Sanal Ofisin Getirileri
İşyerleri ve Okulların Ana Merkezi Olan Gebze İncelemesi
İnşaat Mühendisliği Ve Maaşları
Faizlerdeki Yükseliş Emlak Sektörünü Etkiler Mi?
Popüler ve kaliteli İnşaat Mühendisliği bloglarını merak edip takip etmek isteyenler için, genellikle tercih ettiğim birkaç blog adresi önermek istiyorum.
Bir eve sahip olmak onlarca yıldır herkesin rüyası olan bir olgudur. Belli bir zenginlik seviyesine ve onunla birlikte gelen istikrara ulaşmanın bir işareti ayrıca bu. Ve çoğu için, bu harika bir yatırımdır.
Ard Germe, yüksek mukavemetli çelik teller veya çubuklar ile beton veya diğer malzemelerin takviye edilmesi (güçlendirilmesi) için bir yöntemdir. Ard Germe uygulanan yapılar arasında ofis ve apartman binaları, park yapıları, yer döşemeleri, köprüler, stadyumlar, kaya ve toprak ankrajları ve su depoları bulunur.
İnşaat proje yönetiminin en önemli sorumluluklarından biri de inşaat projelerinin imalatlarının planlanmasıdır. Herhangi bir inşaat şirketinde başarılı üretim yapmanın anahtarı, başarılı proje yönetimine sahip olmaktır.
Bir toprağın fiziksel özellikleri, toprağın tanımlanması ve özelliklerinin ve yük tepkisinin belirlenmesi ile ilgili bilgi verir. Bu özellikler, test delme işlemi sırasında elde edilen bozulmamış toprak numuneleri üzerinde bir laboratuar analizi yapılarak belirlenebilir.
Hızlı büyüyen ağaçların binalara yakın olması durumunda aktif ağaç köklerinin toprağın kurumasına neden olduğundan, farklı toprak oturmalarına neden olabilir. Oturma olan zeminler, özellikle sığ temellerde, taşıma kapasitesini etkiler ve binada harekete neden olur.
Samsun satılık arsa fiyatları ne kadardan başlıyor?
2018 yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkında tebliğ Bakanlar Kurulunun onayının ardından 26 Nisan 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Burada her İnşaat Mühendisi'nin Android akıllı telefonunda veya tabletinde bulunması gereken İnşaat Mühendisliği için bazı harika Android Uygulamalarını listeliyoruz.
İstinat duvarı, arkasında kalan dolgu veya tabii zemini tutmak amacıyla beton, betonarme veya kaya gibi malzemelerle yapılan bir yapıdır. Bu yapılar çeşitli boyut veya tiplerde olabilir. Ekte çeşitli tip ve boyutlarda betonarme istinat duvarları bulunmaktadır.
İnşaatta bir işçinin verimliliği, adam/saat kavramı üzerinden sayısal değerler olarak tanımlanmış olup, bu değerler üzerinden inşaat yapı kalemlerinin ne kadar sürede ne kadar işçi ile bitirilebileceği yönünde ortalama bir fikir vermektedir. Bu tabloyu yazıdaki indirme linkinden indirebilirsiniz.
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al