Bitkiler, insanlar ve diğer hayvanlar gibi bir yaşam döngüsüne sahiptir. Bitkinin yaşam döngüsü, bitkinin ömrünün başlangıcından sonuna kadar, işlemin her an yeniden başladığı aşamaları tanımlar.
Her yerde girişimciler her gün benzer sıkıntılar ile karşı karşıya kalıyorlar: Her zaman yapacakları işler için daha fazlası zaman var gibi görünüyor. İyi haber şu ki, hepimiz bir zaman yönetimi ve üretkenlik denklemi üzerinde çalıştığımızdan, etrafta okumak için bol miktarda iyi tavsiye var. İşte bu konuda profesyonellerden ve uzmanlardan gelen yedi ipucu.
Patronuna iyi görünmek ister misin? İş gününüzü bu ipuçlarıyla yeniden yazarak kendinizi bir verimlilik makinesine dönüştürün.
Doğa dostu bir yaşam şu anda oldukça önemlidir. Tabii ki bu, enerji tasarrufu ve çevreyi koruma ile ilgilidir. Ama, aynı zamanda size tasarruf sağlar. Daha az enerji harcarsınız ve böylece ısıtma, gaz ve elektrikten tasarruf edersiniz. Ayrıca yeşili severek yaşadığınız gezegene faydanız olur. Bu yüzden sürdürülebilirlik için, daha çevre dostu, daha sağlıklı ve daha dikkatli bir yaşam tarzı benimsemenize yardımcı olacak bir uygulama listesi hazırladık.
AliExpress, Amazon ve eBay gibi devlere meydan okumayı amaçlayan Çinli perakende devi AliBaba'nın uluslararası koludur. Ama buradan alışveriş yapmak güvenli mi? Aldıkların ne kadar sürede ulaşır ve gelmezse ne olur? AliExpress yasal mı? Buradan alışveriş yaparsanız dolandırıcılık kurbanı olma olasılığınız yüksek mi? İşte ihtiyacınız olan cevaplar.
Uyku, uyanıklık, hormonlar ve metabolizma ile zaman İlişkisi. Sirkadyan ritimler uyku ilacı dünyasında anlaşılması en zor kavram olabilir. Çok kafa karıştırıcı bir dil var ve kolayca anlaşılamayan bir bilime dayanıyor. Neyse ki, sirkadiyen ritimler, bilimde temel bir anlayışı elde edilebilir ve uykusuzluk, gündüz uyku hali ve diğer uyku bozuklukları bazı vakaları açıklamaya yardımcı olabilir.
Çocuklar gerçek hayatta pek çok meseleye karşı savunmasızdır. Rehberlik, iyi ebeveynlik ve ebeveynlerin gözetimini gerektirir. Günümüzde, çocuklar teknolojiye ebeveynlerden daha fazla aşina olabilirler, fakat onları ebeveynlerle farklı kılan, yaşamdaki risklere maruz kalmadır.
Cam yukarı veya aşağı gitmiyorsa bunu çözmenin bir kaç yolu var. Elektrikli camınız sıkışmışsa, herhangi bir özel alet kullanmadan durumu düzeltebilirsiniz.
Netflix, başka hiçbir yerde izleyemeyeceğiniz orijinal şovlar ve filmler dahil olmak üzere bir ton harika içeriğe sahip bir hizmettir. Artan üyelik ücretleri ve zorlu ekonomik durumlar arasında herkesin abone olma durumu olmayabilir, ancak Netflix'i ücretsiz olarak izlemenin birkaç yolu var.
Hızlı uyumaya mı ihtiyacın var? ABD Donanması Uçuş Öncesi Okulu'nda geliştirilen bir yüzyıl ortası gevşeme tekniği, sözde birkaç dakika içinde çalışıyor. Bu sihir olmayabilir, ama vücudunuzu ve zihninizi rahatlatmak için oldukça iyi bir yol gibi görünüyor.
Çoğu çalışan gibi bir haftayı daha bitirdiniz. Bazı bitik durumlar olmuş olabilir. Sonunda, cuma, yani hafta sonunu kutlama zamanı geldi. Birşeyler planlamak ve aktivitelere katılmaz! Yok hayır. Ve düşünmeyi bırak. (Hala düşünüyor musun?)
Microsoft Excel ile tek seferlik fatura şablonlarını oluşturmayı deneyebilirsiniz. Ancak devamlı olarak faturalar oluşturuyorsanız, özel bir çözümle daha iyi durumda olursunuz. Ve bunun için para harcamak istemiyorsanız, bu makalede ele alınan müthiş ücretsiz faturalama çözümlerinden birine bakmak isteyebilirsiniz.
Küçük bir LinkedIn özelliği size yeni iş fırsatları ile ilgilenen şirketlere söyleme özgürlüğünü verir ve iş aramanızda size yeni kapılar açabilir.
Işık ve stimülasyon uykusuzluğa yol açabilir. Çoğu insan gibiyseniz, uyumadan önce baktığınız son şey (ve uyanışta gördüğünüz ilk şey) telefonunuz olabilir. Bu uyumak ve uykusuzluğa katkıda bulunma yeteneğini nasıl etkileyebilir? Yatak odasında telefonunla yatman gerekli mi? Yatağa yakın bir telefonunuzu tutmanın olası zararlı etkileri nelerdir? Bir telefonun yakınında uyumanın, uyum yeteneğinizi nasıl etkileyebileceğini ve gece daha iyi uyumanıza yardımcı olacak değişiklikler yapabileceğinizi düşünün.
Birkaç basit kuralla, bu gece daha iyi uyuyabilirsiniz. Hayatımızın bir noktasında, herhangi bir sebepten dolayı, neredeyse hepimiz uyumakta zorluk çeker ve akut uykusuzluktan muzdarip oluruz. Bu önemli bir sıkıntıya yol açabilir, ancak korkuya gerek yoktur. Bu gece daha iyi uyumanıza yardımcı olacak basit adımlar var.
Reklam Ver instagram takipçi satın al