Akıllı Telefon Üreticileri için 2018'e Çok Yoğun Bir Son!

Akıllı Telefon Üreticileri için 2018'e Çok Yoğun Bir Son!

Bu yıl akıllı telefonlar için yüksek bir standartta sona eriyor. Kış geliyor olabilir, ancak bu üreticiler spot ışığının sönmesini istemiyor. Bu yıl, neredeyse tüm üreticiler yeni ürünlerini Ekim ayında sunmak istiyor.

Birkaç yıl önce, yılın bu zamanı nispeten sessizdi ancak son zamanlarda yapılan duyurular çoğalıyor. Huawei, Mate serisinin yenilenmesiyle her Ekim ayında bir randevu belirleyen ilk üreticilerinden biriydi. OnePlus daha sonra T modelinin lansmanı ile aynı ay için kararını verdi. Google, Piksel etkinliği ile ilgili eğilimi takip etti. 2018, duyurular açısından yüksek bir noktaya işaret etti. Yani, sadece listeye bak ve kendin için olanı seç.

Honor 8X - 2 Ekim
LG V40 -3 Ekim
Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL - 9 Ekim
Razer Phone 2 - 10 Ekim
Samsung Galaxy A9 - 11 Ekim
Huawei Mate 20, Mate 20 Pro ve Watch GT - 16 Ekim
Xiaomi Mi Mix 3 - 25 Ekim (Çin'de)
OnePlus 6T - 29 Ekim
Apple iPad - 30 Ekim
Honor Magic 2 - 31 Ekim (Çin'de)

Akıllı telefon dünyasının ultra rekabetçi bir pazar olduğunu anlamak için bir teknoloji uzmanı olmanıza gerek yok. Çinli üreticilerin son zamanlardaki gelişi sektörü daha da yoğunlaştırdı. Sadece dünyanın en iyi akıllı telefon üreticileri sıralamasında ikinci sıraya yükselen Huawei'ye bakın.

Önceden, akıllı telefon duyuruları büyük teknoloji fuarlarında yapılırdı: Ocak ayında CES, şubat ayında MWC ve Eylül ayında IFA. Biraz biraz, işler değişiyor. Yeni akıllı telefonların sayısı o kadar artıyor ki yolunuzu bulmak zor. Bu nedenle, bazı modeller, sadece birkaç ay önce başlatılmış olsa da, bazen insanların dikkatinden kayboluyor. Peki, neden bu kadar çok yayınlanıyor?

Karmaşık yanıtın ilk unsurlarından biri açık görünüyor. Bu kartopu etkisidir. Bir üretici bir şey sunar, diğeri tepki gösterir, sonra başka biri partiye gelir vb.

Öte yandan, üreticilerin, cihazların açıklanmasından sonra satışların çok hızlı bir şekilde düştüğü görüldü. Bununla birlikte, sınırlı sürümlerin veya yeni renklerin lansmanı, kullanıcılarda çok popülerdi. Sonuç olarak, mobil teknoloji giderek daha moda hale geliyor. Özellikle hızlı bir moda. Bu, ekipmanın bir sezonda çok hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlar. Cihazlar daha küçük partiler halinde üretilmekte ve yeterince cazip bir fiyatla satılmaktadır, bu nedenle kullanıcılar cihazlarını sık sık değiştirip satışları beklemekten kaçınmaktadırlar.

Black Friday İndirimleri Kapıda
Ekim ayında bu hızlandırılmış duyurular için diğer açıklama oldukça ticari. Black Friday indirimlerini görmezden gelmek olmaz. Teknolojiyle ilgili olan herkes, ileri teknoloji ürünü satışa sunulduğu bu özel gün kavramını açık bir şekilde biliyor. Ülkemizdede son yıllarda bu indirim trendi uygulanmaya başladı.

Bu fenomen son yıllarda artmış ve ABD sınırlarından çıkarak dünya çapında bir trend olmuştur. Black Friday, Avrupa'da resmi tatil olmasa da etkisi büyüktür. Bunun nedeni, üreticiler için çok önemli bir satış etkinliğini temsil etmesidir. Bu dönemden önce yepyeni modelleri başlatmak, şirketlerin bu cihazlarının kullanıcılar tarafından unutulmayacağından emin olmalarını sağlıyor. Her fiyat kategorisinde bir cihaz sahibi olmaları da önemlidir.

Bu fenomen durumun devam etmesi muhtemeldir. Gelecekte daha sessiz Ekim ayları öngörmek zor görünüyor. Daha da kötüsü - yılın diğer dönemleri de yoğun bir teknoloji süresine kolayca dönüştürülebilir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile