Bir web sitesi kurmak isteyen çoğu insan nereden başlayacağını bilmez, bu yüzden genelde bir profesyonelden yardım almaya çalışır. Ama gerçek şu ki, doğru çözümü seçerseniz, herkes bir site oluşturabilir ve bu işi de hızlı bir şekilde yapabilir. Bu iddiayı kanıtlamak için, şimdi size tüm bu süreci, ön bilgi veya kodlama yeteneğinizin olmadığını varsayılarak adım adım anlatacağız.

İlginizi Çekebilir Ücretsiz WordPress Hosting - WordPress websitenizi hemen açın!

Ücretsiz WordPress Hosting - WordPress websitenizi hemen açın!

Kendi WordPress blogunuzu veya web sitenizi açmak istiyorsanız, ücretsiz olarak yapabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Hiç ücretsiz WordPress hosting duydunuz mu? Ücretsiz bir WordPress barındırma planını seçerek hızlı ve kolay bir şekilde sitenizi a..

1. Bir web site oluşturucusu bulun
Bunun için GoDaddy veya Wix gibi hazır web sitesi oluşturucularını kullanabilirsiniz. Bu sayede HTML veya CSS teknolojisi hakkında teknik bilgi sahibi olmadan web site yapabilirsiniz. Örneğin GoDaddy ile işleme başlamak için ‘Ücretsiz Başla’ düğmesine tıklayın ve ardından bir e-posta, kullanıcı adı ve şifre ile kayıt olun.

2. Tür ve isim
Site oluşturucu, siteniz için bir kategori ve bir ad seçmenizi ister. Bu noktada, bir alana sahip olmanıza bile gerek yoktur. Herhangi bir alanda web sitesi oluşturmaya karar verin ve ilgili kategoriyi seçin.

3. Tema
Uygulama, seçtiğiniz kategoriye uygun olarak varsayılan bir tema seçer, ancak sağ tarafta seçim yapmak için bazı alternatifler vardır.

4. Gölgeler ve tonlar
Bu sistem tarafından oluşturulan sayfalar vurgu rengine sahiptir, varsayılanlar oldukça fazla GoDaddy yeşilidir. Sağdaki renk seçiciyi kullanarak, farklı bir renk seçimi yapabilir ve görünümü değiştirebilirsiniz.

Renk seçiciyi kullanmak istemiyorsanız, bunun yerine RGB Hex kodunu girebilirsiniz.

5. Yazı Tipleri
Sağ taraftaki diğer bir ayar başlık yazı tipidir ve varsayılanı değiştirebilirsiniz. Değişiklik, yaptığınız web sitesinde hemen uygulanır.

6. Önizleme zamanı
Bu aşamaya ulaştıktan sonra, sürecin seçim kısmı etkin bir şekilde tamamlanır ve siteyi bir bilgisayar ve bir telefonda görebilmeniz için bir 'Önizleme' düğmesi görüntülenir.

Tarayıcılar sayfaları biraz daha farklı hale getirebilir ve ekran çözünürlüğü de nesnelerin nasıl göründüğüne etki edebilir, ancak çoğu ziyaretçinin bunun bir versiyonunu görmesi gerekir.

7. Alan adı?
Sitenin düzenlemeye hazır olmasıyla birlikte, GoDaddy size seçtiğiniz kategoriye uygun olan bir seçimle bir alan adı sunar. Bu özel örnekleri kullanmanız gerekmiyor ve aşağıdaki bir düğme sizi bir alternatif aramaya yönlendiriyor.

8. Düzenleme
Şu anda, sitenin sadece üç sayfası var ve bu ifadelerin hiçbiri bizim değil. Bu yüzden ‘Düzenle’yi tıklayıp içeriği ayarlamaya geçme zamanı.

Bir şeyi değiştirmek için, tek yapmanız gereken sayfada tıklamak, sonra sağda, kelimeleri veya stili değiştirmenize izin veren seçenekler görünecektir.

9. Bölümler
Her sayfa bir segment koleksiyonuna ayrılır ve yeni bir bölüm eklemek için, aralarında ‘+ Bölüm Ekle’ işaretli olan düğmeyi kullanın. Bu tuşa tıklandığında menüden bölüm tiplerinden birini seçebilirsiniz.

10. Takvim
Bölüm türlerinden, Google’a bağlı bir takvim ekledik, ancak siteye özgü bir tane oluşturabilir ve istediğiniz etkinlikleri ekleyebilirsiniz.

Bu web aracı, blog, e-ticaret ve fotoğraf galerileri ile bölümler için çok sayıda seçeneğe sahiptir.

11. Sayfalar
Sadece üç sayfa ile biraz daha eklememiz gerekiyor. Menünün üstünde "Sayfalar" ı tıklayın ve hangi sayfaların tanımlandığını gösterecektir.

Listenin üstünde bir "Ekle" düğmesi bulunur ve bu da bir sayfa eklemenize ve harici bir web sitesine ve açılır menüye bir bağlantı eklemenize olanak tanır.

Yeni sayfa sitenin navigasyon sistemine otomatik olarak eklenecektir ve daha sonra, oluşturduğunuz sayfalara istediğiniz bölümü ekleyebilirsiniz.

12. Ayarlar
Sağ üstteki ev simgesinden erişilen üst menüde üç alt seçenek vardır: "Tema", "Sayfalar" ve "Site Ayarları".

İçeride "Site Ayarları", çeşitli şeylerin çalışmasını sağlayan tüm anahtarlar ve araçlardır. Aynı zamanda site trafiğini analiz etmek ve sosyal medya hesaplarını bağlamak için bir araç sağlar.

Bunlar muhtemelen siteyi canlı hale getirmeden önce yapmak isteyebileceğiniz son şeylerdir.

İlginizi Çekebilir Web siteniz için ücretsiz alan adı nasıl alınır?

Web siteniz için ücretsiz alan adı nasıl alınır?

Pek çok yeni işletme ve kuruluş için, yeni bir web sitesi başlangıç ​​sürecindeki ilk masraflardan biridir. Ancak bir alan adı bulmak için cüzdanınızı boşaltmak zorunda değilsiniz. Aslında, bir kuruşa bile mal olmayabilir! Web siteniz için ücretsiz b..

Site yapma aracı ile ücretsiz web sitesi yapabilirsiniz. GoDaddy'nin web sitenizi hiçbir ücret ödemeden bir ay boyunca tutar. Oluşturulan siteyi kullanmaya karar verirseniz, ihtiyaç duyduğunuz güvenlik seçeneklerine bağlı olarak, fiyatlar site türüne göre değişir.
Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 312 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Adım Adım Web Site Yapımı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Adım Adım Web Site Yapımı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adım Adım Web Site Yapımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "