Resimlerinizi sitenize yüklemeden önce sıkıştırmak iyi fikirdir. Web sitenizde kullanılan çok sayıda resim olabilir, bu nedenle sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olmak için görüntüleri optimize etmeniz gerekir. Bu kılavuzda, görüntü sıkıştırma için en iyi 15 ücretsiz görüntü optimizasyon aracını paylaşacağız.
Hepimiz dijital projelerimiz için başyapıtımızı en iyi şekilde öne plana çıkaracak bir resmi arıyoruz. Ama stok fotoğraf sitelerinin çok fazla olması ve iStock gibi ücretli siteler arasından bir fotoğrafı nasıl bulacaksınız? İyi haber, giderek artan sayıda ücretsiz stok fotoğraf sitesinin bulunmasıdır; burada en iyi ve ücretsiz stok fotoğraf sitelerini listeledik.
Google’ın SMTP sunucusu, web sitenizden veya web uygulamanızdan e-posta göndermek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir servistir. SMTP, Basit Posta Aktarım Protokolü anlamına gelir. Temel olarak, sunucular arasında e-posta iletimi için bir internet protokolüdür.
2019 ve internetteki her işletme zaten Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) üzerine çalışıyor gibi görünüyor. Yani, online işletmelerin yaklaşık %91'i 2018'de bir şekilde SEO çalışması yaptı. Ve 4 milyardan fazla insan internette, milyarlarca dolar harcıyor. Tüm online deneyimlerin yüzde 93'ünün web aramasıyla başladığının farkına vardığınızda, SEO oyununuzu daha ciddiye almak isteyebilirsiniz.
Bugünlerde kişisel portföy sitelerinin artışına tanık oluyoruz. İnsanlar artık kendilerini online kalabalığa göstermekten korkmuyorlar. Sadece Twitter veya Facebook gibi bazı sosyal medya platformlarında değil, iş çevrelerinde de duyulmak istiyorlar. Bunu yapmak için, online portföy oluşturup tanıtmaktan daha iyi bir yol yoktur.
Blogunuzu bir işletmeye dönüştürmenin en karlı yollarından biri, online bir kurs oluşturmak ve satmaktır. Bu kılavuzda, WordPress'i kullanarak ücretsiz bir online kurs veya ders sisteminin nasıl kurulacağını ve blogunuzdan karlı bir gelir elde etmenin yollarını göstereceğiz.
Bugün bir blog sitesi açmanın belli bir maliyeti vardır. Birçok kişi, bir blog sitesi açmak için bir ton deneyim ve belli bir bütçeye ihtiyaç duyduklarını düşünüyor. Bu gerçeklikten çok uzak, çünkü istediğiniz herhangi bir blogu oluşturmak bunlara gerek olmayabilir.
Link kısaltma scriptleri, web yöneticileri arasında geniş bir kabul görüyor. Bu muhtemelen Twitter'ın yaygın ve artan popülaritesinden kaynaklanıyor. Bu yazıda, linklerinizi kolayca kısaltmak için kullanabileceğiniz ücretli veya ücretsiz 12 adet PHP link kısaltma scriptini listeliyoruz.
404 Hata Sayfaları artık bir web sitesinin ayrılmaz bir parçası ve önemli bir unsuru gibi görünüyor. Bu sayfanın kullanıcılar arasında bu kadar popüler olduğu gerçeğini göz önüne alarak, geliştiriciler, onu kullanıcı deneyimini bozmayan, aksine gelen ziyaretçiyi siteye geri bağlamanın bir yolunu buldular.
Bir blog sitesi yayınlamak harika bir hobi, ya da doğru bir şekilde yaparsanız kazançlı bir iş olabilir. Her durumda, siteniz için büyük bir güvenlik riski de ortaya çıkabilir. Sitenizi en yaygın saldırılara karşı korumak için, güvenli ve verimli bir şekilde ayarlamaları nasıl yapacağınızı bilmek önemlidir.
WordPress her ne kadar güçlü bir blog platformu ve milyonlarca blogcu tarafından kullanılıyor olsa da, yine de WordPress blogunuzu veya web sitenizi geliştirmek ve rakiplerinize üstünlük sağlamak için biraz daha çaba sarf etmeniz gerekiyor. Evet, WordPress Eklentilerinin kullanımına atıfta bulunuyoruz. Bu yazıda, En İyi 10 WordPress Eklentisini listeleyeceğiz.
İşletmeniz veya markanız için bir web sitesi oluşturmak çok da zor olmak zorunda değil. En iyi yazılımla doğru web sitesi oluşturucusunu seçerek, web sitenizi oluşturmak bir çok zorluğu geçerek daha eğlenceli olabilir.
Son zamanlarda, tek sayfalık web siteleri her yerde ortaya çıkmaya başladı. Şimdi, web sitesi oluşturmada moda diyebiliriz. Tek sayfalık web siteleri, web sitesi oluşturmaya yenilikçi bir yaklaşım getirmekle kalmaz, aynı zamanda gereksiz karmaşayı gidermek için de kullanışlıdır.
Backlink, her başarılı SEO çalışmasının olmazsa olmazıdır. Bu yeni rehber 2019'da nasıl backlink çalışması yapılacağını gösterecektir. Yüzlerce başarılı SEO kampanyası sayesinde artık neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını biliyoruz. Bu durumda backlink ile ilgili kapsamlı bir yazı için okumaya devam edin.
İnternetin yaşamın önemli bir parçası olmasından sonra birçok işin internet üzerinden yapılır haline gelmesi birçok sektöründe doğuşuna neden oldu. Bu sektörlerden birisi de şirket ve firmalar için yapılan internet sitelerinin seo danışmanlık hizmetleridir. Bu hizmetler bu konuda hizmet veren seo ajansları tarafından yerine getiriliyor. Bu hizmetler konusunda bilgi almak isteyen birçok kişi seo ajansı nedir ve görevleri nelerdir?