Alternatif Android Klavye Uygulamaları

Alternatif Android Klavye Uygulamaları

/ Okuma süresi: 6 dk, 5 sn / Yorum (1)
A A A

Android'in en güçlü yanlarından biri, kuşkusuz arayüzü sadece bir uygulama yükleyerek özelleştirme yeteneğidir. Buna ek olarak klavye özelleştirmeleri de büyük artı özellik. Bu listede Android üzerinde en çok kullanılan en popüler klavyeleri bulacaksınız.

Apple, 2014'ten beri iOS 8 ile özel klavyeler kullanıyor ve üçüncü taraf klavyeler kullanıcılar arasında çok popüler. Swype Klavye alternatif klavyelerde Android'de mevcut en eski seçeneklerden biriydi. Parmakları sürükleyerek sözcükleri yakalamak için çok hassas bir hareket modu tanıtan ilk uygulamalardan biriydi. Ancak birkaç gün önce Nuance şirketi, Android ve iOS'ta Swype desteğinin sona erdiğini açıkladı.

İşte bize göre en iyi android (ve bazılarının iPhone desteği de var) klavyelerinin bir listesi.

Gboard

Ücretsiz - Android, iPhone, Android Tablet, iPad

Google tarafından oluşturuldu, Google Klavyeyi değiştirmek için Android'e taşınmadan önce iOS'da başlatıldı. şaşırtıcı,
değil mi? Gboard popülaritesini pekiştiren birkaç özellik var: Klavyeye entegre edilmiş bir Google arama çubuğunun yanı sıra Emoji ve gif'ler için bir arama çubuğu.

İndir: Android - iOS

SwiftKey

Ücretsiz - Android, iPhone, Android Tablet, iPad

SwiftKey popüler bir seçenektir, kelimelerin mükemmel tahmini ve kullanıcıların yazma alışkanlıklarını öğrenmeye dayalı Emoji'den çok memnun kaldım. SwiftKey klavyesi ayrıca özelleştirme için farklı temalar ve renkler içerir. 150'den fazla dili destekliyor.

İndir: Android - iOS

Fleksy

Freemium - Android, iPhone, Android Tablet, iPad, Kindle Fire

Fleksy ergonomisi ve basitleştirilmiş kişiselleştirme sayesinde hızlı veri girişi ile kendini diğerlerinden ayırıyor. Uygulama, GIF'leri ve çıkartmaları bulmayı ve göndermeyi kolaylaştırır ve güçlü uzantıları ve renkli temaları kullanarak klavyenizi özelleştirir.

İndir: Android - iOS

Chrooma Keyboard

Freemium - Android, Tablet

2016 yılında nihai versiyonu ile başlatıldı. Klavye, klavyelerinin işlevselliğini ve görünümünü derinliğine kişiselleştirmek isteyenler için bir alternatiftir. Arka plan rengini dilediğiniz gibi değiştirebilir ve klavyeniz, parlaklık düştüğünde, enerjiden tasarruf sağlayan siyah bir arka planla etkinleştirilen bir gece moduna sahiptir.
Aynı zamanda, tuşları birbirine daha yakın hale getiren ve adından da anlaşılacağı gibi kullanıcı elini akıllı telefonunu bir elle tuttuğunda kullanmayı kolaylaştıran tek elle tutma modu mevcuttur. Rakamlara ayrılmış bir satır ekleyebilirsiniz ve Gboard'da olduğu gibi GIF veritabanına erişmek için diğerleri arasında bulunma olasılığınız vardır.

İndir: Android

Minuum Keyboard

Ücretli - Android, iPhone

Minuum küçük alanlar için, özellikle de iPhone SE gibi küçük bir ekrana sahip olanlar için optimize edilmiş bir klavyedir. Bu, oldukça etkili kendini düzelten bir uyumlu sisteme dayanmaktadır. Emoji de gündemdedir.

İndir: Android - iOS

Go Keyboard

Freemium - Android, Tablet

Go Klavye, kişiselleştirme açısından çok zengindir. Klavye birkaç bin tema sunuyor ve 800'den fazla Emojis ve farklı kategorideki suratlar var. Güçlü yanları, aynı zamanda, sözcük önerileri, kendini düzeltme ve kullanıcı dostu bir arayüze dayanıyor. 60'dan fazla dili destekliyor.

İndir: Android - iOS

ai.type

Freemium - Android, iPhone, Android Tablet, iPad

ai.type gelişmiş özelleştirme olanaklarına sahip akıllı bir klavye. Avantajları, kelimelerin mükemmel bir şekilde tahmin edilmesinin yanı sıra, her bir kullanıcının üslup ve yazım alışkanlıklarına uyum sağlayan etkin bir otomatik düzeltme içerir. Özelleştirme için bin'den fazla tema içeriyor.

İndir: Android - iOS

TouchPal Keyboard

Freemium - Android, iPhone, Android Tablet, iPad, Kindle Fire

Touchpal orijinalini geniş bir kullanıcı veritabanından çıkaran orijinal bir klavyedir çünkü yayıncı tüm dünyada 500 milyon kullanıcıyla iletişim kurmaktadır. Özelleştirme inkar edilemez bir özelliktir, çünkü sanal klavye, binlerce temadan ve derinlemesine değiştirilebilir birçok klavye özelliğini sunmaktadır. 

İndir: Android - iOS

Kika Keyboard

Ücretsiz - Android, Android Tablet

Konuşmalarımıza biraz heyecan kazandırmak için emoji, GIF'ler ve diğer çıkartmalar üzerine yoğunlaşmayı seçen başka bir klavye.
Ergonomi, Kika Emoji Klavye için büyük bir varlık gibi görünüyor çünkü editör bir yandan veriyi girmeyi mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyor. Sanal klavyeyi kullanıcıya olabildiğince yakın eşleştirmek için tercih ettiği tarafa yerleştirir. Halen bu uygulamayı 20 milyon kullanıcı indirmiştir.

İndir: Android - iOS

AnySoftKeyboard

Ücretsiz - Android

AnySoftKeyboard, GitHub'da işbirlikçi bir libre yazılım projesi olarak geliştirilmiş ve barındırılan çok seviyeli bir klavye sistemidir.
Google Play Store'dan ve sınırsız F-Droid deposundan edinilebilir. Mevcut klavye desteğini genişletmek için çok fazla esneklik sağlar.
Varsayılan olarak yüklenen yerel ayarlar ve dillerin ötesinde, özellikle de Roma harici komut dosyaları ve daha az bilinen diller için dilleri ve komut dosyalarını metin olarak görüntülemeyi ve girmeyi mümkün kılar.
AnySoftKeyboard, kullanıcıların ek dil paketlerini, eklentilerini ve tahmini sözlükleri seçmesini, indirmesini ve etkinleştirmesini sağlar.
Kullanıcılar, Roma yazı karakteri olmayan senaryolar da dahil olmak üzere çeşitli dilleri görüntüleyebilir ve çeşitli uygulamalarda veri yazmak için tercih ettiği klavyeye geçebilir.

İndir: Android

Grammarly Keyboard

Ücretsiz - Android, iPhone, Android Tablet, iPad

Muhtemelen bu listedeki en sonuncusu, Grammarly Keyboard, mobil uygulamalar ve mobil tarayıcılar üzerinden entegrasyonu olan kişisel bir düzenleyicidir. Grammarly klavyesini kullanarak her yazdığınız yazınızı kontrol eder ve mesajın açık ve hatasız görünmesini sağlar. Mesaja ilişkin öneriler klavyenin üst kısmında görüntülenecek ve bunlara dokunarak kabul edebileceksiniz.
Grammarly Premium için ödeme yapan kullanıcılar için klavye ayrıca ilave stil iyileştirmeleri ve sözcük geliştirmeleri önermektedir.

İndir: Android - iOS

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1195 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar (1)

  avatar

  sinan

  xperia klavyeyi de eklemenizi öneririm hocam
  08 Mar 2018
  0 0 Cevapla

Yorum Yaz

" Alternatif Android Klavye Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Alternatif Android Klavye Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alternatif Android Klavye Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.