Internet Download Manager - Dosya İndirme Yöneticisi
Internet Download Manager - Dosya İndirme Yöneticisi

Internet Download Manager - Dosya İndirme Yöneticisi

Internet Download Manager, yeni çıkcak işletim sistemi olan Windows 10 ile tam uyumlu bir indirme yöneticisidir.

Bu indirme yöneticisi araç Internet Explorer 11, tüm Mozilla Firefox versiyonları ve Google Chrome web tarayıcıları ile uyumlu çalışabilir. Ayrıca Google Video, MySpace TV vb. gibi popüler video izleme sitelerinden FLV video dosyalarını indirmenize yardımcı olur.

Internet Download Manager (IDM) indirme hızını 5 kat artıtdığını iddia ediyor. İndirdiğiniz dosyayının indirilme sürecini istedğiniz zaman durdurup-başlatabilirsiniz yada zamanlı indirme yapabilisiniz. Bağlantı problemlerine bağlı olarak internetin kopması, ağ problemleri veya bilgisayar kapanması gibi durumlarda indirilme süreci kaldığı yerden devam eder. Böylece aynı dosyayı her seferinde baştan indirmek zorunda kalmazsınız.

Basit grafik arayüz ile IDM kulllanımı kolaydır. Türkçe dil desteği sunmaktadır. Ancak bunun için sitesinden Türkçe dil yamasını indirip programın kurulduğu klasörün içindeki language klasörünün içine atıp program menüsünden dil seçimi yapmanız gerekmektedir.

IDM Microsoft Internet Explorer, Netscape, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Avant Browser, MyIE2 ve diğer tüm popüler web tarayıcılarına entegre olarak otomatik bir şekilde dosya indirilmesine dahil olur. Ayrıca Internet Download Manager programının komut satırına sürükle-bırak ile de dosya indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Diğer özellikleri çoklu dil desteği, zip içerik gösterme, indirme kategorisi, zamanlı indirme, değişik görevlere ayrı uyarı tonları, HTTPS desteği, html yardım dosyası, gelişmiş virüs koruması ve daha birçok özellik.

6.23 versiyonundan itibaren Windows 10 uyumludur. Bunun yanında Windows 8.1 (Windows 8, Windows 7 ve Vista) desteği vardır.

Türkçe dil yaması için: http://www.internetdownloadmanager.com/language.html

Not: Program ücretlidir. İndireceğiniz dosya 1 aylık deneme sürümüdür.


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1049 kez okundu.

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın al