Ne tür bir akıllı telefon fotoğrafçısı olursanız olun, muhtemelen Instagram'a üyesiniz. Ama artık fotoğraflarınız için farklı bir platform arıyorsanız, Instagram için harika alternatifler vardır. Ve aramanıza gerek kalmadan bulmanız için bunların bir listesini sizin için derledik.

1. Dayflash

Instagram için fotoğraflardaki kare biçiminden sıkıldınız mı? Dayflash, sürükleyici, tam ekran deneyimi üzerine vurgu yapan bir Instagram alternatifidir.

Dayflash'a kaydolmak ücretsizdir. Sadece bir hesap oluşturun ve tam ekran fotoğraflarınızı dünya ile paylaşmaya başlayın. Dahili kamerayla çekilen tüm görüntüler yüksek çözünürlüklüdür. 1080p çözünürlük kalitesi. Karmaşayı azaltmak için cihazınıza otomatik olarak kaydedilmez.

Vizör, cihazınızın tüm ekranını kaplar. Bu format, daha iyi görünen ve karelerden çok daha canlı görünen daha estetik fotoğraflara yol açar. Fotoğraflar, Kamera Rulonuzdan veya Fotoğraf Kitaplığınızdan Dayflash'a atılabilir. Bu, paylaşma fırsatını asla kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir. Bu fotoğraflar, tam ekran odaklanma nedeniyle orijinal çözünürlüklerini kullanarak, Dayflash üzerinde biraz büyütülür.

Dayflash, fotoğrafçıların herhangi bir görüntüde düzenleme yapmasına olanak tanır. Fotoğraf editörü temel ayar araçlarını içerir ve ayrıca kullanmak için eğlenceli efektler ve filtreler vardır.

Yaratıcı olmaya ihtiyaç duyduğunuzda, Dayflash Instagram'dan daha ilham verici. Tutkunuzu paylaşan diğer kişileri keşfetmenize yardımcı olmak için hizmetteki diğer popüler kullanıcıları önerir.

Ve eğer henüz Instagram'dan vazgeçemezseniz, Dayflash, Instagram kullanıcı adınızı Dayflash profilinize eklemenizi sağlar. Bu şekilde, diğerleri tek bir dokunuşla Instagram'ınızı kontrol edebilir.

  • İndir: Dayflash iOS (Ücretsiz)

2. SmugMug

SmugMug, fotoğrafçılar tarafından oluşturulmuş bir fotoğrafçılar topluluğuna sahiptir. Bu, birinci sınıf bir hizmettir, yani içerik oluşturuculara göre “bizim ürünümüz değil, önceliğimiz sizsiniz”. Fotoğraflarınızı sergilemek için en iyi yerlerden biridir ve hatta belki de onlardan biraz para kazanabilirsiniz.

SmugMug'a katılmak için ücretsiz bir hesap oluşturursunuz. Bu, 14 günlük bir denemeyle başlar, bundan sonra dört plandan birini seçersiniz: Temel, Güç, Portföy ve İş.

SmugMug, akıllı telefonunuzdan fotoğrafları görüntülemenin ve göstermenin en iyi yolu. Mobil uygulamadan galeri, klasör veya sayfa oluşturamazken, tüm koleksiyonlarınızı hareket halindeyken görüntüleyebilir ve doğrudan Fotoğraf Kitaplığı veya Kamera Rulosu'ndan yükleyebilirsiniz. SmugMug ayrıca size sınırsız akıllı telefon yüklemeleri sunar.
Daha az güvenilir internet bağlantısına sahip olduğunuz anlarda SmugMug’ın tüm galerileri çevrimdışı olarak indirebilme seçeneği bir cankurtaran (ve fotoğrafçıların hareket halindeyken mükemmel bir Instagram alternatifi olmasını sağlıyor). Böylece, arkadaşlarınız, aileniz veya müşterileriniz için en iyi çalışmalarınızı gösterebilirsiniz.
Ya da neyin gösterileceğine dair tercihleriniz varsa, daha hızlı erişim için yalnızca belirli koleksiyonları favorilerinize ekleyin. SmugMug, görüntüleri ve videoları SMS, e-posta, Twitter veya Facebook aracılığıyla paylaşmanıza olanak tanır, böylece kişi izleme özelliği ile sınırlı değildir.

  • İndir: SmugMug iOS - Android  (14 güne kadar ücretsiz)

3. EyeEm

Instagram’a rakip olan bir topluluğa katılmak istiyorsanız, o zaman EyeEm en iyisidir. EyeEm’in topluluğu 20 milyondan fazladır. İlham bulmak ve hatta ekstra para kazanmak için harika bir yerdir.

EyeEm'e e-posta veya Facebook ile kaydolmak ücretsizdir. Daha sonra yeni bir Keşif ekranı ile karşılaşacaksınız. Burada, yakınınızda çekilmiş fotoğrafları, EyeEm topluluğunun üyeleriyle yapılan röportajları, fotoğraf eğitimlerini, fotoğraf yarışmalarını ve özellikli fotoğrafçıları bulacaksınız.

EyeEm, kullanıcıların doğrudan yeni fotoğraflar çekmelerine veya Fotoğraf Makinesi Rulosundan görüntüleri içe aktarmalarına olanak tanır. EyeEm, Picked by EyeEm Selects'te görüntülerinizi tarar ve en yüksek estetik skorla fotoğrafları algoritmalarına göre seçer. 

Fotoğrafınızı seçtikten sonra, temel düzenlemeleri yapabilir veya filtreler uygulayabilirsiniz. Hepsi ücretsizdir. Bu işlem bittiğinde, bir altyazı ekleyin, etiketler seçin (bu, başkalarının görüntüleri keşfetmesine ve muhtemelen satın alınmasına yardımcı olur) ve sonra da EyeEm'e yüklenir.

EyeEm, diğer üyelerine fotoğraflarıyla daha yaratıcı olmaları için ilham vermeye odaklanır ve işinizden bonus olarak para kazanma potansiyeline sahip olursunuz.

4. 500px

Ciddi ve tutkulu bir fotoğraf topluluğu arayanlar için 500px başka bir seçenektir.

500px ile fotoğrafçılar, çalışmalarını sergileyen 11 milyondan fazla fotoğrafçıdan oluşan bir topluluğa kavuşuyor. Diğer kullanıcılara göz attıkça, bu yeteneğin arasında ilham bulmak çok kolay. Topluluk diğerlerinden açık geri bildirimi teşvik eder, bir fotoğrafçı olarak büyümeye ve olgunlaşmanıza yardımcı olur.

Paylaşmaya hazır olduğunuzda, 500px tam çözünürlüklü fotoğrafları doğrudan akıllı telefonunuzdan yüklemenizi sağlar. Nabız, başkalarından anında geri bildirim almanıza olanak tanır ve işiniz için tanınma kazanırsınız.

500px ile sadece cutesy fotoğrafları değil, Instagram gibi fotoğrafları çeken, kaliteli fotoğrafçılığa odaklanan ciddi bir topluluğa sahip olursunuz.
Akıllı telefon fotoğrafçılığını önemli buluyorsanız, 500px kolektifine katılmayı düşünmelisiniz.

5. Oggl

Instagram gibi bir uygulama istiyorsanız ve formülden çok uzaklaşmıyorsanız, Oggl denenebilecek bir seçenektir. Bu hizmet, yıllar önce popüler vintage kamera uygulaması Hipstamatic'i yaratan aynı kişilerden geliyor.

Instagram popüler olmadan önce, özellikle gençlerde Hipstamatic oldukça popülerdi. Kullanıcılara benzersiz bir deneyim ve modern teknoloji ile birleşik retro kameralar sundu. Son yıllarda Hipstamatic kayboldu, ancak Oggl şirkete yeni bir soluk kattı.

Oggl ile Kullanıcılar, Instagram'a benzeyen modern bir pakette Hipstamatic'in eğlencesini kazanır. Yeni fotoğrafları doğrudan Oggl’in kamerasıyla çektiğinizde veya Kamera Rulosundan içe aktardığınızda. Oggl, klasik Hipstamatic lensleri ve filmleri kullanır ve çekim yaparken veya düzenlerken canlı önizlemeler alırsınız, bu nedenle herhangi bir tahmin çalışması söz konusu değildir.

Oggl, peyzaj için önceden ayarlanmış kombinasyonlara sahiptir. Portre, Gece Hayatı, Yiyecek ve Gün Batımı. Bununla birlikte, fotoğraflarınız için benzersiz görünümler oluşturmak üzere mevcut lensleri karıştırıp eşleştirebilirsiniz.

  • İndir: Oggl iOS (Ücretsiz)

6. Retrica

Retrica'nın odak noktası öncelikle selfi ve kendinizi ifade etme özgürlüğü üzerinedir.

Retrica, kullanıcılarınıza güzelliğinize odaklanan büyük bir eğlence filtreleri sunar. Böylece, onları mükemmel bir şekilde düzenlemek için zaman harcamak zorunda kalmazsınız.
Hangi selfie için en iyi görüneceğine karar veremezseniz, yerleşik bir kolaj makinesi birden çok resim eklemenize ve toplulukla paylaşmanıza olanak tanır. Ya da Retrica'yı retro bir fotoğraf gibi kullanabilirsin.

Ayrıca canlı video desteği de vardır veya kolajları ve videoları GIF’lere dönüştürebilirsiniz. Ve eğer eğimliysen, Tıpkı Instagram Hikayeler veya Snapchat gibi yüzlerce seçenekten etiket ekleyebilirsiniz. Eğer bu yeterli değilse, resimlerinize de çizim yapabilirsiniz.

Günün selfie özelliğini mükemmelleştirdikten sonra, toplulukla veya favori sosyal ağlarınızla paylaşın.

7. VSCO

Akıllı telefon fotoğrafçılığını düşündüğünüzde, Visual Supply Company zaten düşünebilirsiniz. VSCO, fotoğraf düzenleme yazılımı ile tanınır, ama aynı zamanda bir topluluk olduğunu biliyor muydunuz?
VSCO, kullanıcılara tam donanımlı bir fotoğraf düzenleme stüdyosunun yanı sıra güçlü bir kamera değişimi sunar. Her şey minimal tasarımlı bir pakette gelir. Düzenleme araçları, mükemmel görüntü oluşturmanızı sağlar ve VSCO’nun filtreleri süper yüksek kalitedir.

VSCO topluluğu, dünyanın her yerinden gelen içerik oluşturucularla dolu. Başkaları sizi takip ettiğinde veya resimlerinizi beğendiğinde, bildirim alırsınız. Keşif bölümündeki küratörlü koleksiyonlar, bağlantı kurmak için diğer yetenekli fotoğrafçıları bulmanızı sağlar.

Bu Instagram alternatifi, hobi fotoğrafçılara daha güçlü bir vurgu yapıyor, bu da yeteneklerinizi oluşturmaya ve çekimlerinizi paylaşmaya çalıştığınızda harika.

VSCO indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak isteğe bağlı bir VSCO X üyeliği vardır. Fotoğraf tutkunuzu genişletmek istiyorsanız, yatırım yapmaya değer olabilir.

  • İndir: VSCO iOS - Android (isteğe bağlı abonelikle ücretsiz)

Akıllı Telefon Fotoğrafçılığını Göster!
Akıllı telefonların bugünlerde ne kadar popüler olduğunu görmek için cihazınızdaki fotoğraflara bakmak yeterli. Bunları başkalarıyla paylaşmak ve hatta diğer fotoğrafçılardan ilham almak isteyebilirsiniz. Instagram popüler olsa da, fotoğraflarınız için tek yer değildir. Burada daha iyi alternatiflerin bazılarını ele alabildik.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1382 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Akıllı Telefon Fotoğrafçıları için 7 adet Instagram Alternatifi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Akıllı Telefon Fotoğrafçıları için 7 adet Instagram Alternatifi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Akıllı Telefon Fotoğrafçıları için 7 adet Instagram Alternatifi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "