Samsun satılık arsa fiyatları ne kadardan başlıyor?
2018 yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkında tebliğ Bakanlar Kurulunun onayının ardından 26 Nisan 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Burada her İnşaat Mühendisi'nin Android akıllı telefonunda veya tabletinde bulunması gereken İnşaat Mühendisliği için bazı harika Android Uygulamalarını listeliyoruz.
İstinat duvarı, arkasında kalan dolgu veya tabii zemini tutmak amacıyla beton, betonarme veya kaya gibi malzemelerle yapılan bir yapıdır. Bu yapılar çeşitli boyut veya tiplerde olabilir. Ekte çeşitli tip ve boyutlarda betonarme istinat duvarları bulunmaktadır.
İnşaatta bir işçinin verimliliği, adam/saat kavramı üzerinden sayısal değerler olarak tanımlanmış olup, bu değerler üzerinden inşaat yapı kalemlerinin ne kadar sürede ne kadar işçi ile bitirilebileceği yönünde ortalama bir fikir vermektedir. Bu tabloyu yazıdaki indirme linkinden indirebilirsiniz.
Bina dışına doğru taşınmış bir kuranglezin tipik statik projesi. Bu projeyi uygulama projesi olarak kullanabilir ve örnek olarak inceleyebilirsiniz.
Proje planları ve zamanlama planları oluşturmak için gerçekten uygun bir Microsoft Project alternatifi var mı? Microsoft Project programına alternatif bazı yeni ve uygun fiyatlı alternatifleri görmek için makalemize göz atın.
Autocad teknik çizim yazılımında tekel olmuş en ünlü program durumunda. Autocad yazılımının kullandığı dwg dosyaları Autocad'a ait bir dosya biçimi değildir, ücretli veya ücretsiz bir çok Autocad alternatifi çizim programı bulunmaktadır.
DWG FastView, GstarCAD, AutoCAD, ProgeCAD, BricsCAD, ZWCAD'den gelen DWG çizimlerini sorunsuz bir şekilde açabilme ve otomatik çizim taslağı hazırlama, planı gözden geçirme ve dxf gibi CAD tasarımlarını görüntüleyebilen 2D / 3D DWG çizimleriyle tamamen uyumlu bir uygulamadır.
Yabancı bir sitede gördüğüm kolon-kiriş birleşim yerinin donatı imalatının deprem güvenliği açısından nasıl yapılması gerektiğine dair bir makale.
Bazı üniversilerin inşaat mühendisliği bölümlerinde yaptırılan çelik projeye örnek bir hesap dosyası.
Daha önce üniversitede betonarme proje olarak hazırlanmış bir projenin hesap dosyası.
Daha önce Balıkesir Üniversitesi'nde ödev olarak hazırlanmış örnek bir karayolu projesi.
Bir binanın 3 boyutlu olarak Autocad'de çizilmiş bir modeli.
5 katlı konut olarak tasarlanan bir yapıya ait mimari proje.
İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın al