Çağın vazgeçilmezi haline gelen yazılım ve teknoloji hiç kuşkusuz, geleceğin en parlak iş alanlarından biridir. Özellikle yazılım uzmanlığı eğitimi alarak bilgisini daha yüksek mertebeye taşıyanlar, bu alanda en şekilde çalışma imkanına sahip olmaktalar.
Güvenlik uygulamaları konusunda kafanız karışıksa ve bilgisayarınızı nasıl koruyacağınızı bilmiyorsanız, bu kılavuza ihtiyacınız var demektir. Bilgisayarınızı kapsamlı bir şekilde nasıl koruma altına alacağınızı ve önlem almak için biraz daha fazlasını göstereceğiz.
Bir web kamerası en önemli bilgisayar aksesuarlarından biridir ve çeşitli şekillerde kullanılabilir. Aynı zamanda gizlilik ihlallerine karşı en ciddi tehditlerden birini oluşturmaktadır. Bilgisayar korsanları web kameranızın kontrolünü ele geçirirse, potansiyel olarak sıkıntılı sonuçları olur ve sizi gözetlemek için kullanabilir.
Klavyede TL Simgesi Nasıl Yapılır?
Antivirüs uygulamaları sadece bazı platformlarda gerçekten gereklidir ve yeterince dikkatli olanlar için diğer platformlarda hiç ihtiyaç olmayabilir. Bununla birlikte, birçok kişi tüm platformlarda ekstra koruma tercih eder. Bu listede, hemen hemen mevcut platformlar için en iyi antivirüs uygulamaları ve anti-malware uygulamaları bulunmaktadır.
Gün boyu rahatsız edici web sitelerini engellemek için kullanabileceğiniz tarayıcı uzantıları vardır. Ancak çok fazla öz denetiminiz yoksa, uzantılarını devre dışı bırakabilir veya kaldırabilir veya iyi niyetlerinizi engellemek için başka bir tarayıcıya geçebilirsiniz. Daha da etkili şey - işletim sisteminizde kullandığınız tüm tarayıcılar için evrensel olması nedeniyle - sisteminizin ana bilgisayar dosyasını kullanarak web sitelerini engellemektir.
Windows 10'un en çok eleştirildiği nokta gizlilik endişeleri. Varsayılan etkin izleme özellikleriyle, bir işletim sisteminin casusluk faaliyetleri kullanıcılarının özel bilgilerinin girebileceği sınırları da genişletmiştir. Daha kişisel bir deneyim sağlamak için kullanıcılardan veri istiyor. Bir seçenek, gerçekten bir seçenek olmayan Windows 10'a yükseltme yapmamaktır.
Daha önceleri Windows yüklü bilgisayarlarda, lisans anahtarı genellikle makinenin dışına veya bilgisayarınızın kılavuzlarına yerleştirilen bir ürün etiketi şeklindeydi, ancak üreticiler artık bu lisans anahtarını makinenin UEFI / BIOS'unda saklıyor ve işletim sistemini yeniden yüklerken bilgiler otomatik olarak oradan alınıyor ve uygulanıyor. Ancak bazı durumlarda lisans anahtarı gerekirse nasıl bulabileceğinizi bu makalede gösteriyoruz.
Bilgisayarda oturum açtığınızda intnernet bağlantınız sık sık kopuyorsa veya bazı durumlarda, bilgisayarınız yazıcınızı algılamıyorsa yada video sürücülerinde performans kaybı varsa ve bunun arkasındaki nedeni tahmin etmekte zorlanıyorsanız, bunun sebebi, sisteminizdeki aygıt sürücülerinin doğru kurulmamış olması olabilir.
Windows 10 için varsayılan özelleştirme seçeneklerinden kaçının? Bilgisayarınızın muhteşem görünmesini ister misin? Verimliliği artırmak için sadece bazı basit ince ayarlara mı ihtiyacınız var? Yerleşik işlevler ve üçüncü taraf araçları kullanarak, Windows 10'un gerçekten benzersiz görünmesini sağlayabilirsiniz.
Kablosuz ağlar (wi-fi), herkesin bilgisayarlarında, cep telefonlarında, tabletlerde ve diğer kablosuz cihazlarda. Bu ağlar, evinizde, herhangi bir yerde kablo karmaşası olmadan internet kullanımını çok kolaylaştırdı. Geleneksel kablolu ağlarda, birisinin ağa girmesi çok zordur, ancak kablosuz ağlar ile ilgili problem büyük, yan komşu ya da dışarıda park edilmiş bir arabanın içinden kablosuz ağınıza erişebilirler. Bu durumda ağ güvenliğini sağlamanın bazı yolları vardır.
Kod öğrenme hareketi dünya çapında büyük ivme aldı ve hatta temel programlama becerileri önemli bir etkiye sahip olmak için aslında iyi bir şeydir. Kendi kendinize kod yazmayı öğrenebilirseniz, benzer kişiler arasında rekabet avantajı elde edersiniz, daha fazla algoritmik düşünebilir ve böylece problemleri daha etkin bir şekilde çözebilirsiniz.
İnternette gezinirken en sinir bozucu şey aniden internet bağlantınızın kopması. Çok fazla hata noktası olduğu için bağlantı sorununun nereden kaynaklandığını bilmek zor. Sorun bilgisayarın veya modem olabilir. Ya da İnternet Servis Sağlayıcınızda (ISS) bir sorun olabilir. Aşağıdakiler, tüm bu sorunların kaynağına inerek ve internet bağlantınızı hemen düzeltmek için hızlı ve basit bir kılavuzdur.
Programlar, herhangi bir bilgisayar kurulumunun belkemiğidir. Yeni bir bilgisayar veya yeni bir Windows satın almış olsanız da, muhtemelen yapacağınız ilk görev programları yüklemektir. Windows 10 için sahip olunması gereken programların bir listesini bu makaleden görüp, yeni bir kurulumu kolaylaştırabilirsiniz.
Bazı insanlar telefonlarının duvar kağıdına sevdikleri birinin fotoğrafını koymayı severler. Bu size göre değilse, o zaman bu siteler ve uygulamalar size tarz ve hoşunuza gidecek ücretsiz bir duvar kağıdı sağlayacaktır. Android duvar kağıdınızı otomatik olarak değiştiren uygulamaların yanı sıra bir iPhone duvar kağıdı bulmak için bolca yer vardır.