Mac veya PC'nizde saklanan önemli dosyaları ve bilgileri korumak için kullanabileceğiniz çeşitli güvenlik önlemleri vardır. En yaygın olanı, bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda kilitlemek ve giriş ekranını atlamak için bir parola gerektirmektir. Tek tek klasörleri parola korumayla bile bu korumayı bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz.
Windows 10 son güncellemesi ile hayatımıza giren bir özellik olan "Yakındaki Paylaşım" ile yakınlardaki diğer bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı yapabilirsiniz.
Bugünlerde bilgisayar kullanıcılarının çoğu bilgisayarlarının veya yönlendiricilerinin IP adresini nasıl bulacağını soruyor. Peki ya bir yazıcının IP adresini nasıl bulabilirsin? Neyse ki, çok karmaşık değil. Ancak, işlem bilgisayarınızın IP adresini bulmaktan çok farklıdır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.
Bluetooth, klavyeler, fareler ve diğer kısa mesafeli, düşük veri kullanımları için ideal olan kablosuz bir sistemdir. Her türlü cihazı kablosuz olarak PC'lere bağlayabilirsiniz.
Windows 10'da bir bilgisayarla iki veya daha fazla monitörü kurup nasıl kullanacağınızı gösteren kılavuz bir makale.
Windows'ta üçüncü taraf yazılımlarla çalışmadan hangi çıktı aygıtını kullandıklarını değiştiremezsiniz. Ancak Nisan 2018 Güncellemesinde, Microsoft, Windows 10'daki program başına çıktı cihazlarını değiştirme yeteneğini ekledi.
Çoğu programı Windows'ta açtığınızda, bir yönetici hesabında oturum açmış olsanız bile yönetici olarak çalıştırılmazlar. Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) olarak bilinen bu, PC'nizin gereksiz ayrıcalıklar verilmesini ve potansiyel olarak güvenliğin tehlikeye atılmasını önler.
Windows'un ilk çıkış tarihi olan 1985 yılından, bu gün kullandığımız Windows 10 sürümüne kadar arada geçen yıllar ve Windows sürümlerine kısa bir bakış yaparak hep beraber teknolojide mazide gezinelim.
Microsoft, 2023 ocak ayında Windows 8 kullanım ömrünü sonlandıracak ve bu durum, ücretli destek dahil olmak üzere tüm desteği sona erdireceği anlamına gelir; ve güvenlik güncellemeleri de dahil olmak üzere tüm güncellemeler.
Mac, PC veya dizüstü bilgisayar faresini hızlandırın veya yavaşlatın, hassasiyeti ayarlayın.
Bilgisayarınızda USB depolama birimi kullanmanın potansiyel bir güvenlik riski olduğunu biliyormusunuz. Riskli kötü amaçlı yazılım bulaşmalarından ziyade (ör. Truva atları, keylogger'lar veya fidye yazılımı), sisteminizde çok fazla hassas veri varsa, USB depolama aygıtlarını tamamen devre dışı bırakmak iyi bir fikir olabilir. Windows, Mac ve Linux'ta bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.
Gerçek dünyada, en iyi PC oyunları çok paraya mal olabilir. Bazı durumlarda, size kayda değer bir eğlencede sunmazlar. Bazen, para ödediğiniz birçok oyun, onu oynamak yerine can sıkıntısına neden olabilir. Neyse ki, en iyi online oyunlar bunu tersine döndürebilir.
Çocuklar eğlenceli yollarla kodlamayı öğrendiklerinde severler. Bilgisayar programlama dilleri potansiyel olarak kazançlı bir kariyer yoludur, bu nedenle ebeveynler bu günlerde çocuklarının yazılım programcısı olması için uğraşıyorlar. Çocuklarınıza nasıl program yapacağınızı öğretmek ister misiniz? Bu listedeki çocuk dostu programlama dillerini ve araçlarını deneyin.
Daha güçlü Coffee Lake H serisi parçalar da dahil olmak üzere dizüstü bilgisayarlar için 8. nesil Core işlemcilerle birlikte, birçok yeni ve yenilenmiş dizüstü bilgisayarın hem üretkenlik hem de oyun için pazara çıktığını gördük. Şu anda satın alabileceğiniz en iyi oyun dizüstü bilgisayarları için önerilerimiz, sadece piyasadaki en güçlü ve en pahalı modelleri değil, aynı zamanda paranızın karşılığını veren pratik seçenekleri de, daha ince bir profile veya iyi bir oyun makinesi olarak ikiye katlayan harika bir ultrabook'a sahip.
İnternet kullanıcıları güvenli tarama deneyimlerine devam edebilmek için en iyi Tor alternatiflerine göz atmaya başladılar. Bu Tor alternatifleri, eksiksiz anonimlik ile derin internete erişim sağlar.
İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın al