Birçok şirket, yapay zeka veya AI terimini, ürünleri için heyecan yaratma ve teknolojilerini geliştirmenin öncü yolu olarak sunmak için kullanmaktadır. Peki yapay zeka tam olarak nedir? Neyi içeriyor? Ve gelecek nesillerin gelişmesine nasıl yardımcı olacak?
OnePlus'ın en yeni akıllı telefonu olan OnePlus 6T uzun zamandır piyasada ve OnePlus hayranlarının şirketin cihazlarını neden bu kadar sevdiğinin formülünün çoğunu içeriyor.
40 ülke, 2020'den itibaren otomobillerin otomatik frenleme teknolojisine sahip olmasını zorunlu kıldı.
Bu güne kadar, 2019'un en iyi akıllı telefonlarının listesi 2018'in en iyi akıllı telefonları listesine çok benziyor. Yakında, Samsung ve LG gibi akıllı telefon üreticileri yeni telefonlarını duyurmaya başladığında bu durum değişecek. Ve birkaç firma da bu ay telefonlarını Mobile World Congress'te (MWC) ilan edecek. Biz o an gelene kadar bakalım dünyanın en iyi telefonları hangileriymiş.
Bugün, teknoloji günlük yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi. İster şirket sahibi, ister normal bir çalışan, ister bir öğretmen veya öğrenci olun, işlerimizin çoğunu günlük olarak yerine getirmek için teknolojiyi kullanıyoruz. Bu bilgi çağında, birçok insan muhtemelen internet, akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar olmadan günlük yaşamlarını hayal edemediklerini iddia edecektir.
Bir Google Chromecast'i mi yoksa Android TV cihazı mı satın almanız gerektiğini merak ediyorsanız okumaya devam edin. Bu yazıda, hangisini satın almanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olmak için Google Chromecast'e ve Android TV'yi inceliyoruz.
Yeni LG TV'yi gördüğünüzde, müzik çalarınızdan tamamen ayrılacaksınız. OLED TV R bekleme modunda geleneksel bir müzik çalara benzese de, TV modunda 65 inç boyutuna çıkar. Yeni 4K TV'nin teknik verilerini, ilk fiyat verilerini ve bazı videolarını sizin için topladık.
Çin devlet televizyonunun açıklamasına göre 2 Ocak 2018’de daha önce hiçbir insan veya makinenin yapmadığını Çinli bir insansız uzay roketi sonda yaptı ve Ay'ın uzak tarafına indi.
Temel dijital kamera özelliklerinin listesi. Bir kameraya ne kadar fazla özellik sığarsa, kameranın kullanılması o kadar zor olur. Birçoğunun ne zaman kullandıklarını ya da resimlerinizi nasıl etkilediklerini bilmiyorsanız, çok fazla teferruat olabilir. İstediğiniz ve ihtiyaç duyacağınız özellikleri seçmenize yardımcı olmak için , en yaygın ve popüler olanların kısa bir listesi:
“AI”, 2018’in en yeni teknoloji kelimesi olarak “Blockchain” i takip etti, ancak bu yıl yapay zekanın günlük yaşamda daha da belirginleştiğini göreceğiz. Elbette, AI akıllı telefonlarımızın, kameraların endüstriyel ekipmanlarının ve daha fazlasının arkasında görünmez bir şekilde çalışıyorsa, farkedilmesi zor olabilir. Bunlar 2019'da dikkat edilmesi gereken en önemli AI eğilimleridir.
Kendi ev sinemanızı kurmak her zamankinden daha kolay! Zor olan bütçeyi aşmadan bunu yapmaktır. İlginç bir şekilde, birkaç basit işlem ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.
Bazı uygulamalar telefonunuzun konumunu günde 14.000'den fazla izleyebilir. Peki bir iPhone veya Android'iniz varsa bunu nasıl kapatabilirsiniz. Böylece hem gizlilik sorunlarını ele alır hem de bataryadan tasarruf edebilirsiniz.
Gece veya karanlık modda büyük bir hayranıyım ve ekranınızı karartmak için kullanabileceğiniz farklı uygulamalar ve uzantılar hakkında bir ton yazdım. Herhangi bir karanlık mod tutkunu, cihazınızı beyaz yerine koyu bir arka plan ile kullanmanın, cihazınızın pil gücünün yanı sıra gözlerinizi nasıl kurtaracağınız hakkında size bilgi verecektir. Bu hafta Google bir adım daha ileriye gitti ve karanlığa giderek tasarruf ettiğiniz pil gücünden bahsetti.
Blockchain, dünyayı etkisi altına alan yeni nesil bir teknolojidir. Çoğu kişi tarafından bilgisayar teknolojisinde bir çeşit gelişme olarak düşünülür, ancak gerçekte, şimdi görüleceği gibi muhasebe konusunda da ilerleme kaydedilmiştir.
Bu yıl akıllı telefonlar için yüksek bir standartta sona eriyor. Kış geliyor olabilir, ancak bu üreticiler spot ışığının sönmesini istemiyor. Bu yıl, neredeyse tüm üreticiler yeni ürünlerini Ekim ayında sunmak istiyor.