Renault marka aracınızın radyo kodunu bulamıyorsanız size bu kodu elde edebilmek ücretsiz bir yol göstereceğim. Telefona uygulama yükleyerek yada müşteri hizmetlerini arayarak kodunuzu ücretsiz alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Arabanın Açılmayan Otomatik Elektrikli Camı Nasıl Onarılır

Arabanın Açılmayan Otomatik Elektrikli Camı Nasıl Onarılır

Cam yukarı veya aşağı gitmiyorsa bunu çözmenin bir kaç yolu var. Elektrikli camınız sıkışmışsa, herhangi bir özel alet kullanmadan durumu düzeltebilirsiniz.

Geçenlerde ikinci el aldığımız Renault Symbol marka aracımızı tamire götürdük. Akünün kutup başlarını söküp gerekli tamiri yaptılar. Ancak daha sonra aklımıza gelmeyen bir şey oldu ve elektriği kesilen aracın teybi tekrar akü bağlanınca kod sormaya başladı. Aslında her arabada bu oluyor tabi akü sökülünce, nasıl aklınıza gelmez demeyin, neyse. Bizim araba 2. el olduğu ve genelde ikinci el arabalarda satış esnasına bu tip evraklar alan şahsa teslim edilmediği için teyp kodu elimizde yoktu. İnternetten araştırmaya başladım. Yetkili servise ruhsatla gidin şu kadar ücrete veriyorlar yok telefonla sorun ücretsiz veriyorlar derken başka bir yol buldum.

Artık her evde bir akıllı telefon var. Bu akıllı telefonlara uygulamalar yüklüyoruz. İşte aşağıdaki linkte tıklayarak telefonunuza indireceğiniz uygulama ile Renault marka araçlarınızın teyp kodunu bulabileceksiniz. Bunun için önce aşağıdaki videoda anlatıldığı gibi radyonuzu araçtaki yuvasından yarıya kadar söküp çıkarın. Daha doğrusu seri numaraları gözükecek kadar. videoda seri numaraları teybin yanında yer alıyor. Ben radyoyu söktüğümde seri numarası üstte idi. Belki sizdede üst kısımda yer alabilir illa yanda aramayın. 

Burada birçok numaralar var. Siz tek harf ve 3 basamaklı olan numarayı bulup onu not alın.

Sonra uygulamayı açıp bu kodu girip enter a basın. 

Sonuçta yukarıdaki resimdeki gibi bir kod ekranda gözükecek. Bu kod sizin aracınızın teyp kodu. Bu kodu nasılmı gireceğiz diyorsunuz. Onuda şöyle hallediyoruz. Resimdeki 5941 kodunu örnek olarak alırsak eğer;

Teybin ön tarafında bulunan kanal hafıza tuşları var 1, 2, 3.. diye giden. İşte bu tuşlar yardımı ile bu kodu gireceksiniz. Örneğin koddaki 5 için 1 nolu hafıza tuşuna 5 kere basıp ekranda 5 sayısını görene kadar basın. Sonra 9 için 2 nolu hafıza tuşuna 9 kere basıp ekranda 9 sayısını görün ve böylece 3 ve 4 nolu hafıza tuşarı ile diğer kodları da girin. Dört haneli kodu ekrana yazdırdıktan sonra 6 nolu hafıza tuşuna uzun süreli basarak teybin kodu onaylayıp açılmasını bekleyin ve açılınca tuşu bırakın. Artık bu kodu bir kenara kayıt edip teybiniz her kod sorduğunda aynı kodu girerek aktifleştirin. Hepsi bu kadar umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur.

 

Güncelleme:

Yukarıda anlatılan yöntem ile radyo kodunu bulamadıysanız aşağıdaki yöntemi deneyin. Üstelik daha kolay. Bunun için aracın ruhsatının elinizde olması yeterlidir. Ruhsat üzerindeki şasi numarası ve motor numarasını kullanarak araç teyp koduunu öğrenebilirsiniz.

Bunun için şasi ve motor numarasının son 4 hanesini kullanarak teyp kodunu alabilirsiniz. Renault Dacia destek hattını arayarak Renault veya Dacia araçlarınızın herhangi bir modeli için radyo kodunu isteyebilirsiniz.

Ruhsatı elinize alıp aşağıdaki numarayı arayın, birde elinizde boş kağıt ile kalem olsun radyo kodunu yazmak için.

Renault Yardım ve Destek Hattı: 444 62 47

Güncelleme 2:

Radyo konunun bulmak için kullanılan önerdiğim uygulama Google Play Store'dan kaldırılmış. Ancak bu dosyanın .apk dosyasını indirip yükleyebilirsiniz. Ya da aşağıdaki indirme bağlantılarından aynı işi yapan bu iki uygulamayı Play Store'dan indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Uygulama İndir-1: Renault Radio Code Calculator

Uygulama İndir-2: Renault Radio Code Generator

Bu uygulamalardan birini telefonunuza yükleyip yukarıda anlattığım şekilde seri numarasının harfli son dört hanesini uygulamaya girerek Renault Radyo Kodunuzu bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Gezi Rehberi; Maşukiye'de Alabalık Keyfi

Gezi Rehberi; Maşukiye'de Alabalık Keyfi

İstanbul'a çok fazla uzak olmayan, kafanızı dinleyeceğiniz, doğada gezip dolaşacağınız ve nefis alabalık veya diğer tatlardan tadabileceğiniz muhteşem bir yer Maşukiye.


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 48 kez değerlendirilmiş ve ortalama 4 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 193347 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar (42)

  avatar

  ali

  2000 model hb otomatik clio aracım için teyp kodu giremiyorum.teyp üzerindeki security kod:I961 uygulamada 8105 kodunu verdi .direksiyon kumandasından sayılari kanal arama tekerleğini çevirerek giriyorum alttaki tuş ile kaydedip atlatıyorum lakin enson onaylamayı yapmıyor.tekrar code yazısı çıkıyor..renault port ise şase numarası bulunamadı diyor.yardıma ihtiyacım var. tşk
  21 Şu 2019
  0 0 Cevapla
  avatar

  Sezgin

  W904. Banada yardımcı olabilrimisiniz?
  18 Şu 2019
  0 0 Cevapla
  avatar

  Ogz

  verdiğiniz koda göre radyo kodunuz 3013
  18 Şu 2019
  0 0
  avatar

  Hakan k

  Renault Scenic 2003 code
  18 Haz 2018
  0 1 Cevapla
  avatar

  Selami

  Renault trafic radyo kodu bilen varmi acil destek
  23 Nis 2018
  0 2 Cevapla
  avatar

  Taha

  Hocam j036 hic bir yerde bulamadim acil yardim edersen sevinirim
  19 Mar 2018
  0 0 Cevapla
  avatar

  Ogz

  Teyp kodunuz 7928
  19 Mar 2018
  1 0

Yorum Yaz

" Renault Marka Araçların Radyo-Teyp Kodunu Ücretsiz Bulma konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Renault Marka Araçların Radyo-Teyp Kodunu Ücretsiz Bulma ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Renault Marka Araçların Radyo-Teyp Kodunu Ücretsiz Bulma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "