Bilgisayarınıza Chrome'la Uzaktan Erişme

Bilgisayarınıza Chrome'la Uzaktan Erişme

Cepten uzaktaki bilgisayara erişip, telefon ekranından bilgisayarın ekranını görüp dosyalara erişmek istermiydiniz? Bunun için size Chrome web tarayıcı yeter.

Bilgisayara uzaktan erişime gelince çok sayıda senaryo ve seçenek var. TeamViewer bunun için en büyük seçenek ve önerilen uzman bir programdır. Ancak Google'ın ücretsiz Chrome Uzaktan Masaüstü uzantısı gibi daha basit ve muhtemelen daha az müdahaleci yollar da bulunmaktadır.

Chrome Uzaktan Masaüstü, işletim sisteminden bağımsız olarak çalışan Chrome tarayıcısına sahip herhangi bir bilgisayara yüklenebilir. Bu sayede bilgisayarınızdaki tüm dosya ve programlarınıza telefondan ulaşabilirsiniz. Bunun için size internete bağlı telefon ve bilgisayar olması, Chrome web tarayıcı yüklü bilgisayar ile Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması yüklü bir telefon olması yeterli.

Ayrıca iki bilgisayar arasındada bağlantı kurabilirsiniz. Chrome Web Mağazasında Chrome Uzaktan Masaüstü sayfasına gidip "Chrome'a ​​Ekle" düğmesini ve ardından "Uygulama ekle" yi tıklayın.

 

chrome uzaktan erişim

 

Kontrol etmek istediğiniz bilgisayara ve üzerinde bulunacağınız bilgisayara yüklemelisiniz. Kurulumdan sonra uzantıya gerekli izinleri vermeniz ve Google hesabınıza giriş yapmanız gerekecek.

Ayrıca, Chrome Uzak Masaüstü Ana Makinesi'ni indirmeniz istenir. İşlem sırasında açılan bir pencere ile Windows'ta indirme klasörüne gitmeniz ve .msi dosyasını yüklemeniz gerekir. Uzantıyı her iki bilgisayara da kurduktan sonra, makinenizi korumak için bir PIN numarası oluşturmanız istenir. Bundan sonra programı çalıştırmaya hazırsın.

Chrome Uzaktan Masaüstü'nü başlattıktan sonra size iki seçenek sunulur:

Birincisi "Bu bilgisayarı başka bir kullanıcı tarafından incelenip denetlenecek şekilde paylaşılır" ve ikincisi ise "Paylaşılan bir bilgisayarı görme ve denetleme". Paylaşımı başka bir kullanıcı seçeneği için seçerseniz, bir erişim kodu verilir. Bu paylaşılan bilgisayarı (aşağıda gördüğünüz ekran) görmeyi ve kontrol etmeyi seçerseniz, girmeniz istenen kod budur.

chrome remote

 

Ve son olarak, bir Chromebox'a Windows'dan eriştiğiniz bu şekilde görünür.

İşlem basittir ve istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken uzantıyı kaldırmaktır ve işiniz bitti.

 

Ben genelde iş yerindeki bilgisayara cepten bağlanmak için kullanıyorum programı. Bilgisayara programı Chrome eklentisi vasıtası ile yükledikten sonra pin kodunu oluşturup telefondaki uygulamayıda açtıktan sonra bu oluşturduğunuz pin kodunu girip bağlantıyı kurun. Burada püf noktası Chrome ve telefonda aynı mail adresi ile oturum açmanız gerekmektedir.

 

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 649 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Bilgisayarınıza Chrome'la Uzaktan Erişme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Bilgisayarınıza Chrome'la Uzaktan Erişme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayarınıza Chrome'la Uzaktan Erişme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al