Ogznet.com
Açık Kaynak Kodlu ve Ücretsiz En İyi 10 Android Uygulaması Paylaş:

Açık Kaynak Kodlu ve Ücretsiz En İyi 10 Android Uygulaması

Açık Kaynak Kodlu ve Ücretsiz En İyi 10 Android Uygulaması

Android, tüm zamanların en popüler ve güçlü açık kaynak projelerinden biridir. İşletim sisteminin kendisine ek olarak Android’de birçok harika açık kaynak kodlu uygulama vardır. İşte Android için en iyi açık kaynak kodlu ve ücretsiz uygulamalardan bazıları.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. Firefox: Hızlı ve gizlilik odaklı web tarayıcısı

Firefox: Hızlı ve gizlilik odaklı web tarayıcısı

Hızlı, akıllı ve kişisel bir Web deneyimini yaşayın. Firefox, gizlilik konusunda en güvenilir internet şirketi seçilen Mozilla’nın geliştirdiği, bağımsız ve insan odaklı bir tarayıcıdır. Hemen yükleyin, daha kişisel bir gezinti deneyimi için Firefox’a güvenen yüz milyonlarca insana katılın.

Firefox, en popüler açık kaynak projelerinden biridir. Platformlar arası senkronizasyon, gizlilik tarama modları, eklentiler, yer imleri ve bu tür şeyler dahil tüm temel seçenekleri kapsar.

FreeOTP Authenticator

FreeOTP iki faktörlü bir kimlik doğrulama uygulamasıdır. Google Authenticator veya Microsoft Authenticator uygulamalarına benzer şekilde çalışır. FreeOTP, online hesaplar için ikinci bir katman güvenlik daha ekler. Bu, hack girişimlerini neredeyse imkansız hale getirmek için normal şifreniz ile birlikte kullanılabilen mobil cihazlar üzerinde tek seferlik şifreler üretir. Telefonunuz uçak modundayken bile bu şifreleri elde edebilirsiniz. Hem TOTP hem de HOTP protokollerini destekler ve bu protokolleri destekleyen tüm web siteleriyle çalışır.

Lawnchair Launcher

Lawnchair Launcher, listedeki daha yeni açık kaynaklı uygulamalardan biridir. Stok Android temalı bir başlatıcıdır. Daha fazla özellik dışında Pixel Launcher'a çok benziyor. Bunlar arasında Google Asistan entegrasyonu (bir eklenti ile), simge paketi desteği, değişken simge boyutu, bulanıklık modu ve diğer özelleştirmeler bulunur. Hala beta aşamasında. Aynı zamanda ücretsiz, açık kaynaklıdır ve son derece işlevseldir. Minimal bir Launcher deneyimi ile bazı özelleştirme seçenekleri isteyenler için iyidir.

Nextcloud

Nextcloud özel, açık kaynaklı bir bulut depolama uygulamasıdır. Bilgisayarınızda bir sunucu, telefonunuzda ise uygulama olarak çalışır. Böylece bilgisayarınızı bulut depolama depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, belgelerinizi ve diğer dosyaları senkronize edebilirsiniz. Kullanıcı arayüzü oldukça temiz ve çoklu hesap desteği, fotoğraf ve video için otomatik yükleme gibi özelliklere sahiptir ve dosyaları paylaşabilirsiniz. Google Drive gibi bir şey kadar güçlü değil, ama çok daha gizlilik esaslı.

İlginizi çekebilir

İlginç ve Açık Kaynaklı Android Uygulamaları

İlginç ve açık kaynaklı Android uygulamaları listesi.

Open Camera

Open Camera açık kaynaklı bir kamera uygulamasıdır. Daha fazla işlevsellik için ana kamera uygulamasını değiştirir. Bu, tam manuel kontrolleri (cihaz izni), yapılandırılabilir kısayol tuşlarını, HDR desteğini, bir widget'ı ve videografçılar için bazı harici mikrofonları destekler. Mevcut en iyi açık kaynak kamera uygulamasıdır.

6. OsmAnd - Offline Maps, Travel & Navigation

OsmAnd - Offline Maps, Travel, Navigation

OsmAnd açık kaynaklı bir navigasyon uygulamasıdır. Haritalar için OpenStreetMap kullanıyor ve bu da her şeyin ücretsiz olduğu anlamına geliyor. Yolunuzdan saptığınızda rota sıfırlamaları ile birlikte adım adım yol tarifleri vardır. Ayrıca çevrimdışı destek de var.

Phonograph Music Player

Phonograph, müzik için birkaç açık kaynaklı uygulamadan biridir. Popüler müzik çalarların bile her zaman yapmadığı bir şey olan Materyal Tasarımı'na sahiptir. Ek olarak, uygulama temalar, Last.fm entegrasyonu, etiket düzenleme, oynatma listeleri, widget'lar ve daha fazlasını içerir.

8. QKSMS

QKSMS

QKSMS, tek açık kaynaklı SMS uygulamalarından biridir. Özelleştirme, MMS, gizlilik özellikleri, Wear OS (Android Wear) desteği, erişilebilirlik için TalkBack desteği ve AMOLED ekranlar için karanlık tema gibi tüm standart özelliklerle birlikte gelir.

Simple Mobile Tools

Simple Mobile Tools, reklamlar ve gereksiz izinler olmadan özelleştirilebilir widget'lara sahip bir grup basit, açık kaynaklı Android uygulamaları geliştiricisidir.

Takvim, galeri, çizim uygulaması, rehber uygulaması, not alma uygulaması, dosya yöneticisi, el feneri, müzik çalar, kamera, saat ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli açık kaynak uygulamalarına sahiptir. Temel olarak cihazınızdaki tüm stok uygulamalarını bunlarla değiştirebilirsiniz. Her biri tamamen açık kaynaklı ve hepsi çevrimdışı çalışıyor. Daha güçlü rakipler var, ancak bunlar sadece basit bir şey isteyenler için iyidir.

VLC for Android

VLC, herhangi bir platformdaki en popüler medya oynatıcılarından biridir. Uygulama, diğer medya oynatıcıların çoğundan daha fazla platformda kullanılabilir. Ayrıca, açık kaynak kodludur ve DVD ISO'ları, canlı yayın bağlantıları ve tonlarca ses codec bileşeni gibi bir dizi dosya biçimini destekler.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!