RSS'ten Google Plus'a (RSS to Google+)

RSS'ten Google Plus'a (RSS to Google+)

Bu yazımız ile Google Plus'a RSS içeriklerinizi otomatik olarak gönderebileceksiniz.

Öncelikle şunu belirteyim bu yazının orjinal halini buraya tıklayarak görebilirsiniz. Bende bu siteden alıntı yaparak Rss beslemelerini nasıl Google Plus'a otomatik olarak aktaracağınızı anlatmaya çalışacağım. Bu konuda Google üzerinde çok araştırma yaptım ancak yabancı sitelerde dahil kaynak bulamadım. Genelde Rss'den Twitter ve Facebook üzerine makaleler var. Google+ için bu yazı güzel bir yol gösterici. 

Öncelikle buraya tıklayarak ücretsiz bir Hootsuite hesabı açıyoruz.

Gelen ekranda, ‘’Add a different social network’’ linkine tıklıyoruz.

Açılan sosyal platform seçenekleri arasından Google+ seçin ve ardından "Connect with Google+" ı tıklayın. Sonrasında HootSuite’a onay vermek için yani sayfanzı yönetmesine izin vermek için Google hesabınıza giriş yapmanız gerekecek ve yeni bir pencere açılacaktır.

Bunun ardından HootSuite, Google+ hesabınızdaki Google+ sayfalarını algılayacak ve istediğiniz Google+ sayfasını seçmeniz için aşağıdaki ekranı getirecek, sizde sayfayı seçerek "Finished Importing" butonuna tıklayınız.

Şimdi sitenin paneline yönlendirilecesiniz. Sol kenar üzerinde, dişli simgesine yani ayarlara (settings) tıklayın ve ardından RSS / Atom’ a tıklayın.

"Add New Feed" diyen artı düğmesini tıklayın.

Web sitenizin RSS besleme adresini buraya girin. RSS beslemelerinin hangi zaman aralığında kontrol edilip Google+ sayfanıza gönderileğini belirleyip isterseniz bir prepend metin ve bir URL kısaltıcısı ekleyin. "Save Feed” i tıklayın ve içeriklerinizi Google sayfanızda çevrelerinize otomatik olarak gösterin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 4 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1289 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" RSS'ten Google Plus'a (RSS to Google+) konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere RSS'ten Google Plus'a (RSS to Google+) ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda RSS'ten Google Plus'a (RSS to Google+) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al