Akıllı Telefonlar, Tabletler ve Bilgisayarlar İçin En İyi Astronomi Uygulamaları

Akıllı Telefonlar, Tabletler ve Bilgisayarlar İçin En İyi Astronomi Uygulamaları

Burada astronomi için düzinelerce iyi uygulamalar var. Her biri bire bir çeşitli misyonlarla ilgilenen kişiler için tarih içeriği. Gökbilimci olun ya da sadece olanlarla ilgileniyor olun, bu dijital asistanlar bireysel keşif için kozmosu açarlar.

Gökbilimciler eski günlerinde, akıllı telefonlar ve tabletler ve masaüstü bilgisayarlar var olmadan önce, gökyüzünde bir şeyler bulmak için yıldız çizelgelerine ve kataloglara bakıyordu. Tabii ki, kendi teleskoplarını da yönlendirmeleri gerekiyordu ve bazı durumlarda gece gökyüzünü gözlemlemek için çıplak göze güveniyorlardı. Dijital devrim ile insanların navigasyon, iletişim ve eğitim için kullandıkları araçlar Astronomi uygulamaları ve programları için temel hedeflerdir. Bunlar Astronomi kitaplarına ve diğer ürünlere ek olarak kullanışlıdır.

Bu uygulamaların ve programların birçoğu, kullanıcıların deneyimlerini özelleştirmelerine yardımcı olmak için ücretsiz veya uygulama içi satın alma işlemlerine sahip. Her durumda, bu programlar, ilk astronomların sadece bilgiye ulaşmayı hayal edebilecekleri kozmik bilgilere erişim sağlar. Mobil cihaz kullanıcıları için uygulamalar, kullanıcıların alandaki elektronik yıldızlara erişimini sağlayan harika bir taşınabilirlik sunar.

Dijital Astronomi Asistanları Nasıl Çalışır?
Çoğu uygulama ve astronomi için diğer programlarda, kullanıcının konumu ve saati için özelleştirmesine izin veren ayarlar bulunur. Mobil ve masaüstü gökbilim uygulamaları, gözlemcileri Dünya'daki belirli bir yerde gece gökyüzünü göstermek için ana amaçları. Bilgisayarlar ve cep telefonları zaman, tarih ve konum bilgileri (genellikle GPS aracılığıyla), programlar ve uygulamalar ile nerede olduklarını bilirler ve bir akıllı telefondaki bir uygulama söz konusu olduğunda, cihazın nereye yönlendirildiğini öğrenmek için cihazın pusulasını kullanır. Yıldız, gezegen ve derin gökyüzü nesnelerinin veritabanlarını ve bazı grafik oluşturma kodlarını kullanarak, bu programlar doğru bir dijital grafik sunabilir.
Kullanıcının yapması gereken, gökyüzündeki neyin ne olduğunu bilmek için şemaya bakmak.

Dijital yıldız grafikleri bir nesnenin konumunu gösterir, ancak aynı zamanda nesnenin kendisi hakkında bilgi verir (büyüklüğü, türü ve mesafesi) Bazı programlar bir yıldızın sınıfını da söyler (yani, ne tür bir yıldızdır) ve zaman içinde gökyüzündeki gezegenlerin, Güneş'in, Ay'ın, kuyruklu yıldızların ve asteroitlerin hareketlerini canlandırabilir.

Önerilen Astronomi Uygulamaları

Uygulama sitelerinde hızlı bir şekilde arama yapılması, akıllı telefonlarda ve tabletlerde iyi çalışan zengin bir astronomi uygulaması kaynağını ortaya çıkarır. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da pek çok program var. Bu ürünlerin birçoğu, bir teleskopu kontrol etmek için kullanılabilir ve bu da onları gökyüzü gözlemcileri için iki kat yararlı hale getirir. Neredeyse tüm uygulamalar ve programlar, yeni başlayanlar için insanların kendi hızlarında astronomi öğrenmelerine ve almasına izin vermek için oldukça kolaydır.
StarMap 2 gibi uygulamalar, ücretsiz sürümde bile, yıldız verenler için önemli kaynaklara sahiptir. Özelleştirmeler yeni veritabanları, teleskop kontrolleri ve yeni başlayanlar için benzersiz bir dizi öğretici eklemeyi içerir. iOS cihazlara sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Sky Map olarak adlandırılan bir diğeri de Android kullanıcıları arasında favoridir ve ücretsizdir.
"Cihazınız için elde taşınabilir bir planetaryum" olarak tanımlandığında, kullanıcıların yıldızları, gezegenleri, bulutları ve daha fazlasını tanımlamasına yardımcı olur.

Teknik özellikli genç kullanıcılar için gökyüzünü kendi hızlarında keşfetmelerini sağlayan uygulamalar da mevcut. Night Sky, sekiz yaş ve üstü çocuklara yöneliktir ve aynı veritabanlarının birçoğu ile daha yüksek veya daha karmaşık iOS cihazlar için kullanılabilir uygulamalardır.

Starwalk, popüler astro uygulamalarının iki versiyonuna sahiptir, biri doğrudan çocuklara yöneliktir. Buna "Star Walk Kids" denir ve hem iOS hem de Android cihazlar için kullanılabilir. Yetişkinler için, şirket ayrıca bir uydu izci uygulaması yanı sıra bir güneş sistemi keşif ürünü vardır.

En İyi Uzay Ajansı Uygulamaları

Elbette, orada yıldızlardan, gezegenlerden ve galaksilerden daha fazlası var. Çok çeşitli platformlarda NASA uygulaması mevcut, NASA içeriğini sergiliyor ve uydu takibi, içerik ve daha fazlasını sunuyor.
Avrupa Uzay Ajansı (ESA) da benzer uygulamalar geliştirdi.

Masaüstü Gökbilimciler için En İyi Programlar

Geliştiriciler, masaüstü ve dizüstü bilgisayar uygulamaları için birçok program geliştirdi. Bunlar yıldız grafik baskısı kadar basit veya bir gözlem evi çalıştıran program kadar karmaşık olabilir. En iyi bilinen ve tamamen ücretsiz olan programlardan biri Stellarium. Tamamen açık kaynaklıdır ve ücretsiz veri tabanları ve diğer geliştirmelerle güncellemek kolaydır. Birçok gözlemci Cartes du Ciel'i kullanıyor.
Ayrıca indirmek ve kullanmak için ücretsizdir.

En güçlü ve güncel programların bazıları ücretsiz değildir, özellikle de gözlem ve gözlemlerini kontrol etmek için uygulama ve programların kullanımıyla ilgilenen kullanıcılar tarafından kontrol edilmeye değerdir. Bunlar, bağımsız bir çizelge programı olarak kullanılabilen TheSky'yi içerir. Başka bir diğer program StarryNight. Teleskop kontrolü ve yeni başlayanlar ve sınıf çalışması için bir tane dahil olmak üzere çeşitli özellikler ile geliyor.

Evrene Göz Atmak

Tarayıcı tabanlı sayfalarla da gökyüzüne büyüleyici erişim yapın. (Yukarıdaki uygulama ile karıştırılmamalıdır) Sky-Map, kullanıcıların kolayca ve yaratıcı evreni keşfetmek için bir şans sunuyor. Google Earth ayrıca, Google Earth kullanıcılarının aşina olduğu navigasyon kolaylığı ile aynı şeyi yapan Google Sky adı verilen ücretsiz bir ürüne sahiptir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile