Yüklemeniz Gereken 5 Muhteşem Chrome Uzantısı

Yüklemeniz Gereken 5 Muhteşem Chrome Uzantısı

/ Okuma süresi: 4 dk, 59 sn / Yorum (0)
A A A

Chrome web tarayıcınızda kullanmak üzere yükleyebileceğiniz 5 muhteşem eklenti. Web deneyiminizi optimum noktalara çıkaracak tarayıcı eklentileri bu yazıda.

Tarayıcı pazarının neredeyse yüzde 60'lık payıyla Chrome, en yakın rakibi olan Internet Explorer'dan üç kat daha popüler. Ancak, Chrome deneyimini daha da geliştirmek istiyorsanız, bazı eklentileri yüklemeniz gerekir. Chrome Web Mağazası'nda yüzlerce ürün var, ancak gerçekten kullanmanız gereken bu iki veya üç yararlı uzantılanın neler olduğunu merak ettiyseniz, bu yazıda en iyi beş eklenti tanıtımı var.

Hatırlatma: Bir Chrome kullanıcısı değilseniz ve Firefox veya Opera gibi birçok Chromium tabanlı tarayıcıdan birini tercih ediyorsanız, büyük ihtimalle bu eklentilerin çoğu tercih ettiğiniz tarayıcı için de vardır.

Hover Zoom+

İşte uzun zamandır kullanılan bir uzantı. Hover Zoom + yüklendikten sonra, fare imlecini desteklenen web sitelerindeki görüntülerin üzerine getirirseniz, otomatik olarak tam boyutlara genişletir. Basit görünüyor, ancak eklentiyi bir süre kullandıktan sonra geri dönmek istemeyeceksiniz.

Hover Zoom + 'yı, Facebook, Twitter, Amazon, Google Görseller ve YouTube gibi birçok site destekliyor. Özgün Hover Zoom'un açık kaynak kodlu bir sürümüdür. Pek çok kullanıcı, gizlilik ve reklam yazılımları ile ilgili endişelerden dolayı vazgeçmiştir.

 

hover zoom

 

Magic Actions for YouTube

YouTube, trafik açısından internette en büyük ikinci sitedir; bu nedenle, video izleme zevkinizi arttırmak için ayrılmış sayısız Chrome uzantılarının olması sürpriz değil. YouTube'u istediğiniz gibi özelleştirebilmenizi sağlayan Magic Actions eklendi.

Uzantının işlevleri arasında, fare tekerleği ile ses kontrolü, renk filtreleri ve gece / gündüz izleme modları gibi küçük (ama yararlı) öğelerden, yüksek çözünürlükte videoları otomatik olarak oynatmaya, 1 tıklama anlık görüntüden, kapsamlı video bilgisi ve daha pek çok şey elde etmek için kullanılmaktadır.

 

magic actions

 

LastPass

İnternetteki birçok insanın hala çok basit şifreleri kullandığı bir gerçektir. "123456" dan daha zor olan tercih ise Mark Zuckerberg'in bile yaptığı, birkaç sitede aynı giriş kimlik bilgilerini kullanması. Bu durum güvenlik riski taşır. Ancak her siteye ayrı bir şifre belirlersek te hangi şifrelerin hangi web sitelerinde kullandığımızı unutmak bir problem çıkıyor ortaya. Bu günlerde, bir şifre yöneticisi neredeyse en önemli bir Chrome eklentisidir ve LastPass bunların en iyilerinden biridir.

Kurulduktan sonra hatırlamanız gereken tek şey ana şifredir; Geri kalanını LastPass halleder. Otomatik doldurma şifrelerini, bir siteyi her ziyaret ettiğinizde, karmaşık oturumlar oluşturur ve depolar. Diğer özellikler arasında, akıllı telefonlar ve tabletler gibi birden fazla cihazda hesap senkronizasyonu, parmak izi desteği ve bu ek güvenlik katmanı için çift faktörlü kimlik doğrulama dahildir. Bu uzantı, Chrome'a ​​önemli bir katkıdır.

 

lastpass

 

Save to Pocket

İnternette gerçekten ilginç bir şey bulduğunuzda, örneğin, bir makale, video veya başka bir şey, o an ona vakit ayıramayabilirsiniz. Bu durumda daha sonra bakmak için elbette, yer imlerine ekleyebilirsiniz ancak daha iyi bir seçenek Save to Pocket özelliğini kullanmak; En iyi 'daha sonra bak' Chrome uzantısı.

22 milyondan fazla insan Pocket kullanıyor ve nedenini anlamak kolay. Kurulduktan sonra simgesine basit bir tıklama ile daha sonra tekrar bakmanız için kaydeder. Ve yalnızca mevcut aygıt üzerinde değil, birden fazla bağlı cihazlarda kullanabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınızda keydedin ve bunları daha sonra iPad'inizde okuyun gibi. Ayrıca, arkadaşlarınızı takip edebileceğiniz ve ilgi alanlarınıza dayalı öneriler görebilceğiniz sosyal bir yanı da var.

 

save to pocket

 

Pushbullet

Pushbullet bilgisayar, tablet, akıllı telefon olsun tüm cihazlarınızla bağlantı kurmanızı sağlayan bir uygulamadır. Pushbullet ile cihazlarınız arasında notlar, internet bağlantıları, fotoğraflar ve dosyalar gönderebilirsiniz.

Kolaylıkla bir cihazdan diğerine dosya vs. taşımanıza olanak tanıyan, telefonunuzun bildirimlerini PC'nize aktaran ve bilgisayarınızdan doğrudan SMS mesajları alıp gönderen bir eklenti.

Uzantı, birisi bir SMS mesajı gönderdiğinde veya telefon bir bildirimi aldığında açılır pencereyi açar (her şey özelleştirilebilir). Kurulduktan sonra PC'de iken telefonunuza bir daha asla elinize almak istemezsiniz. Diğer uzantılar aynı özellikleri sunarken, Pushbullet hepsini tek bir pakette getiriyor.

 

pushbullet

 

Daha başka muhteşem eklentiler

Söz etmeye layık diğer başka güzel uzantılar da var.

Örneğin, Gmail Offline ve Boomerang eklentileri. Gmail Offline mail hesabınızı çevrimdışı da kontrol etmenizi sağlar. Boomerang ise istediğiniz maili istediğiniz zaman sizin için otomatik olarka gönderir. Buffer bir içeriği Twitter, Facebook ve LinkedIn'e web'deki herhangi bir yerden yalnızca tek bir tıklama ile paylaşmanın en iyi yoludur. Data Saver ziyaret ettiğiniz sayfaları optimize etmek için Google sunucularını kullanarak veri kullanımını azaltır.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 770 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Yüklemeniz Gereken 5 Muhteşem Chrome Uzantısı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Yüklemeniz Gereken 5 Muhteşem Chrome Uzantısı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüklemeniz Gereken 5 Muhteşem Chrome Uzantısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.