Sosyal durumlar hayatımızda çok önemlidir ve bunlara uygulanabilecek psikoloji hileleri vardır. İşte sosyal durumlarda hayatınızı kolaylaştıracak on akıllı psikoloji hilesi:
Oscar sinema tarihinin en prestijli ödülüdür. Her yıl altın heykelin verildiği filmi görmenin yanı sıra, doğduğun yılda ödül almış en iyi filmi merak ediyorsanız makaleyi okumaya devam edin.
Doğru renklerle kombin yapmak, mükemmel görüntüyü elde etmek için çok önemlidir. Bu yazıda kıyafet kombini yaparken güzel renk seçimleri yapmanızı sağlayacak ipuçları bulunmaktadır.
Mısır piramidlerinin tepesinde ne var? İzlanda'da “volkan ekmeği” nasıl yapılır? Dünyadaki en nadir olay hangi durumlarda görülebilir? Cevap arama süreci insanların enerjisini arttırır, hayallerini gerçekleştirir ve onları daha bilgili gibi hissettirir. Bu yüzden kendimizi ve bizi çevreleyen dünya hakkında yeni şeyler öğrenmek istiyoruz.
Geceleri yatarken kendinizi uyanık buluyorsanız, umutsuzca uykunun gelmesini bekliyorsanız ve neden uyuyamadığınızı merak ediyorsanız; Bu genellikle uykusuzluktan kaynaklanır, ancak uyku yeteneğinizi beklenmedik bir şekilde etkileyebilecek başka koşullar ve nedenler vardır. Geceleri uyuyamamanızın ve uygun çözümleri aramanın nedenlerini keşfedin.
Çok uykulu hissetmek sizi mutsuz edebilir. Gün içinde devamlı olarak uyanık kalmakta zorluk çekiyorsanız, "Neden her zaman uykulu hissediyorum?" sorusunu kendinize sorarsınız. Aşırı uykululuk ve potansiyel sağlık sorunlarının ortak belirtilerini keşfedin ve daha sonra uyku bozukluklarının her zaman uykulu hissetmenize yol açabilecek yedi nedenine bu makalede bir göz atın.
Çocuklarımızın ne kadar hareket ettiğini her zaman düşünmüyoruz, ama muhtemelen yapmalıyız. Daha fazla egzersiz, daha iyi bir uyku ve daha iyi bir ruh hali demektir, çocuklara daha sağlıklı bir yetişkinlik için bundan bahsetmeliyiz.
Dünyanın en iyi MBA programları, öğrencilerine bir iş kariyerini başlatmak ve / veya ilerletmek için gerekli beceri ve desteğe sahiptir. Bu listedeki MBA programlarının her biri, titiz kurs, deneyimli profesörler, kapsamlı kariyer desteği ve küresel bir bakış açısı sağlar.
Kan şekerini izlemek, yiyecekleri hesaplamak ve günlük defterleri yazmak için en iyi 5 diyabet uygulaması. Dünyada yaklaşık 425 milyon diyabet hastası insan vardır. Yeni teşhis edilmiş veya yıllardır diyabetle yaşıyor olsanız da, bu uygulamalar ve kaynaklar kendinize iyi bakmanıza yardımcı olabilir.
Sabahları yataktan çıkmakta zorluk çekmeye başlıyor ve vücudunuzu ve zihninizi durgun ve yorgun hissediyorsanız, egzersiz yapmaya ve sosyalleşmeye başlayın. Ama sonbahar geliyor; gün ışığından yararlanmaların sona ermesi üzerimize baskı olarak geliyor ve SAD'in (ing: Seasonal Affective Disorder) bir kez daha devreye girme zamanı geldi.
Finansal hizmetler ve SEO gibi sektörler için müşterilerin titizliklerini aşmak zor olabilir.
Milyoner Facebook kurucusu hakkında bu eğlenceli gerçeklere göz atın. Mark Zuckerberg, dünyanın en tanınmış CEO'larından biridir ve 32 yaşında başardığı şey oldukça şaşırtıcıdır.
Sosyalleşin, su için, daha fazla uyuyun, müzik çalın, egzersiz yapın. Yaşamak için daha iyi bir yol bulun. Hepimiz daha akıllı ve daha sağlıklı olmak istiyoruz. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, güçlü bir zihin ve sağlıklı bir vücut temelde bağlantılıdır. Zihinsel süreçlerimiz fiziksel durumumuzu etkileyebilir ve tersi de doğrudur.
Bitkiler, insanlar ve diğer hayvanlar gibi bir yaşam döngüsüne sahiptir. Bitkinin yaşam döngüsü, bitkinin ömrünün başlangıcından sonuna kadar, işlemin her an yeniden başladığı aşamaları tanımlar.
Her yerde girişimciler her gün benzer sıkıntılar ile karşı karşıya kalıyorlar: Her zaman yapacakları işler için daha fazlası zaman var gibi görünüyor. İyi haber şu ki, hepimiz bir zaman yönetimi ve üretkenlik denklemi üzerinde çalıştığımızdan, etrafta okumak için bol miktarda iyi tavsiye var. İşte bu konuda profesyonellerden ve uzmanlardan gelen yedi ipucu.
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al