Ücretsiz Kurumsal Firma/Ürün Scripti v3.0

Ücretsiz Kurumsal Firma/Ürün Scripti v3.0

Daha önce inşaat firma scripti olarak çıkardığım scriptlerin devamı niteliğinde bir çalışma ancak bu sefer tüm firma tiplerine hitap eden bir php kurumsal firma scripti yaptım.

Kurumsal firma scriptini tamamen sıfırdan yeniden tasarlayıp kodladım. Diğer yayınladığım firma scriplerine nazaran daha profesyonel ve hatasız bir firma scripti oldu.

Daha önceki firma scriptlerinde daha çok inşaat ağırlıklı firmalara göre tasarlıyordum. Ancak bu sefer tüm sektörlere hitap eden ortak kullanım bir php firma scripti oldu.

Neden versiyon 3 dedim? Çünkü diğer yayınladığım inşaat firma scriptlerinin altyapısı ile hazırladım gene. Ancak bu sefer kodlamada farklı scriptlerin kodlama altyapısındanda yararlandım.

Hem yönetim panelinde hem de site de kullanılan template'ler ücretsiz dağıtımı yapılan şablonlardır. Tamamen mobil uyumlu tasarımlardır. İster masaüstü ister mobil isterse de tabletten tam uyumlu olarak açılacaktır site. Yönetim paneli de mobil uyumludur. İstediğiniz yerde cep telefonunuz ile yönetim paneline girip siteyi yönetebilirsiniz.

Sitede birçok modül bulunmaktadır. Bloglar, ürünler, sayfalar, foto galeri, video, slide, çözüm ortakları, kariyer sayfaları gibi birçok zengin içeriğe sahipti. Bu arada bazı firmalar kariyer sayfası istemediği için bu bölümü yönetim panelinden açıp-kapatabilirsiniz isterseniz. Ayrıca isterseniz siteyi yine yönetim panelinden bakıma alındı mesajı ile kapatabilirsiniz tek tuşla.

Php kurmsal firma scriptinde firmanın adresini, telefon numarasını, email adresini, mesai saatlerini yönetim panelinden kolayca düzenleyebilirsiniz.

Slide yönetimi ile istediğiniz kadar içeriği ziyaretçilerinize güzel ve etkileyici bir şekilde gösterebilirsiniz.

Firma scritinde sosyal medya hesaplarınızı da yönetim paneli üzerinden ekleyebilirsiniz. Gelen mesajları gene yönetim paneli üzerinden kolayca okuyabilirsiniz.

Aşağıda sitenin anasayfasının üst logo ve slide kısmı yer almaktadır.

 

firma scripti

 

Daha önceki scriptlerde olduğu gibi dört adet blok var gene. Yönetim panelinden online olarak bu blokların içerik ve resmlerini düzenleyebilirsiniz.

 

php firma scripti

 

Firma scriptinin anasafasında gene bir iletişim formu yer alıyor. Ziyaretçiler kolaylıkla buradan size mesaj gönderebilirler. Gele mesajları siz yönetim paneliden görüp okuyabilirsiniz.

 

firma scripti iletişim

 

Kurumsal firma ve ürün scripti dememin sebebi işte bundan. Sitede isterseniz ürünlerinizi veya inşaat şirketi iseniz referanslarınızı sınırsız sayıda ekleyip tanıtabilirsiniz.

 

php ürün scripti

 

Scripte çok güzel bir kariyer modülü var. Adım adım giden bir cv gönderme sayfasına yönlendiren bir tasarım. Bence güzel oldu..

 

php kariyer scripti

 

Firmanız veya sektöre dair haberler yayınlayacağınız haber/blog modülü. Blog yazılarınız için kategoriler oluşturup buna göre yazılar yazabilirsiniz. Böylece kurumsal firma sitesinde güzel bir blog köşeniz olur.

 

php blog scripti

 

Burada daha önceki scriptlere göre bazı eklemeler oldu. Bunlardan biride çözüm ortakları modülü. Bu kısmı belki yönetim panelinden kapatıp-açmalı yapabilirim şimdilik duruyor. Daha kurumsal firmalar için güzel bir çalışma oldu ancak küçük firmaların pek işine yaramaz gibi çözüm ortağı kısmı.

 

php firma

 

Mail listesi siteye eklenecek yeni bir eklenti.

Ve sitenin alt kısmı. Adres ve iletişim bilgileri yine yer alıyor bu kısımda. Tüm bunlarıda yönetim panelinden online düzenleyebiliyorsunuz. Burada kısaca yazacağınız hakkımızda bölümü ve mesai saatleri gibi kısımlar var. Firma scripti için güzel eklentiler oldu.

 

php firma scripti

 

Size birazda yönetim panelinden bahsetmek istiyorum. Yönetim paneli de daha bahsettiğim gibi mobil uyumlu. Siteyi yönetmek için pratik ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahip.

Yönetim paneli ana sayfası. Tüm sayfa bağlantıları ve okunmamış mesaj, yorum gibi bildirimleri göreceğiniz hatta online veritabanı yedeği alacağınız bir sayfa.

 

kurumsal firma scripti

 

Daha önce bahsettiğim gelen mesajlar sayfası. Gelen mesajları okumak ve silmek işte bu kadar kolay. Ayrıca gelen mesaj listelenmesinde okunmuş-okunmamış etiketide var.

 

php firma scripti

 

Şimdi yönetim panelinden birkaç sayfa daha göstereyim size fikir vermesi açısından. İçerik ekleme formlarını da görün diye. Formlar genel olarak böyle. Ckeditor destekli, otomatik resim yükleyebilceğiniz hoş bir tasarıma sahip içerik yönetim formları. Kurumsal firmalar için kurumsal php script indir. 

 

firma scripti

 

Bu ekran görüntüsü genel ayar sayfasından. Bu ekran görüntüsünden sonra birkaç ekleme yapıldı. Belki firma scriptine başka eklemelerde yapılacak belli olmaz. Bu ayarlar sayfası indirdiğinizde göreceksiniz biraz daha gelişti ve değişti. Bu sayfadan hem site ayarlarını hemde firma ile ilgili bilgileri girebilirsiniz.

 

php scripti

 

Son ekran görüntümüzde örnek bir içerik listelemesinden. Listelenen içeriği kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Listelenen içeriklere sayfalama uygulanmış her 10 içerikte bir sayfa ekleniyor. Böylece daha kolay ve dağınıkılıktan arınmış bir içerik yönetmine sahip olacaksınız.

 

php firma scritpi

 

Tüm bu saydığım özelliklere sahip kurumsal firma ve ürün tanıtım scriptini ücretsiz olarak yayınlacağım. Yani ücretsiz indirip kendi firmanız için kurabilceksiniz.

Sitenin kurulumu oldukça basit. Veritabanı sql dosyasını phpmyadmin aracılığı ile içeri aktardıktan sonra inc klasörü içindeki db.php doyasını editörde açıp veritabanı bilgileri elle girmeniz gerekiyor. Sonra tüm dosyaları sunucunuza gönderin. Yönetim paneline gidip ayarlardan hem site hemde firma bilgilerini girip php kurumsal firma scriptini kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk giriş için kullanıcı adı ve şifresi "admin" dir.

Tüm bu tanıtımlardan sonra indirme bağlantısı nerede diyorsunuz. Arkadaşlar script henüz hazır değil. Yönetim paneli tamamen bitti. Site ön tasarım ve kodlamasında ise sadece ana sayfa bitti gibi. Diğer sayfaları da inşallah en kısa zamanda bitirip buradan indirilmeye sunacağım. Php kurumsal firma scriptini buradan indirmek için bir süre daha takipte kalın. Yada isterseniz ana sayfadaki yeni yazılardan haberdar ol listemize hemen mail adresiniz ile kaydolup siteye eklenen içeriklerden ilk siz haberdar olun..

Evet arkadaşlar script en sonunda bitti. Gördüğüm kadarı ile hatasız bir sistem oldu. İlk kurulumu yap ve tamamen online olarak yönet. İlk kuruluk işlemlerini yaptıktan sonra yönetim panelinden site adresini sonunda / işareti olmadan düzeltin. Yoksa site düzgün gözükmez. Php kurumsal firma scripti tamamen açık kaynak kodludur, hepimize hayırlı olsun.

İndireceğiniz zip dosyasının şifresi: ogznet.com

Dosyayı İndir (6,6 MB)
Daha önce 5203 kez indirildi.
Ogznet.com

Yorumlar (60)

 • avatar
  by C o PP e R

  http 500 hatası neden veriyor

  Cevapla
 • avatar
  by C o PP e R

  merhaba öncelikle eline emeğine sağlık . Kurulumu yaptım ama site düzgün çalışmıyor yönetim paneli normal ama ana sayfa falan dağınık ve resimler görünmüyor.

  Cevapla
  • avatar
   Ogz

   Tüm kodlar ve bağlantılar site adresine bağlandığı için kurulumdan sonra yönetim panelindeki ayarlar sayfasından site adresini kendi URL adresinizle değiştirmeniz gerekmektedir.

 • avatar
  Murat Körhasan

  Merhaba başlıktaki Kurumsal Firma yazan logoyu nasıl değiştireceğiz.

  Cevapla
  • avatar
   Ogz

   Bu versiyonda online logo değişimi bulunmuyor. img klasöründeki logo.png dosyasını aynı adda kendi logonuzla değiştirip, ftp ile server a gönderin.

 • avatar
  bay C o PP e R

  link yok link alabilirmiyim lütfen

  Cevapla
 • avatar
  RECEP

  ÜRÜN EKLERKEN RESİM EKLEDE NORMAL BOŞ WEB SAYFASINA YÖNLENDİRİYOR. YANİ PC DEN DOSYA SEÇTİRMİYOR

  Cevapla
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.