Yeni bir bilgisayar satın aldığınızda, mevcut dosyalarınızın çoğunu yeni bilgisayara aktarmak istersiniz. Tüm verilerinizi yanınızda götürmek isteyip istemediğinizi ya da sadece önemli olanı taşımak gibi, dosyaları bir bilgisayardan diğerine aktarmanın hızlı ve basit yolları vardır.
Nasıl kodlama yapılacağını bilmek, gelecek vaat eden iş fırsatlarından kendi uygulamalarınızı yapma yeteneğine kadar çok çeşitli olanakları ortaya çıkarabilir. Ancak, birçok programlama diliyle, nereden başlayacağınızı anlamak biraz zor olabilir. Aşağıda karmaşıklık düzeyi ve genel talep düzeyi dahil olmak üzere bir dizi faktöre göre kod yazmayı öğrenmeye başlamak için en iyi dilleri listeledik.
Yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldınız, yeni bir masaüstü bilgisayar inşa ettiniz ya da yeni bir katı hal sürücüsüne kolayca takabilirsiniz, sizin için iyi! Yeni bir makinenin tadına bayılmalısınız, ancak artık dosyalarınızı kurup program yükleyerek verimliliğe geri dönmeniz gerekiyor. Hangileri olduğundan emin değil misiniz? Peki, yardım edelim. Başlamanız için gerekli programların bir listesini derledik. Güvenlik araçlarından üretkenlik araçlarına ve pek çok alandan alanlara kadar pek çok öneriye sahip, harika ücretsiz yazılımlarla özel olarak indirebileceğiniz hemen indirebilirsiniz.
Windows veya MacOS'tan Linux'a geçmeyi hiç düşündünüz mü? Daha önce hiç bir işletim sistemi yüklemediyseniz, bile Linux'u kurmak düşündüğünüz kadar zor değil. Linux'u bilgisayarınıza kolayca nasıl yükleyeceğiniz ve Windows veya macOS'u kolay bir şekilde nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.
Daha iyi bir sabit disk ile oyun depola ve oyna. Standart PlayStation 4 sabit disk, en az bir düzine modern oyun için yeterli alan olan sadece 500GB'lık bir kapasiteye sahiptir. Sabit sürücüyü yükseltmek, daha fazla içerik depolamanıza ve sisteminizin önümüzdeki yıllarda en yüksek performansta çalışmasını sağlamanıza olanak tanır. Konsolunuza kaydedilen oyunları kaybetmeden PS4 sabit sürücü yükseltmesinin nasıl gerçekleştirileceğini öğrenin.
Microsoft Windows'da en çok kullanılan uygulamalardan biri, yerleşik Windows Dosya Gezgini'dir. Windows bilgisayarınızı açmanız günlük rutininizin bir parçası ise, Dosya Gezgini'ni en az bir kez kullanmanızda o kadar yüksektir. Çünkü, bilgisayarda depolanan içeriğe erişmenin en kolay yolu budur. Bu yazıda Windows Dosya Gezginine alternatif dosya yöneticisi programlarını göstereceğiz.
Windows 10'da kayan ekran görüntülerini yakalayabilen birkaç yazılım seçeneği var. Yani tek pencereye sığmayan bir pencerenin tümünün tek seferde kaydırma yaparak ekran görüntüsünü alabileceğiniz yöntemler. Bunun için çeşitli ekran görüntüsü alma programları var ve bu makalede bunları inceledik.
Hack ve güvenlik araçları nihai listesi. Sektör incelemelerine, geri bildirimlerinize ve deneyimlere dayanarak 2018'in en iyi bilgisayar korsanlığı araçlarının yararlı bir listesini hazırladık. Bu liste size, port tarayıcıları, web güvenlik açığı tarayıcıları, şifre kırıcıları, trafik analizi ve sosyal mühendislik araçlarını içeren, hack amaçlı kullanılan en iyi yazılımlar hakkında bilgi verecektir.
Verileriniz için yalnızca bir dosya tutmak ve aynı diğer benzer dosyaları silmek, bilgisayarınızın verimliliğini artırmak için en iyi çözümdür. Bilgisayarınızın disk alanını boşaltmak ve maliyetleri azaltmak nihai amacınız olmalı ve bu nedenle çift dosyaları bulabileceğiniz uygulamaları bu makalede sizin için derledik.
Kablolar hantaldır ve Microsoft bunu biliyor. İşte bu yüzden, Windows 10'un telefon yetenekleri akıllı telefonunuz ile PC'niz arasındaki kablo boşluğunu kapatmaya çalışıyor. Bu, web sitelerini, görüntüleri ve daha fazlasını telefonunuzdan kablosuz aktarım ve varsayılan olarak PC'nize aktarmayı içerir.
Windows 10, 8, 7, Vista ve XP'de şifrenizi değiştirin. Windows şifrenizi değiştirmek için birkaç iyi neden vardır. Sebebi ne olursa olsun, hangi Windows sürümüne sahip olursanız olun, parolanızı değiştirmek çok kolaydır. Parolanızı Microsoft Windows'da Denetim Masası'ndaki Kullanıcı Hesapları uygulaması aracılığıyla değiştirebilirsiniz.
Modern dizüstü bilgisayarlar her zamankinden daha güçlüdür ve mobil teknolojideki gelişmeler sayesinde daha verimlidir, aynı zamanda daha da fazla pil ömrü sağlar. Bununla birlikte, gün boyunca bataryadan güç çekilir. Dizüstü bilgisayarınızın batarya ömründe, birkaç ince ayar programı ile önemli gelişmeler elde etmek mümkün. Daha uzun bir dizüstü bilgisayar pil ömrü elde etmenize yardımcı olmak için 10 kolay yol vardır.
Yeni bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar satın aldınız ve çevrimiçi güvenlik konusunda endişeleriniz mi var? Doğru önlemleri aldığınız sürece güvenli ve çevrimiçi ortamda kalmak çok kolaydır. Çevrimiçi bir güvenlik veya antivirüs paketi kurmanın yanı sıra, daha güvenli bilgisayar için bu adımları izleyin.
Ne yazık ki, popüler bir araç hileli olduğunda bu büyük sorunlara yol açar. Bu tam olarak CCleaner'la olan şey. Herkesin favori Windows bakım programı giderek artan gölgeli davranışı, şimdi onu bırakmanız gerektiği anlamına gelir. İşte bu nedenle CCleaner'a artık güvenemeyeceğinizi ve bununla neyi değiştirebileceğinize bakacağız.
Bilgisayarın çalışmasına odaklanmakta sorun mu var? Bir görev için sürekli çalışmak birçok insan için zordur. Bu küçük değişiklikleri hayata geçirin ve bahse gireriz, Windows kullanırken konsantre olmanızı daha kolay bulacaksınız.
Reklam Ver instagram takipçi satın al