SEO'nun (arama motoru optimizasyonu) oldukça teknik bir alan olması ve pratik çabalar gerektirmesi nedeniyle bazı hatalar alınabilir. Sonuç almak için mücadele edenler için başarısız bir SEO stratejisinin (veya SEO'nuzun yanlış olduğunu gösteren bir çeşit uyarı işaretleri) temel olarak beş aşamasının olduğu tespit edildi.
Kullanıcılar bir web sitesinin yüklenmesini ne kadar süre bekler? Bir araştırmanın verilerine göre, kullanıcıların yarısı yaklaşık üç saniye bile beklemiyor. Ve hepsi bu kadar da değil: müşterilerin %79'u, yavaş yükleme süresi olan, kötü performansa sahip bir siteye geri dönmeyeceklerini söylüyor. Bu yüzden bu kaynağı oluşturduk: web sitenizi nasıl hızlandıracağınızı göstermek için.
Web sitenizde ziyaretçi kaybı mı yaşıyor sunuz? Web siteniz mobil deneyim için optimize edilmediyse, bu durum normaldir. Sadece masaüstü bilgisayarlardan ziyaretçi aldığınız günler artık bitiyor. Yüksek teknolojik cihazlar ile artık insanlar internete cep telefonları ile bağlanıyor. Bu durumda web sayfanızı mobil cihazlara göre optimize etmeniz gerekir.
WordPress sitenizi özel işlevlerle genişletmek isterseniz, sık sık kod tablonuza özel kod snippet'leri eklemeniz gerekir. Aslında, web, WordPress sitenize eklemeniz gereken özel kod parçacıkları sağlayan destek forumları ve makalelerle doludur. Eğer yeni başlayan biriyseniz, bu oldukça korkutucu olabilir ve hatta bu çabadan vazgeçmenizi sağlayabilir. Ancak, bunu yapmamalısınız, çünkü bu, gerçekten de bu kadar da zor değildir ve ayrıca güvenebileceğiniz mükemmel eklentiler de vardır.
SendPulse genel olarak nedir? Özet olarak, SendPulse, tüm cihazlarda kitlenize ulaşmanıza yardımcı olacak çok çeşitli özellikler sunan entegre bir pazarlama platformudur. E-postalar, SMS, Web Push, SMTP ve daha fazlası ile.
Bilgi yönetimi Vikipedi ile yeni bir cephe açtı. Bu sadece bir bilgi okyanusu değil, aynı zamanda ziyaretçilerin tüm sayfaları oluşturmasına ve düzenlemesine izin verir. Yani, Vikipedi ligine katılmak ve kendi web sitenizi oluşturmak için kendi wiki'nizi oluşturmak istiyorsanız, bir Wiki scripti bunu kolayca yapmanızı sağlar.
Alan adları, web'deki ilk izlenimdir. Alan genellikle, herhangi bir ziyaretçinin sitenize göz atması sırasında karşılaştığı ilk şey olduğu için, doğru mesajı ve uygun bir profesyonel fikri karşı tarafa vermesi gerekir. Bu nedenle, en başından itibaren doğru alan adı seçimi çok önemlidir. Web sitenizin yayına başlaması sırasında yapılması gereken en kritik seçimlerden biridir.
Google AdSense, duyarlı tasarımı resmi olarak onaylamıştır ve bunun anlamı, ziyaretçinin cihazının görüntüleme boyutuna (ekran çözünürlüğü) karşılık gelen çeşitli boyutlarda Google reklamları sunabilmenizdir.
Bir web sitesi kurmak isteyen çoğu insan nereden başlayacağını bilmez, bu yüzden genelde bir profesyonelden yardım almaya çalışır. Ama gerçek şu ki, doğru çözümü seçerseniz, herkes bir site oluşturabilir ve bu işi de hızlı bir şekilde yapabilir. Bu iddiayı kanıtlamak için, şimdi size tüm bu süreci, ön bilgi veya kodlama yeteneğinizin olmadığını varsayılarak adım adım anlatacağız.
Web üzerinden kullanıcı geri bildirimlerini toplamak çok önemlidir. Sitenize entegre edilmiş anketler yoluyla geri bildirim toplayabilirsiniz. İşte Wordpress siteniz için oylama, anket ve soru-cevap eklentileri. Bunların hepsi ücretsizdir ve hepsi WordPress sitelerinde kullanıcı geri bildirimlerini ele almak için kendi özelliklerine sahiptir.
Web'deki tüm ücretsiz script dizilerinde, en basit şey yukarıdan aşağıya doğru sayfayı kaydırma eklentisidir. Bu, sayfanın altına tıklandığında, pencereyi otomatik olarak sayfanın en üstüne doğru kaydırdığı küçük bir ok ekler. Daha uzun blog makaleleri ve daha uzun açılış sayfaları için popüler bir seçimdir.
Wordpress web sayfanıza yada blogunuza yazdığınız yazıları kullanıcılarınızın kolayca sosyal medya hesaplarından paylaşmasını sağlayacak 8 eklentiyi listeliyoruz. Böylece ziyaretçileriniz kolay bir şekilde beğendikleri konuları sosyal medya hesaplarından diğer kullanıcılara gösterirken sizde ziyaretçi kazanırsınız.
2018 Mart itibariyle dünya çapında 1,7 milyardan fazla internet sitesi var. Bunların %31.7'si WordPress içerik yönetim yazılımı (CMS) ile çalışmaktadır. Joomla'da %3.1, Drupal'da %2.1. Bunlar ilk üç CMS web platformu. Bugün mevcut olan en iyi 5 CMS platformunun benzerliklerini ve farklarını göstereceğiz. Bunu şimdi öğrenmek için okumaya devam edin.
55.000'den fazla WordPress eklentisi (ve artıyor) var ve bunların çoğu faydalı değil. Ancak, bazı harika eklentiler ile web sitenizi SEO sıralamalarında yükseltmek için kod kullanmadan özelleştirmenize yardımcı olacak inanılmaz şeyler yapabilir. Birçok seçenek mevcut, hangisinin sitenize en çok değer katacağını bilmek çok zor olabilir. Bu yüzden, web sitenizi en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak WordPress için en iyi 10 eklenti listesini bir araya getirdik.
Hayal edilebilecek hemen hemen her şey hakkında web siteleri var, ama bunların hepsinin iyi olduğu anlamına gelmez! Blogunuzu hangi başlıkla açacağınızı bilmiyor musunuz? Sitenizi nelere odaklayabileceğinizi (veya tekrar odaklayacağınızı) düşünmenizi sağlayan 81 blog konusu fikri bu yazıda.
Reklam Ver instagram takipçi satın al