Rufus ile Usb'den Windows Kurulumu

Rufus ile Usb'den Windows Kurulumu

Bilgisayarınıza eğer destekliyorsa Usb belleğinizden Windows yüklemenize imkanı verir.

Bilgisayarınıza format atıp yeni bir sistem kurmak istiyorsanız artık cd ve dvd ler ile uğraşmanıza gerek yok. Bilgisayarınız Usb'den boot imkanı veriyorsa yani destekliyorsa Rufus adlı bu program ile Bootable Usb oluşturup yeni sistem yüklemesi yapabilirsiniz.

Öncelikle Windows kurulum dosyalarının olduğu iso dosyasını bilgisayarınıza kopyalayın. Usb belleğinizi bilgisayara takıp programı açın. Programda Aygıt kısmından taktığınız Usb belleği seçin. Aşağı tarafta "Açılış Diski Oluşturma Yöntemi" kısmından butona tıklayarak Windows iso dosyasını seçin. Programın Başlat butonuna tıklayıp işlemin bitmesini bekleyin. Bu arada usb belleğinizdeki dosyaları güvenli bir yere kopyalayın. Program kurulum dosyalarını yüklemeden önce usb belleğe format atıyor.

Kurulum dosyaları belleğe kopyalandıktan sonra eğer işlem yaptığınız bilgisayara format atmak istiyorsanız usb belleği çıkarmadan bilgisayarınızı usb bellekten açılışa ayarlayın ve normal windows kurulum adımlarını takip edin.


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 813 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Rufus ile Usb'den Windows Kurulumu konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Rufus ile Usb'den Windows Kurulumu ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rufus ile Usb'den Windows Kurulumu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al