Web Tarayıcıları için Faydalı Eklentiler

Web Tarayıcıları için Faydalı Eklentiler

/ / Okuma süresi: 3 dk, 36 sn / Yorum (0)
A A A

Web tarayıcılarınızda kullanabileceğiniz birbirinden faydalı eklentiler.

Web tarayıcıları artık statik özellik barındırmaktan çok dinamik bir yapıya sahipler. Eklentiler ile gerçekten çok fonksiyonel olabiliyorlar. Örneğin reklam engelleme ekletisi ile reklamları engelleyebilir, video indirme eklentisi ile Youtube videolarını kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ancak internet üzerinde ve tarayıcı eklenti marketlerinde o kadar çok eklenti var ki hangisi tam olarak faydalı hangisi zararlı bazen anlamak zor. O yüzden daha çok popüler olmuş uygulamalara yönleniyoruz. Bende bu yazımda birkaç faydalı tarayıcı eklentisi paylaşacağım sizlerle.

1. Adblock Plus ekletisini reklamları engellemek için kullanıyoruz. Bu eklentiyi birçok insan biliyor artık. Ama artık benimde web sitemde kullandığım bir yöntem ile bu eklentiyi siteler artık kapatmanızı istiyor. Reklam gelirleri düştüğü için elbette haklı olarak. Ama millet durmuyor. Bu reklam engelleme eklentisini kapatma uyarısını da engelleyen bir eklenti yapmışlar.

AntiAdware

 

2. Youtube reklamlarını engelleme eklentisi. Uygulama karar verdiğiniz bir zaman gecikmesinden sonra YouTube video reklamlarını otomatik olarak kapatır. Ayrıca, bu reklamlar başladığında otomatik olarak sessizleştirebilme olanağı da sunuyor.

Auto Close YouTube Ads

 

3. Pek çok popüler web sitesi dış linke tıkladığınızda bir uyarı görüntüleyecek ve başka bir siteye yönlendirme yapan bir bağlantıyı tıkladığınızda kullanıcı etkileşimi isteyecektir. Bu komut dosyası, Google, YouTube, Facebook ve Twitter da dahil olmak üzere birçok iyi bilinen alanda bu işlevselliği devre dışı bırakır.

Direct Links Out

 

4. Youtube videolarını bilgisayarınıza indirmeniz için kolay bir yol sunuyor size bu eklenti. Aşağıdaki resimde de gözüktüğü gibi video sayfasına download butonu ekleyip videoyu kolayca indirmenizi sağlıyor.

Download YouTube Videos as MP4

 

5. Bu eklenti, belirli web sitelerinin veya tüm alan adlarınızın arama motoru sonuçlarınızda görünmesini engellemenizi sağlar. Yani arama sonuçlarında görüntülenmesini istemediğiniz sitelerin adreslerini yazarak arama sonuçlarında görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz.

Google Hit Hider by Domain

 

6. Bu eklenti, Google'ın arama motoruna, PDF belgelerinde arama yapmanın yanı sıra sonuçları yalnızca gün, hafta, ay, yıl ve hatta saat gibi kullanıcı tarafından belirlenen zaman aralıklarında arama olanağı da dahil olmak üzere bazı çok kullanışlı düğmeler ekler.

Google Search Extra Buttons

 

7. Bu eklenti, bir klavye kısayoluna basarak Instagram'dan tam boyutlu resimleri ve videoları görüntülemenizi ve hatta indirmenizi sağlar. Bunun klavyenin alt+f veya shift & tklama ile medyayı görüntüle, alt & tıklama ile de medyayı indirme yapabilirsiniz.

Instagram Reloaded

 

8. Linke tıklamadan arkasındaki resmi popup olarak gösteren eklenti. Pek çok resim yükleme sitesinde çalışır.

Mouseover Popup Image Viewer

 

9. Pinterest'e oturum açmadan / kayıt olmaksızınsayfaya göz atmaya, rahatsız edici modal popup'u kaldırmaya izin verir.

Pinterest Without Registration

 

10. Bu komut, Facebook yayınınızda önerilen postaları ve sponsorlu hikayeleri gizler.

Remove Sponsored Posts

 

11. YouTube arayüzünü değiştirerek en önemli bileşenin, videonun kendisinin tarayıcınızın görüntüleme alanında önceliğini almasını sağlar.

Resize YouTube to Window Size

 

12. YouTube videolarının arkasındaki sesi MP3 formatında indirmenize izin veren bir düğme ekler sayfaya.

Simple YouTube MP3 Button

 

13. Bu eklenti, Tumblr blog sitelerinin paylaşımlarının toplu olarak yeniden etiketleme / silme aracına bir düzine yeni yetenek ekleyerek, Tumblr'ın düzenleyicisini önemli ölçüde geliştirir.

Tumblr: Mass Post Features

 

14. Bu eklenti, daha iyi bir görünüm ve his için tüm GitHub depo sayfalarını yeniden boyutlandırarak programcılara çok faydalı olabilir.

Wide GitHub

 

15. Bu eklenti, yine bir başka YouTube indirme komut dosyası, uygun bir şekilde sayfaya yerleştirilmiş açılır menü aracılığıyla çeşitli biçimlerde videoları bilgisayarınıza indirmenizi sağlar.

YouTube Best Video Downloader 2

 

16. Linklere gömülü videoları tıklamadan popup pencerede görüntüleyebilmenizi sağlayan bir eklenti. Başta YouTube olmak üzere birçok popüler video sitesini destekler.

YouTube Link Title

 

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1155 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Web Tarayıcıları için Faydalı Eklentiler konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Web Tarayıcıları için Faydalı Eklentiler ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Web Tarayıcıları için Faydalı Eklentiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.