Kablosuz ağlar (wi-fi), herkesin bilgisayarlarında, cep telefonlarında, tabletlerde ve diğer kablosuz cihazlarda. Bu ağlar, evinizde, herhangi bir yerde kablo karmaşası olmadan internet kullanımını çok kolaylaştırdı. Geleneksel kablolu ağlarda, birisinin ağa girmesi çok zordur, ancak kablosuz ağlar ile ilgili problem büyük, yan komşu ya da dışarıda park edilmiş bir arabanın içinden kablosuz ağınıza erişebilirler. Bu durumda ağ güvenliğini sağlamanın bazı yolları vardır.
Kod öğrenme hareketi dünya çapında büyük ivme aldı ve hatta temel programlama becerileri önemli bir etkiye sahip olmak için aslında iyi bir şeydir. Kendi kendinize kod yazmayı öğrenebilirseniz, benzer kişiler arasında rekabet avantajı elde edersiniz, daha fazla algoritmik düşünebilir ve böylece problemleri daha etkin bir şekilde çözebilirsiniz.
İnternette gezinirken en sinir bozucu şey aniden internet bağlantınızın kopması. Çok fazla hata noktası olduğu için bağlantı sorununun nereden kaynaklandığını bilmek zor. Sorun bilgisayarın veya modem olabilir. Ya da İnternet Servis Sağlayıcınızda (ISS) bir sorun olabilir. Aşağıdakiler, tüm bu sorunların kaynağına inerek ve internet bağlantınızı hemen düzeltmek için hızlı ve basit bir kılavuzdur.
Programlar, herhangi bir bilgisayar kurulumunun belkemiğidir. Yeni bir bilgisayar veya yeni bir Windows satın almış olsanız da, muhtemelen yapacağınız ilk görev programları yüklemektir. Windows 10 için sahip olunması gereken programların bir listesini bu makaleden görüp, yeni bir kurulumu kolaylaştırabilirsiniz.
Bazı insanlar telefonlarının duvar kağıdına sevdikleri birinin fotoğrafını koymayı severler. Bu size göre değilse, o zaman bu siteler ve uygulamalar size tarz ve hoşunuza gidecek ücretsiz bir duvar kağıdı sağlayacaktır. Android duvar kağıdınızı otomatik olarak değiştiren uygulamaların yanı sıra bir iPhone duvar kağıdı bulmak için bolca yer vardır.
Windows için en iyi ücretsiz CPU soğutma programlarının bir listesi. Bu ücretsiz programlar, CPU'yu ve sistemin genel sıcaklığını kontrol altında tutmanın çok önemli olmasından dolayı çok kullanışlıdır. CPU sıcaklığını korumak ve azaltmak için ilk ve en önemli yöntem CPU fan hızını arttırmaktır.
Bu makalede, Microsoft Hesabınızı tamamen nasıl sileceğinize ve Windows 10 yüklü bilgisayarınızda nasıl yerel bir hesap oluşturulacağına bakacağız.
Bütün hackerlar kötü değil. İyi olanlar “beyaz şapkalı korsanlar” olarak adlandırılır ve bilgisayar güvenliğini artırmak için hack kullanır. Sadece eğleniyor olanlar “gri şapkalı korsanlar” olarak adlandırılıyor. Ama ya diğer tür! Onlar “siyah şapkalı korsanlar” olarak adlandırılıyorlar.  Ve işte tarihin en ünlü bilgisayar korsanları.
Hack yapmayı öğrenmek ister misin? Hacking, herkesin bir gecede öğrenebileceği bir konu değildir. Hacker olmak istiyorsanız, sadece bir makale okuyarak yada ve birkaç korsan web sitesini ziyaret ederek olmaz. Fakat, eğer bu işi öğrenmek, incelemek ve pratik yapmak için çok zaman harcarsanız, hacklemeyi öğrenebilirsiniz.
Tıpkı normal insan virüsleri gibi, bilgisayar virüsleri de birçok şekilde ortaya çıkar ve makinenizi farklı şekillerde etkileyebilir. Bilgisayarınız antibiyotiklere ihtiyaç duymayacak, ancak ciddi bir enfeksiyon sisteminizde hasara yol açabilir. Dosyalarınızı silebilir, verilerinizi çalabilir ve ağınızdaki diğer cihazlara kolayca yayılabilirler. İşte dikkat etmeniz gereken yedi çeşit bilgisayar virüsü.
Şifrelenmiş bir USB flash sürücü, hassas dosyaları taşımanın en güvenli yoludur. Ne yazık ki, PC'nizi veya telefonunuzu parola ile koruyabileceğiniz gibi, tüm USB flash sürücünüzü parola ile koruyamazsınız. Donanım şifrelemesi ile şifrelenmiş bir flash belleğe yatırım yapmak istemiyorsanız, benzer bir USB koruması seviyesine ulaşmak için ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz.
Yeni bir bilgisayar satın aldığınızda, mevcut dosyalarınızın çoğunu yeni bilgisayara aktarmak istersiniz. Tüm verilerinizi yanınızda götürmek isteyip istemediğinizi ya da sadece önemli olanı taşımak gibi, dosyaları bir bilgisayardan diğerine aktarmanın hızlı ve basit yolları vardır.
Nasıl kodlama yapılacağını bilmek, gelecek vaat eden iş fırsatlarından kendi uygulamalarınızı yapma yeteneğine kadar çok çeşitli olanakları ortaya çıkarabilir. Ancak, birçok programlama diliyle, nereden başlayacağınızı anlamak biraz zor olabilir. Aşağıda karmaşıklık düzeyi ve genel talep düzeyi dahil olmak üzere bir dizi faktöre göre kod yazmayı öğrenmeye başlamak için en iyi dilleri listeledik.
Yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldınız, yeni bir masaüstü bilgisayar inşa ettiniz ya da yeni bir katı hal sürücüsüne kolayca takabilirsiniz, sizin için iyi! Yeni bir makinenin tadına bayılmalısınız, ancak artık dosyalarınızı kurup program yükleyerek verimliliğe geri dönmeniz gerekiyor. Hangileri olduğundan emin değil misiniz? Peki, yardım edelim. Başlamanız için gerekli programların bir listesini derledik. Güvenlik araçlarından üretkenlik araçlarına ve pek çok alandan alanlara kadar pek çok öneriye sahip, harika ücretsiz yazılımlarla özel olarak indirebileceğiniz hemen indirebilirsiniz.
Windows veya MacOS'tan Linux'a geçmeyi hiç düşündünüz mü? Daha önce hiç bir işletim sistemi yüklemediyseniz, bile Linux'u kurmak düşündüğünüz kadar zor değil. Linux'u bilgisayarınıza kolayca nasıl yükleyeceğiniz ve Windows veya macOS'u kolay bir şekilde nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al