Bir eve sahip olmak onlarca yıldır herkesin rüyası olan bir olgudur. Belli bir zenginlik seviyesine ve onunla birlikte gelen istikrara ulaşmanın bir işareti ayrıca bu. Ve çoğu için, bu harika bir yatırımdır.
Ard Germe, yüksek mukavemetli çelik teller veya çubuklar ile beton veya diğer malzemelerin takviye edilmesi (güçlendirilmesi) için bir yöntemdir. Ard Germe uygulanan yapılar arasında ofis ve apartman binaları, park yapıları, yer döşemeleri, köprüler, stadyumlar, kaya ve toprak ankrajları ve su depoları bulunur.
İnşaat proje yönetiminin en önemli sorumluluklarından biri de inşaat projelerinin imalatlarının planlanmasıdır. Herhangi bir inşaat şirketinde başarılı üretim yapmanın anahtarı, başarılı proje yönetimine sahip olmaktır.
Bir toprağın fiziksel özellikleri, toprağın tanımlanması ve özelliklerinin ve yük tepkisinin belirlenmesi ile ilgili bilgi verir. Bu özellikler, test delme işlemi sırasında elde edilen bozulmamış toprak numuneleri üzerinde bir laboratuar analizi yapılarak belirlenebilir.
Hızlı büyüyen ağaçların binalara yakın olması durumunda aktif ağaç köklerinin toprağın kurumasına neden olduğundan, farklı toprak oturmalarına neden olabilir. Oturma olan zeminler, özellikle sığ temellerde, taşıma kapasitesini etkiler ve binada harekete neden olur.
Samsun satılık arsa fiyatları ne kadardan başlıyor?
2018 yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkında tebliğ Bakanlar Kurulunun onayının ardından 26 Nisan 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Burada her İnşaat Mühendisi'nin Android akıllı telefonunda veya tabletinde bulunması gereken İnşaat Mühendisliği için bazı harika Android Uygulamalarını listeliyoruz.
İstinat duvarı, arkasında kalan dolgu veya tabii zemini tutmak amacıyla beton, betonarme veya kaya gibi malzemelerle yapılan bir yapıdır. Bu yapılar çeşitli boyut veya tiplerde olabilir. Ekte çeşitli tip ve boyutlarda betonarme istinat duvarları bulunmaktadır.
İnşaatta bir işçinin verimliliği, adam/saat kavramı üzerinden sayısal değerler olarak tanımlanmış olup, bu değerler üzerinden inşaat yapı kalemlerinin ne kadar sürede ne kadar işçi ile bitirilebileceği yönünde ortalama bir fikir vermektedir. Bu tabloyu yazıdaki indirme linkinden indirebilirsiniz.
Bina dışına doğru taşınmış bir kuranglezin tipik statik projesi. Bu projeyi uygulama projesi olarak kullanabilir ve örnek olarak inceleyebilirsiniz.
Proje planları ve zamanlama planları oluşturmak için gerçekten uygun bir Microsoft Project alternatifi var mı? Microsoft Project programına alternatif bazı yeni ve uygun fiyatlı alternatifleri görmek için makalemize göz atın.
Autocad teknik çizim yazılımında tekel olmuş en ünlü program durumunda. Autocad yazılımının kullandığı dwg dosyaları Autocad'a ait bir dosya biçimi değildir, ücretli veya ücretsiz bir çok Autocad alternatifi çizim programı bulunmaktadır.
DWG FastView, GstarCAD, AutoCAD, ProgeCAD, BricsCAD, ZWCAD'den gelen DWG çizimlerini sorunsuz bir şekilde açabilme ve otomatik çizim taslağı hazırlama, planı gözden geçirme ve dxf gibi CAD tasarımlarını görüntüleyebilen 2D / 3D DWG çizimleriyle tamamen uyumlu bir uygulamadır.
Yabancı bir sitede gördüğüm kolon-kiriş birleşim yerinin donatı imalatının deprem güvenliği açısından nasıl yapılması gerektiğine dair bir makale.
Bu alana reklam aylık 40 TL, 3 aylık 100 TL instagram takipçi satın al