Ücretsiz Php Firma Rehberi Script v2.5

Ücretsiz Php Firma Rehberi Script v2.5

Firma rehberi sitesi açmanızı sağlayacak hazırlanmış kendi yaptığım bir Php Firma Rehberi Script'i.

Daha önceki yazılarımda böyle bir script ile uğraştığımı ve yakında yayına sokacağımdan bahsetmiştim. Yani firma rehberi scriptini. Sıfırdan kendim yapmadım. Hazır bir script üzerinden modifiyelerle firma rehberi sitesine dönüştürdüm. Orjinal halini nerden indirdim hatırlamıyorum ancak ücretsiz dağıtılan bir ürün satış scripti idi.

Yönetim panelide ücretsiz dağıtılan bir admin paneli html teması üzerine kuruldu. Scripti kurunca yönetim panelinin ne kadar profesyonel olduğunu göreceksiniz. Çünkü bu scripti kendime yapmıştım ancak şimdi ücretsiz dağıtma kararı aldım.

firmazone

Scriptte çeşitli hatalar bulunabilir arkadaşlar. Daha aslında geliştirme aşamasında. Ayrıca aktif olamayan bazı modüllerde var. Onun dışında geliştirip daha güzel hale getirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Firma eklemek için üyelik zorunlu olan bir script. Çünkü firma eklendiğinde ona ziyaretçiler mesaj gönderebiliyor veya firmaya ürün eklenebiliyor vs.

firmazone yönetim

Script kurulumu için öncelikle config.php dosyasını açıp veritabanı bilgilerini kendinize göre düzeltin.

Admin paneli giriş için kullanıcı adı ve şifresi admin dir.

Firma rehberi scripti güncellendi. Çeşitli hata düzeltmeleri yapıldı. Ayrıca yönetim panelinden admin ayarları yapılabilmesi için sayfa eklentileri yapıldı. Reklam, sayaç gibi google ile alakalı diğer kodların eklenmesi ve düzenlemesi yönetim panelinden online yapılıyor artık.

Yeni güncellemeyi aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://yadi.sk/d/Dn2wyq2-3HTf6m

Üye girişindeki hata için aşağıdaki yamayı indirip, yukarıda indireceğiniz klasör içindeki modules/users yolundaki process klasörünü silip onun yerine bunu kopyalayın. 

https://yadi.sk/d/jNV3LDMg3HUt8N

Ürün sayfası yaması: https://yadi.sk/d/GMN_8LR_3Kabyv (İndireceğiniz dosyaları ana klasöre kopyalayıp üzerine yazmayı onaylayın.)

Firma rehberi sitesi yeniden elden geçti arkdaşlar. Eksik sayfalar eklendi. Ayrıca çeşitli düzenlemer yapıldı. Optimize ayarları yapıldı. Haritaların açılması için Google Map Api anahtarı almanız gerekmektedir. Aldığınız anahtarı yönetim panelinden kaydedin.

Kurulumda sadece config.php dosyasının içerisini düzenleyin. Başka dosyalarda veritabanı bağlantısı için elle düzenleme yapmayın. İlk sayfa açılışı önce yönetim paneline (siteniz.com/dashboard) gidip ilk site ayarlarını yapın. Site url adresini http://www.siteniz.com şeklinde kaydedin. Yoksa siteniz düzgün görüntülenmez.

Kurulum için destek sağlayamıyorum lütfen bu konuda mesaj göndermeyin. Sadece belli sayfalarda belli hata düzeltmeleri için hatanın açık metni ile --yani şu sayfada şu satırda hata veriyor gibi-- mesaj gönderin yada yorum yapın ki yardım etmeye çalışayım. Onun dışında zaten ücretsiz bir scripttir kurulum için fazla destek beklemeyin arkadaşlar.

Not: Daha önce bu scripti indirip kullananlar, ikinci versiyon ile veritabanında da değişimler oldu. Malesef bu versiyonu kullanmak için sitenizi sıfırdan kurmak zorundasınız..

Güncelleme v2.1 (13.07.2017); Veritabanı bağlantı ve sorgularında (yönetim paneli hariç) Mysql yerine Mysqli fonksiyonuna geçildi. Böylece alınan bazı hatalar giderildi, hız ve güvenlik arttı.

Daha önce v2.0 ile sitelerini kuranlar için yapmaları gereken tek şey aşağıdaki dosyayı indirip sitenin ana dosyalarının bulunduğu yere kopyala-yapıştır yapıp üstüne yazmayı onaylamak ve sunucuya göndermek. Veritabanında veya ayarlarda yapılacak birşey yok.

Yeni kurulum yapacak olanlar önce ana dosyayı indirin, sonra yama dosyasını indirip üstüne kopyala-yapıştır yapın ve sadece config.php dosyasını düzenleyip sunuyucuya gönderin.

Güncelleme Yama dosyalarını indirmek için buraya tıklayın.

Güncelleme v2.5 (25.11.2017); bu güncelleme ile ürün sayfası kaldırıldı. Daha önceki güncelleme ana klasöre eklendi. Tasarımda bazı değişikliklere gidildi. Bilinen hatalar düzeltildi. Arama sayfasını özelleştirmek için arama.php dosyasını editörde açıp 87-99 satırları arasındaki kodu kendi Google Özel Arama kodunuz ile değiştirin ve modules klasöründeki searchform.php dosyasını açıp buradaki cx kodunu da kendi arama formu kodunuz ile değiştirin.

İndireceğiniz dosyanın rar şifresi: ogznet.com


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 21 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 10446 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

  Yorumlar (41)

  64x64

  melih

  merhaba. öncelikle paylaşım için teşekkür ederim fakat firma eklediğimde. firma sayfasını giriş yaptığım aşağıdaki hataları alıyorum. Notice: Undefined index: author_position in /home/kzyportal/rehber.kzyportal.xyz/firma.php on line 19 Notice: Undefined index: lat in /home/kzyportal/rehber.kzyportal.xyz/firma.php on line 32 Notice: Undefined index: lng in /home/kzyportal/rehber.kzyportal.xyz/firma.php on line 33 acaba neden kaynaklı olabilir. site adresi rehber.kzyportal.xyz
  14 Kas 2018
  0 0 Cevapla
  64x64

  Ayhan Sahin

  Selam; Ben bu sicripti çalıştıramadım çalışan halini bana göndermeniz mümkünmü?
  12 Haz 2018
  0 0 Cevapla
  64x64

  Abdullah

  Ürün tabloları yok. Admin sana zahmet tabloları eklesen daha iyi olur. Kullanıcılar ürün de eklesin. Tablo için indeksler `products` -- ALTER TABLE `products` ADD PRIMARY KEY (`id`) MySQL çıktısı: Belgeler #1146 - Table 'xnwdmcnq_dh6b.products' doesn't exist
  17 Nis 2018
  0 0 Cevapla
  64x64

  Abdullah

  MySQL içe aktarırken hata. SQL sorgusu: -- -- Tablo için indeksler `products` -- ALTER TABLE `products` ADD PRIMARY KEY (`id`) MySQL çıktısı: Belgeler #1146 - Table 'xnwdmcnq_dh6b.products' doesn't exist
  17 Nis 2018
  0 0 Cevapla
  64x64

  Abdullah

  MySQL içe aktarırken hata. SQL sorgusu: -- -- Tablo için indeksler `products` -- ALTER TABLE `products` ADD PRIMARY KEY (`id`) MySQL çıktısı: Belgeler #1146 - Table 'xnwdmcnq_dh6b.products' doesn't exist
  17 Nis 2018
  0 0 Cevapla
" Ücretsiz Php Firma Rehberi Script v2.5 konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Ücretsiz Php Firma Rehberi Script v2.5 ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Php Firma Rehberi Script v2.5 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ogznet android uygulaması instagram takipçi satın al