Chrome 59 Sürümü Yayınlandı! Hemen İndirin

Chrome 59 Sürümü Yayınlandı! Hemen İndirin

En popüler web tarayıcısı Google Chrome son versiyonu olan 59 sürümüne güncellendi.

Güncelleme ile birlikte birçok hız ve kararlık gibi bir çok yeni özellik sizi bekliyor. Güncelleme sadece Masaüstü bilgisayarlar için değil Windows, Mac, Linux ve Android platformları için yayınlandı.

Zaten masaüstü bilgisayarınızda Chome web tarayıcısını kullanıyorsanız hemen sağdaki dikey üç noktaya tıklayın buradan ayarları açın. hakkında sekmesinde güncelleme kontolü yapıp en son sürüme geçin. Eğer yeni indiriorsanız aşağıdaki indirme butonuna tıklayıp sıfırdan kurulum yapın.

Google Android versiyonu artık web sitelerini %10 ila %20 oranında daha hızlı açacak. Uygulama artık web sayfalarının daha hızlı yüklenmesine yardımcı olan güncellenmiş bir V8 JavaScript motoru kullanıyor. Ve geliştirilmiş V8 motoru daha verimli olduğundan daha az bellek kullanıyor.

Chrome 59, APNG olarak bilinen animasyonlu PNG'leride destekliyor artık. GIF'lere benzemekle birlikte, 24 bit görüntüleri ve 8 bit şeffaflığı desteklemesi ile biraz daha yüksek kalitede görüntülenir. Mozilla, Firefox 3'ten beri desteklediği ve Apple, iMessages'te APNG'leri iOS 10 ile tanıtmıştı.

Bu sürüm, standart performans ve kararlılık iyileştirmelerinin yanı sıra web sayfalarına cihazın kamerası üzerinden daha fazla kontrol imkanı veren yeni bir görüntü yakalama API'sini de içeriyor (tabii ki kullanıcı izin verdikten sonra). Yeni API, sadece resim çekebilmek yerine tespit edilen kameralar arasında geçiş yapmak, flaş kullanmak, yakınlaştırmayı ayarlamak ve görüntüyü odaklamak için izin veriyor.

Son olarak, Android için Chrome 59, bazı küçük güvenlik geliştirmeleri içerir. Örneğin, iframe pencereleri gömülü olan sayfaların artık bildirim göndermesine izin verilmiyor.

Ayrıca güncellemerden anında haberdar olmak ve kullanmak için Google Chrome Canary kullanabilirsiniz. Bu program en yeni Chrome özelliklerini içerir. Ancak önceden uyaralım: Geliştiriciler ve erkenden kullanmak isteyenler için tasarlanmıştır ve bazen tamamen kilitlenebilir.


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 693 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Chrome 59 Sürümü Yayınlandı! Hemen İndirin konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Chrome 59 Sürümü Yayınlandı! Hemen İndirin ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome 59 Sürümü Yayınlandı! Hemen İndirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al