Ücretsiz Php Firma Rehberi Script v2.5
Ücretsiz Php Firma Rehberi Script v2.5

Ücretsiz Php Firma Rehberi Script v2.5

Dikkat! Bu yazı yayınlandığından beri 449 gün geçmiş. Yazının içeriği güncelliğini kaybetmiş veya indirme linkleri bozuk olabilir.

Firma rehberi sitesi açmanızı sağlayacak hazırlanmış kendi yaptığım bir Php Firma Rehberi Script'i.

Daha önceki yazılarımda böyle bir script ile uğraştığımı ve yakında yayına sokacağımdan bahsetmiştim. Yani firma rehberi scriptini. Sıfırdan kendim yapmadım. Hazır bir script üzerinden modifiyelerle firma rehberi sitesine dönüştürdüm. Orjinal halini nerden indirdim hatırlamıyorum ancak ücretsiz dağıtılan bir ürün satış scripti idi.

Yönetim panelide ücretsiz dağıtılan bir admin paneli html teması üzerine kuruldu. Scripti kurunca yönetim panelinin ne kadar profesyonel olduğunu göreceksiniz. Çünkü bu scripti kendime yapmıştım ancak şimdi ücretsiz dağıtma kararı aldım.

firmazone

Scriptte çeşitli hatalar bulunabilir arkadaşlar. Daha aslında geliştirme aşamasında. Ayrıca aktif olamayan bazı modüllerde var. Onun dışında geliştirip daha güzel hale getirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Firma eklemek için üyelik zorunlu olan bir script. Çünkü firma eklendiğinde ona ziyaretçiler mesaj gönderebiliyor veya firmaya ürün eklenebiliyor vs.

firmazone yönetim

Script kurulumu için öncelikle config.php dosyasını açıp veritabanı bilgilerini kendinize göre düzeltin.

Admin paneli giriş için kullanıcı adı ve şifresi admin dir.

Firma rehberi scripti güncellendi. Çeşitli hata düzeltmeleri yapıldı. Ayrıca yönetim panelinden admin ayarları yapılabilmesi için sayfa eklentileri yapıldı. Reklam, sayaç gibi google ile alakalı diğer kodların eklenmesi ve düzenlemesi yönetim panelinden online yapılıyor artık.

Yeni güncellemeyi aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://yadi.sk/d/Dn2wyq2-3HTf6m

Üye girişindeki hata için aşağıdaki yamayı indirip, yukarıda indireceğiniz klasör içindeki modules/users yolundaki process klasörünü silip onun yerine bunu kopyalayın. 

https://yadi.sk/d/jNV3LDMg3HUt8N

Ürün sayfası yaması: https://yadi.sk/d/GMN_8LR_3Kabyv (İndireceğiniz dosyaları ana klasöre kopyalayıp üzerine yazmayı onaylayın.)

Firma rehberi sitesi yeniden elden geçti arkdaşlar. Eksik sayfalar eklendi. Ayrıca çeşitli düzenlemer yapıldı. Optimize ayarları yapıldı. Haritaların açılması için Google Map Api anahtarı almanız gerekmektedir. Aldığınız anahtarı yönetim panelinden kaydedin.

Kurulumda sadece config.php dosyasının içerisini düzenleyin. Başka dosyalarda veritabanı bağlantısı için elle düzenleme yapmayın. İlk sayfa açılışı önce yönetim paneline (siteniz.com/dashboard) gidip ilk site ayarlarını yapın. Site url adresini http://www.siteniz.com şeklinde kaydedin. Yoksa siteniz düzgün görüntülenmez.

Kurulum için destek sağlayamıyorum lütfen bu konuda mesaj göndermeyin. Sadece belli sayfalarda belli hata düzeltmeleri için hatanın açık metni ile --yani şu sayfada şu satırda hata veriyor gibi-- mesaj gönderin yada yorum yapın ki yardım etmeye çalışayım. Onun dışında zaten ücretsiz bir scripttir kurulum için fazla destek beklemeyin arkadaşlar.

Not: Daha önce bu scripti indirip kullananlar, ikinci versiyon ile veritabanında da değişimler oldu. Malesef bu versiyonu kullanmak için sitenizi sıfırdan kurmak zorundasınız..

Güncelleme v2.1 (13.07.2017); Veritabanı bağlantı ve sorgularında (yönetim paneli hariç) Mysql yerine Mysqli fonksiyonuna geçildi. Böylece alınan bazı hatalar giderildi, hız ve güvenlik arttı.

Daha önce v2.0 ile sitelerini kuranlar için yapmaları gereken tek şey aşağıdaki dosyayı indirip sitenin ana dosyalarının bulunduğu yere kopyala-yapıştır yapıp üstüne yazmayı onaylamak ve sunucuya göndermek. Veritabanında veya ayarlarda yapılacak birşey yok.

Yeni kurulum yapacak olanlar önce ana dosyayı indirin, sonra yama dosyasını indirip üstüne kopyala-yapıştır yapın ve sadece config.php dosyasını düzenleyip sunuyucuya gönderin.

Güncelleme Yama dosyalarını indirmek için buraya tıklayın.

Güncelleme v2.5 (25.11.2017); bu güncelleme ile ürün sayfası kaldırıldı. Daha önceki güncelleme ana klasöre eklendi. Tasarımda bazı değişikliklere gidildi. Bilinen hatalar düzeltildi. Arama sayfasını özelleştirmek için arama.php dosyasını editörde açıp 87-99 satırları arasındaki kodu kendi Google Özel Arama kodunuz ile değiştirin ve modules klasöründeki searchform.php dosyasını açıp buradaki cx kodunu da kendi arama formu kodunuz ile değiştirin.

İndireceğiniz dosyanın rar şifresi: ogznet.com


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 16 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 7341 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Bültenimize katılın ve bizi takip ederek yeni yazılardan haberdar olun!

Facebook Yorumları

Yorumlar

64x64

Abdullah

Ürün tabloları yok. Admin sana zahmet tabloları eklesen daha iyi olur. Kullanıcılar ürün de eklesin. Tablo için indeksler `products` -- ALTER TABLE `products` ADD PRIMARY KEY (`id`) MySQL çıktısı: Belgeler #1146 - Table 'xnwdmcnq_dh6b.products' doesn't exist
17 Nis 2018
0 0 Cevapla
64x64

Abdullah

MySQL içe aktarırken hata. SQL sorgusu: -- -- Tablo için indeksler `products` -- ALTER TABLE `products` ADD PRIMARY KEY (`id`) MySQL çıktısı: Belgeler #1146 - Table 'xnwdmcnq_dh6b.products' doesn't exist
17 Nis 2018
0 0 Cevapla
64x64

Abdullah

MySQL içe aktarırken hata. SQL sorgusu: -- -- Tablo için indeksler `products` -- ALTER TABLE `products` ADD PRIMARY KEY (`id`) MySQL çıktısı: Belgeler #1146 - Table 'xnwdmcnq_dh6b.products' doesn't exist
17 Nis 2018
0 0 Cevapla
64x64

isa

bu kodu yeni pencerede nasıl açarım
07 Mar 2018
0 0 Cevapla
64x64

yavuz

Yaw hocam eline emeğine sağlık eyvallahta, sıfırdan kurulum yapacaklar hangi ana dosyayı hangi linkten indirecek hangi yamayı kuracak, onları bari yanyana koysaydın yada direk stabil çalışan son versiyonu tek bir linkle belirtseydin. Ben şimdi bu 5.5 mb lik dosyayı indirdim başka indireceğim dosya var mı ?
20 Şu 2018
0 0 Cevapla
64x64

Ogz

En son indirdiğiniz 5,5 MB'lık dosya tüm güncellemeleri içeriyor. Ekstra bir yama dosyası indirmenize gerek yoktur.
21 Şu 2018
0 0
64x64

Sedat

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/pansiyon/public_html/admin/index.php on line 209 böyle bir hata alıyorum nasıl düzeltebilrim bu hatayı teşekkürler
19 Oca 2018
1 0 Cevapla
64x64

Sait

Admin girişi yapamadık. burada kullanıcı ve şifre admin demişsiniz ama veritabanında user : ogz@ogznet.com bunları düzenledik ama yinede giriş yapamadık
27 Kas 2017
0 0 Cevapla
64x64

yeşim

kurulumdan hemen sonr abu hatayı verdi: Warning: include(modules/users/users.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/masaj26/public_html/index.php on line 4 Warning: include(modules/users/users.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/masaj26/public_html/index.php on line 4 Warning: include(): Failed opening 'modules/users/users.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/masaj26/public_html/index.php on line 4 Fatal error: Class 'users' not found in /home2/masaj26/public_html/index.php on line 4
26 Kas 2017
0 0 Cevapla
64x64

Ankara Sosyal Medya Ajansı

Ürün Ekle Basınca Bı çıkıyor Sebebi Nedir? www.baskentrehber.net kurdum Warning: include(dashboard/modules/products/settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /home2/baskentrehber/public_html/product_add.php on line 11 Warning: include(): Failed opening 'dashboard/modules/products/settings.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/baskentrehber/public_html/product_add.php on line 11
13 Kas 2017
1 0 Cevapla
64x64

Burak

Sitenin sağına soluna , mobil uyumlu olarak reklam alanları ekleyebilrimisiniz? ben ekliyorum sağa sola reklam fakat mobil girince , ilanların üstüne geliyor berbat gözüküyor. ve üst taraflara rica etsem?
04 Kas 2017
0 0 Cevapla
64x64

selom

oncelikle tesekkurler admin paneline rahatca erisebiliyodum bir muddet girmedim simdi gordigimde boyle bir admin bulunamadi hatasi veeiyor cpanelden sql icinden admin bilgisine baktim her sey bormal tablolari onardim yine ayni bu problem ile karsilasan oldumu acaba yardimci olurmusunuz lutfen.
30 Eki 2017
1 0 Cevapla
64x64

selim

ayni sorunlar bizdede var
26 Şu 2018
0 0
64x64

Cengiz

Üye Ol çalışmıyor ve yönetim panelinde firmalar firma ekle tıklandığında firma eklenemiyor vb. bir kaç hata daha ile karşılaştım ama en önemlileri şimdilik bunlar
27 Eki 2017
2 0 Cevapla
64x64

Sezer Pamukçu

Türkçe karakter sorunu yaşıyorum lütfen yardım edin.
22 Eki 2017
0 0 Cevapla
64x64

Mehmet Fatih ÜNAL

Merhabalar. Scripti kurdum fakat türkçe karakter sıkıntısı var. Ve firma eklenmiyor bir türlü çözemedim yardımlarınızı bekliyorum.
13 Eyl 2017
2 0 Cevapla
64x64

İhsan

Lütfen bot olmadığınızı doğrulayın. Ben üye olmak istediğimde bu hatayı alıyorum. Yardımı olabilecek var mı.
19 Ağ 2017
1 0 Cevapla
64x64

Mert

Merhaba firma rehber scripti için çok teşekkür ederim. Yönetim paneinden yada üye girişi ile firma ekleme yapıldığında sürekli Kayıt Eklenemedi hatası veriyor. En son güncelleme dahil kuruldu. İnceleyip bir fikir verebilirseniz çok memnun olurum. Tekrar teşekkürler.
05 Ağ 2017
1 0 Cevapla
64x64

oğuz hatip

Sayın WebMaster arkadaşım bu site dosyaları eksik sürekli 2 hata buldum 1ncisi urun_ekle.html 2ncisi de urun düzenleme var kullanıcılarda düzenleme hatası var
01 Tem 2017
0 0 Cevapla
64x64

Ogz

Scripti elden geçirdim. Eksik sayfaları ekledim gereksiz dosyaları kaldırdım. yeni dosyayı yazıdan indirebilirsin..
02 Tem 2017
0 0
64x64

oğuz hatip

Ürün referans kısmı dosyalarını yok lütfen yardımcı olurmusunuz
28 Haz 2017
0 0 Cevapla
64x64

Ogz

eksik olan ürün sayfası eklendi. yazının en altında bulunan yama dosyasını indirip ana klasöre çıkartın.
29 Haz 2017
0 0
64x64

oğuz hatip

Emekleriniz için teşekkürler Güzel ve hoş bir script Bana yardım edermisiniz ustaburda.net diye adrese kurdum ama bazı dosyalar eksik bu dosyaları tedarik ederseniz minnettar olurum.
28 Haz 2017
0 0 Cevapla
64x64

selim

mrb bu bölümde java l çalışan resm uload çalışmıyor bu haatayı alan varmı acaba bu bolum frmaya resm galrisi eklemeye yarıyor admin/index.php?module=gallery/gallery&top=companys&gallery=companys-55 kod da bu Dosyaları Yükle
17 May 2017
0 0 Cevapla
64x64

Hasan KAS

Merhabalar , Size yazdıktan sonra bende diğer hataları halletmiştim cevap ve güncelleme için ayrıca teşekkür ederim. Yeni scripti kurup test edeceğim tekrar çok teşekkürler elinize emeğinize sağlık. iyi günler
02 May 2017
0 0 Cevapla
64x64

Hasan KAS

Merhaba , Admin panelini hallettim sıkıntı kalmadı. Ancak şöyle birşey soracaktım ; Kategoriler kısmında bir kategoriye tıkladıgımda sayfa geliyor ancak farklı kategoriye gecis yapmak istedigimde o kategoriye gecmiyor sayfayı gostermiyor bu neden olur nasıl duzeltebilirim işin içinden cıkamadım yardımcı olursanız sevinirim. Tesekkurler
27 Nis 2017
0 0 Cevapla
64x64

Ogz

script güncellendi. görebildiğim tüm hatalar onarıldı. yeni dosyayı indirip sitenizi tekrar kurunuz.
28 Nis 2017
0 0
64x64

Kuzeyin oglu

Sanırım admin giriş yapamasn nedeni dosya yolumu yoksa ? class/class.admin.php . zaten bu klasör içind e bu dosya bulunmuyor çünkü
10 Nis 2017
0 0 Cevapla
64x64

Hasan Kas

Merhaba , Verdiginiz md5 kodunu yaptıgımda da sifre degismiyor.panele giris yapılamıyor. Farklı bir oneriniz var mı ? Teksekkurler
18 Nis 2017
0 0
64x64

kuzeyin oglu

Site sahibinin görmesi gereken HATA: Site anahtarı için geçersiz alan reCAPTCHA hatası alıyorum reCAPTCHA bütün kodları sildim direk kulanıcı giriş yapsın dedim ama yine olmadıi class klasörü dışında register kısmındada site key ekledim bu şekilde oldu yardımc olurmusun acaba
09 Nis 2017
0 0 Cevapla
64x64

Kuzeyin oglu

hal ettim tüm sorunları , tüm dosyaları tek tek kontrol ettim eksik kodlama vardı sorunu giderdim, şimdi sorunsuz çalısıyor. paylaşım için eline sağlık
11 Nis 2017
0 0
64x64

Ogz

reCaptcha kodlarını formlardan sildikten sonra class.site.php dosyasındaki 271 ve 299. satırlar arasındaki kodları da düzenlemek gerekiyor, bazı satırların silinmesi gerekiyor, yoksa hata verir..
10 Nis 2017
0 0
64x64

hasan kas

merhabalar sizi cok rahatsız ediyorum farkındayım kusura bakmayın. include kısmındaki degisiklik sanırım oldu sıkıntı kalmadı. captcha kısmında ise hala sıkıntı yasyorum firma_add.php kısmında degisiklik yaptım keyleride aldım eklememe ragmen sorun devam etmekte buna bakıyorum cozucem. admin paneline giriste sifre admin&admin demissiniz fakat giris yapamıyorum mysqlden degistirmeme ragmen giris olmuyor boyle bir admin bulunmuyor mesajını alıyorum bu konu hakkında bir fikriniz varmı ? ayrıca firmalara tıkladıgımda karsıma su sekilde sayfa cıkıyor bunun sebebi nedir ? http://i.hizliresim.com/V0r45r.png simdiden tesekkurler.
03 Nis 2017
0 0 Cevapla
64x64

Ogz

admin şifresi için veritabanında admins tabosu içindeki password kutusununun içeriğini bu kod ile değiştirin 0c7540eb7e65b553ec1ba6b20de79608 ekran görüntüsündeki hata css kodlarının başına / işareti ile giderilir. yani bu koddak gibi href="css/main_style.css" kodunu href="/css/main_style.css" şeklinde değiştirin. diğer bağlantı kodlarını da böyle değiştirmek gerekiyor tasarımsal hatalar için.
10 Nis 2017
0 0
64x64

Hasan KAS

Merhaba sifre ile ilgili sorun kalmadı tekrar tesekkurler. Ancak yaptıgınız yazılım ile iglili bazı dosyaları eksik atmıs olabilirmisiniz ? Warning: include(dashboard/modules/companys/settings.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/reklam1lira/public_html/firm_add.php on line 11 Warning: include(dashboard/modules/companys/settings.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/reklam1lira/public_html/firm_add.php on line 11 Warning: include() [function.include]: Failed opening 'dashboard/modules/companys/settings.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php53/usr/share/pear:/opt/alt/php53/usr/share/php') in /home/reklam1lira/public_html/firm_add.php on line 11 tarzında ve captcha dosyaları ile ilgili hata alıyorum. Bunları paylasma sanısınız varmı ? Eger varsa simdiden cok tesekkur ederim.
29 Mar 2017
0 0 Cevapla
64x64

Ogz

firm_add.php dosyasında 11. satırda include("dashboard/modules/companys/settings.php"); dashboard yazan yeri admin olarak değiştirin ilk hata için. include("admin/modules/companys/settings.php"); böyle olsun. Captcha hatası içinse önce https://www.google.com/recaptcha/intro/invisible.html adresinden kendi siteniz için secret ve sitekey kodu almanız gerekiyor. sonra bunları form içinde kodunda sitekey kısmını ve class klasörü içinde class.site.php dosyası içinde 275. satırda secret = '6LfLihgTAAAAADHBmB-pl8bdqwYDeI-Ly2Z_y_O-'; secret kısmını kendi siteniz için düzenlemeniz gerekiyor.
31 Mar 2017
0 0
64x64

Hasan KAS

tesekkur ederim sifre icin. deneme yaptıktan sonra buradan size bilgi verecegim. umarım calısır. simdiden emeginize saglık.
28 Mar 2017
0 0 Cevapla
64x64

Hasan KAS

winrar sifresi nedir acaba ? ucretsiz paylasım demissiniz buna istinaden gonderebilirmisiniz. Tesekkurler
24 Mar 2017
0 0 Cevapla
64x64

Ogz

rar şifresi ogznet veya ogznet.com olması lazım ikisinide dener misiniz?
24 Mar 2017
1 1

Yorum Yaz

İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın alreklamreklam
Daily ShikakuDaily BridgesDiscover PetraSlide and Roll
Photo Slide Show

Photo Slide Show

23 May 2018 / Multimedya
Folder Lock

Folder Lock

20 May 2018 / Güvenlik
Fake Webcam

Fake Webcam

19 May 2018 / Multimedya
Wall Photo Maker

Wall Photo Maker

19 May 2018 / Multimedya
Photo Slide Show

Photo Slide Show

23 May 2018 / Multimedya
Folder Lock

Folder Lock

20 May 2018 / Güvenlik
Emsisoft Anti-Malware

Emsisoft Anti-Malware

19 May 2018 / Güvenlik
Fake Webcam

Fake Webcam

19 May 2018 / Multimedya