Ramazan yaklaşıyor. Biz web site tasarımcıları içinde sitemizde kullanabileceğimiz bir imsakiye scripti bulma telaşı alıyor.

İmsakiye bulma teleşı alıyor ancak kimse elle bu vakitleri girmek istemez. Çünkü kolay bir işte değil. 81 il yüzlerce ilçe iftar vakitlerini veritanına girmek pekde mümkün olan bir iş değil. Bunun için en mantıklı yöntem bot işi. Yani imsakiye hizmeti veren bir siteden veri çekmek. Bunun için de tabiki en uygunu ve en doğru sonuçları alabilceğimizi düşündüğüm site Diyanet'in sitesi.

Bu paylaşacağım scriptte diyanetin sitesinden namaz vakitlerini alıyor. Daha doğrusu sadece akşam namazı vaktini alıyor iftar için. Ramazan boyunca sitenize güzel bir hava katar. Script zaten kurulu halde geliyor. Direkt olarak ftp den sitenize atıp açın.

Kendi sayfanıza uydurmak isterseniz bunuda kolaylıkla yapabilirsiniz. Kod yapısı karmaşık değil. Ben bu scripti geliştirip tüm vakitleri aldım. Sizde yapabilirsiniz. Benim yaptığım düzenlemeyi buradan görebilirsiniz.

Düzeltme: Script bu haliye hata veriyor. Hatayı düzeltmek için functions.php dosyasını açıp 70. satırı aşağıdaki kod ile değiştirin.

$aksam = preg_match_all('@<span id="ctl00_ctl35_g_405e0bc6_68ea_4c0c_bf0a_abb68a51c904_ctl00_lbldMaghrib">(.*?)</span>@si',$site,$aksam_vakti); 

 


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1207 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar (1)

  avatar

  Botan Aslan

  Süre çalıştıramadım NaN şekline yazı çıkıyor ama süre çıkmıyor
  15 May 2018
  0 0 Cevapla

Yorum Yaz

" PHP İftar Zamanı Scripti konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere PHP İftar Zamanı Scripti ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda PHP İftar Zamanı Scripti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "