Ogznet Php Blog Scripti v2.0
Ogznet Php Blog Scripti v2.0

Ogznet Php Blog Scripti v2.0

Şu an yayında olan blog scriptinin bir önceki versiyonu olan scripti paylaşıyorum. Kendisine blog sitesi açmak isteyenler için güzel bir php blog scripti.

::

8 Yorum ::

Webmaster ::

27 Haz 2017

Ogznet Blog scriptinin ilk versiyonunu bu adreste daha önce paylaşmıştım. O zamandan bu zamana pek çok şey değişti. Ben genel olarak kendi yaptığım scriptleri geliştirdiğim zaman bir önceki versiyonu paylaşıyorum. Aktif kullandığım scripleri pek paylaşmıyorum. Geçenlerde bir arkdaş bu sitede kullandığın scripti paylaşırmısın diye yorum bırakmış ilk versiyondaki sayfaya. Bunun üzerine blog sitemin daha önceki tasarımına ait scripti paylaşmak istedim. 

Neyse gelelim bu scripte. Bu script blog sitesi açmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Yönetici sayfası mevcuttur. Site ayarları yönetim sayfasından yapılıyor. Sitede sınırsız yazı kategorisi ekleme, yorum yönetimi, üye yönetimi, eklenen yazılara etiket ekleme, online sayfa ekleme gibi özellikler mevcut.

Reklamları gene yönetici sayfasından ekliyorsunuz. Ancak tek bir reklam ekleme kutusu var. Google Adsense reklamlarında bulunan esnek reklam boyutunu seçerek alacağınız reklam kodunu yönetici sekmesine ayarlar sayfasında reklam kodu kutusuna yapıştırıp kaydedin. Böylece Google sitede reklam alanlarını otomatik olarak algılayarak ona uygun reklam boyutunda reklam gösterecek.

Yazı eklerken kısa açıklama, uzun açıklama, etiket ekleme, normal ve manşet resmi yükleme, istenile yazıyı manşet yada slider olarak seçme ve yayınlama gibi özelliklere sahip php blog scriptimiz.

Gelen yorumları yönetici sayfasında bildirim olarak görüp onaylayabilirsiniz. Üye yönetimi sayfaları da mevcut. İstediğiniz üyeyi silip, düzenleyebilirsiniz.

Özel sayfalar oluşturabilir ve online olarak yönetebilirsiniz.

Sitenin anasayfasına ait ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

 

Kurulum için öncelikle plugin klasörüne gidip config.php dosyasını editörde açın. Burada veritabanı bilgilerini düzenleyin. Veritabanı sql dosyası indireceğiniz zip dosyası içinde mevcut. Bu dosyayıda içe aktarıp veritabanı kurulum işini bitirin.

Siteyi ilk açtığınızda mutlaka önce yönetim paneline gidip site adresi kısmını düzenleyin. Yoksa siteniz düzgün görüntülenmez.

Sitede iletişim ve üyelik sayfalarında mail gödnerme fonksiyonu olarak PHPMailer kullanılmıştır. Bu yüzden sunucunuz bu bileşeni desteklemiyorsa bu sayfalarda hata alırsınız. Ayarlar sayfasından bu mail fonsiyonunda kullanılmak üzere, alan adınıza ait bir mail adresi ve şifresi ile mail sunucusunun adresini girmeniz gerekiyor. Yoksa mail gönderme fonksiyonunun olduğu tüm sayfalarda hata mesajı ile karşılaşırsınız.

Birde arama motoru olayı var. Bu formuda Google Özel Arama sayfasından sitenize özel arama kodu alarak değiştirin. Yoksa arama kutusu çalışmaz.

Aşağıdada yönetim paneli anasayfasına ait ekran görüntüsü bulunmakta. Tüm bağlantılar ve bildirimler bu sayfa üzerinde bulunmakta.

 

 

İlk giriş için yönetici adı ve şifresi "admin" dir. Giriş yaptıktan sonra Yönetici sayfasına giderek bu bilgileri değiştirmelisiniz güvenlik için.

Php blog scriptini en yakın zamanda indirilmeye sunacağım, lütfen takipte kalın..

Php Blog Scriptinin indirme bağlantısı yazıya eklenmiştir. İndireceğiniz dosyanın rar şifresi "ogznet.com" dur.


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?


Daha önce bu yazı 13 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.Etiketler:

Php


Bu yazı daha önce 1533 kez okundu.

Ogznet.com

Zaman buldukça siteye yeni ve faydalı yazılar yazmaya çalışıyorum. 2004'ten bu yana web siteler yapıp yönetiyorum.

Benzer Konular

PHP ile Yandex Üzerinden Mail Gönderme
06 Kas 2017

PHP ile Yandex Üzerinden Mail Gönderme

Yandex Üzerinden Phpmailer ile nasıl smtp mail gönderebilirsiniz? Yazımızda verdiğimiz kodlar ile bu mümkün.

7 Adet Ücretsiz Fotoğraf Optimize Aracı
02 Kas 2017

7 Adet Ücretsiz Fotoğraf Optimize Aracı

Web sitelerinde büyük resimlerin yüklenmesinin çok uzun sürdüğü ve yavaş yüklenen web sayfalarının hemen terk edildiğinin farkındasınızdır. Bu durumda resimlerinizi optimize etmeniz gerekir.

Windows ve Mac için En İyi 10 FTP İstemcisi
31 Eki 2017

Windows ve Mac için En İyi 10 FTP İstemcisi

Windows ve Mac için en iyi FTP İstemcisini arıyorsanız, burada amacınıza uygun en iyi programların bulunduğu bir program listesi bulacaksınız.

Joomla vs WordPress En İyi CMS Seçimi
20 Ağ 2017

Joomla vs WordPress En İyi CMS Seçimi

Bu yazıda, web siteniz için en iyi CMS'yi seçebilmeniz için Joomla ve WordPress'in derinlemesine bir analizini yapıyoruz. Size en iyi CMS'yi seçmenize yardımcı olmak için bir Joomla vs WordPress yazısıdır.

Facebook Yorum Yaz

Yorum Yaz

guvenlik

Hemen mail adresinle kaydol

Yeni Yazılardan İlk Senin Haberin Olsun

feedburner
stats
Engelleyiciyi kapattım!