2 Katlı Açık Çatı Tasarımına Sahip Ev Kat Planı ve 3B Görselleri

2 Katlı Açık Çatı Tasarımına Sahip Ev Kat Planı ve 3B Görselleri

Juliet modeli 250 metrekarelik toplam alanı ve kullanıma açık çatı katı ile 2 katlı bir ev planı ve 3 boyutlu görselleri.

Toplamda 12,5 m arsa genişliğine sahip bir alanda her iki taraftan da en az 2 metre çekme yaparak bu tasarımı uygulayabilirsiniz. Eğer arsa çekme payları minimum 1.5 metrede tutulabiliyorsa 11.5 metre genişliğinde bir arsada bu ev modeli için uygulanabilir.

2 katlı ev planı ön görünüş

Zemin kat planı, oturma odasına girmeden önce küçük veranda yerleştirilerek özenle tasarlanmıştır. Oturma odası 5 m'ye 4 m ölçülerinde veya 20 m² ölçülerindedir. Alan bir U-tipi kanepe ve karşısında televizyon seti konumlandırarak tasarlanmış. Garaj, 1 araçlık gereksinimi karşılamak için 3,5 m ile 5 m boyutlar yeterlidir. Yemek ve mutfağa devam eden mini bar, bu iki alanı birbirinden ayırır. Mutfak 6 sandalyeli bir masa ve duvara asılı dolaplar ve küçük depolama alanı ile donatılmış bir yemek alanı için uygundur.

zemin kat planı

1. kat planı

çatı katı planı

Planda gördüğünüz gibi, bir açık çatı ile bu 2 katlı ev plan çok verimli bir şekilde tasarlanmıştır. Çamaşır hane, 2,1 m x 3 m ölçülerindedir ve içinde yıkama ve kurutma makineleri ile bu alanın düzgün ve düzenli hale getirilen açık bir raf ile donatılmıştır.

sağ yan görünüş

sol yan görünüş

Ogznet.com