Alış, Satış ve Ticaret için En İyi Kripto Para Siteleri

Alış, Satış ve Ticaret için En İyi Kripto Para Siteleri

/ / Okuma süresi: 8 dk, 23 sn

İlk kripto paranızı satın almak için mükemmel bir zaman. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kripto para birimi ve bir sürü kripto para birimi değişimi de var. Ama hangi değişimin kullanılacağını nereden bileceksin? Kime güvenebilirsiniz ve kimden uzak durmalısınız? Güvenilir borsaları kullanmak için ne kadar ödersiniz? Haydi bir bakalım.

Bir Kripto Döviz Kuru Nasıl Seçilir

Değişimlere dalmadan önce, Kripto-para birimi alışverişlerinizi ve kripto-para birimi değişiminde neye ihtiyacınız olduğunu düşünelim.

 1. İtibar. Başka bir şeyden önce, Kripto-para takası saygın mı? Borç ödemeden, kullanıcı fonlarını stopaj yapmadan sağlam bir geçmişi var mı? İnternette bir arama, genellikle herhangi bir ilginç olumsuz hikayeyi açığa çıkarır. Her zaman bazı kötü deneyimler vardır. Bu durumlarda hikayeyi okuyun, sonra aynı değişimlerden birkaçının benzer deneyimler olup olmadığını görün.
 2. Ücretler. Sıradaki değişimi kullanmak size ne kadar mal olacak? Borsaların büyük çoğunluğu, işleminizin nominal bir yüzdesini tahsil eder. Açıkçası, belli bir oran üzerinden fazlasını ödeme yapmak istemezsiniz. Ancak bazen biraz daha fazla ödeme yapmak daha iyi bir genel deneyim sağlar, bu yüzden mutlu bir denge bulmak önemlidir.
 3. Ödeme tipleri. Değişimdeki kripto paraları kaç farklı şekilde satın alabilirsiniz? Banka havalelerini kabul ediyorlar mı? Borç ve kredi kartları: Bazı siteler, sahtekarlık işlemleri (çalınan hesaplar vb.) riskinin yüksek olması nedeniyle PayPal'ı geçerli bir ödeme türü olarak kabul eder.
 4. Doğrulama. Sitelerin büyük çoğunluğu en azından bir çeşit kullanıcı kimliği gerektirir. Doğrulama, siteler arasında değişiklik gösterir, ancak genellikle bir ehliyet, pasaport veya benzerlerini içerir. GDAX gibi bazı siteler, doğrulamadan önce birden çok kullanıcı kimliği biçimini gerektirir.
 5. Coğrafya. Değişimin herhangi bir coğrafi sınırlaması var mı? Bazı kripto para birimi takasları sadece belirli yerlerde müşterilere hizmet vermektedir.

En İyi Kripto Para Değişimleri
Seçtiğiniz kripto para alışverişi neyi satın almak istediğinize bağlı olacaktır. Bazı borsalar sadece satış için başlıca şifreleme teklifleri sunar: Bitcoin, Ethereum ve benzeri.

Daha küçük borsalarda listelenen binlerce küçük kripto para vardır. En sonunda, kripto paraları artırmak ve boşaltmak için var olan değişimler var (büyük borsalar bu konuya da uymuyor olsa da).

Doğru veya yanlış kripto para birimi ticareti var. Borsalar değişebilir, tuhaflıkları, artıları ve eksileri vardır. İşte kontrol etmeniz gereken beş tane kripto para borsası.

1. Coinbase / GDAX

Coinbase ve GDAX aslında tek bir çatı altında iki farklı değişimdir.

coinbase kripto para

Coinbase önemli ve saygın bir kripto para platformudur (aslında, bir komisyoncu, ama biz GDAX hakkında konuşurken dikkate değer). Kripto paraya yeni gelenler için mükemmel, güvenli, kullanımı kolay ve bir dizi para birimini kabul eder.

Dahası, işleri basit tutmak için, Coinbase sadece dört şifreleme kodu listelemektedir: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin.

Coinbase'in en büyük dezavantajı ücretleri. Birden çok kripto para işlemi yapmak, banka hesabınıza hızlı bir şekilde yansıtılır. Ücretler ödeme yöntemine ve ülkeye göre değişir. Coinbase'in, kullanıcıların sitede satın alınan kripto paralarını nasıl harcadıklarına dair verileri izleyip sakladıkları da bilinmektedir. Bu, Coinbase'i daha berbat mal ve hizmet satın almak için harcanan kripto para birimine karşı korumak olsa da, farkında olmanız gereken bir şey.

gdax kripto para

GDAX, Coinbase kripto para alışverişidir. GDAX değişimi, aynı dört kripto paraya sahiptir ancak fiat eşleştirmeleri vardır. Bu, örneğin Bitcoin ve USD arasında serbestçe ticaret yapabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, Coinbase'in aksine, çeşitli sipariş türleri vardır.
Yüksekleri ve alçakları yakalamak için zamanın önünde bir sipariş vermenizi sağlar. GDAX herhangi bir marj ticaretine izin vermez.

Coinbase gibi GDAX da birkaç dakika içinde öğrenebileceğiniz erişilebilir bir arayüze sahiptir. Ayrıca, Coinbase ticaret borsası olarak, GDAX'te normal perakende satış yerine göre daha düşük ücretler ödersiniz. Ayrıca herhangi bir kripto para birimini Coinbase'den GDAX'a ücret almadan çekebilirsiniz.

 • Faydalı: Yeni başlayanlar için.
 • Faydalı değil: Günlük tüccarlar, altcoins arayanlar.

2. Binance

binance kripto para
Binance, hem işlem hacmi hem de genel kullanılabilirlik ile en iyi kripto para alışverişlerinden biridir.
Binance, önemli bir kripto para birimi yelpazesine sahiptir ve sıklıkla yeni kripto para birimi projelerini listeleyen ilk borsalardan biridir.

GDAX'tan farklı olarak Binance, Bitcoin, Ethereum, USDT (Tether) veya Binance'ın kurum içi para birimi olan BNB'ye göre tüm alım satımları ile sabitlenmiş bir kriptodan kripto değiş tokuşudur.
Binance arayüzü biraz karmaşıktır, ancak ileri düzey kullanıcılar hızla yollarını bulacaktır. Yeni gelenler biraz fazla zamana ihtiyaç duyabilirler, ancak bunaltıcı değildir. Son olarak, Binance ticaret ücretleri oldukça makul olan, yüzde 0,05 ile 0,1 arasında değişmektedir.

 • Faydalı: Orta düzey kullanıcılar, günlük tüccarlar.
 • Faydalı değil: Bununla ticaret yapanlar, yeni başlayanlar.

3. Bisq

bisc kripto para
Daha önce Bitsquare olarak bilinen Bisq, tamamen dağıtılmış olan (bu listedeki alternatiflerin çoğunun aksine) nispeten popüler bir değiş tokuş. Bisq, düzenli olarak en güvenli ve özel kripto para değişimi listelerinde de görünür ve açık kaynak kodu da bu referanslara eklenir.
Güvenlik ve gizlilik bilgilerinin yanı sıra, pek çok kullanıcı, kolay bir şekilde kripto ticareti için Bisq'u tercih ediyor. İstediğiniz kripto para biriminin türünü satan bir kullanıcı bulursanız, onlarla iletişime geçin ve ödemenizi yapın.

Bisq, her şeyin düzgün bir şekilde yürümesini sağlamayı amaçlıyor. Bisq, Binance gibi bir tam altcoin değişimi yerine özel bir kripto para birimi değişimi yapar

 • Faydalı: Kripto para birimleri arasındaki işlem.
 • Faydalı değil: Hızlı günlük işlem yapanlar, yeni başlayanlar.

4. BitMex

bitmex kripto para
BitMex bu listedeki diğer değişimlerden farklıdır. Kripto-para ticareti yapmak yerine, BitMex, önde gelen kripto para birimlerinde vadeli işlem sözleşmeleri sunmaktadır. Bir vadeli işlem sözleşmesi, kripto para birimini önceden belirlenmiş bir tarih ve fiyattan almayı veya satmayı zorunlu kılar.

BitMex kullanıcıları ayrıca bir vadeli işlem sözleşmesiyle ilgili bir kripto para biriminin (opsiyon olarak bilinir) pozisyonu (fiyat) konusunda da spekülasyon yapmaktadır.
Düzenli değişimlerden önemli bir fark kaldıraç kavramıdır. BitMex kullanıcıları, potansiyel kâr miktarını artırmak için kaldıraç kullanabilirler (ancak aynı zamanda daha fazla kaybedebilirler). BitMex kullanıcıları, para birimlerini kendileri satın almak yerine Bitcoin ve diğer şifrelemelerin oynaklığı konusunda etkin bir şekilde bahis oynarlar. Şöyle, BitMex başlangıçta gezinmek için daha zor değişimlerden biridir.

 • Faydalı: Gelişmiş tüccarlar, değişken ticaret, vadeli işlem sözleşmeleri.
 • Faydalı değil: Yeni başlayanlar ve hatta ara kullanıcılar dikkatli kullanmalıdır.

5. LocalBitcoins

LocalBitcoins kripto para
Son olarak kripto para döviz işlemlerinizi kontrol etmek için LocalBitcoins. LocalBitcoins eşler arası Bitcoin değişimi. Kullanıcılar, bir ödeme veya satış yönteminin yanı sıra, kabul ettikleri bir fiyatla satıcı veya alıcı Bitcoin ile doğrudan iletişime geçer. LocalBitcoin satıcıları hediye kartı kodları, PayPal, alt kodlar, banka havaleleri ve daha fazlası dahil olmak üzere gerçekten şaşırtıcı işlem yöntemlerini kabul eder.
Satış ve ödeme yöntemleri ile “248 ülkede” çalışan satıcıların birleşimi, LocalBitcoins'i en popüler Bitcoin alışverişlerinden biri haline getiriyor.

Ayrıca, LocalBitcoins bir anlık ticaret platformudur. Ödemenize veya satın alma yönteminize bağlı olarak, işleminiz birkaç dakika içinde bitmiş olabilir. Ve sonunda, LocalBitcoins arabirimi, satıcıları ülkeye, ödeme türüne, para birimine ve daha fazlasına göre sıralamanıza olanak veren en kolay kullanım özelliklerinden biridir.

 • Faydalı: Hızlı Bitcoin işlemleri, bazı alt kodlar, tüm kullanıcı seçenekleri.
 • Faydalı değil: Swing ticaret, kripto-to-kripto, günlük ticaret.

Hatırlanması gereken en önemli şey, sağlam bir Bitcoin / cryptocurrency (kripto para) cüzdanı ile güvende kalmaktır!

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 496 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Alış, Satış ve Ticaret için En İyi Kripto Para Siteleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Alış, Satış ve Ticaret için En İyi Kripto Para Siteleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alış, Satış ve Ticaret için En İyi Kripto Para Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "