HTML Form ile Mail Gönderme

HTML Form ile Mail Gönderme

HTML form ile PHP veya ASP gibi programlama dillerine gerek kalmadan mail gönderme.

Basit bir HTML formu ile nasıl mail gönderilir? Sitenizin iletişim formu html kodu ile yapabilirsiniz. Php veya Asp gibi dinamik kodlama sistemleri ve server mail altyapısı olmadan sitenizdeki iletişim formundan size nasıl mail gönderilir kısaca bunu anlatacağım. Yani html formatında mail gönderme yapabilirsiniz. Bunun için formspree.io kullanacağız. Daha önce Brace Forms ile yaptığımız işi bu site kapandığı için formspree.io ile yapıp kolay bir şekilde iletişim formunuzdan mail alabilir veya gönderebilirsiniz.

Şimdi gelelim bu nasıl olacak. Html mail gönderme scripti de diyebiliriz buna. İlk önce HTML form oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra bir defaya mahsus formunuzu doldurup html buton ile mail gönder diyerek sitenizin ve mail adresinizin onaylanması için gerekli işlemi gerçekleştirin. Mail adresinize onay maili geliyor ve bağlantıyı tıkladığınızda onay işlemi tamamlanıyor. Bu aşamadan sonra form her doldurulduğunda forma girilen bilgiler belirttiğiniz mail adresine geliyor. Görüldüğü gibi kullanımı gayet kolay bir uygulama. Aşağıdaki örnek HTML formunu kullanarak bir form oluşturabilirsiniz.

<form method="POST" action="http://formspree.io/YOUREMAILHERE"> <!-- YOUREMAILHERE yerine kendi mail adresimizi yazıyoruz. --> <input type="email" name="email" placeholder="Your email"> <textarea name="message" placeholder="Your message"></textarea> <button type="submit">Send</button>
</form>

Yazı güncellendi; Brace Forms sitesi kapandığı için aynı işlemi formspree.io sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 7 kez değerlendirilmiş ve ortalama 3 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 7968 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" HTML Form ile Mail Gönderme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere HTML Form ile Mail Gönderme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda HTML Form ile Mail Gönderme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al