Fotoğraf ve görsellerin telif hakkı vardır. Bir fotoğraf kullanmak istiyorsanız, fotoğrafçıdan izin almanız veya fotoğraf kullanmak için başka yasal yollar kullanmanız gerekir. En kolay ücretsiz seçenek, telifsiz bir görüntü kullanmaktır.
Birinin sizi Facebook'ta engellediğinden şüpheleniyorsanız ne yapabilirsiniz? Bu rahatsız edici bir ihtimal; senin iyi arkadaş olduğunu düşündüğün biri aniden seni görmezden gelmeye başladı. Sadece meşguller mi? Yoksa yanlış bir şey mi yaptın? Bu şeyler olduğunda, “Beni Facebook'ta kim engelledi?” diye merak edersiniz. Ve bu soruya basit bir cevap bulamasakta, bu makale bir şeyler anlamanıza yardımcı olacaktır.
Cloudflare bu yıl Nisan ayında gizlilik odaklı DNS hizmeti 1.1.1.1 duyurdu. Bu bir genel DNS çözümleyicisidir. Şirket, DNS servisinin en hızlı çözümleyici olduğunu iddia ediyor. Şimdi, Cloudflare 1.1.1.1 için özel bir Android ve iOS uygulaması çıkardı. Uygulama, mobil kullanıcıların ücretsiz DNS hizmetine erişerek internette güvenle gezinmesine yardımcı olacaktır.
Twitter, dünyanın dört bir yanındaki en büyük etkiye sahip kişilerin, Donald Trump veya Elon Musk olsun, akıllarında ne olduğunu paylaştığı yerdir. Ama dünya çapındaki mesajların bu karmaşasında, belirli bir konumdaki tweet'leri nasıl bulabilirsiniz? Bu kısa kılavuz, belirli bir konumdaki tweet'leri bulmak için Twitter'ı yere göre nasıl arayacağınızı gösterir.
Bir Twitter kullanıcısıysanız, video yüklemenin kolay bir iş olmadığını artık biliyorsunuzdur. Mikro blog sitelerinin çok sayıda kısıtlaması, kendi kurallarına uymayan videoları yüklemek için biraz zor hale getirir. Örneğin, yüksek bit hızlarına sahip 4K videoları yükleyemezsiniz. Peki, bunlar gibi durumlarda ne yapabilirsiniz? Doğru yere geldiniz.
Filmleri ücretsiz olarak yayınlamak korsanlıkla eş anlamlı olabilse de, internette ücretsiz, yasal film izleme içeriği de vardır. İster film, ister televizyon dizisi arıyor olun, ücretsiz video izleme sitesi bulmak mümkündür. Sadece doğru yerlerde arama yapmanızı gerektirir. Bunu akılda tutarak, en iyi ücretsiz video izleme sitelerini inceleyelim.
Facebook Messenger artık arkadaşınızla birkaç şey paylaşmanın bir yolu değildir. Kullandığınız platforma bağlı olarak, SMS mesajlarınızı okuyabilir, sesli arama yapabilir ve hatta video görüşmeleri yapabilir. Eğer her şey çok fazla olmaya başlamış ve bıkmışsanız, Facebook'a geçici bir ara vermek isteyebilirsiniz. Başka bir deyişle, görünmez olma zamanı geldi.
WhatsApp çıkartmaları birçok özelliğe sahiptir. Bunları favorilere ekleyebilir, gruplayabilirsiniz vb. gibi. Tüm bu özellikleri kendi kendinize keşfetmeniz gerekmez. İşi sizin için yapmışlar. WhatsApp çıkartmaları kullanma hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.
Hikayeler sosyal medyayı daha eğlenceli hale getiriyor. Instagram hikayeleriniz için müzik ekleyerek bunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu yazıda, Instagram hikayelerine müzik ekleyebilmenizi sağlayan iki yol göstereceğiz. Birincisi Instagram uygulamasının kendi içinden ve diğer yöntem ise üçüncü taraf bir uygulama ile.
Eğer hevesli bir Instagram kullanıcısı iseniz, benzersiz olma ihtiyacı her zaman mevcuttur. Çıkartmalar, GIF, yüz filtreleri ve diğerleri gibi birçok yerleşik araç benzersiz Instagram hikayeleri oluşturmanıza izin verir. Basit şeyleri biraz daha farklı yapmak ister misin? Örneğin, Instagram, hikayelere ve yayınlara hareketli metin eklemek.
Aktif bir aylık kullanıcı tabanı 2,2 milyardan fazla olan Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya ağıdır. Bu aynı zamanda insanlara, sayfalara, mesajlara, gruplara, etkinliklere ve hatta fotoğraflara bakma yeteneği ile gezegendeki en büyük arama motorudur.
Her ne kadar YouTube'un, profesyonel videocuların, meraklılarının ve genel olarak video hayranlarının ihtiyaçlarını karşılayan tek web sitesi olduğunu söylemek eğlenceli olsa da, durum böyle değil. İnternet, video haberleri, ürün incelemeleri, çevrimiçi perakende satışlar, müzikler ve çok daha fazlası için mükemmel kaynaklarla dolu.
Çıkartmalar, kullanıcıların kendi mesajlaşma uygulamalarında kullandıkları en popüler şeylerden birisidir. Yani, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın, aslında bu özelliğe sahip olacağını bekliyordunuz. Ama bir sebepten dolayı, Facebook bunu WhatsApp'a getirmiyordu. Aslında, şu ana kadar.
Sosyal medya bizi arkadaşlarımıza, aile üyelerine ve ortak ilgi alanlarına sahip diğer insanlara bağlar. Dünyanın neresinde olursanız olun her yerdeki gelişmeler hakkında güncel kalmak için akılcı ve müdahaleci olmayan bir yol. Ancak bu, bugün tamamen farklı bir şekil almıştır. İşte değişen bu durumda sosyal medya bağımlılığı ile mücadele etmek için telefonunuza yükleyebileceğiniz uygulamalar burada.
İnstagram Takipçi Nasıl Kasılır?
Vuubi Kadın