Ogznet.com
Adobe Photoshop’a Alternatif Programlar Paylaş:

Adobe Photoshop’a Alternatif Programlar

Adobe Photoshop’a Alternatif Programlar

Adobe Photoshop, harika bir fotoğraf düzenleme programı olmasına rağmen, günlük görüntü düzenleme kullanımı için fazla profesyonel olabilir. Bu yüzden en iyi 10 Photoshop alternatifine bir göz atalım. Burada Windows, Mac, Web, iPhone, Linux ve daha fazlası için Adobe Photoshop’a alternatif programlar var.

1. PicMonkey

 • Sistem: Web | Fiyat: Ücretsiz / Ücretli içerikler mevcut

PicMonkey - Fotoğraf düzenleme ve tasarımla markanıza güç katın

PicMonkey, ilgi çekici güzellikte sosyal paylaşımlar oluşturmak, fotoğrafları, reklamları ve daha fazlasını oluşturmak ve düzenlemek için ihtiyacınız olan kullanımı kolay araçlara sahiptir. Çok yönlü metin araçları, vektör grafikleri, efektler ve daha fazlası ile benzersiz dijital varlıklar oluşturun.

Çalışmayı tüm ekiple paylaşın, tüm tasarımlarınızı organize edin ve saklayın, görüntü dosyalarına yorum bırakın ve hatta gerçek zamanlı olarak birlikte oluşturun.

Sosyal medya gönderileri, el ilanları, kartlar ve daha fazlası için boyutlandırılmış, yüzlerce sanatçı yapımı şablon vardır. Resimleri ve metinleri tıklayıp kolayca değiştirebilirsiniz.

Göz kamaştırıcı filtreler ve efektlerle görüntüleri mükemmele dönüştürün. Fotoğraflarınıza kolayca metin ve grafikler ekleyin veya profesyonel bir görünüm için klonlama ve maskeleme araçlarıyla düzenleme yapın.

PicMonkey ücretsiz olmasına rağmen, premium sürüm ile bazı ekstra özellikler sağlar.

2. Canva

 • Sistem: Web | Fiyat: Ücretsiz / Ücretli içerikler mevcut

Canva - Logolar, sosyal medya içerikleri, belgeler, baskılar ve çok daha fazlası.

Canva, "tasarımı herkes için basitleştiriyoruz" sözü ile aslında basit görüntü düzenlemenin ötesine geçiyor. Bu web uygulaması, fotoğrafları yazı tipleri de dahil olmak üzere binlerce harika tasarım öğesi ile düzenler.

Bu öğelerin çoğu ücretsizdir. Bazıları için bir ücret ödersiniz. Kendi resimlerinizi de tasarım yapmak için kullanabilirsiniz. Canva kolaylığıyla saniyeler içinde bir doğum günü kartı, kartvizit veya blog görüntüsü oluşturabilirsiniz.

3. Pixlr

 • Sistem: Web | Fiyat: Ücretsiz / Ücretli içerikler mevcut

Pixlr - Fotoğrafları doğrudan tarayıcınızda Ücretsiz olarak düzenlemenize ve harika tasarımlar oluşturmanıza olanak tanıyan Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyici

Photoshop'u kullanmayı biliyorsanız, Pixlr'ı kolay ve sezgisel bulacaksınız. Hızlı ve profesyonel düzenlemeler için yapay zeka destekli araçlarla bir sonraki seviye, sezgisel fotoğraf düzenlemeyi deneyimleyin. Kolay kullanılacak şekilde tasarlanan Pixlr ile artık görüntüleri daha akıllı ve hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Dik öğrenme eğrisi yok, tasarım deneyimine gerek yok.

AI tasarım araçlarıyla sıkıcı ve tekrarlayan düzenleme görevlerine veda edin. Fotoğraflarınızı mükemmel bir şekilde arka planlardan çıkarmak, her saç telini kesmek ve daha fazlası için tek bir tıklama yeterlidir. Pixlr ile benzersiz estetik fotoğraf efektleri elde etmek çok daha kolay hale gelir.

Özellikle deneyimli görüntü düzenleme editörleri Pixlr'ı sevecektir. Birçok özellik ve hızlı görüntü düzenleme özelliği sunar.

4. GIMP

 • Sistem: Windows, macOS, Linux | Fiyat: Ücretsiz

GIMP - Ücretsiz ve Açık Kaynak Görüntü Düzenleyici

GIMP, GNU: Image Manipulation Program'ın kısaltmasıdır. Fotoğraf rötuşlama, görüntü kompozisyonu ve görüntü düzenleme gibi görevler için ücretsiz bir programdır.

Photoshop’un görünümü ve hissini yakalayan harika bir Photoshop alternatifi programdır. Tek sıkıntı, GIMP'nin RAW dosyalarını tek başına işleyememesidir. Neyse ki, GIMP'te bir eklenti olarak kullanmak için UFRaw gibi dönüştürücüler indirebilirsiniz.

GIMP, katman, fotoğraf efektleri ve çok daha fazlasını yapabilen büyük bir eklenti kütüphanesine sahiptir.

Photoshop'u kullanmayı bilen herkes GIMP programını hızlı bir şekilde kullanabilir. Görüntü düzenlemede tamamen yeniyseniz, başlangıçta biraz zorlanabilirsiniz.

Taşınabilir uygulama olarak da kullanılabilir: https://portableapps.com/apps/graphics_pictures/gimp_portable

5. Paint.NET

 • Sistem: Windows, macOS, Linux | Fiyat: Ücretsiz
Paint.NET - Paint.NET, Windows çalıştıran bilgisayarlar için görüntü ve fotoğraf düzenleme yazılımıdır.

Paint.NET ücretsiz resim ve fotoğraf düzenleme programıdır. Katmanlar, sınırsız geri alma, özel efektler ve çok çeşitli kullanışlı ve güçlü araçları destekleyen sezgisel ve yenilikçi bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Başlangıçta Windows ile birlikte gelen Microsoft Paint yazılımı için ücretsiz bir alternatif olarak tasarlanan program, sonrasında güçlü ama basit bir görüntü ve fotoğraf editörü aracına dönüştü. Adobe Photoshop, Corel Paint Shop Pro, Microsoft Photo Editor ve The GIMP gibi diğer dijital fotoğraf düzenleme programlarına alternatif bir araç.

GIMP’nin tüm profesyonel düzenleme araçlarını sunmasa da, Paint.NET’in öğrenilmesi daha kolaydır. Görüntü düzenleme konusunda tamamen deneyimsiz olsanız bile, bu programla hemen sonuç alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

En İyi Ücretsiz Online Photoshop Alternatifleri

Profesyonel bir fotoğrafçı değilseniz, Photoshop'ta yolunuzu bulmak kolay değildir. Ayrıca Photoshop, pahalı olabilecek bir premium yazılımdır. Ancak bu resimle..

6. Acorn

 • Sistem: macOS | Fiyat: Ücretli / 14 gün deneme sürümü mevcut

Acorn, MacOS için bir resim düzenleyicidir

Kullanımı hızlı ve eğlenceli bir Mac görüntü düzenleyicisine mi ihtiyacınız var? Yalnızca Mac platformunda kullanabileceğiniz Acorn, özel fırçalar ve PSD formatını içe ve dışa aktarma gibi kolay görüntü oluşturma ve düzenleme seçenekleri sunan Photoshop'a iyi bir alternatiftir. Yeni başlayan biriyseniz, Acorn’un kapsamlı eğitimlerini kullanabilirsiniz. Resim düzenleme konusunda uzman olsanız bile, daha karmaşık görevlerde size yardımcı olacak bir öğretici bulabilirsiniz.

Acorn, Photoshop için tam bir alternatif olmasa da, doğrudan RAW dosyalarıyla çalışabilir, böylece uygulamanın ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunu görebilirsiniz.

7. Pixelmator Pro

 • Sistem: macOS | Fiyat: Ücretli / 15 gün deneme sürümü mevcut

Pixelmator Pro - Herkesin kullanabileceği profesyonel resim düzenleme araçları.

Pixelmator Pro, en güçlü profesyonel görüntü düzenleme araçlarını herkes için erişilebilir hale getirmek için tasarlanmış bir görüntü düzenleyicisidir. Fotoğrafları düzenlemek ve rötuşlamak, grafik tasarımlar oluşturmak, resim yapmak, vektör grafikleri çizmek ve çarpıcı efektler eklemek için kapsamlı bir araç koleksiyonu ile ihtiyacınız olan bir resim editörüdür.

Pixelmator Pro 1.5 Avalon, yeni Mac Pro ve Pro Display XDR olan macOS Catalina'ya tam destek sağlıyor; akıllı, makine öğrenimi destekli görüntü yükseltme, gürültü giderme, büyük performans iyileştirmeleri ve çok daha fazlasını getiriyor.

Çoklu GPU desteği ve optimize edilmiş Metal mimarisi sayesinde yeni Mac Pro'nun gücünden tam olarak yararlanın.

Pixelmator, Photoshop için doğrudan bir rakip olmayabilir, ancak çoklu monitör desteği gibi özellikleri de mevcuttur. Bu özellikler, düşük fiyatı ve kullanım kolaylığı ile birlikte, Pixelmator'u Photoshop alternatifine ihtiyaç duyan herkes için cazip hale getirir.

Hem yeni hem de deneyimli kullanıcılar, Pixelmator'u kullanabilir.

8. Krita

 • Sistem: Windows, macOS, Linux | Fiyat: Ücretsiz

Krita - Krita profesyonel ÜCRETSİZ ve açık kaynaklı bir boyama programıdır.

Krita profesyonel ve açık kaynak kodlu bir boyama programıdır. Krita ayrıca, gelişmiş ücretli program kalitesi özelliklerine sahip eksiksiz bir yaratıcı eskiz ve grafik uygulamasıdır. Ücretsiz, açık kaynaktır ve tüm önemli masaüstü platformlarında kullanılabilir.

Sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Kurulumunuzu yaptıktan sonra, kendi çalışma alanınızı özelleştirebilirsiniz. Sık kullanılan araçlar için kendi kısayollarınızı da oluşturabilirsiniz.

Önceden yüklenmiş 100'den fazla profesyonel fırça efekti ile gelir. Bu fırçalar iyi bir efekt yelpazesi sunar. Krita, fırça darbelerinizi düzeltmek ve sabitlemek için 3 farklı yol içerir. Sürükleme ve kütle ekleyebileceğiniz özel bir Dinamik Fırça aracı bile vardır.

Yerleşik vektör araçları paneller oluşturmanıza yardımcı olur. Vektör kütüphanesinden bir kelime balonu şablonu seçin ve bunu tuvalinize sürükleyin. Kendi şekillerinizi ve kitaplıklarınızı oluşturmak için bağlantı noktalarını değiştirin. Metin aracıyla resminize metin ekleyin. Krita, vektör biçimini yönetmek için SVG kullanır.

9. Pinta

 • Sistem: Windows, macOS, Linux | Fiyat: Ücretsiz

Pinta - Pinta, çizim ve resim düzenleme için ücretsiz, açık kaynaklı bir programdır.

Pinta, çizim ve görüntü düzenleme için ücretsiz, açık kaynaklı bir programdır. Amacı, kullanıcılara Linux, Mac ve Windows platformlarında resim çizmek ve işlemek için basit ama güçlü bir yol sağlamaktır.

Serbest çizim, çizgiler, dikdörtgenler, elipsler ve daha fazlasını çizmek için kolay çizim araçları sağlar. Pinta, resimlerinizi değiştirmek için 35'ten fazla ayar ve efekt içerir.

Pinta tüm geçmişinizi takip eder, böylece her zaman yaptığınız düzenlemeleri geri alabilirsiniz. Kolay düzenleme için görüntünüzün öğelerini ayırmanıza ve gruplandırmanıza yardımcı olması için katmanları kullanabilirsiniz.

10. Polarr

 • Sistem: Web | Fiyat: Ücretsiz / Ücretli içerikler mevcut

Polarr - online fotoğraf editörü

Yüksek hassasiyetli ışık ve renk araçlarından, gelişmiş netlik ve dehaze ayarlarına, kendi filtrelerinizi oluşturma ve kurtarma becerisine kadar birçok özellik sunar. Polarr, blog yazarları, öğrenciler ve fotoğraf düzenlem işleri ile uğraşanlar için ideal bir fotoğraf editörüdür. Artık fotoğraflarınızı toplu olarak dışa aktarma, filigran ekleme ve klavye kısayollarını kullanma yeteneğiyle, Polarr Photo Editor, online olarak kullanabilceğiniz en etkin fotoğraf düzenleme araçlarından biridir.

İlginizi çekebilir

Photoshop'tan GIMP'e Nasıl Geçilir: Geçişinizi Kolaylaştıracak 5 Adım

GIMP artık Photoshop için gerçekten iyi bir alternatif. Adobe aboneliğinizi iptal etmek ve her platformda çalışan bu ücretsiz açık kaynaklı resim düzenleme prog..


Listenin bundan sonraki programları tam bir PhotoShop alternatifi olmasa da, fotoğraf düzenleme ve oluşturma işleriniz için kullanabilirsiniz.

11. PhotoFiltre

 • Sistem: Windows | Fiyat: Ücretsiz

PhotoFiltre - PhotoFiltre Studio, eksiksiz bir görüntü rötuş programıdır.

PhotoFiltre, çok kapsamlı bir görüntü düzenleme yazılımıdır. Görüntüde basit veya gelişmiş ayarlamalar yapmanızı ve çok çeşitli filtreler uygulamanızı sağlar. Sade ve sezgisel kullanımı hızlı bir kavrama sağlar. Standart filtrelere basit fare tıklamasıyla erişim sağlayan araç çubuğu, kullanıcı dostu bir taraf sağlar. PhotoFiltre ayrıca katman yönetimine (Alfa katmanı ile), özelleştirilebilir fırçalar, bir otomasyon modülü ve diğer birçok güçlü araçlara sahiptir.

12. Photopea

 • Sistem: Web | Fiyat: Ücretsiz / Ücretli içerikler mevcut

Photopea - PSD, XCF ve Sketch dosyaları ile çalışabilen çevrimiçi fotoğraf editörü.

PSD, XCF ve Sketch dosyaları ile çalışabilen çevrimiçi fotoğraf editörü. PSD, XCF, Sketch (Photoshop, Gimp ve Sketch) veya diğer görüntü dosyalarını açın ve düzenleyin. PSD ve Sketch dosyalarını inceleyin. Sketch'i PSD'ye dönüştürün. Fotoğraf efektleri ve filtreler uygulayın. Photoshop veya Gimp'e mükemmel bir alternatif.

HTML5 ile yapılmış çevrimiçi fotoğraf editörü. Bilgisayarınızdan yeni bir resim oluşturun veya mevcut dosyaları açın. PSD ve XCF, Photoshop ve Gimp dosyalarını açın, düzenleyin ve kaydedin. PSD, XCF, JPG, PNG ve WebP arasında dönüştürme yapın.

13. FireAlpaca

 • Sistem: Windows, macOS | Fiyat: Ücretsiz

FireAlpaca - Mac ve Windows için Ücretsiz Dijital Boyama Yazılımı

FireAlpaca, 10 dilde mevcut olan ve hem Mac hem de Windows ile uyumlu ücretsiz Dijital Boyama Yazılımıdır. Basit araçlar ve kontroller kolayca bir çizim yapmanıza izin verir.

Kalem, Kurşun Kalem, AirBrush ve Suluboya varsayılan ayarlarda kullanıma hazırdır. Kendi kaleminizi de özelleştirebilirsiniz! Kalem ve yumuşak kenarlı suluboya efekti ile keskin kontur en popüler fırça tipleridir.

FireAlpaca son derece basittir. Zor kontroller yoktur. Dijital Boyama Yazılımı, yeni başlayanlar ve ileri kullanıcılar için uygundur.

Mac kullanıcıları için Ücretsiz Dijital Boyama Yazılımı çok yaygın değildir, ancak FireAlpaca hem Mac hem de Windows için kullanılabilir. Bir dosya Mac ve Windows arasında değiştirilebilir.

14. MediBang PaintMediBang Paint

 • Sistem: Windows, macOS, iPhone, Android | Fiyat: Ücretsiz

MediBang PaintMediBang Paint - Her yerde, her zaman çizin!

MediBang Paint, fırçalar, yazı tipleri, önceden hazırlanmış arka planlar ve diğer kaynaklarla dolu ücretsiz hafif dijital resim düzenleme ve oluşturma programıdır. Windows ve Mac OS üzerinde çizim ve çizgi roman yapma gibi işlemler için hafif bir programdır.

Ücretsiz olmasına rağmen özelliklerle dolu olarak geliyor. MediBang Paint, çizgi roman yapmak veya göstermek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Adobe Photoshop Express

15. Fotor

 • Sistem: Web | Fiyat: Ücretsiz / Ücretli içerikler mevcut

Fotor - Herkes için en kolay fotoğraf düzenleyici ve grafik tasarım aracı

Fotor'da, sadece birkaç tıklamayla istediğiniz görüntüyü oluşturabilirsiniz. Fotor güçlü bir online fotoğraf editörü ve grafik tasarım aracıdır. Şaşırtıcı montajlar yapmanıza yardımcı olmak için çevrimiçi fotoğraf montaj şablonları, arka planlar ve küçük resimlerden oluşan büyük bir veritabanı sağlar. Farklı şık fotomontaj şablonları da kendi çarpıcı fotomontajlarınızı yapma şansı sunar. Yüzlerce bireysel küçük resim, fotomontajlarınızı iyi bir şekilde dekore etmenizi sağlar.

Sosyal medya kapaklarından, yayınlarq, kartlardan, afiş reklamlara, posterlerden ve daha fazlasına kadar 19'dan fazla önceden ayarlanmış şablonla gelir. Fotor ile online olarak mükemmel bir grafik tasarım oluşturabilirsiniz.

Fotor çeşitli HD fotoğraf arka planları ve dokulu desen arka planları sunar. Çalışmanızın görsel etkisini zahmetsizce en üst düzeye çıkarmak için bu arka plan görüntülerini kullanabilirsiniz.

Yorumlar (1)
 • avatar
  Emre YALÇIN

  Güzel bir kaynak olmuş teşekkürler kardeşim. tesadüfe googlede buldum Allah daha çok arandıkça bulmayı nasip etsin inşAllah :)

Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!