şey nedir? Genel olarak, oynamak için uzun sürmeyen oyunlardır. Ancak, ustalaşmak istediğiniz bir tür meydan okuma sağlarlar. Oyuna hakim olma ve yüksek puanlar almaya çalışırken, bir kişi bunu fark etmeden saatlerce oyun oynayabilir. İşte Android için en bağımlılık yapıcı oyunlar!
Google Play Store'da bulunan en iyi Android uygulamaları ile belge tarama, not alma veya video düzenleme gibi birçok işlemi gerçekleştiren mükemmel bir uygulama arıyorsanız 2019 yılında da geçerli aşağıdaki en iyi uygulamalar listesine göz atabilirsiniz.
Egzersiz zor olabilir. Koltuktan kalkıp koşuya gitmek o kadar da kötü değil. Bununla birlikte, egzersizinizi takip etmek genellikle kolay değildir. Bunu yapmak için genellikle yeni bir cihaz satın almanız gerekir. Bu Bluetooth'u gerektirir ve başka bir cihazı senkronize eder. Ancak, adımlarınızı telefonunuzdan izlemenin yolları vardır. Bunu yapmak istiyorsanız doğru yere geldiniz.
Matematik, birçok insan için zor bir konudur. Sayılarla yapılan bir sürü işlem var. İnsanlar çeşitli nedenlerle matematik uygulamaları ararlar, ancak çoğu eğitim içindir. İşte şimdi Android için en iyi matematik uygulamaları.
Strateji, insanlık tarihinin en eski oyun türleri arasındadır. Satranç, masa oyunları, hatta bazı kart oyunları olsun, bir bilgisayar yokken oynanan strateji oyunlarıydı. Strateji oyunları çok yol kat etti, ama rakiplerinizi yenmek için aklınızı kullanmanın temel dayanağı, bugün bile geçerli. İşte Android'deki en iyi strateji oyunları!
FPS oyunları (atış oyunu), en heyecan verici oyun türleri arasındadır. Şimdiye kadarki en popüler türlerden biridir. Buna ek olarak, Halo, Call of Duty, Battlefield, Destiny ve daha birçoğu da dahil olmak üzere çeşitli yüksek değerli oyunlar geldi. Bununla birlikte, aslında Android'de deçok iyi bir FPS oyunu kaynağı var. Tetik parmağınız hazırsa, şu anda Android'deki en iyi FPS oyunları bu listede.
Başlatıcı (veya uygulama başlatıcısı) Android'in omurgası, en çok zaman harcadığınız ekran. Bu başlatıcı genellikle bir akıllı telefon üreticisinden diğerine değişir ve Android'in temel sürümünde mevcut olan işlevleri önemli ölçüde azaltabilir . Kısacası, bazen çim daha yeşil ise başka bir yere bakmak daha iyidir. İşte 2018'de Android için en iyi alternatif rampalar.
Pil tasarrufu, değişken ve yarım çözümler ağıdır. Çoğu pil tasarrufu ölçüsü manuel olduğundan, ekranınızdaki parlaklığını düşürmek, uygulamaların verileri senkronize etme sıklığını düşürmek ve diğer denenmiş ve gerçek yöntemler dahil olmak üzere manuel olarak pil tasarrufu sağlayan bir uygulama bulmak gerçekten zordur. Ancak, bu konuda yardımcı olabilecek birkaç uygulama var.
Yarım milyondan fazla kullanıcı, Google’dan kendi uygulama mağazasında sürüş oyunları olarak görünen Android için kötü amaçlı yazılımları cihazlarına yüklediler. ESET'teki bir güvenlik araştırmacısı olan Lukas Stefanko,  Google Play'den indirilebilen ve aynı geliştirici tarafından yapılan 13 oyun uygulamasının ayrıntılarını tweetledi.
Bulmaca oyunları daha önce basit bir türdü. Ancak, bu tür mobilde büyük bir şekilde değişti. Aslında, tüm platformdaki en popüler türlerden biridir. 2048 gibi basit viral oyunlar ile başladı ve Monument Valley ve Telltale Games gibi gerçekten eğlenceli deneyimlere dönüştü. Bu günlerde Android için çok iyi bulmaca oyunları bulabilirsiniz.

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.